Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tak, dzięki. Już doczytałem :)
Moja ślubna taka leniwa. Kiedy jej wyłączałem, to się nie włączało, kiedy ona wyłączała (robiła to z centrum sterowania, nie z poziomu ustawień) to BT co chwile się włączał :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Korzystał ktoś z aplikacji Samsunga do archiwizacji/przenoszenia danych (Smart Switch PC)?

Smart Switch | Aplikacje | Samsung Polska
Tu szczegółowy opis:
Kopia zapasowa Samsung - jak ją zrobić - Appki.com.pl

Zasada jest prosta, instalujemy program na PC, podłączamy słuchawkę (Samsunga) i robimy kopię zapasową.
No i wszystko fajnie, ale samych zdjęć mam faktycznie ok. 5GB, natomiast folder którzy zostaje uyworzony na PC po archiwizacji zajmuje raptem 70mb.

Pytanie gdzie jest cała reszta?

Pytam, bo chciałbym przenieść wszystkie dane z jednego Samsunga na drugiego, a z drugiego na pierwszego, tyle, że najpierw trzeba to wszystko zrzucić na PC.
Nie chciałbym, aby sie okazało, że po próbie przywrócenia danych połowę zawartości poszło w niebyt.
Jak ktoś przerabiał ten soft, niech da znać.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzi, ale już mam rozwiązanie ; )
W programie podczas instalacji można zaznaczyć wybór konkretnego dysku.
Zaznaczyłem któryś tam jeden z wolnych, ale i tak wszystko poszło na dysk windowsa, czyli C.
Także tam wszystko się zrzuciło z automatu.

Co ciekawe, niby w tym folderu są zdjęcia itp. Tyle, że cały folder "SmartSwitch" zajmuje ok. 10gb.
Słuchawka ma 32GB, z czego wolnych jest ok. 1GB. Czyli 31GB mam zajęte. Pomijam sam system który też waży i naturalnie go nie archiwizuje, ale to dalej nie mówi gdzie reszta.

Tak wygląda sytuacja obecnie.

 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja też Piruś, ale jak kupisz nowy tel. to co po za zdjęciami/filmami będziesz miał? ; ) Gdzie sms'y, kontakty, maile, ustawienia, aplikacje?
Przepisujesz na kartkę? :D
 

Kamil_89

Member
Ja też Piruś, ale jak kupisz nowy tel. to co po za zdjęciami/filmami będziesz miał? ; ) Gdzie sms'y, kontakty, maile, ustawienia, aplikacje?
Przepisujesz na kartkę? :D

Kontakty i maile powinny się same backupowac w szczególności jesli masz Gmail. SMSy w tych fabrycznych programach do kopiowania nie zawsze chcą się przenosić ale są w Google Play programy do kopiowania smsow.

Android też ma opcje zrobienia kopii aplikacji, gorzej z ustawieniami bo najczęściej są w plikach systemowych ale jeśli migrujesz z Samsunga na Samsunga to ta apka powinna kopiować.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To powinieneś wiedzieć, że do tych zdjęć trzeba jeszcze zachować smsy, kontakty czy maile :)

Kamil, wiem, że są programy. Kiedyś tu opisywalem kilka.
Mi bardziej chodzi o całościowe przeniesienie całej zawartości do drugiego telefonu.
Już to robiłem kiedyś, ale na raty różnymi programami. Teraz hurtem :)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Armnig, jak masz nowy tel, zainstaluj SmartSwitcha na starym i nowym. Uruchom na obu i dotknij - wszystko pójdzie z automatu bez udziału kompa.
Jeśli jednak chcesz archiwizować, to możesz wskazać scieżkę folderu do backupa ;)
Ja dla bezpieczeństwa co się da (swoje pliki z tela, czyli filmy, foto, dyktafon, itp.) zgrywam bezpośrednio, a następnie w celu archiwizacji nie zaznaczam już tych plików do backupa Smart Switcha. - jest szybciej i tyko co potrzeba, np. ustawienia, aplikacje, kontakty, smsy, itd
 
Ostatnia edycja:

Kamil_89

Member
Lolo wszystko zależy do czego potrzebujesz, weź na pewno pod uwagę że wsparcia nie będzie więc system do końca Android 6.0, a już mamy 8.0 wystarczy że za chwilę wyjdzie jakaś nowa decyzja Googla o zmianach i część apek nie będzie działać, lub sami deweloperzy będą wypuszczać apki na nowsze wersje. Dwa pamiętaj że papier przyjmuje wszystko i nie koniecznie musi to tak świetnie działać, cena jakaś mała nie jest, ja bym wolał kupić coś bardziej sprawdzonego a jak chińczyk to chociaż z jakimś podstawowym wsparciem, choćby użytkownikow z XDA lub innego forum.
 
Do góry