Zgrywanie filmów BR na dysk PC (HTPC)

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zrzuciłem już dzisiaj sporo filmów, szybko idzie.
No i co? Świetna sprawa. Zasiadłem przed tv, odpaliłem kilka zapomnianych już scen i jest świetnie. Kupa wrażeń.
Bez tego nie chciałoby mi się latać z płytami.
Chciałem zobaczyć jak tam "Predator", no i został. Zaliczyłem cały seans.
Podejrzewam, że odświeżę sporo filmów przez tą całą zabawę z zrzucaniem.
Komfort niesamowity, a jak wpadną goście to można zrobić szybką prezentacje i nie tracić czasu, a zawsze są ciekawi "jak to gra" ; )
 

bluray

Banned
armanig:
Od wielu lat (7 - 8 ) zrzucam do ISO BD przez ANY DVD płyty BD.
Kupiłem w tej sprawie BD ASUS 700, wolny od Cinawi który czyta pliki ISO ale z pełną funkcjonalnością menu BD.
Bardzo się dziwię, że tak stary wyjadacz jak armanig odkrywa dopiero teraz takie funkcje. Od zawsze gram z plików ISO wszelkie treści BD po AnyDVD.
 

pantomima

Banned
Zrzuciłem już dzisiaj sporo filmów, szybko idzie.
No i co? Świetna sprawa. Zasiadłem przed tv, odpaliłem kilka zapomnianych już scen i jest świetnie. Kupa wrażeń.
Bez tego nie chciałoby mi się latać z płytami.
Chciałem zobaczyć jak tam "Predator", no i został. Zaliczyłem cały seans.
Podejrzewam, że odświeżę sporo filmów przez tą całą zabawę z zrzucaniem.
Komfort niesamowity, a jak wpadną goście to można zrobić szybką prezentacje i nie tracić czasu, a zawsze są ciekawi "jak to gra" ; )

Rozumie , ze po zgraniu wszystkiego bd chcial jak najszybciej pozbyc sie oryginalow :D
Adres podrzuce na priv i przesylke nawet oplace ;)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @armanig, mam takie pytanie. Rozumiem, że zrzucana jest cała zawartość płyty. A czy próbował Kolega zrobić taką kopie, która pozbawiona byłaby wszelkiego rodzaju reklam, plansz ostrzegawczych, dodatków, nawet menu - DVDFab-film główny? Ja robię tak w większości przypadków - poza Atmosem i DTS:X. Pozostawiam jedynie oryginalną i polską/ie ścieżki audio, oraz polskie napisy. Bo tak naprawdę, to chodzi nam jedynie o film. Jest to nie tylko sposób na odzyskanie miejsca na dysku, którego może być naprawdę sporo, ale, jak dla mnie, jeszcze lepszy komfort obsługi. Oczywiście ten sposób wymaga, abyśmy zrobili kopię jako folder. Później, wystarczy tylko wskazać taki folder i od razu jest odtwarzany film, bez zbędnego czekania. Zaś wyboru ścieżek dokonujemy bezpośrednio przez pilota, czy "myszkę", jeśli PC, co również widzimy na ekranie. Jeśli nie robił tego Kolega w ten sposób, to warto chociaż sprawdzić, bo może takie rozwiązanie przypadnie do gustu. ;)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zrzuciłem już dzisiaj sporo filmów, szybko idzie.
No i co? Świetna sprawa. Zasiadłem przed tv, odpaliłem kilka zapomnianych już scen i jest świetnie. Kupa wrażeń.
Bez tego nie chciałoby mi się latać z płytami.
Chciałem zobaczyć jak tam "Predator", no i został. Zaliczyłem cały seans.
Podejrzewam, że odświeżę sporo filmów przez tą całą zabawę z zrzucaniem.
Komfort niesamowity, a jak wpadną goście to można zrobić szybką prezentacje i nie tracić czasu, a zawsze są ciekawi "jak to gra" ; )

Pamietaj zeby potem wyslac na 3 dni dysk w celu sprawdzenia czy dobrze to zgrales. Moge ci to sprawdzic :)) zartuje oczywiscie.

Pomysl Firestorma jest bardzo dobry. O ile sie nie myle w sieci tak zrobione plyty nasza nazwe "BluRay Remux" jest film, kilka waznych sciezek dzwiekowych I napisy. Reszta smiecia wywalana.
Nie wiem ile czasu ci teraz trwa wlaczenie filmu I wyszukanie sceny, ale ja majac remuxy to w ciagu sekund moge przwinac gdzie chce I a kodek dzwieku zmieniam 2 kliknieciami myszy. Oczywiscie tv tez bez problemu lyka filmy.
 

zgred72

New member
Bardzo dobry pomysł.Używam DVDFab i wg mnie jeden z lepszych programów do kopiowania.
Trzymam kciuki.;)
Liczyłeś, jak czasowo wyjdzie Tobie przerzucenie tej kolekcji na dysk?? :p
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Pomysl Firestorma jest bardzo dobry. O ile sie nie myle w sieci tak zrobione plyty nasza nazwe "BluRay Remux" jest film, kilka waznych sciezek dzwiekowych I napisy. Reszta smiecia wywalana.
Nie wiem ile czasu ci teraz trwa wlaczenie filmu I wyszukanie sceny, ale ja majac remuxy to w ciagu sekund moge przwinac gdzie chce I a kodek dzwieku zmieniam 2 kliknieciami myszy. Oczywiscie tv tez bez problemu lyka filmy.
Wszystko się zgadza. Robię tak od lat. Funkcjonalność jest taka sama, jak fizycznych nośników. A jak szybko startuje film? Zależy, jak szybko wskaże folder do odtwarzania. ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie,
Dokładnie tak robię.
Początkowo zrobiłem kopie całości, ale nie potrzebne mi żadne hebrajskie czy arabskie napisy, nie wspominając już o ścieżce.
Zostawiam Ang/Pol. to samo z napisami.

Szukam obecnie jakiegoś programu do katalogowania, ale coś dizajnerskiego bez zbędnych wodotrysków i na PC.
Znam kilka, ale żaden nie spełnia moich oczekiwań.

Mam tu na myśli program który po otwarci wyświetliu mi okładki i po kliknięciu przekieruje do konkretnego folderu z filmem. Kodi znam, ale nie o tym piszę.

Nie zależy mi też na bezpośrednim odpalaniu.
Chodzi o wizualizacje tego co jest.
Widziałem AntMovieCatalog, ale to strzasznie prymitywne i przekombinowane.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Czy uzywacie czegokolwiek do automatyzacji zgrywania czy za kazdym razem recznie? Mam DVDFab i uzywam MyMovies do automatyzacji i katalogowania... ale ciagle nie jestem pewien czy to najbardziej optymalna metoda.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
DVDFabem można sobie także dorzucić napisy jak takowych nie ma w oryginale, chociażby do SW z DTS HD MA niedostępne do kupienia z polskimi napisami, lub inne kupione na Amazonie prawie za bezcen seria Obcy czy inne. Pewnie w zależności od playera można trzymać napisy w zew folderze. W sumie odkrycie na pewno nie roku 2016 ;-) ale trzymam kciuki za przedsięwzięcie :) . Prawie chciałoby się napisać witaj w klubie ale kolega może jeszcze się obrazi :) ale pojednawczo pozdrawiam.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przetestowałem kilka programów, w tym ten "MyMovie", tragedia.
Rejestracje, aktualizacje, łączenie. Nie, dziękuje.
Na cholerę mi lista aktorów.
Jest lista filmów i po wybraniu pokazuje się okładka, ale dalej nie widzę wszystkich na raz. Jeżeli jest taka opcja, to chętnie dowiem się gdzie.

Z tego co widzę, nie ma nic prostego a przede wszystkim dobrze wyglądającego.

To może inaczej, przecież można zrobić coś HTML'u (?)
Projekt strony offline, z tłem i okładkami. Po kliknięciu otwiera się cała biblioteka, a następnie po wybraniu okładki przekierowanie do folderu z filmem. Tam już tylko 2s myszką.

Ja wiem, że to wszystko jest, ale w stricte "multimedialnych" apkach, a ja piszę zupełnie o czymś innym.

Chciałbym po otwarciu widzieć coś takiego (lub podobnego):

Zresztą cokolwiek na wzór tego co mamy np. w Netflixie.

5JPXS3r.jpg
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No takie cos faktycznie najprosciej zrobisz w htmlu. Ramka ze zdjeciami I hiperlaczem. Filmow raczej codziennie nie bedziesz zgrywal wiec dodanie tej okladki moze nie bedzie az tak czasochlonne. A efekt koncowy bedzie przyjemny.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Przetestowałem kilka programów, w tym ten "MyMovie", tragedia.
Rejestracje, aktualizacje, łączenie. Nie, dziękuje.
Na cholerę mi lista aktorów.
Jest lista filmów i po wybraniu pokazuje się okładka, ale dalej nie widzę wszystkich na raz. Jeżeli jest taka opcja, to chętnie dowiem się gdzie.

Z tego co widzę, nie ma nic prostego a przede wszystkim dobrze wyglądającego.

To może inaczej, przecież można zrobić coś HTML'u (?)
Projekt strony offline, z tłem i okładkami. Po kliknięciu otwiera się cała biblioteka, a następnie po wybraniu okładki przekierowanie do folderu z filmem. Tam już tylko 2s myszką.

Ja wiem, że to wszystko jest, ale w stricte "multimedialnych" apkach, a ja piszę zupełnie o czymś innym.

Chciałbym po otwarciu widzieć coś takiego (lub podobnego):

Zresztą cokolwiek na wzór tego co mamy np. w Netflixie.

5JPXS3r.jpg
Taki ładny interfejs jest w MyMovies oraz w Serviio. Sam korzystam.
To co mnie nadal interesuje to jak automatycznie zgrywacie płytki. Czy może jednak ręcznie?

Sent from my ZX Spectrum 48k
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok, znalazłem poniekąd rozwiązanie na Windowsa.
Mam nadzieję, że komuś się przyda.

Zasada jest prosta.
Zmieniamy typowe foldery Windowsa w których trzymamy filmy - na okładki płyt.
Czyli zamiast poniższego folderu otrzymujemy zdjęcie okładki, dokładnie jak na fotce poniżej:

niep.jpg



Można też tworzyć takie cuda:

image.jpg
lub takie
mad.jpg


Tak to dokładnie będzie wyglądać w typowym oknie Windowsa, tyle, że na białym tle i z podpisem folderu:

1112.jpg


Tak z typowymi okładkami. W Win10 wygląda to jeszcze lepiej, te okładki są o wiele bliżej siebie.
Naturalnie to nie są zdjęcia, a foldery w które można kliknąć tak aby dostać się do filmu.

223.jpg


Miniatur do każdego filmu jest sporo. Do wyboru do koloru.
Mogą być proste i kombinowane, jak widać.

Plus jest taki, że nie trzeba już czytać podpisów (tytułów filmów), a wystarczy zerknąć na okładkę.
Po otwarciu okna z plikami, wygląda to o wiele przyjaźniej.

Jest kilka sposobów, jeden z nich:
Ściągamy program "Folder Changer"
http://www.folderchanger.com/

Ściągamy okładkę (lub cokolwiek chcemy), wrzucamy do folderu z filmem.
Przeciągamy myszką do programu (Folder Changer), zdjęcie się ładuje. Następnie przeciągamy główny folder z filmem ponownie do programu w miejsce załadowanej okładki. Koniec. Mamy zamiast folderu zdjęcie.

Oczywiście zwiększamy sobie wielkość widoku ikon, klikając PPM (prawym przyciskiem myszki) na "Duże ikony". Ładnie się cała kolekcja z okładkami ułoży w oknie w którym mamy wszystkie filmy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry