Telewizory aktywne 3D czy pasywne 3D - co wybrać ???

nagdob

Member
Bez reklam
Witam.
Jaki wybrać TV firmy Sony, czy ten z aktywnymi okularami 3D, czy może z pasywnymi? Bo są już takie i takie.
 

kini0

New member
Bez reklam
W ogóle nie warto kupować tv do oglądania filmów 3D (stricte).....
-jest to sprawa drugorzędna. Ja wolę pasywną technologię, ale jak kto lubi ;)
 

gruniu

New member
ja kupilem lg 50la660
gdy wlacze 3d w jakiej kolwiek jego opcji, nie widze efektu
przy wywolaniu opcji testu 3d, gdzie pojawia sie zdjecie balonikow to efekt bardzo fajny
dlaczego nie mam obrazu 3d takiego podczas ogladania
probowalem i na bajkach i na filmach, oraz meczu
nic w 3d nie widzialem
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Bo zeby efekt 3d byl fajny to trzeba miec material zarejestrowany w 3d, konwersja to tylko emulowanie 3d, bardzo slabe jak sie sam przekonales.

Sent from my GT-I9003
 

gruniu

New member
Bo zeby efekt 3d byl fajny to trzeba miec material zarejestrowany w 3d, konwersja to tylko emulowanie 3d, bardzo slabe jak sie sam przekonales.

Sent from my GT-I9003

to po co sprzedawcy oferuja 3d?
narazie sprawdzalem na kanalach sd
moze dzisiaj lub jutro sprawdze na hd

ps
co daje aktualizacja oprogramowania w tv?
obecnie jest nowszy od tego co mam, tylko czy jest potrzeba aktualizacji?
 
Ostatnia edycja:

WojciszPL

New member
A ja mam inne pytanie. Mianowicie, miałem okazję ogladać u znajomych na LG 42LW45000 dwa filmy w 3D (były to filmy rejestrowane w 3D- jeden to Avengers, a drugi to podwodny świat - oba odpalane z pendrive, pierwszy 1080p, drugi 720p). Co ważne, nikt efektu 3D nie widział, a każdego bolały oczy (a przeciez to 3D pasywne). Czym to jest spowodowane?

Pytam, bo sam stoje przed zakupem TV i zastanawiam sie czy kupowanie drozszego tylko dla 3D ktore nie ma zadnego efektu ma sens.

Pozdr,
WojciszPL
 

rodrigos

New member
witam
co do efektów w 3D ,żeby były to jakośc nagrania musi być dobra
minimum 8mega przepustowosci a im wiecej tym lepiej co daję srednej długosci filmu około 12-15 gb pojemnosci ,najlepiej ripa bd lub materiał z bd
i wszystkie kopie tzw mini hd o pojemnosci około 4gb mozna sobie odpuscic efektów niedoswiadczy sie to to samo co oglądać kinówke i szukac w niej dobrej jakosci
dla fascynatów mini hd którzy twierdzą ze niewidzą różnicy w jakości materiału ,polecam zmianę tv na lepszy
 

AnTurek

New member
A czy do oglądnięcia filmu emitowanego w technologi pasywnej z polaryzacją LINIOWĄ będą pasowały okulary z polaryzacją KOŁOWĄ i na odwrót?

Czy kupując okulary 3D w technologii pasywnej trzeba też zwracać uwagę na polaryzację w jakiej będą one pracować (Liniowa czy Kołowa)?
 

janusz

New member
Bez reklam
A ja mam inne pytanie. Mianowicie, miałem okazję ogladać u znajomych na LG 42LW45000 dwa filmy w 3D (były to filmy rejestrowane w 3D- jeden to Avengers, a drugi to podwodny świat - oba odpalane z pendrive, pierwszy 1080p, drugi 720p). Co ważne, nikt efektu 3D nie widział, a każdego bolały oczy (a przeciez to 3D pasywne). Czym to jest spowodowane?

Pytam, bo sam stoje przed zakupem TV i zastanawiam sie czy kupowanie drozszego tylko dla 3D ktore nie ma zadnego efektu ma sens.

Pozdr,
WojciszPL
Nie wystarczy, że film był rejestrowany w 3D. Należy mieć kopię 3D, nie 1080p czy 720P bo to są wersje 2D, minimum Half Over-Under 1080p i to dobrej jakości.
 

DaRcO

Banned
Nie wystarczy, że film był rejestrowany w 3D. Należy mieć kopię 3D, nie 1080p czy 720P bo to są wersje 2D, minimum Half Over-Under 1080p i to dobrej jakości.

Dokładnie i bodajże z pena usb wersja 2.0 3D nie jest obsługiwane, bo za mała przepustowość.
Trzeba puścić materiał OU/SbS; z kompa po hdmi, odtwarzacza sieciowego, servera DLNA z kompa poprzez router wi-fi, lub płyty blueray disk 3D na odtwarzaczu blueray 3D (tu najlepsza jakość).

Jeśli zostaną spełnione powyższe warunki, to zobaczymy na ekranie rozczepiony obraz (oznacza to automatyczne przełączanie się odbiornika w 3D) zakładamy okulary (w aktywie je włączamy naładowane) i dopiero widzimy efekt. Jeżeli na ekranie widzimy przepołowione dwa obrazy poprzecznie, lub wzdłużnie, to przyciskiem na pilocie 3D, załączamy scalenie obrazu, zgodnie z użytym formatem materiału over-under, czy side by side i dopiero wtedy okulary na nos.

Heh, ludzie myślą że 3D im się z powietrza stworzy. Laikom trzeba jak chłop krowie na rowie a i wtedy nie jest to proste do ogarnięcia. Nie wystarczy kupić tv 3d, ale trzeba kupić materiał w 3D i mieć czym go odtworzyć. :-D
 

gilek1975

New member
Bez reklam
No jak dla mnie to tylko pasywne. Aktywne po 15 minutach mnie usypia.
Obudź się. Mnie po pasywnych bolą oczy, za to na aktywnych - super miodzio, ani córka ani żona, ani nikt ze znajomych nie narzekał na jakość obrazu, po prostu aktywne za nas tworzą 3D, anie tak jak w pasywnych...... Miałem taki TV i sprzedałem - nie da się oglądać, nie mówiąc o głębi i jakości w HD. Jeśli nie wierzysz polecam porównać Volverine 3D 20 Gb a zobaczysz różnice.....
 
Ostatnia edycja:

asked

New member
Witam chce kupic jakis lcd 3D 46 cali i mam pytanie odnosnie torentów gdzie mozna sciagac filmy 3D
Czy musi byc jakis specjalny plik pod np aktywne okulary?czy to bez różnicy
I własnie co lepsze spodobał mi sie philips 47PFL 5008h i własnie jest pasywny 3D


Kolego nie kradnij! Kup płytę...



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

szewi1

Member
Mi do gustu przypadlo 3d pasywne.
Mowie to na podstawie czestego, rodzinnego ogladania filmow 3d na oryginalnych nosnikach ogladanych na TV 47-55 cali z odleglosci 3-4m (przecwiczone na modelach lm640s, lw980s, LA970V kazdy z wyreguowana glebia oraz punktem ogladnia 3d).

Nie zauwazam zadnych poziomych linii ani dyskomfortu.
Ogladanie filmow to naprawde czysta przyjemnosc, mozna ogladac kilka pod rzad w wiekszym gronie, nie ma specjlanie znaczenia kat ogladania, zawsze widac jasny, wyrazny obraz.
Dla mnie niepodwazalna zaleta jest brak meczenia oczu, katy widzenia, ostrosc,
mozliwosci ustawienia, ogladanie w grupie, co czynia ta technologie zdecydowanie "uzytkowalna"
technologia active za chwile bedzie stoswana juz chyba tylko przez Samsunga ;) inne firmy takie jak Panas, Sony przestawiaja sie na pasywne 3d od LG, a Samsung tez zapowiada ze sie bedzie przestawial na swoje pasywne 3d...
Tak wiec po co sie pakowac w prehistorie, ktora po jakims czasie odbije sie na wzroku?
Bo nikt mi nie powie, ze miganie naprzemienne i obraz dostarczany raz do jednego oka i raz do drugiego nie ma wplywu na wzrok.
Ja nie mam zadnej wady wzroku, ale obraz w active 3d podobnie jak u mojej rodziny wywoluje juz po chwili ogladania bol glowy, tak samo u znajomych.
Wiec jesli ktos pisze ze 3d active jest super, no to chyba nie ogladal 3d na dobrze skalibrowanym TV w technologii pasywnej.
Spytam go jak czesto i jak dlugo oglada filmy 3d w technologii aktywnej?
Ja ogloadam przewaznie filmy w 3d i nie uwazam ze to dodatek.
Wiec wybor byl prosty, to ma byc technologia ktora daje fun i mozna ogladac w wiecej osob, jesli ktos lubi sie meczyc z bolem / migotaniem / ladowaniem / ograniczonymi katami widzenia, nizsza jasnoscia i odswiezaniem i ogolada film raz na miesiac na zasadzie przykrego obowiazku, bo nie chce sie przyznac ze ta technologia nie zdaje egzaminu - congratulations to You ;)
Tak jak napisalem rynek juz zweryfikowal technologie active 3d - za chwile to bedzie historia ;P
PAsywne 3d tez pewnie za jakis czas odejdzie do lamusa => bedzie 3d bez okularow, ale narazie pozostaje wg mnie bezkonkurencyjne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry