Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Względem S8 praktycznie żadnych różnic, owszem aparat, jakieś emotki i dodatkowy głośnik + zmiana położenia czytnika linii papilarnych. Tyle z podstaw.
Tutaj już chyba tylko S10 może namieszać, mam nadzieję.

Nie widzą mi się za to kolory, gdzie złoty, srebrny?
Za to duży plus za różowy kolor, kobitki się ucieszą.
Trzeba ocenić na żywo, ale czarny w S8 ma również błyszczącą ramkę dzielącą plecy od ekranu, w S9 już jest mat. Nie podoba mi się ten zabieg, a jako, że jestem estetą, wolę rozwiązanie z S8.

Dobrze, że zostawili przynajmniej wejścia na jacka do słuchawek, bo to co wyprawia Apple, to jakiś poroniony pomysł i jeden z najbardziej idiotycznych ruchów w historii telefonii komórkowej jaki widziałem.
Mam nadzieję, że Samsung nie wpadnie na podobny idiotyzm.

Raz, że nie zamierzam korzystać z żadnych przejściówek, bo trudno, żebym sprzedawał wszystkie słuchawki, a dwa, często bywa, że ładuje słuchawkę jednocześnie słuchając muzyki czy radia.

Już samo nowe złącze ładowania (USB-C) wymusiło zakup kilku dodatkowych kabli, ale to można traktować na plus, bo faktycznie ergonomia przy wciskaniu kabla do ładowania - niebo, a ziemia.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tutaj już chyba tylko S10 może namieszać, mam nadzieję.
Tylko czym? ;) Czego jeszcze życzyć sobie w smartach? ;) Zawsze ironizuję, że brakuje jeszcze chyba tylko ekspresu do kawy, choć przypuszczam, że S20 będzie latającym dronem. Za kilka pewnie lat zatrą się różnice między smartphonami a tabletami.
Poszczególne różnice między ostatnimi "S-kami" są raczej dla mnie dość błahe i w żaden sposób nie uzasadniają takich cen... :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie, czym? Jak będziesz wiedział, daj znać ; )

Bazuje tu na cyklach, skoro S9 jest niemal kopią S8, a S7 był kopią S6 to mniemam ; ) że, już przy S10 będą musieli czymś faktycznie zaskoczyć i raczej mam tu na myśli sam design.

A czego sobie życzyć? No cóż, zacząłbym od baterii, tudzież ładowaniu słuchawki "w locie", a już są podobne projekty. Zobaczymy.
Pewnie też wprowadzą czytnik linii z przodu i... jeszcze lepszy aparat.
Zobaczymy, ale muszą już czymś zaskoczyć klientów.

Natomiast (jak pisałem wcześniej), w samym codziennym użytkowaniu - czyli prędkości, typowa obsługa dnia codziennego, to jak dla mnie względem takiego S6, to po dzień dzisiejszy nie wiele się zmieniło.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam

Attachments

  • nokia-8110-4G-phone.jpg
    nokia-8110-4G-phone.jpg
    22,8 KB · Wyś: 16
  • Enter-the-Matrix-Nokia-8110-4G.jpg
    Enter-the-Matrix-Nokia-8110-4G.jpg
    43,8 KB · Wyś: 16
Ostatnia edycja:

Endju

New member
Względem S8 praktycznie żadnych różnic, owszem aparat, jakieś emotki i dodatkowy głośnik + zmiana położenia czytnika linii papilarnych. Tyle z podstaw.
Tutaj już chyba tylko S10 może namieszać, mam nadzieję.

Nie widzą mi się za to kolory, gdzie złoty, srebrny?
Za to duży plus za różowy kolor, kobitki się ucieszą.
Trzeba ocenić na żywo, ale czarny w S8 ma również błyszczącą ramkę dzielącą plecy od ekranu, w S9 już jest mat. Nie podoba mi się ten zabieg, a jako, że jestem estetą, wolę rozwiązanie z S8.

Dobrze, że zostawili przynajmniej wejścia na jacka do słuchawek, bo to co wyprawia Apple, to jakiś poroniony pomysł i jeden z najbardziej idiotycznych ruchów w historii telefonii komórkowej jaki widziałem.
Mam nadzieję, że Samsung nie wpadnie na podobny idiotyzm.

Raz, że nie zamierzam korzystać z żadnych przejściówek, bo trudno, żebym sprzedawał wszystkie słuchawki, a dwa, często bywa, że ładuje słuchawkę jednocześnie słuchając muzyki czy radia.

Już samo nowe złącze ładowania (USB-C) wymusiło zakup kilku dodatkowych kabli, ale to można traktować na plus, bo faktycznie ergonomia przy wciskaniu kabla do ładowania - niebo, a ziemia.

Celujesz w złe generację :D Ja wymieniam telefon co drugą i póki co nie narzekam. S7E, którego posiadam to udoskonalona wersja S6. Lepsza bateria, slot na karty pamięci, wodoszczelność... S9 to również ulepszona wersja S8. Zamówiłem dzisiaj S9+, przeskok z S7E będzie odczuwalny choćby ze względu na ekran. Dopłata do S7E to w moim przypadku tylko ~1600 zł uwzględniając utratę wartości obecnego S7E. Myślę, że to dobry deal biorąc pod uwagę, że z każdym dniem mój obecny telefon będzie taniał coraz bardziej na rynku wtórnym.
Fakt, że moim zdaniem S7E mógłbym mieć spokojnie przez najbliższe lata, ale zbliżający się koniec gwarancji też ma wpływ na chęć wymiany.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak wygląda róż/czerwień w S9:

Po lewej S9 w sklepie, po prawej mój S8. Telefon po lewej S9 wydaje się większy, ale, to jest S9, tyle, że na podwyższeniu - standzie i stąd to wrażenie.

Na żywo różnice ZNACZNE, na fotce tego nie widać dobrze.



Tutaj na poniższym zdjęciu - po lewej S8 sklepowy, po środku S9 i po prawej mój S8.
Ideałem jest sklepowy S8, środkowy S9 tragedia i mój S8 który na żywo bliżej temu S8 po samej lewej, czyli generalnie super, ale ten po środku S9 znacznie odstaje.

Piszę o tym, bo nie zawsze mamy świadomość co mamy, trzeba znaleźć faktyczny ideał, żeby mieć porównanie. Mój S8 w porównaniu do przynajmniej 10 sztuk które widziałem zawsze lepiej wypadał i mogłoby się wydawać, że lepiej już nie można, ale trafi taki jak po samej lewej (rzadkość) i wówczas widzimy, że można jeszcze lepiej. Natomiast zawsze S9 odstaje i to bardzo.
Także, sorry, jeżeli komuś coś uświadomiłem, może lepiej żyć w niewiedzy i się zwyczajnie nie przejmować, ale tego różu w S9 bym raczej nie zaakceptował.

 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystkie w trybie adaptacyjnym na defaultowych ustawieniach.
Można to wszystko jeszcze podkręcić i sporo się zmienia na plus.
Chodzi o fakt samych różnic. Ekrany S9 mnie rozbrajają, a nie trafiłem jeszcze na lepszy od mojego, nie wspominając już o tym S8 po samej lewej, bo to już jest ideał którego ze świeczką szukać.
Komuś się może wydawać, że ma perfekto, do czasu jak trafi do porównania właśnie ten w najlepszym możliwym wydaniu.
Piszę o S8, bo S9 każdy jeden gorszy.
Tyle ; )
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam

WiTT

New member
Bez reklam
Zarzuty szpiegostwa nie poparte ani jednym merytorycznym argumentem. Huawei święci triumfy na całym świecie, został przez wielu rozłożony na czynniki pierwsze, myślę że chłopaki z xda albo innego kręgu by już dawno sprzedali newsa że coś jest nie tak w sofcie lub sprzęcie od Huawei.

Mam Huawei Mate 10 Pro i śmiało mogę polecić. Ten ich nowy "AI" procek robi fajną robotę, widać to przy robieniu zdjęć, fajnie umie dopasować dopowiednie tryby itp. Zaś sam aparat to mi szczęka opadła, wielki szacun do Huawei & Leica.

Wspomnieliście tu też Xiaomi - strasznie się biję w myślach jak jednoznacznie ich ocenić. Miałem Mi5 potem Mi6. Telefony wykonane na najwyższym poziomie, zwłaszcza Mi6 - w wersji ceramic black. Świetnie leży w dłoni. Ekran też fajny. Po odblokowaniu MIUI od chłopaków z miuipolska wgrane śmiga miło, aktualizacje, poprawki etc. Samo MIUI mi bardzo pasowało, chętnie bym zastąpił nim EMUI w Huawei. No i ta cena - jeśli ściągamy z Chin - mistrzostwo. Ale.. jest ale - aparaty... dopóki nie zobaczy się jak robią fotki iPhone, Samsung oraz Huawei to człowiek zadowolony, ale w bezpośrednim starciu Xiaomi przegrywa, i to boleśnie. Aparaty w Xiaomi to niestety średnia półka smartfonów. W rodzinie jeszcze był Xiaomi Mi Pro - z wyświetlaczem OLED 5,5" Snap 6xx... telefon wyszedł po rabatach, opłatach VAT... 700zł. Pokażcie telefon z takimi parametrami, wsparciem itp. Mistrz.

Z własnych doświadczeń już wiem że np. przycisk odblokowujący / odcisk palca wolałbym na dole ekranu niż na pleckach jak to ma Samsung/Huawei. Często jak leży na biurku telefon nie wygodnie jest za każdym razem podnosić go aby odblokować. Ale z drugiej strony duże ekrany z wąskimi ramkami rządzą, to po nie długim czasie obcowania z takim ekranem wciąga i na prawdę może się podobać.

I to tak w dużym skrócie opisuje "rewolucyjne" rozwiązania w kolejnych modelach telefonów. A premiera S9 tylko dobitniej pokazuje że kolejne cyferki to tylko kosmetyka. W linii produkcyjnej samochodów nazywałoby się to "po liftingu", a tu nowa seria...

Takie tam trzy grosze ode mnie ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To tylko kolejna antychinska polityka USA.

Jeszcze 5 lat temu chinskie bylo badziewiem i nie zagrazalo rynkom amerykanskim czy europejskim, Dzisiaj chinszczyzna prezentuje bardzo wysoki poziom i trzeba sie przed tym bronic. Niedlugo niemcy (tfu unia) tez zacznie blokowac chinczykow.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To chyba dobrze. Chiny to potęga i lepiej dmuchać na zimne, zresztą na każdej płaszczyźnie uważam za dobry ruch. Ja tam kitajcom nie ufam, zresztą jedni i drudzy są dobrzy.
U nas by tradycyjnie wszystko wysprzedali i oddali kawałek tortu w obce łapy.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Na jakie zimne dmuchać? Mleko dawno się rozlało już, Chiny posiadają większość linii produkcyjnych, rządzą na wielu płaszczyznach, teraz próbują gasic pożar który sami rozpętali :-|

Wysłane z mojego HMate10Pro przy użyciu Tapatalka
 
Do góry