Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Heniu albo coś kupić od konkurencji.. ja zawsze miałem Soniaka teraz mam Huawei P9 i jestem mega zadowolony - powiem więcej nawet jego możliwości nie wykorzystuje .. ale jeśli tak będzie dalej na pewno Soniaka już nie kupię.. tylko kolejnego Chińczyka - ale jak to mówią przed zachodem słońca nie ma co chwalić dnia - więc czekam .. :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolek nie wiem ile masz juz P9 ale u mnie na P8 to juz mam 4 przeswietlone biale plamy na wyswietlaczu, przepalone pixele.

Ciekawe czy gwarancja to obejmuje.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Od końca czerwca i jak na razie jest ok.. jak na razie powtarzam..:) nawet 1 raz tel. się nie zawiesił .. od nowości... ale nie wpadam w euforię bo to rożnie może być.. to jest tak że też trzeba mieć szczęście do tel. ja z żoną mieliśmy do tej pory same Soniaki i nigdy nam się nie popsuły, a ludzie mieli np sławną z3 i mieli z nią problemy.. teraz żona ma Z5 compact i jak na razie jest spoko..

Jak masz u siebie serwis to trzeba iść zobaczyć jak podchodzą do pikseli..
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za opis Krzychu.
Podsumowując - świetna sprawa, z tą różnicą, że nie ma szybkiego ładowania i jednak WYSKEN.
Ciekawy jestem tylko, że czy żadne z oferowanych nie obsługują szybkiego ładowania, czy też te konkretne?
Należy się małe, a właściwie duże sprostowanie.
Szybkie ładowanie jak najbardziej funkcjonuje! :)
Wczoraj zwyczajnie podłączałem i na wyświetlaczu telefonu pojawiał się tylko napis "ładowanie".
Gdy poprzednio używałem szybkiej ładowarki widniał napis "szybkie ładowanie".
Cos jednak nie dawało mi spokoju, tym bardziej, że telefon ładował się zbyt szybko jak na tradycyjne ładowanie. Dopiero dziś uświadomiłem sobie, że u mnie napis szybkie ładowanie pojawia się dopiero po odblokowaniu wygaszacza. Wczoraj, gdy się bawiłem, nie dałem odpocząć telefonikowi, więc wygaszacz się nie aktywował, a ja widziałem tylko "ładowanie"
Dziś ujrzałem napis "szybkie ładowanie" :D
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Armanig,znalazłem Twój kanał na YT :-D
Sporo tych telefonów w 2016r. przetestowałeś :wink:

[youtube]BDxZI_xoQmQ[/youtube]
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Kurcze jakiś czas temu reanimowałem mojego HTC i chodził... teraz znów cos zaczyna skakać... mój problem jest taki, że niesamowicie przywiązuję się do rzeczy, nienawdzię zmian... co byście polecili, by miało jak najlepszą baterię, sporo pamięci... i by mi choć z 6 lat posłużył? Nie musi być super szybki, ale by za bardzo sie nie wieszał i wywalał. Mógłby mieć niezły aparat, choć i tak każdy bedzie juz pewnie miał lepszy od obecnego. Myslałe,m o markach htc, samsung i Sony... tylko budżet to raczej do 2tyś zł w ratach, najchetniej na ole ole ;), jak by trzeba było 100 zł czy cos koło tego dorzucić do jakiegoś bardziej wartego to teżbym wysuplał.. acha i na androidzie mnie interesuje...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, ale kupiłem za granicą, nie dotarło do mnie jeszcze fizycznie.
Jeszcze kupiłem coś innego - sam adapter, do dowolnego kabla usb.
Ciekawa sprawa, zobaczymy.
Jak dojdzie, to Ci dam jedno, kupiłem więcej ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Kurcze jakiś czas temu reanimowałem mojego HTC i chodził... teraz znów cos zaczyna skakać... mój problem jest taki, że niesamowicie przywiązuję się do rzeczy, nienawdzię zmian... co byście polecili, by miało jak najlepszą baterię, sporo pamięci... i by mi choć z 6 lat posłużył? Nie musi być super szybki, ale by za bardzo sie nie wieszał i wywalał. Mógłby mieć niezły aparat, choć i tak każdy bedzie juz pewnie miał lepszy od obecnego. Myslałe,m o markach htc, samsung i Sony... tylko budżet to raczej do 2tyś zł w ratach, najchetniej na ole ole ;), jak by trzeba było 100 zł czy cos koło tego dorzucić do jakiegoś bardziej wartego to teżbym wysuplał.. acha i na androidzie mnie interesuje...

Może dołóż ze 2 stówki i kup Galaxy S7 ;-)
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
Hmm nie ma radia? W porównaniu do Sony Xperia M5, ma o wiele słabszy aparar...1800 zł róznicy za co za nieco szybszy procesor i wiekszą baterię? Szkoda, ze obecnei produce3nci boją sie podawać czas pracy urzadzeń... rozumiem, ze to trudne, ale nie ma jakiegoś ogólnego standardu testowania czasu czuwania i maxymalnego obciazenia pracą smartfonów?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
6 lat na jednej baterii? Ciężki temat.
Po 3 latach nie będzie już tak kolorowo, a gdzie następne 3l.
Tutaj chyba S5 będzie najlepszy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zapomniałem Wam o czymś napisać :) a dzisiaj mi kumpel akurat przypomniał sprawę to napiszę co nie co..
Zrobiliśmy doświadczenie z kumplami mianowicie jak ostatnim razem byłem w kinie dwa razy w ciągu 15 min przed filmem leciała reklama Samsunga S7 mówiąca o tym jakie to niby genialne zdjęcia robi się w ciemnościach tym smartfonem - tak reklama twierdzi,,,

Więc poszliśmy i zrobiliśmy zdjęcia kilkoma aparatami i nie w ciemnościach w 100% znaczeniu tego słowa ale o zmierzchu i tak jedno było zrobione zdjęcie przy Grobie Nieznanego Żołnierza, jedno na Krakowskim Przedmieściu - ulica z neonami - oświetlenie na słupach i jedno okolice Zamku na Starym Mieście - wszyscy co byli w tych miejscach wiedzą że do ciemności w tych miejscach to daleko ..
Zdjęcia były robione kilkoma aparatami - tzn Samsung S7, Sony Z5, i "ajfonik 7" małpka od Sony za 1500-1800 zł i małpka od Nikona też te okolice cenowe..
Oglądaliśmy to na monitorze 24 calowym..

Powiem krótko te małpki za śmieszne pieniądze zrobiły znacząco lepsze zdjęcia niż smartfony za niezłe pieniądze.. ale nawet nie o to mi chodzi, bo osobiście uważam że S7 ( jak i inne modele które były testowane) są bardzo ładnymi smartfonami i zapewne jak to właściciele tych "zabawek" twierdzą że są bardzo dobrymi w użytkowaniu i ja tego nie kwestionuje, ba myślę że na pewno są to fajne smartfony dla tych co lubią jak choćby Armanig i kilku innych użytkowników tego forum.
Mi chodzi o fakt że ktoś w Samsungu nie pomyślał i zrobił reklamę fajnego smartfona tylko nie do końca zareklamował to co powinien zareklamować.. bo wg nas w cale dużo lepszego zdjęcia w ciemnościach nie zrobił od innych smartfonów - i np dla mnie najlepsze zrobił zdjęcia jabłuszko - jeśli chodzi o smartfony.. ale i tak obydwie małpki dla mnie były najlepsze.. Oczywiście każdy powie że to jest typowy aparat fotograficzny ale też wielu z tych aparatów się wyśmiewa.. ale będąc obiektywnym zdjęcia robią lepsze.. A reklama mówi jasno że w końcu będzie można robić - uwiecznić chwile w ciemnościach.. myślę że nie chciałbym uwiecznić pewnych chwil swojego życia w ciemnościach (mam na myśli 100% znaczenie tego słowa) z tych smartfonów patrząc na to co zobaczyłem na 24 calach(a co dopiero oglądać takie zdjęcia na tv) i nie w ciemnościach ale w trudniejszych warunkach oświetleniowych..

Ale sam aparat troszkę się nim pobawiłem i uważam że fajny i ładnie wygląda więc warty zakupu dla tych co lubią mieć wysokie modele i dużo z nich korzystają i to powinno być reklamowane, a nie coś co nie pokrywa się w rzeczywistości.. Chciałem raz jeszcze dzisiaj sobie popatrzeć na te zdjęcia ale kolega wykasował ale może raz jeszcze się przejdziemy któregoś dnia i inne modele weźmiemy i porównamy do S7..
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Lolek
W ostatnim czasie jest troszkę zimno więc nie łażę po mieście wieczorami, ale jak się trochę ociepli to zrobię dla Ciebie kilka fotek S7. Moim zdaniem aparat w tym telefonie radzi sobie bardzo dobrze w trybie auto(takiego używam bo nie jestem fotografem). Wujek, który jest z zawodu fotografem, bawił się w manualnym trybie moim telefonem i był pozytywnie zaskoczony możliwościami tego urządzenia, aktualnie czeka na koniec umowy i chce sobie wziąć również S7 Edge bo mu się wizualnie telefon bardzo spodobał.

Design S7 Edge dla mnie jest rewelacyjny, można powiedzieć że jest to pierwszy telefon o który zacząłem dbać. Nie nosze go w kieszeni z kluczykiem do samochodu, nie kładę bezpośrednio na stolikach czy blatach.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Fajne porównanie Lolek.
Nie ma co porównywać popularnych aparatów kompaktowych ze smartfonami w kwestii jakości zdjęć, a zwłaszcza w kipskich warunkach. Średni kompakt zrobi to lepiej choć pewnie są wyjątki.
Dobre zdjęcie to dobry, jasny obiektyw i duża matryca. Liczba pikseli w tym wszystkim jest na końcu. Mam gdzieś skitraną moją pierwszą "małpkę" Minoltę. Dziś wygląda trochę klockowato, ale ma dużą matrycę, dobry obiektyw, a tylko 4Mpx. Zdjęcia robiła dobre jeśli nie bdb. W kwestii sprzętu i jakości zdjęć pewnie dużo miałby do powiedzenia nasz forumowy foto-pstrykacz, kolega VVV.
Jak już się zaparłeś na porównania to czekamyna relację.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mi też się podoba wizualnie i to nie podlega dyskusji zresztą te inne też mi się podobały ale S7 nie można jej nic zarzucić nawet taka osoba jak ja która ma lajtowe podejście do smartfonów.. Widziałem robione zdjęcia przez tę osobę w dzień i zdjęcia spoko.. co też nie oznacza że te które zostały zrobione przez te smarfony to lipa... tylko wiesz reklama tak mówi jakby naprawdę to zdjęcia były już na odpowiednim poziomie i w ciemnościach.. bo to mam na myśli..

Wiesiek ja się nie zaparłem - ja mam lajtowe podejście do smartfomnów bo mało z nich korzystam, ale tak jak wspomniałem od tego testu przyczyniła się reklama która wg mnie ludzi mami..

Patrząc obiektywnie wg mnie wchodzi nowość powiedzmy : "aifonik" kosztuje na rynku powiedzmy 3500-4000 zł to za tyle kupuje powiedzmy smartfona Huawei P9 (nie chce porównywać bo nie o to mi chodzi - wiadomo że to nie jest ta liga) i jeszcze zostaje mi na bardzo dobra małpkę albo na normalna lustrzankę - jeden jak i drugi zrobi lepsze zdjęcia w każdych warunkach.. A P9 również jako smartfon nie ma czego się wstydzić co nie jeden test pokazał.. nawet w porównaniu do topowych smartfonów innych firm ( choć wiadomo ktoś kto lubi mega smarfony kupi jakiś z odpowiedniej półki)- generalnie dla mnie lepszy to wybór, ale wiem że są ludzie którzy bardzo lubią smartfony bardzo dobre i inaczej rozumieją ten temat.
Mnie ta reklama wnerwiła bo dwa razy ją puścili w ciągu 15 min..:_)
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
można powiedzieć że jest to pierwszy telefon o który zacząłem dbać. Nie nosze go w kieszeni z kluczykiem do samochodu, nie kładę bezpośrednio na stolikach czy blatach.

Miałem podobnie,gdy kupiłem S6 :wink:
Teraz stuknęło mu już 7 miesięcy i również nie noszę go w jednej kieszeni z kluczami,ale już nie obchodzę się z nim jak z jajkiem...:wink:
 
Do góry