Telewizory aktywne 3D czy pasywne 3D - co wybrać ???

jrd

New member
Jak ktoś sie nie może zdecydowac to najlepiej na własne oczy sie przekonać.

Wczoraj byłem pewien ze zamowie se tv z aktywnym 3D ale jak testowalem w sklepie aktywne i pasywne, to na aktywnych nie umiałem długo ogladać .
Testowalem tam swoj film 3D i na obu trybach jak dla poczatkujacego kinomaniaka nie widzialem różnicy.
 

budzik61

New member
Rynek zweryfikował heh bo wieksza kase mozna zbic na tej tanszej technologi sprzedajac ja drożej

To znaczy? Technologia pasywna wygrała?
Właśnie nosze się z zamiarem kupna i myślałem, ze będę musiał wybrać miedzy ambilight a samsung smart a widzę, ze jeszcze pasywne/aktywne.
Jeszcze nie założyłem okularów a już mnie boli głowa :)))
 

szewi1

Member
Kaper jakas spiskowa teorie dziejow glosisz: narazie to pasywne.3d jest tansze, do tego akceptowalne dla zdrowia (oczu).

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

blur

New member
Jaki jest problem wyświetlić obraz 3D dla pasywnych okularów na TV przeznaczonym do migawkowych ?
 

tdx

New member
Bez reklam
w TV pasywnych, obraz dla oczu wyświetlane są jednocześnie (z przeplotem) + polaryzacja światła

W aktywnych masz okulary migawkowe i wyświetlanie całej klatki raz dla jednego raz dla 2go oka
 
Które popularne ostatnie modele TV w rozmiarach 46-50" mają technologię aktywną, a które pasywną? Chodzi mi szczególnie o popularne modele Panasonica, Philipsa, Sony i Samsunga.
Bardzo proszę o podanie tutaj kilku(nastu) modeli z przypisaną technologią 3D.
Dzięki.
 

cieply.83

New member
Mam telewizor LG 50PZ550T z jedna para aktywnych okularow AG S250. Czy do tego telewizora musze dokupic takie same oryginalne okulary, czy moze sa jakies tansze zamienniki? Jesli sa zamienniki, to jakie? Z gory dziekuje za pomoc.
 

piterek45

New member
testowałem dziś 3d na 4k 65cali

Testowałem dziś 3d na 4k 65cali LG technologia pasywna
Powiem wam szczerze że jest ogromna poprawa do TV 3D z matrycą Full HD
Obraz zarówno w konwersji do 3D jak i z materiału 3d żyleta .
Materiał był w 1080p i kilka na próbę słabszych formatów ,muszę stwierdzić że 4K to wybawienie dla technologii pasywnej ,zawsze byłem jej zwolennikiem ale teraz to jest to
Oglądałem z odległości 1,5 metra i nie mam żadnych zastrzeżeń żadnych pikseli ani widocznych linii które niestety były zmorą Full HD(i tech pasywnej) tu jest po prostu Full HD na każde oko
Od kąd pojawiły się TV 4K zastanawiałem się po co to komu, bo niby skąd materiały 4K
Teraz wiem że na pewno do 3d i to tylko w tech. pasywnej i tylko w tv z 4K:popcorn:
Ja kupuję!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:

piterek45

New member
niestety materiału 4K nie miałem
A konwersja 2d do 3d może szału nie robi ale nie oto chodziło
A kwestię czy komuś podoba się konwersja 2d do 3d (i jak to 3d wygląda) pozostawiam każdemu z osobna

Mój cel był taki aby sprawdzić jak wygląda obraz 3D z materiału Full HD nagranego w 3D i nagranego w 2D
Nie zauważyłem tu problemu który był w generacji telewizorów 1080p z pasywnym 3D
Obraz był idealny nie było widać ani pikseli ani widocznych linij
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Tu można pobrać materiały 4K:

4k

dopiero z taką rozdzielczością i bitrate można w pełni przetestować TV 4K.
 

zotac

New member
niestety materiału 4K nie miałem
A konwersja 2d do 3d może szału nie robi ale nie oto chodziło
A kwestię czy komuś podoba się konwersja 2d do 3d (i jak to 3d wygląda) pozostawiam każdemu z osobna

Mój cel był taki aby sprawdzić jak wygląda obraz 3D z materiału Full HD nagranego w 3D i nagranego w 2D
Nie zauważyłem tu problemu który był w generacji telewizorów 1080p z pasywnym 3D
Obraz był idealny nie było widać ani pikseli ani widocznych linij



Na swoim Panasonicu TX-L42ET5E pasywnym 3D żadnych lini,pasków nie zauważyłem a wzrok mam dobry.Masę filmów 3D (przerobiłem) i obraz jest ostry jak brzytwa i przyjemniejszy dla oka.
 

piterek45

New member
Na swoim Panasonicu TX-L42ET5E pasywnym 3D żadnych lini,pasków nie zauważyłem a wzrok mam dobry.Masę filmów 3D (przerobiłem) i obraz jest ostry jak brzytwa i przyjemniejszy dla oka.

No to musisz zobaczyć jak to wygląda na tv 4k będziesz wiedział o co chodzi
Pasywne 3d dzieli obraz w poziomie na pół wiec nie mów mi że 960 lini na jedno oko to żyleta
W aktywnym 3d to faktycznie żyleta ale migotanie okularów wyklucza oglądanie
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Mam 3d aktywne i nie ma żadnego migotania pod warunkiem że w pobliżu nie ma żadnych migoczących źródeł światła (niektóre świetlówki i LED-y), a najlepiej oglądać w całkowitej ciemności.
 

borsmaciej

New member
a czy jeszcze jakieś będą pasowały? czy są wogóle jakieś uniwersalne okulary, które pasują do większości telewizorów z funkcją 3d?
 

cytruus

New member
Wybaczcie pytanie laika ...ale czy przy technologii pasywnej TV musi mieć w osprzęt do wyświetlania obrazu 3D?
Czy nie wystarczy aby taki sygnał został mu zapodany z zewnętrznego źródła np. z odtwarzacza ? czy fakt że niektóre z tych odtwarzaczy posiadają (posiadały) oznaczenie 3D nie zakłada możliwości odpowiedniego odczytu sygnału z płyty i podania jako jednego ciągu wideo do TV ?
ROzumiem że nie dotyczy to technologii aktywnej bo trzeba zgrać okularki z wyświetlanym obrazem ... ale przy pasywnym jest to tylko przecież filtrowanie obrazu wyświetlonego na ekranie prawda ?

Pytanie ma kontekst - czy np. najnowsze TV Oled bez deklarowanego wsparcia 3D da się do jej ogladania wykorzystać ?
4K w pasywnej technologi powinny dać całkiem przyzwoite 3D Full HD
 
Do góry