Zestawienie TV Full HD - Styczeń 2016

Jaki telewizor wolał byś kupić?


  • Total voters
    0

Franz65

New member
Witam wszystkich użytkowników.

Prosiłbym o pomoc w wyborze telewizora.
Głównie będzie miał zastosowanie do piłki nożnej.
Dekoder NC+.
Mile widziane funkcje YouTube, iPla i Player.pl i Facebook.
Preferowana wielkość 42 cale, ewentualnie 40, jeśli jakiś dobry model miałby mniej i byłby wart uwagi.
Odległość od ekranu w jakiej bym korzystał z telewizora od 150cm do 250cm, max 3 metry.
Telewizor będzie stał tyłem do okna i będzie oglądany po południu do późnego wieczora.
Zależy mi by obraz był jak najbardziej podobny do mojej starej plazmy Panasonic TX-P42G30E, Tryb obrazu: Dynamiczny.
Środki na tv do 2500zł, ewentualnie jakaś dopłata jeśli byłoby warto.

Zależy mi by nie było jaskrawego powidoku gdy słońce pada na murawę i zawodnik w zielonej koszulce w słońcu robi się biały i jest jakby w otoczce, taki przypadek widziałem w modelu led Sony, do tego też by obraz był jak najmniej teatralny.
 
Ostatnia edycja:

Gizd

New member
Akurat zamówiłem LG 50LF652V. Autor tematu pisze, ze (w niektórych modelach były montowane VA) właśnie taka bym wolał, tylko jak to rozpoznać?
Podobno LG 50LF652V to jest EU model, a ten LG 50LF6529 niby identyczny, nie EU. Może tu jest ta różnica z matrycami?
 

mac_tul

New member
Dzień dobry, czy orientuje się ktoś czy Philips 40PFH4109/88 ma takie
same parametry jak podany w zestawieniu:
Philips 40PFH4100 – FHD / VA 50/60Hz /28,7ms

Chodzi mi głównie o input lag, w sieci nie ma informacji na ten temat
a chciałbym wiedzieć czy ten 4109/88 nadaje się do konsoli PS4?

Pozdrawiam
 

rafsidor

New member
Witam,
poszukuje telewizora do 2500-2800zł. nie chce zadnych 4k, smarty itd nie interesuja mnie bo do neta mam kompa, tv ma sluzyc do ogladania sportu, filmow po nocy, grania na ps4. 3metry od tv bede siedziec. co sadzicie o ue48j6200 ? co polecacie w takim przedziale cenowym? 100hz, VA matryca. input lag fajnie jakby nie byl wiekszy niz 40,45?:)

ekhm troche w starym temacie napisalem, sry.
 

armi

New member
Bez reklam
Kiki aktualne jest to zestawienie z pierwszej strony ?

szukam 48-55'' do 'salonu'
odległość od ekranu ok 2m może 2,2m

preferowana marka Sony
podłączony dekoder MM i komputer do filmów

budżet 2-3 tys - im mniej tym lepiej :D
 

armi

New member
Bez reklam
w zależności od potrzeb
2-3 czy 5 lat - w zależności od postępu i potrzebnych funkcji

telewizor wolę na już przy głównym parametrze cena/jakość

na 4k czy HDR mi nie zależy - jak się upowszechni to wymienię
na 3D nigdy mi nie zależało - w kinie też nie lubię tego formatu

przeglądając forum natrafiłem na Panasa 50ds630 i byłem go luknąć - fajny :)

coś z przedziału 48-55''
 

Ziolek512

New member
Philips 43W755 i będzie extra.

czy może chodzi o SONY? Philipsa takiego nie znalazlem
Odnośnie pierwszej strony tych TV jest dużo z matrycami 50 60Hz czy w użytku dziennym przy telewizji naziemnej zauważę różnice miedzy te 60 a 100Hz. Na konsoli nie gram jedynie filmy z dysku bym odtwarzał i to raczej w jakosci 750p
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
w zależności od potrzeb
2-3 czy 5 lat - w zależności od postępu i potrzebnych funkcji

telewizor wolę na już przy głównym parametrze cena/jakość

na 4k czy HDR mi nie zależy - jak się upowszechni to wymienię
na 3D nigdy mi nie zależało - w kinie też nie lubię tego formatu

przeglądając forum natrafiłem na Panasa 50ds630 i byłem go luknąć - fajny :)

coś z przedziału 48-55''

Ten Panasonic o którym napisałeś godny uwagi. Z tym, że o ile pamiętam nie ma funkcji nagrywania - sprawdź. Jeżeli Ci to nie przeszkadza możesz go kupić. I kup TV największy na jaki pozwalają fundusze!
 

VnnAmed

New member
TV 1080p

Witam, potrzebuję telewizora:

  • Odległość: 3-4m
  • Pora dnia: całodobowy
  • Umiejscowienie: kąt bez bespośredniego padania słońca
  • Źródła: Głównie komputer - 1080p/23.976FPS z czasem może jakiś dostawca
  • SmartTV: nie ma takiej potrzeby
  • 3D: nie
  • Sugerowany sposób wyświetlania: 1080p/60Hz
  • Montowanie VESA: dobrze by było
  • Cena: ok 2000 PLN
 
Odnośnie pierwszej strony tych TV jest dużo z matrycami 50 60Hz czy w użytku dziennym przy telewizji naziemnej zauważę różnice miedzy te 60 a 100Hz. Na konsoli nie gram jedynie filmy z dysku bym odtwarzał i to raczej w jakosci 750p

Przy filmach nie ma roznicy pomiedzy 60 a 100hz.
W przypadku sportu roznica jest łatwo zauwazalna - szczegolnie pilka nozna, hokej.
 

mafia35

New member
Bez reklam
W filmach oczywiście jest różnica między 60 a 100hz. Zwłaszcza przy bardziej dynamicznych scenach. Nie ma wtedy rozmywania ruchu i wyeliminowany jest również efekt "skoku"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie złe bzdury, że nie ma różnic:

Lepsza ostrość dzięki wyższej częstotliwości odświeżania
Dzięki skróceniu czasu wyświetlania pojedynczej klatki o połowę – z 0,02 s (50 Hz) do 0,01 s (100 Hz) – poruszające się obiekty wydają się nam znacznie mniej rozmyte. Ważne jest przy tym, by wygenerowany obraz pośredni przedstawiał nową fazę ruchu, naturalną dla śledzącej ruchomy obiekt gałki ocznej.

ROZMYTY OBRAZ
Przy częstotliwości odświeżania 50 Hz każda klatka jest widoczna przez 0,02 sekundy. W tym czasie oko przesuwa się, ale obiekt pozostaje w tym samym miejscu. Z tego powodu jego obraz na siatkówce jest niewyraźny.

LEPSZY OBRAZ
Przy 100 Hz każda klatka jest widoczna tylko przez 0,01 sekundy. Klatki pośrednie (2, 4, 6) nie pochodzą z przesłanego sygnału, ale muszą być wygenerowane elektronicznie. Obraz widziany przez obserwatora jest mniej rozmyty.
http://www.hdtv.com.pl/forum/podstawy/40131-bardzo-dobry-tekst-o-hercach-przeplocie-i-ostrosci.html
 
Do góry