Zestawienie TV Full HD - Styczeń 2016

Jaki telewizor wolał byś kupić?


  • Total voters
    0

GregoryPek

New member
witam, mam pytanie czysto teoretyczne - gdy mamy po kablu do tv puszczony ten sam sygnał HD który tv będzie miał lepszy obraz/jakość obrazu FULL HD z matrycą 100/120 hz czy ULTRA/4k HD z matrycą 100/120 hz. Pytam bo są opinie że lepszy full hd 100 hz niż ultra hd 50 hz, a co w przypadku ultra hd z matrycą 100/120 hz i sygnale hd? Też będzie gorszy od full hd 100/120 hz?

ps czemu nie ma Sharpów i Thomsonów w zestawieniu?//
??
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
witam, mam pytanie czysto teoretyczne - gdy mamy po kablu do tv puszczony ten sam sygnał HD który tv będzie miał lepszy obraz/jakość obrazu FULL HD z matrycą 100/120 hz czy ULTRA/4k HD z matrycą 100/120 hz. Pytam bo są opinie że lepszy full hd 100 hz niż ultra hd 50 hz, a co w przypadku ultra hd z matrycą 100/120 hz i sygnale hd? Też będzie gorszy od full hd 100/120 hz?

Wszystko zależy od skalera w danym TV. Jeśli praktycznie w cenie niewiele większej można mieć TV UHD z matrycą 120hz i TV FHD 120Hz, to jeśli miałbym wybierać obecnie, to zdecydowanie wolałbym UHD np. jakbym miał wybierać między Sony UHD X8509C a Sony FHD W855C, to wybrałbym UHD. Natomiast TV UHD na matrycach 50/60Hz należy omijać szerokim łukiem. Kompletnie nie rozumiem jak producenci w przekątnych 55" mogą stosować takie 50Hz-owe badziewie, które nadaje się tylko do oglądania zdjęć i filmów obaczyjowych :p
 

pjs3791

New member
Szczerze mówiąc to w każdym TV który miałem okazję używać i tak wyłączałem te 100hz upłynniacze jeżeli były dostępne. Nawet do sportu. Wydaje mi się że dla takich jak ja 50 Hz matryca jest ok, bardziej bym patrzył na inne parametry obrazu. Chodzi mi o to że niekoniecznie wszystkie TV bez matrycy 100 Hz nadają się tylko do zdjęć

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka
 

Makszyman

Member
Czy jest planowane podobne zestawienie nowych modeli TV na rok 2016, zarówno FHD jak i 4K ? Póki co upatrzyłem sobie taki telewizorek LG 42LF652V, z racji matrycy 100Hz, dobrych parametrów i niskiej ceny lecz jest to model na rok 2015 a nie chciałbym kupować starego modelu. Są już jakieś wieści nt. modeli 2016 ?
 
Ostatnia edycja:

waszek_rmc

New member
Czy nadal opłaca się kupować KDL-65W855C ? 4K mi nie jest potrzebne... A szukam czegoś zamiast plazmy samsunga ps51e6500... Pytanie czy jeszcze długo bedą w sprzedazy ?
 

majkel3

New member
Witam
Podepnę się także pod ten temat. W niedługim czasie będę kupować TV. Odległość od TV podczas oglądania około 3,6 metra. Podpięte do niego będzie kablówka oraz komputer. Kwota jaką przeznaczyć mogę to około 7 k pln. Także prawie jestem przekonany do tego Soniaka kdl-65W855c. Ogólnie najwięcej oglądam sportu i filmów mkv. Kino domowe także w planie. Czy najlepszym wyborem będzie ten Sony czy cos jeszcze brać pod uwagę ? Oraz prosiłbym o pomoc w wyborze wieszaka do niego. Chciałbym aby był on regulowany pod względem odległości od ściany jak i konta.
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To bardzo dobry pomysł.
Jesteś niebieski więc i cena będzie specjalna z kalibracją.
A wieszak do jakiej kwoty ?
 

majkel3

New member
Myślałem jeszcze nad jakimś philipsem, bardzo mi się podoba ambilight. Tylko nie chciałbym wydawać dużo więcej niż te 7k. I nie wiem jak z jakością przy moich warunkach. Oczywiście także nie chciałbym schodzić z wielkością. Co do wieszaka myślę że coś koło 200-300 zł. Chyba da się coś wybrać porządnego ?
 

Heenzap

New member
Niemal wszędzie polecany jest Samsung UE50H6400 i kupiłbym go bez wahania gdyby nie informacja o kurzu zbierającym się w matrycy (sic!). Czy to możliwe, że to aż taki problem?

Przez ten kurz skłaniam się do Samsung UE50J5500, ale czy 50/60hz wystarczy do oglądania meczy?
 

piteron

Active member
Bez reklam
Policz ile przypadków pojawienia sie kurzu mamy opisane tu na forum
A teraz odpowiedz soebie na pytanie ile sztuk sprzedano tego modelu
Mam 4 znajomych z tymi telewizorami(50,55,65 cali)najstarszy ma juz ok poltora roku i w żadnym nie.ma kurzu na matrycy
J5500 to bardzo taki sobie tv do teleexpresu i M jak milosc jest ok do sportu szkoda pieniędzy
 

Heenzap

New member
Szczerze mówiąc... bardzo dużo, nie mówiąc o artykułach na ten temat na profesjonalnych stronach.

a ten model Samsung UE50J6200, by się nadał?
 

Heenzap

New member
Do oglądania filmów wieczorami na wprost odbiornika oraz piłki nożnej.

Słyszałem, że Tizen trochę muli, ale że jako nie mam porównania, nie powinno to mi jakoś przeszkadzać, ale wolę Tizena od niestabilnego Androida.

Jest coś lepszego w tej cenie?
 

joolko

New member
Potrzebuję pomocy w wyborze kupna tv.
Zastanawiam się nad Samsung ue55h6400 lub LG 42LF652V.
Który lepszy? Dla rodzinki filmy, seriale, mecze i inny sport po pracy :)
Będę bardzo wdzięczna za pomoc!!!
Podoba mi się Philips 55PUS7150/12 szczególnie jego funkcja ambilight ale po przeczytaniu różnych opinii chyba nie jest wart swojej ceny.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)
 
Do góry