Telewizory aktywne 3D czy pasywne 3D - co wybrać ???

pineś1979

New member
Czytając wasze wypowiedzi stwierdzam,że większość osób ma okulary pasywne dlatego chwalicie "swoje". Oglądałem parę filmów 3d u rodziców i w kinie i stwierdzam,że po pasywnych bolały mnie oczy. Ostatnio zakupiłem Sharpa 3d (okulary aktywne) i po obejrzeniu Avatara w ogóle nie czułem zmęczenia oczu. Dlatego nie wypisujcie takich bzdur,że aktywne męczą oczy bo nie chce się tego czytać. Stwierdzam nawet (to nie jest tylko moja opinia),że dużo lepiej mi się oglądało w domu niż w kinie. Obraz dużo ładniejszy i przede wszystkim wyraźny. Wspomnę tylko ,że Avatar w kinie był moim pierwszym filmem obejrzanym w 3d. Po wyjściu z kina powiedziałem do żony,że pójdziemy jeszcze raz na ten film w 2d. Ponieważ czułem niedosyt w jakości obrazu. Na koniec dodam,że jestem laikiem i są to tylko moje i mojej żony odczucia.
 

play007

New member
Bez reklam
Tylko aktyw .Lg da Ci w promocji gratis czarne poziome linie.Mimo badań rynkowych i wyników głosowań w ankietach.
W pasywnym 3D nie ma full hd.Chyba że w 4k.Lg to oszuści którzy reklamują to zjawisko w taki sposób jakoby ono wystapiło naprawdę:
LG zastosowało trochę dziwaczne rozwiązanie, zapewniając Full HD w 3D okrężną drogą (telewizor nie wyświetla obrazu Full HD, ale składa obraz Full HD 3D w głowie widza). Certyfikat potwierdzający odbieranie Full HD w 3D to z pewnością duży sukces LG. Ale certyfikaty to jedna rzecz, a jakość obrazu to druga...
 
Ostatnia edycja:

kini0

New member
Bez reklam
Z tym pasywem jest troszkę nie do końca tak...
Skoro lewe oko widzi parzyste, a prawe nieparzyste to można powiedzieć że właściciel obu gałek ocznych widzi wszystkie linie w tym samym czasie. To takie trochę 3D z przeplotem ;)
-Zastanawia mnie dlaczego na AVForums testerzy piszą wyraźnie że trzeba to samemu zobaczyć żeby się przekonać do pasyw. 3D, a nasi eksperci piszą że ''3D to tylko dodatek, ale aktywne jest lepsze bo ma full hd''
Dla jasności- nie mam TV 3D w ogóle
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Czytając wasze wypowiedzi stwierdzam,że większość osób ma okulary pasywne dlatego chwalicie "swoje". Oglądałem parę filmów 3d u rodziców i w kinie i stwierdzam,że po pasywnych bolały mnie oczy. Ostatnio zakupiłem Sharpa 3d (okulary aktywne) i po obejrzeniu Avatara w ogóle nie czułem zmęczenia oczu. Dlatego nie wypisujcie takich bzdur,że aktywne męczą oczy bo nie chce się tego czytać. Stwierdzam nawet (to nie jest tylko moja opinia),że dużo lepiej mi się oglądało w domu niż w kinie. Obraz dużo ładniejszy i przede wszystkim wyraźny. Wspomnę tylko ,że Avatar w kinie był moim pierwszym filmem obejrzanym w 3d. Po wyjściu z kina powiedziałem do żony,że pójdziemy jeszcze raz na ten film w 2d. Ponieważ czułem niedosyt w jakości obrazu. Na koniec dodam,że jestem laikiem i są to tylko moje i mojej żony odczucia.

Nie jest bzdurą, że system aktywny jest bardziej uciążliwy dla odbiorców niż system pasywny, nie dla każdego tak jest, ale jednak jest.
Przypuszczam, że byłeś w kinie w którym wykorzystywano system DolbyDigital (spore okulary z lustrzanymi soczewkami) do projekcji stereoskopowego filmu i czułeś niedosyt/zmęczenie oczu spowodowane zbyt ciemnym obrazem projekcji. DD tak już ma.

Tylko aktyw .Lg da Ci w promocji gratis czarne poziome linie.
jaki i Panasonic, Toshiba, Philips i inne firmy korzystające z systemu pasywnego.
 

play007

New member
Bez reklam
Najlepsze 3D jest w plazmach - lepiej widać drugi plan.A tam jest tylko aktyw.Do tego pasyw jest tylko w tańszych tv ale nie twierdzę że jak komuś odpowiadają okulary pasywne dodawane gratis niech kupuję pasyw.Ja widzę linie poziome choć w pasywie obraz jest jaśniejszy to fakt.Ale okulary aktywne już nie takie drogie i nie są cieżkie.Niech każdy wybiera pod siebie.Jednych oczy bolą w pasywach innych w aktywach - a w nich migotanie na dziś coraz mniejsze.Sony dał pasyw w 4k w 84 calach bo jak zobaczysz to i tak będzie rozdzielczość fhd bo 4k/2 da full hd w 3d.
Ja nigdy nie ufałem w tych parametrach koreańczykom.Samsung już się tłumaczył że jeden z jego modeli wbrew oznakowaniu nie jest full hd.
 

play007

New member
Bez reklam
Nie jest bzdurą, że system aktywny jest bardziej uciążliwy dla odbiorców niż system pasywny, nie dla każdego tak jest, ale jednak jest.
Przypuszczam, że byłeś w kinie w którym wykorzystywano system DolbyDigital (spore okulary z lustrzanymi soczewkami) do projekcji stereoskopowego filmu i czułeś niedosyt/zmęczenie oczu spowodowane zbyt ciemnym obrazem projekcji. DD tak już ma.


jaki i Panasonic, Toshiba, Philips i inne firmy korzystające z systemu pasywnego.

Mylisz się Plazmy Panasonica mają aktyw,A mój Philips też ma aktywne 3D.Tylko tanie słabe modele lcd Philipsa mają pasyw.Jakoś oglądałem Avatara 3 godziny i w domu glowa mnie nie bolała tak jak na lg pasywnym w sklepie po kilku minutach .
 

kini0

New member
Bez reklam
Panas to nie tylko plazmy kolego, a pisanie że ''tylko tanie słabe modele'' maja pasyw. 3D to szczyt ignorancji...
A co powiesz na LM960 albo na 84'' Sony 4K?
 

play007

New member
Bez reklam
Panas to nie tylko plazmy kolego, a pisanie że ''tylko tanie słabe modele'' maja pasyw. 3D to szczyt ignorancji...
A co powiesz na LM960 albo na 84'' Sony 4K?

Pisałem o tanich modelach lcd led z pasywem Philipsa .Chyba nie doczytałeś?
A Sony wspomniany ma 4k i wtedy da Ci fHD w 3D bo 4k/2= 1080p.
Prawda Panasonic to nie tylko plazmy a Lg jest prekursorem pasywu i w każdym modelu lcd jest ten system i drogim jak i tanim.Niepotrzebnie się wzburzasz.Wolisz pasyw? Masz prawo.
Dobrze że mój Philips 9607 nie dostąpił zaszczytu pasywu.Ale to moja opinia.
lg lm960 jest najszybciej taniejącym modelem w Polsce.z 12k spadl na 8,8,ciekawe czemu? Niedługo wypadnie cenowo z klasy premium.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Najlepsze 3D jest w plazmach - lepiej widać drugi plan.A tam jest tylko aktyw
Ze względów technologicznych.

Co do odbiornika lm960, dobrze że staniał, ponieważ cena z jaką wszedł na rynek, zacytuję klasyka, "była kompletnie z dupy", sporo przesadzona do jego wartości użytkowej.
Jednak klasa premium to nie tylko "cena" a możliwości i funkcje urządzenia, które muszą być wyraźnie lepsze, o klasę wyższe od innych. W związku z czym wg mnie model 960 nadal jest "premium", za to jego atutem jest koszt zakupu.
 

kozzak

New member
Nie rozumiem czemu ludzie przy pasywnym 3D dzielą rozdzielczość na 2. To, że na jedno oko przypada 540 linii, to nie znaczy, że z taką rozdzielczością ogląda film w 3D. W technologii FPR obrazy wyświetlane są równocześnie, a oglądając TV oglądamy obrazy oboma oczami, tak więc widzimy 1080 linii. LG ma certyfikaty potwierdzające, że obraz 3D jest w pełni full HD.

Czarne paski w 3D pasywnym są widziane tylko jak ogląda się za blisko TV.


Czemu 3D pasywne tanieje, bo na początku koszty technologiczne były droższe, maszyny które nakładają dodatkową warstwę polaryzacyjną zostały dopracowane, przez co niższy jest współczynnik defektywności, a co za tym idzie koszty produkcji są znacznie mniejsze. Oprócz tego, na początku producenci chcą zarobić na nowościach, potem jak coś staje się powszechniejsze cena spada.

Jeżeli chodzi o odczuwany efekt 3D, nie powinno być różnicy. Materiały nagrane są w tym samym formacie, a w obu technologiach chodzi tylko o to, żeby jedno oko nie widziało tego, co widzi to drugie. Efekt końcowy - trójwymiar, musi być taki sam. Różnice mogą być w barwach oraz jasności świecenia.

Dodam, że LG Display producent matryc sprzedaje swoje produkty nie tylko do LG Electronics. W znacznej części Panasonic LCD 3D to właśnie matryce LG, tak samo Toshiba i Sony oraz Philips. A co więcej, dodam że Philips nie produkuje TV, właścicielem marki jest TPV (Tajwan).
 

play007

New member
Bez reklam
POWTARZAM TOPOWE MODELE led lcd i wszystkie plazmy maja tylko 3D aktywne natomiast Lg wypromowało pasyw oraz również tv z 4k mają pasyw bo wtedy będzie full hd.Nieważne że czarne paski widać z bliska ale widać.Efekty 3d są tylko bardzo dobrze widoczne w plazmach widać lepiej drugi plan a cała dyskusja nie wielkiego sensu gdyż 3d to tylko gadżet.Ja sam obejrzałem z 2 filmy co stanowi nawet nie 1% czasu oglądania tv i płyt blu ray.Certyfikaty lg są nic nie warte.To jest bełkot producenta.Opiera się na złudzeniu a nie faktach.
Pasywne telewizory LG jednak Full HD. Jaki telewizor 3D wybrać? | Obywatel HD
Kino Full HD
Wpisz w wyszukiwarkę taki tekst bo link się żle wpisuje.
TEST: Czy zawsze widzimy Full HD 3D na naszych telewizorach?
LG.Cinema.3D.jednak.ma.Full.HD.ale.czy.jest.lepsze.niz.aktywne.3D.html
Telewizory 3D: aktywne 3D czy pasywne 3D?
Fałszywe Full HD 3D czyli 1920x540 zamiast 1920x1080 - Monitory - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Wystarczy chyba?
A niech klient decyduje.
 
Ostatnia edycja:

barteknowack

New member
Bez reklam
Nie rozumiem czemu ludzie przy pasywnym 3D dzielą rozdzielczość na 2. To, że na jedno oko przypada 540 linii, to nie znaczy, że z taką rozdzielczością ogląda film w 3D. W technologii FPR obrazy wyświetlane są równocześnie, a oglądając TV oglądamy obrazy oboma oczami, tak więc widzimy 1080 linii. LG ma certyfikaty potwierdzające, że obraz 3D jest w pełni full HD.

Czarne paski w 3D pasywnym są widziane tylko jak ogląda się za blisko TV.

Zakładając że źródłem obrazu jest BluRay 3D, klatka sceny 3D składa się z 2 obrazów 1920x1080. W aktywnym 3D, stereoskopia stworzona w mózgu oglądającego, powstała z dwóch obrazów o rozdzielczości FullHD, mimo, że oczy nie odebrały tych danych w tym samym czasie; ludzki inputlag został wykorzystany :)
W pasywnym do stworzenia sceny 3D ludzki mózg wykorzystuje dwie klatki o rozdz. 1920x540. Dodatkowo są to klatki z nieodpowiadającymi sobie treściami; gdy scena 3D prezentuje np. piłkę, to klatka lewa pokazuje inne "fragmenty" tego przedmiotu niż klatka prawa - resztę mózg musi sobie pouzupełniać sam, zatem część informacji nie dotarła ze źródła. Stąd różnica w szczegółowości.
 

kozzak

New member
powiem tak, o ile na temat rozdzielczości można dyskutować, bo to że 540 linii prawej klatki, są obrazem przesuniętym względem 540 linii lewej klatki. Jak zsunie się oba przesunięte obrazy to stworzy się jedna klatka 1080 linii i tak to "widzi" nasz mózg. Także nie są to "klatki z nieodpowiadającymi sobie treściami".

Co do "wyświetlania" czarnych pasów i to, że ludzie piszą że są widoczne też bez okularów sprawia, że nie mają pojęcia o czym piszą. Ludzkie oko nie jest wrażliwe na polaryzację, dlatego niemożliwym jest zobaczenia pasków bez filtra polaryzacji przed okiem. Owszem robiąc zdjęcie przez szkiełko okularów widać co drugą linię, ale o to chodzi w tej technologii. Dlatego przy zbyt bliskim oglądaniu TV, nasz mózg przestaje się nabierać na efekt 3D. Jest to wada, bo rzeczywiście trzeba zachować odpowiednią odległość. Drugą i to najpoważniejszą wadą są kąty w pionie. Tańsze modele mają tylko 20 stopni (-/+ 10) o te najdroższe 40 stopni (-/+ 20).

Technologia pasywna, pozwala też grać w gry w trybie Dual Play (wtedy rzeczywiście każdy z graczy widzi zupełnie inne obrazy, które mają po 540 linii).

Macie racje klienci sami zdecydują co dla nich lepsze. Ale wydaje mi się, że pisanie że 3D pasywne jest gorsze, bo jest tańsze, niekoniecznie jest sprawiedliwe.
 

play007

New member
Bez reklam
Okulary 3D firmy Philips umożliwiają korzystanie z wyjątkowego trybu gry dwuosobowej na pełnym ekranie telewizora. W przypadku dwuosobowych gier 2D każdy z graczy widzi zazwyczaj tylko połowę ekranu. Dzięki technologii 3D obaj gracze mogą jednocześnie korzystać z trybu pełnoekranowego w grze 2D — wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk na okularach.

Mam Philpsa 9607 i 3D aktywne więc jednak tv potrafi sobie radzić w grach lepiej niż pasyw bo widzisz wszystkie linie.
To prawda każdy ma wybór niech decyduje.Dla mnie pasyw tylko w 4k w innym wypadku tylko aktyw.Okulary są już lekkie i często niedrogie a jakość extra.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
powiem tak, o ile na temat rozdzielczości można dyskutować, bo to że 540 linii prawej klatki, są obrazem przesuniętym względem 540 linii lewej klatki. Jak zsunie się oba przesunięte obrazy to stworzy się jedna klatka 1080 linii i tak to "widzi" nasz mózg. Także nie są to "klatki z nieodpowiadającymi sobie treściami".

Co do "wyświetlania" czarnych pasów i to, że ludzie piszą że są widoczne też bez okularów sprawia, że nie mają pojęcia o czym piszą. Ludzkie oko nie jest wrażliwe na polaryzację, dlatego niemożliwym jest zobaczenia pasków bez filtra polaryzacji przed okiem. Owszem robiąc zdjęcie przez szkiełko okularów widać co drugą linię, ale o to chodzi w tej technologii. Dlatego przy zbyt bliskim oglądaniu TV, nasz mózg przestaje się nabierać na efekt 3D. Jest to wada, bo rzeczywiście trzeba zachować odpowiednią odległość. Drugą i to najpoważniejszą wadą są kąty w pionie. Tańsze modele mają tylko 20 stopni (-/+ 10) o te najdroższe 40 stopni (-/+ 20).

Technologia pasywna, pozwala też grać w gry w trybie Dual Play (wtedy rzeczywiście każdy z graczy widzi zupełnie inne obrazy, które mają po 540 linii).

Macie racje klienci sami zdecydują co dla nich lepsze. Ale wydaje mi się, że pisanie że 3D pasywne jest gorsze, bo jest tańsze, niekoniecznie jest sprawiedliwe.

Naturalnie pasywne nie jest gorsze, jest po prostu inne.

Co do rozkładu na dwie klatki, chodzi mi o to że w aktywnym dostarczany jest pełny obraz z dwóch perspektyw, w pasywnym powycinane są w lewej klatce parzyste a w prawej nieparzyste piksele przez co oba obrazy prezentują także dwie perspektywy ale z innymi szczegółami finalnego obrazu. Braki tych szczegółów uzupełnia mózg przez co nieprawdziwe staje się matematyczne stwierdzenie że pasyw daje "o połowę mniej szczegółów". Detali jest tak naprawdę trochę więcej ;)
 
Witam.
Mam dużą prośbę.
Proszę o radę w wybraniu bdb tv 3d pasywnego do 4,5tys.
Siedzę 2,5 a leżę 3 metry od tv. Miejsca w szerokości mam max 122cm(między szafką wiszącą a komodą)
Trochę zgłupiałem-gdzieś przeczytałem,że z powodu filtra polaryzacyjnego 3d tv pasywne żle odtwarzają obraz zwykły 2D.
U mnie tv gra od rana do wieczora z kablówki analogowej.Obecnie mam Toshibę 37" lcd(która pójdzie do córki) i jestem bardzo zadowolony.
Na ceneo są opinie,że pasywne LG strasznie tną obraz dynamiczny i mają sztuczny obraz,a twarze są nienaturalnie pomarańczowe lub musztardowe.

Poza tym która technologia jest lepsza do pasywa Sbs(side by side) cz OU(over under) pytam bo brat ma parę filmów SBS(on ma Samsunga active i nie dla mnie ta tech.-bolą oczy i błędnik nawala- mam tak ja i moja żona)
 

daro0305

New member
jaki tv 3d

witam,

zamierzam kupić tv 3d, obecnie posiadam tv 42'' i oglądam z odległości 2,1 metra, moje pytanie jaki tv 3d wybrać, tzn. jaka wielkość ekranu? myślę o 46-47" czy będzie ok?
na 99% wybiorę tv aktywny, pasywny jakoś mnie nie przekonuję i chyba wypada gorzej przy mniejszych odległościach od ekranu..., mam cyfrowy polsat ale zmieniam na n-ke, kanały sd i hd (wiadomo), filmy z blu-ray 2d i 3d, ps3,

dziękuję za pomoc
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Trochę zgłupiałem-gdzieś przeczytałem,że z powodu filtra polaryzacyjnego 3d tv pasywne żle odtwarzają obraz zwykły 2D.
U mnie tv gra od rana do wieczora z kablówki analogowej.Obecnie mam Toshibę 37" lcd(która pójdzie do córki) i jestem bardzo zadowolony.
Na ceneo są opinie,że pasywne LG strasznie tną obraz dynamiczny i mają sztuczny obraz,a twarze są nienaturalnie pomarańczowe lub musztardowe.

Poza tym która technologia jest lepsza do pasywa Sbs(side by side) cz OU(over under) pytam bo brat ma parę filmów SBS(on ma Samsunga active i nie dla mnie ta tech.-bolą oczy i błędnik nawala- mam tak ja i moja żona)

Filtr polaryzacyjny nie ma żadnego wpływu na jakość obrazu.
LG ma problem z płynnością obrazu w serii 6 ze względu na słabsze podzespoły, wyższe serie są pod tym względem lepsze. O musztardowych twarzach nie słyszałem, ale przypuszczam że to problem ze złymi ustawieniami barw, co jest do zrobienia.

Do pasywa lepsze są filmy OU, ale SBS też mogą być.

Jak chcesz z LG to 47LM760 dostaniesz za nieco ponad 4k , lub 55LM640 za 4.5k . O bardziej szczegółowe portfolio zapytaj w innym dziale bo
W tym dziale nie zadajemy pytań o telewizory tylko o technologię 3d
ar2
 
Ostatnia edycja:

ryrek

New member
Witam chce kupic jakis lcd 3D 46 cali i mam pytanie odnosnie torentów gdzie mozna sciagac filmy 3D
Czy musi byc jakis specjalny plik pod np aktywne okulary?czy to bez różnicy
I własnie co lepsze spodobał mi sie philips 47PFL 5008h i własnie jest pasywny 3D
 
Ostatnia edycja:

-aldi-

New member
Ten Philips powinien mieć lepszą płynność obrazu od odpowiednika LG, a że jest w technologii pasywnej to sam miód przy oglądaniu 3D :)
Co do pliku to nie ma różnicy, czy pod aktywną technologię czy pod pasywną.
 
Do góry