Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Wszystkie w trybie adaptacyjnym na defaultowych ustawieniach.
Można to wszystko jeszcze podkręcić i sporo się zmienia na plus.
Chodzi o fakt samych różnic. Ekrany S9 mnie rozbrajają, a nie trafiłem jeszcze na lepszy od mojego, nie wspominając już o tym S8 po samej lewej, bo to już jest ideał którego ze świeczką szukać.
Komuś się może wydawać, że ma perfekto, do czasu jak trafi do porównania właśnie ten w najlepszym możliwym wydaniu.
Piszę o S8, bo S9 każdy jeden gorszy.
Tyle ; )

Da się trafić świetną sztukę za pierwszym razem. Porównywałem też swój egzemplarz do wystawowego w Media Markt i też miał ekran bez różowego zafarbu. To samo w zestawieniu dwóch egzemplarzy S7E. Może na Śląsk lepsze sztuki trafiają :p

 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ten sam żart powiedział dzisiaj sprzedawca w sklepie jak wyciągnąłem drugiego S9+ i porównywałem ekrany :D

Po prawie 14 dniach od zakupu mogę stwierdzić, że telefon ten jest lepszy od S7E pod każdym względem. Niby technicznie szczegóły, ale...
1. Głośnik stereo to super opcja, ciężko się słucha teraz telefonów w mono
2. Aparat również lepszy, chociaż ten w S7 i tak był genialny
3. Szybkość działania. Pewnie największą przewagę robi 2GB ramu więcej. Różnica jest dużo większa niż się spodziewałem
4. USB-C
5. Ekran, ekran i jeszcze raz ekran - mistrzostwo świata :)
 
Ostatnia edycja:

Kamil_89

Member
Będzie hit, jak jego poprzednicy albo nawet większy. Byłem na przedpremierowym pokazie Huaweia telefon fajnie się trzyma w ręce i jak na średnią półkę jest naprawdę spoko. Oczywiście dużo lepiej prezentuje się P20 Pro ale to już inna liga :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
P 20 pro inne również pieniądze... jedno jest pewne patrząc na cenę i testy A8 będzie miał problemy w stosunku do na ceny i bebechów huaweia.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Mimo wszystko w większości przypadków flagowiec z zeszłego roku sprawdza się lepiej niż nowe średniaki. Cena często podobna :)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jakkolwiek świetny by nie był to to śmieszne wycięcie niczym z IPhone deklasuje tego chińczyka :E

Tapnięte z S9+

Rozumiem, że dla Ciebie bo generalnie to się okaże za jakieś 6 miesięcy jak się będzie sprzedawał w Polsce. Ja stawiam dobrą wódkę, że ludzie będa kupować.
Tak jak Armanig napisał dzisiaj wszystko się ściąga, to i w smartfonach jest podobnie. Popatrz na suva skody jak jest podrobiony pod pewną niemiecką markę i jakoś ludziom to nie przeszkadza, a to znacznie coś więcej niż smartfon. I ewidentnie widać jakim Producentem się wzorowali. Takich przykładów cała masa. Cena rządzi i jeśli taki suv jest tańszy znacząco od suva Producenta niemieckiego to będzie się sprzedawał i podobnie ze smartfonami. Jak na razie Huawei w Polsce bardzo dobrze się sprzedaje, a na świecie to 3 producent więc dają radę. A kto by powiedział 4 lata temu, że Huawei tak sobie dobrze poradzi na świecie ???
Jedno jest pewne na pewno dzisiaj Samsung i "Ajfon" czują oddech Huaweia, a w kolejce następny Chińczyk, który lekko mówiąc na pewno namiesza...
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dane GfK wskazują, że spółka 27,1 proc. udziału w rynku w styczniu 2018 r. wobec 23 proc. w październiku. Marka Huawei ma pozostać bardziej premium od Honora, którego strategia rozwoju została usamodzielniona, ale w strategii koncernu Honor jest niszowy.

Huawei kluczowym producentów smartfonów w Polsce
Według danych podanych przez Huawei, w segmencie cenowym 300-400 euro marka Huawei osiągnęła 53,6 proc., głównie dzięki modelowi Mate 10 Lite. Ponadto, jak podano, marka ma 4,8 proc. w segmencie powyżej 600 euro.

Wynika z tego ze co drugi telefon za tysiaka w polsce to Huawei i w tym segmecie juz dawno przeskoczyli samsunga i iphona razem wzietych. (Oczywiscie statystyki robione przez huaweia wiec warto to wziasc pod uwage).

Wersje LITE zdominowaly rynek i widze to po swoich znajomych. Tyle co jest P9 lite to glowa boli.

A tu inne badania.
Jak widac Iphon wiedzie prym od premiery do priemiery. Jak nie wprowadza nowego modelu to spadaja do poziomu huaweia, jak jest premiera to w danym kwartale wskakuja na pierwsze miejsce. Wniosek taki ze trzeba co roku wypuscic nowy model, nie wazne czyvma duze zmiany czy nie ale moda i marketing wtedy dziala.

Xiaomi jak rowniutko podnosi sprzedaz :)
Jeszcze Rok czy dwa i chinczyki pokaza na co ich stac. Tania i srednia polka bedzie nalezec do nich.

A wysoka polke telefonow na rynku huawei przejmie wtedy jak wykupi iphona. Czyli za jakies 4 lata. Trump nie bedzie prezydentem to nie zblokuje zakupu :)

 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Koledzy wystarczy popatrzeć w komunikacji jak się jeździ ile jest ludzi z Huawei i można wiele mówić i zaklinać rzeczywistość, a nie zmienia to faktu, że Huawei w telefonach do powiedzmy 1500 zł rządzi i bije prawie wszystko... U mojej koleżanki cała firma od 4 lat służbowe tel. ma wyłącznie Huawei (od tych słabszych poprzez średnie aż po najwyższe w zależności od stanowiska kto jakie ma) i chyba przez 4 lata z dwoma czy z trzema egz mieli problem, a osób firmie, które mają te tel. jest ponad 130 .... Ja swój P9 mam prawie 2 lata i jeszcze ani razu nawet się nie zawiesił.. Co nie zmienia faktu, że gdybym bardzo lubili smartfony i wykorzystywałbym je na choćby 80% ich możliwości to na dzisiaj telefonem jaki bym chciał to chyba byłby to S7 edge.. Mi chodzi tylko o fakt, że nie dość, że jest popularną firmą na świecie i w Polsce to naprawdę jest mało awaryjnym urządzeniem.

Ps Jeśli chodzi o "Ajfony" one dobrze sprzedają się na świecie i zyskują tak jak Lolo napisał podczas premier, ale taki przykład podam, na koncercie grupy U2 w Paryżu jak ktoś ma jest taka scena jak wokalista zaprasza ludzi na scenę i w tym momencie kamera robi zblizenia na ludzi robiących zdjęcia, zobaczcie sobie ile z tych ludzi ma"jabłuszka" ponad pewnie 90% to ludzie z aparatami tego Producenta.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Rozumiem, że dla Ciebie bo generalnie to się okaże za jakieś 6 miesięcy jak się będzie sprzedawał w Polsce. Ja stawiam dobrą wódkę, że ludzie będa kupować.
Tak jak Armanig napisał dzisiaj wszystko się ściąga, to i w smartfonach jest podobnie. Popatrz na suva skody jak jest podrobiony pod pewną niemiecką markę i jakoś ludziom to nie przeszkadza, a to znacznie coś więcej niż smartfon. I ewidentnie widać jakim Producentem się wzorowali. Takich przykładów cała masa. Cena rządzi i jeśli taki suv jest tańszy znacząco od suva Producenta niemieckiego to będzie się sprzedawał i podobnie ze smartfonami. Jak na razie Huawei w Polsce bardzo dobrze się sprzedaje, a na świecie to 3 producent więc dają radę. A kto by powiedział 4 lata temu, że Huawei tak sobie dobrze poradzi na świecie ???
Jedno jest pewne na pewno dzisiaj Samsung i "Ajfon" czują oddech Huaweia, a w kolejce następny Chińczyk, który lekko mówiąc na pewno namiesza...

Oczywiście, że mówię o sobie. Każdy ma własne poczucie dobrego smaku ;-)
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Dane GfK wskazują, że spółka 27,1 proc. udziału w rynku w styczniu 2018 r. wobec 23 proc. w październiku. Marka Huawei ma pozostać bardziej premium od Honora, którego strategia rozwoju została usamodzielniona, ale w strategii koncernu Honor jest niszowy.

Huawei kluczowym producentów smartfonów w Polsce
Według danych podanych przez Huawei, w segmencie cenowym 300-400 euro marka Huawei osiągnęła 53,6 proc., głównie dzięki modelowi Mate 10 Lite. Ponadto, jak podano, marka ma 4,8 proc. w segmencie powyżej 600 euro.

Wynika z tego ze co drugi telefon za tysiaka w polsce to Huawei i w tym segmecie juz dawno przeskoczyli samsunga i iphona razem wzietych. (Oczywiscie statystyki robione przez huaweia wiec warto to wziasc pod uwage).

Wersje LITE zdominowaly rynek i widze to po swoich znajomych. Tyle co jest P9 lite to glowa boli.

A tu inne badania.
Jak widac Iphon wiedzie prym od premiery do priemiery. Jak nie wprowadza nowego modelu to spadaja do poziomu huaweia, jak jest premiera to w danym kwartale wskakuja na pierwsze miejsce. Wniosek taki ze trzeba co roku wypuscic nowy model, nie wazne czyvma duze zmiany czy nie ale moda i marketing wtedy dziala.

Xiaomi jak rowniutko podnosi sprzedaz :)
Jeszcze Rok czy dwa i chinczyki pokaza na co ich stac. Tania i srednia polka bedzie nalezec do nich.

A wysoka polke telefonow na rynku huawei przejmie wtedy jak wykupi iphona. Czyli za jakies 4 lata. Trump nie bedzie prezydentem to nie zblokuje zakupu :)
Cena Czyni Cuda :D

Co do przejęcia iPhone to żarty, żartami, ale bez przesady.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Być może ten cały Hławej czy Ksiami w przyszłości faktycznie będzie tym czym dziś jest Samsung/iPhone, wszak Samsung kiedyś to była kiła i mogiła - wizerunkowo naturalnie, bo nijak się miał do takiego iPhona który wyznaczał standardy od dizajnu na technikaliach skończywszy.
Dziś już niestety nic nie wyznacza, prędzej Samsung.
Zobaczymy. Tymczasem zostaje przy Samsungu, ale przywiązania do marki nie mam żadnego. Miałem kiedyś do produktów Appla, ale mi przeszło widząc jak na wielu płaszczyznach zostaje w tyle, a ten cały iTunes był gwoździem do trumny.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Też nie wykluczam Huawei czy Xiaomi w przyszłości. Ba, nawet lubię Xiaomi za Mi Box czy Yeelight RGB. Mam nawet w planach rozbudowę smart home o pozostałe akcesoria. Póki co to jednak nie ta liga jeżeli chodzi o smartfony (nie patrzę tylko na specyfikację techniczną). A liczba sprzedanych sztuk czy udział w runku kompletnie mnie nie interesuje :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To widzisz ja bym bardziej się czepiał innych rzeczy u Chińczyków bo w "bebechach" to jest dobrze.... co widać w rożnych testach.. Ale czy taki np Huawei kiedyś będzie Samsungiem czy też "Ajfonema" w smartfonach.. raczej nie, pomimo, że ilość sprzedanych tel. mogą mieć kiedyś większy od któregoś z tych Producentów.. Pożyjemy zobaczymy ale co by nie mówić myślę, że nikt się nie spodziewał jak wchodził Huawei na rynek, że taki sukces odniosą, bo niewątpliwie odnieśli sukces w jakimś znaczeniu tego słowa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry