Zgrywanie filmów BR na dysk PC (HTPC)

bubafat

Active member
Bez reklam
Wszystkie dema jakie udało mi sie znaleźć w sieci nie działają poprawnie
Uzywam z powodzenirm, od roku, na Nvidia Shield. Czasem bywa ona temperamentna, ale dzialaja WSZYSTKIE filmy z Atmosrm i DTS:X (60-70 szt)
Jak masz klopot zeby zrozumiec, co pisza na ten temat na forach Kodi i Nvidii, to moze poszukaj na drugim polskim forum. Oczywiscie jesli zalezy Ci zeby Ci dzialalo, lub zeby nikt nie zarzucil Ci ze piszesz dyrdymaly. Potrzebna jest wlasciwa wersja.
O takim playerze Himedia Q10 Pro, ktory odtwarza oba formaty pod Kodii i ma tutaj swoj temat, tez nie czytales?
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Uzywam z powodzenirm, od roku, na Nvidia Shield. Czasem bywa ona temperamentna, ale dzialaja WSZYSTKIE filmy z Atmosrm i DTS:X (60-70 szt)
Jak masz klopot zeby zrozumiec, co pisza na ten temat na forach Kodi i Nvidii, to moze poszukaj na drugim polskim forum. Oczywiscie jesli zalezy Ci zeby Ci dzialalo, lub zeby nikt nie zarzucil Ci ze piszesz dyrdymaly. Potrzebna jest wlasciwa wersja.
O takim playerze Himedia Q10 Pro, ktory odtwarza oba formaty pod Kodii i ma tutaj swoj temat, tez nie czytales?

W pierwszym swoim wpisie nt. kodi napisałem słowa "chyba" i "nie jestem pewien". A Ty od razu "0 prawdy" "dyrdymały" i że mam kłopot ze zrozumieniem co piszą na innych forach. Nie mam czasu na śledzenie innych forów bo nie zależy mi aż tak bardzo na rozgryzieniu tematu. Obecne forum i tak zabiera mi sporo czasu.
Wystarczyłoby małe sprostowanie z Twojej strony zaczynające się słowami: lipet nie masz racji bo...
O tym, że potrzebny jest player, jak np. Hi-Media wspomniałeś dopiero teraz.
Ja mam apkę kodi tylko w TV i stąd zapewne takie ograniczenia.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
W pierwszym swoim wpisie nt. kodi napisałem słowa "chyba" i "nie jestem pewien". A Ty od razu "0 prawdy" "dyrdymały" i że mam kłopot ze zrozumieniem co piszą na innych forach. Nie mam czasu na śledzenie innych forów bo nie zależy mi aż tak bardzo na rozgryzieniu tematu. Obecne forum i tak zabiera mi sporo czasu.
Wystarczyłoby małe sprostowanie z Twojej strony zaczynające się słowami: lipet nie masz racji bo...
O tym, że potrzebny jest player, jak np. Hi-Media wspomniałeś dopiero teraz.
Ja mam apkę kodi tylko w TV i stąd zapewne takie ograniczenia.

A moze problem ma jednak zrodlo, a zarazem rozwiazanie w formie , w jakiej Ty formulujesz swoje wypowiedzi? Jezeli nie jestes czegos pewien, lub Ci sie nie udaje, to nie oglaszaj swiatu, ze sie nie da, tylko zapytaj czy sie da i jak to zrobic.
Dodanie llistka figowego w stylu " chyba", czy "nie jestem pewien", nie bardzo pasuje, bo nie przepowiadasz pogody, czy wyniku meczu, tylko piszesz o faktach. Musisz wziac pod uwage to, ze piszesz na forum publicznym, po lekturze ktorego ludzie podejmuja decyzje. Ty mimo kompletnego braku podstawowej wiedzy i nircheci do jej poszukiwania, ktory wlasnie wyartykulowales, zabierasz glos w sporej ilosci tematow, w ktorych doradzasz , czy dzielisz sie opiniami w tonie swiadczacym o pelnym przekonaniu do swojej racji. Bynajmniej nie odmawiam Ci prawa do do tego. Pamietaj jednak, ze czytelnicy czesto podejmuja decyzje na podstawie tego i warto abys miall poczucie odpowiedzialnosci za swoje slowa. Nie zamierzam zglaszac zdania odrebnego, za kazdym razem kiedy sie z Toba diametralnie nie zgadzam, czy poprawiac Cie, kiedy piszesz takie bzdury, jak w tym watku. Dlatego chcialbym zebys wybaczyl mi te malo dyplomatyczna formule. Moje zamierzenie to praktyczny skutek i klarownosc przekazu. W tym poscie przekroczyles mase krytyczna bull shitu i zareagowalem tak zeby pomoc Ci w przyszlosci tego nie robic.
Konczac watek odtwarzania NGA przez Kodi, jeszcze jedna uwaga. Wspomnialem o HiMedii, tylko jako przykladzie, dzieki ktoremu mogles potencjalnie dowiedziec sie tutj o skutecznym bitstreamingu NGA pod Kodi. Player ten generalnie nie jest wyjatkowym przypadkiem hardwaru, ktory to potrafii, choc w zatrzesieniu tanich, chinskich android boxow, moznaby nabrac takiego przekonania, bo doskonala wiekszosc komputetow z Kodi dzis to zrobi. Czynnikiem niezbednym jest zdolnosc do tzw bitstreamu bezstratnych formatow, lub w przypadku Dolby Atnos, ewentualnie stratnego Dolby Digital plus , czego prawie zaden telewizor nie potrafi dzisiaj zrobic *. Potrzebna jest tez odpowiednia wersja Kodi. Dlatego Twoje zmagania spelzly na niczym.
Koniecznosc bitstreamu, do przenoszenia (dzis) NGA, to jest wiedza elementarna.

* - Na chwile obecna, podobno tylko telewizory Visio potrafia bitstreamowac stratny DD+, ktory przenosi metadate Dolby Atmos, jednak mozna zalozyc, ze w niedalekiej przyszlosci bedzie to raczaj standardowa funkcja, bo NGA jest juz od dawna zakladana, a obecnie wdrazana jako standard dystrybucji sygnalu telewizyjnego, zarowno w ATSC, DVB i chinskim standardzie, jakkolwiek on sie nazywa.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
bubafat, takie zwrócenie mi uwagi na moje bullshity bardziej do mnie przemawia. ;)
Postaram sie pisać mniej bzdur. Myślałem, że kodi wszędzie działa tak samo, ale jak widać mnogość aplikacji i różnych odtwarzaczy nie pozwala programistom zrobić uniwersalnego oprogramowania, które wszędzie będzie miało te same funkcjonalności. Obecny rozwój cyfryzacji wszedł już niemal w każdą dziedzinę i wydaje się, że końca nie widać. Opanowanie wszystkiego zaczyna być coraz trudniejsze tym bardziej, że mamy coraz mniej czasu.
Uczymy się całe życie. M.in. dzieki temu forum bardzo dużo się dowiedziałem i zapewne jeszcze się dowiem. Czymkolwiek się zainteresuję to informacji jest tak dużo, że czasami czacha dymi. :D
 

bubafat

Active member
Bez reklam
bubafat, takie zwrócenie mi uwagi na moje bullshity bardziej do mnie przemawia. ;)
Postaram sie pisać mniej bzdur. Myślałem, że kodi wszędzie działa tak samo, ale jak widać mnogość aplikacji i różnych odtwarzaczy nie pozwala programistom zrobić uniwersalnego oprogramowania, które wszędzie będzie miało te same funkcjonalności. Obecny rozwój cyfryzacji wszedł już niemal w każdą dziedzinę i wydaje się, że końca nie widać. Opanowanie wszystkiego zaczyna być coraz trudniejsze tym bardziej, że mamy coraz mniej czasu.
Uczymy się całe życie. M.in. dzieki temu forum bardzo dużo się dowiedziałem i zapewne jeszcze się dowiem. Czymkolwiek się zainteresuję to informacji jest tak dużo, że czasami czacha dymi. :D

Sorry Lipet.
Troche przesadzilem. Zwyczajowo wale po garach, jak ktos nabroi, a Ty masz taka rzadka ceche, ktora bardzo sobie cenie, ze umiesz nie tylko znalezc konsensus, ale uderzyc sie w piersi. Nie pierwszy raz to zauwazam i przyznam sie ze nawalilem tutaj dwuktrotnie - raz niewybrednie dobierajac slowa, a drugi raz, kiedy nie zauwazylem, ze nie powiodla mi sie edycja. Prepraszam Cie. Zatrucie aldehydem octowym, ktory jakos nie nadaza sie utleniac, daje mi sie we znaki ;)
Przepraszaam tez pozostalych czytelnikow i autora watku. Jak niektorzy wiedza, albo sie domyslaja, nie posiadam 2 NAS-ow, zeby trzymac na nich wylacznie zdjecia rodzinne. Temat zgrywania kolekcji BD na serwer w celubwygodnego korzystanie z nich przy uzyciu HTPC i mediatankow cwiczylem w swoim czasie, kiedy jeszcze Kodi nazywano XBMC. to zreszta byl moj wybor zarowno jako zdalny klient jak i serwer do obslugi streamowanej kolekcji. Z czasem funkcje serwera przejela Synology DSM Jednakze ilosc danych i koniecznosc ciaglego, regularbego zrzucania, pokonala moj zapal, a dokladnie 10 dyskow boxetu SW przypieczetowalo los operacji. Po tym zrobilem jeszcze kopie jednego filmu i dalem sobie spokoj. jako ze minelo juz dobrych kilka lat, nie bardzo jestem na bierzaco w temacie. Totez nie zabieram glosu, zeby nikogo nie zniechecac a jednoczesnie dowiedziec sie co w trawie dzisiaj piszczy. Za "moich czasow" byl windowsowy Mediaserwer, , Plex, ktory nie tylko przetrwal ale chyba sie rozwinal. My Movies tez bylo i nawet ciagle je mam w jakieja starej wersji, ale tez nie nalezy ono do moich faworytow, i wlasciwie uzywalem go jako baze danych, ale ze "zawieruszylo" mi pare tytulow, ktorych do dzisiaj nie moge sie doliczyc, lub kupilem podwpjnie, nie moge go z czystym sercem powecic chocby jako ewidencji kolekcji.
Obecnie z lenistwa i ze wzgledu na przyzwyczajenia rodziny wygrywa duet DSM + DSvideo (jako pilot) ktore nie potrzebuja klienckiej aplikacji i wyswietlaja na kazdeym DLNA Renderze, bez wzgledu na to czy to jest mediatank, smart telewizor, czy urzadzenie z Kodi. Przez te 5 lat kompletnie nie interesowalem sie rozwojem Plexa, ale nawet bez tej wiedzy, zaicznie zaryzykuje twierdzenie, ze prawdopodobnie Kodi, da najwieksze mozliwosci konfiguracyjne i estetyczne, jesli brak pelnego BDmenu nie stanowi problemu.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
bubaflat, już w poprzednim wpisie wyczułem bicie się w piersi ;)
Nie musisz przepraszać bo miałeś trochę racji. Czasem nie mamy tyle czasu aby napisać wszystko co by się chciało, nie mówiąc już o braku możliwości edycji postów.
Ja tam obraźliwy nie jestem ;) więc total luz.

Ale twój opis KODI/XBMC/FLEX/DSM/DSvideo.... sorry, ale chyba mało kto zakuma o co kaman ;)

Ciekawe czy armanig wybierze gotowe rozwiązanie, czy będzie się bawił w folderomanie ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig czyta, ale ma mocno sprecyzowane oczekiwania.
Kodi znam - powiedzmy, a XBMC miałem jeszcze za czasów XB - jako dashboard.
Przecierałem szlaki z innymi użytkownikami i byłem żywo zainteresowany tematyką, ale to było dawno.

Folderomania ;) to dosyć prosty sposób, szczególnie dla kogoś kto od lat korzystał w tradycyjny sposób (czyt. fizyczne nośniki).

Przy moim specyficznym użytkowaniu, zabawie z oknami, podglądami itp. "folderomania" sprawdza się u mnie najlepiej.
Samo rozmieszczenie sprzętów w domu, z rozszerzonym pulpitem ma wpływ na mój wybór.
Dużo by pisać, ale wiem co robię i jak użytkuje.
Mam świadomość plusów i minusów.

Niezależnie myślę też o innych rozwiązaniach, chociażby w ramach testu.
Gotowe rozwiązania, dla wielu będą o wiele lepsze i w innych okolicznościach na pewno sprawdzą się lepiej.

W drugim pomieszczeniu, na pewno myślałbym o czymś innym.
 

zgred72

New member
Pobrałem programik folderchanger czy jakoś tak ;) , ale wypluł,że tylko demo.Nie chciałem kupować pełnej wersji.
O wiele szybciej można dodać okładkę (plakat) do katalogu zmieniając jej nazwę na "folder.jpg" i jest wtedy okładką folderu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale to demo działa dożywotnio pod warunkiem, że nie będziesz chciał zmieniać dysku. Nawet jak wygasa licencja, to dalej masz foldery podmienione na zdjęcia ;)
Wiem, że można zrobić to w inny sposób, ale tu było łatwiej i generalnie więcej opcji.

Napisz dokładnie o którym Ty sposobie pisze.
Mam folder z filmem, zdjęcie-miniaturkę okładki w folderze. Co dalej?
 

zgred72

New member
Ale to demo działa dożywotnio pod warunkiem, że nie będziesz chciał zmieniać dysku. Nawet jak wygasa licencja, to dalej masz foldery podmienione na zdjęcia ;)
Wiem, że można zrobić to w inny sposób, ale tu było łatwiej i generalnie więcej opcji.

Napisz dokładnie o którym Ty sposobie pisze.
Mam folder z filmem, zdjęcie-miniaturkę okładki w folderze. Co dalej?

Zmieniasz nazwę pliku ze zdjęciem na "folder.jpg", wrzucasz do folderu z filmem ( tu nic nie zmieniasz) i będzie widziany jako pierwszy (okładka).Robisz większy widok dla folderów i już ;)
 

zgred72

New member
5c3f01bb2492d1a4med.jpg

Tak ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zainstaluj program Kodi na PC i będziesz miał świetną bibliotekę. Sam ściąga okładki, opisy filmów, fabułe, informacje techniczne itp.

Masz kilka opcji - sposobów wyświetlania filmów wygląda to świetnie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Osobiście wolę pliki w folderach jak to całe Kodi.
Wszystko jest pod ręką, nie trzeba nic odpalać, konfigurować, można zmniejszać okna w playerze. Proste jak budowe cepa i o to chodzi.
 
Do góry