Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj bawiłem się tym P20 lite i powiem, że jak na tel. ze średniej półki wykonanie i generalnie działanie smartfona - szybkość, jakość wyświetlacza, kąty widzenia, zdjęcia itp sprawy.. Koledzy nie można się czepiać. Prezentuje się fajnie i branie będzie miał, choc oczywiście nie jest to smartfon top, żeby nie było :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pożyjemy zobaczymy ale co by nie mówić myślę, że nikt się nie spodziewał jak wchodził Huawei na rynek, że taki sukces odniosą, bo niewątpliwie odnieśli sukces w jakimś znaczeniu tego słowa.

Nikt to się nie spodziewał, co wyrośnie z Samsunga. Toż to od lat był synonim tandety, a dziś?
Kiedyś w kuchni liczył się Bosch (dziś to już nie to, wiadomo), Siemens, Sharp itp.
Dziś Samsung czy LG wyznacza trendy w kuchni (wystarczy spojrzeć na lodówki i tzw. AGD), a gdzie cała reszta asortymentu? Wystarczy spojrzeć na smartfony i to co wyprawiają. Powiedziałbyś kiedyś, że Samsung będzie bezpośrednią konkurencją iPhona czy iPada? Ba, był obecnie dla wielu lepszy? No właśnie.

Jak zawsze (lata temu) broniłem Appla za innowacyjność i wykonanie, tudzież iOS - który deklasował Androdia, to dziś (pisałem o tym obszernie jakiś czas temu), wolę także tablety Samsunga, co kiedyś było nie do pomyślenia.

Także kto wie, może i z tego Ksiomi za parę lat wyrosną produkty premium na miarę obecnych liderów, a już gdzieś widziałem fajnego laptopa z kamerką na dole.

Co do Ksiomi, to byłem juz u nich w sklepie i jakoś mnie nie porwało.
No może waga z możliwością połączenia z telefonem, co w połączeniu z możliwością sprawdzania statystyk czyni z niej fajny bajer, a do tego tylko 99zł.
W mojej ocenie, jeszcze długa droga ich czeka - bardziej mam tu na myśli chociażby dizajn, ale fajnie, że miesza na rynku. Dla nas klientów, to zawsze jakaś korzyść.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Konkurencja na rynku zawsze na plus :) Dobrze, że Samsung czuje oddech chińczyków. Mam tylko nadzieję, że będzie go to napędzać do większych zmian co generację smartfonów.

Tymczasem odkryłem dwie wady najnowszej Ski. Otóż:
- nie działa nagrywanie rozmów. Podobno taka polityka Samsunga, że zablokował taką możliwość dla aplikacji firm trzecich...
- nie działa Google Pay - tutaj naprawdę nie wiem co jest grane. Może muszę czekać na jakąś aktualizację?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie działa? Zatem dobrze, że się nie skusiłem na S9, co w sumie i tak nie miało zupełnie sensu w przypadku posiadania S8.
Której aplikacji używasz?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
ACR

Tutaj więcej info: https://bitbucket.org/copluk/acr/issues/1839

There are reports from official Samsung support forums indicating that Samsung has decided to stop call recording support on their phones.

We are able to confirm that call recoridng does not work on their latest flagship phones S9 and S9+. Issue (currently) only effects International versions of these phones with EXYNOS chipset. American versions with QUALCOMM chipset seems to be OK.

However, if responses given to our users by Samsung call centres around the world are correct, Samsung is planning to expand this block to all their phones.

Their response is as follows:
“Based on Google’s security policy and local law, Samsung has blocked call recording through 3rd party applications. Thus this operation is intended behavior. However some 3rd party application developers had found a detour to record each voice during calls and applied it to their apps. Those applications have been working on previous Samsung devices whereas is blocked on S9/S9+ device due to improved call recording solutions. So we have a plan to apply this solution on old models.”

We would like to point out that 3rd party apps like our ACR are bound by the limitations of the phones and there would be no way to work around this. You will not find any that can record properly on S9 even if you check over 300 call recording apps on the Play Store.

Piszą, że żadna aplikacja nie zadziała. Dla mnie to spory minus jednak. Mam nadzieję, że to naprawią w przyszłości w jakiś sposób.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Mi też działał bez problemu na S7E. Program jest świetny, bo dali obsługę nagrywania do Mp3 :) Pewnie dla 99% osób opcja nagrywania rozmów jest bez znaczenia. Pech, że akurat ja jej potrzebuję. Nie jest to może najważniejsza sprawa w nowym telefonie, ale bardzo przydatna w mojej pracy.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dzwoni do Ciebie naciągacz, a Ty mu od razu przerywasz i mówisz: "Rozmowa jest nagrywana. Jeśli nie wyrażasz zgody, rozłącz się" ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak się zastanawiam, znacie jakiś program który włącza na stałe przezroczystość w dolnym pasku. Nie widzę tego w ustawieniach.

Na zdjęciach dokładnie widać o co chodzi - po prawej stronie, tyle, że ten pasek się chowa/wysuwa, ale jak chcemy go mieć na stałe (czyli deafaultowe ustawienia po lewej), to już jest w pełnym kolorze.
Co najmniej idiotyczne rozwiązanie. Chodzi o to, aby był na stałe i przeźroczysty.

 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Absurd. Już od pierwszych chwil mnie to irytuje, a z tego co czytam na zagranicznych forach, nie mnie jednego.
Tak nie wiele trzeba, wystarczy wprowadzić opcje transparentnej belki, funkcjonalność zostaje ta sama, a przynajmniej widać dalszą część ekranu. Wizualnie też ekran zyskuje.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Niestety, ale powiem Ci, że i tak bałem się iż zmiana z fizycznego Home i przycisków dodatkowych będzie dużo cięższa. Tak naprawdę nie przeszkadzało mi to w ogóle nawet w pierwszych chwilach.

Zmieniając temat Samsunga to widzieliście jakie recenzje dostaje aparat w Huawei P20 Pro. Podobno deklasuje wszystkie telefony dostępne na rynku. Po zamaskowaniu tego wycięcia (jest taka funkcja, która maskuje to na stałe) robi się z tego chińczyka całkiem dobry smartfon :)

Tą generację i tak mam z głowy, ale czuję, że za 1-2 lata zamiast Samsunga można będzie się za Huawei rozglądać :)

Tapnięte z S9+
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fizyczny przycisk "home", to był niejako mój fetysz i wręcz obowiązkowe wyposażenie słuchawki i poniekąd przesiadka z innych słuchawek (w tym Apple) na Samsunga, ale tutaj (S8/S9) faktycznie, poszło gładko.
Nie sądziłem, że aż tak gładko.
Inna sprawa, że ciekawie to rozwiązali i nie jest to tylko bezduszna tafla szkła, z czymś co podświetla ikony.

Recenzje Hławeja są świetne, ale do głowy by mi nie przyszło, żeby zamieniać S8/S9, ale nie mówię nie... kiedyś w przyszłości ; )
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Teraz wiadomo dlaczego Huawei jest trzecim producentem na świecie i to w ciągu kilku lat od wejścia na rynek.. :) Ale ten smartfon jest fajny, ostatnio się nim bawiłem, jak ktoś lubi te zabawki warto zobaczyć.:D

[youtube]LZB-wwBSY9c[/youtube]
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Pytanie.
Czy ladowarki indukcyjne, laduja i Iphona i Samsunga? Czy do kazdego z tych telefonow trzeba miec inna ladowarke?

Musze kupic znajomemu telefon ladowany indukcyjnie a nie wiem czy bedzie sie ladowal. Chcialem kupic Samsunga s7. A wyczytalem w necie ze Iphon i Samsung maja jakas inna technologie ladowania.
 

werf

Active member
Bez reklam
Mam taką najtańsza ładowarkę samsunga działa bez problemowo .
 

Attachments

  • CBDB8FF6-8F1E-4782-BFE7-DDFC9297C874.jpg
    CBDB8FF6-8F1E-4782-BFE7-DDFC9297C874.jpg
    19,3 KB · Wyś: 18
  • 244FB247-10FC-4D88-B913-66D614654404.jpg
    244FB247-10FC-4D88-B913-66D614654404.jpg
    23 KB · Wyś: 17

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ale czy na swojej ladowarce naladujesz iphona?

Nie wiem jaka ladowarke ma Tesla, nie znalazlem info a mam przeczucie ze jest robiona pod Iphona. A nie chce kupowac iphona bo znajomy "starszej daty" przyzwyczajony do samsunga.

Zamowilem samsunga, zobaczymy czy uda sie go ladowac w samochodzie.
 
Do góry