Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

lobos

New member
Bez reklam
Od tygodnia bawię się też Jabłuszkiem 6S i całkiem pozytywnie mnie ta słuchawka zaskakuje, co prawda brak karty pamięci trzeba było zrekompensować zakupem modelu z większą pamięcią - 128GB.
Dodatkowo musiałem się przyzwyczaić do braku klawiszu powrotu, a poza tym bardzo płynna praca, wydaje mi się nawet stabilniejszy od SGS7.

ps. Iphone jest żony i jej najbardziej przypadły do gustu rozmowy z Siri ;)
Jabłko fajne. 7 mój znajomy z pracy ma i ostatnio bawię się nim często.
Miałem iPhone'y wcześniej, ale od kilku lat tylko Samsung i faktycznie brak wstecz różni je najbardziej.
P.s. Jabłko do CDS27 by się przydało ;-)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
lobos
Jabłko ogólnie do odtwarzania muzyki lepsze, ja aktualnie się borykam z odtwarzaczem muzyki na androida bo żaden z dotychczasz przeze mnie testowanych nie odtwarza sacd.iso multichannel...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ciekawe, dlaczego WSKIEN, a nie ASAP czy BASEUS? :)

Zapewne nie ma większych różnic, widziałem gdzieś test i gość stwierdził, że "najlepszy" właśnie ten, aczkolwiek nie sugerowałbym się tym, to tylko kabel ;)

S6 mam rok, od 100% do 30% mija ok. 7 godzin. Dziś po roku użytkowania z pełną świadomością stwierdzam, że dla mnie to jedna z gorszych słuchawek jakie miałem:
- bateria szrot

U mnie jest ok, czyli norma.

- brak możliwości wymiany baterii
- brak możliwości rozbudowy o kartę

To prawda. Szczególnie brak możliwości rozbudowy o kartę, już bokiem mi wychodzi usuwanie zdjęć.
Poniekąd rozwiązaniem jest mały dongle (Samsunga) którego opisywałem jakiś czas temu, ale karty to nie zastąpi.
Natomiast bateria? Cóż, sam tu piałem nad tą przypadłością najgłośniej, a teraz? Hmm...
Szczerze? Chyba jednak wolałbym opcje szybkiego ładowania jak typowe (wolne) ładowanie + możliwość wymiany baterii.


- szkło z tyłu to paluchi i obchodzenie się jak z jajkiem
- ciężko obsłuchuje mi się go jedną ręką - ryzyko wypadnięcia podczas wyjmowania z kieszeni bardzo duże, bo ze względu na szkło i alu-ramkę przyczepność jest kiepska - tworzywo lepiej trzyma się dłoni

Owszem widać ślady, ale taki urok. Coś (dizajn) za coś. Nie uważam tego za wadę.
Aczkolwiek ergonomia (Edge) nie jest już tak dobra jak w S5, no, ale ten dizajn jest warty tego ;)

Generalnie powiem tak:
Mam też S7 Edge, po za kartą SD nie widzę specjalnych różnic, pomijając fakt, że S7 to patelnia, ale dla wielu to zaleta (wielkość ekranu).

Telefony nie są bez wad, ale ogólnie rzecz biorąc - przynajmniej ja, uznaję tą słuchawkę za najlepszą w historii Samsunga i dla mnie nie ma żadnej konkurencji na rynku.
iPhony mam również w domu.
Nic mnie tak nie wkurza obecnie jak brak przycisku "Back", irytacja po przesiadce z Samsunga sięga zenitu ;)

Poczekamy na S8 i się wymieni, chociażby dla SD.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig weź coś mi wytłumacz bo aż mnie przerażasz Kolego :) bo piszesz że masz S6 i z tego wychodzi że również masz S7, a do tego masz jabłuszka, a jednocześnie piszesz że poczekasz na S8 które lada moment będzie ze względu na kartę ale w S7 ta karta jest... to myślisz że w S8 będzie coś lepiej niż w S7 skoro Ty jak i wielu pisze że naprawdę minimalne są różnice pomiędzy S6 a S7...
Ty wszystkich naraz używasz czy raz sobie kartę wkładasz do jednego, a innym razem do drugiego tel ?? Ja jestem w stanie zrozumieć że co drugi dzień zakładam inny zegarek w ciągu tygodnia chociaż niektórzy mówią mi, że to "zboczenie" ale co dzień wkładać kartę do innego tel. to już mega "zboczenie" :) chyba że Ty masz kilka numerów tel... Pozdro.. Jesteś największym maniakiem tel. z jakim się spotkałem :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolek, nie fantazjuj ;)
Ja piszę o telefonach które mam w rodzinie.
Każdy ma coś innego. Ja mam akurat 2 słuchawki, prywatna i biznesowa.
To tak jak ze szczoteczką do zębów, każdy ma swoją.

S7 znam, bo widzę. Jest za duża dla mnie i tyle, ale ma to czego brakuje w S6.
Jak S8 będzie miała slot, to będzie S8. Proste.

Tablety też u mnie są, zwyczajnie nie chce mi się ich sprzedawać.
Chociaż ostatnio robię od czasu do czasy segregacje ;)

Jakiś czas temu wklejałem gdzieś na forum zdjęcie moich starych słuchawek, to wszystko leży gdzieś w pudle. Sprzedawać się nie opłaca, wyrzucić szkoda, więc sobie leżą ; )
Mam też kultową Nokie, ale ją zostawiam dla potomnych.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To żeś mnie uspokoił :) chociaż z drugiej strony cieszyłem się że jest gorszy maniak niż ja bo jednak prościej jest założyć drugi, trzeci zagarek itd. niż np co drugi dzień bawić się w wymienianie karty :) Sprzedawać często gęsto się nie opłaca bo takie rzeczy bardzo tanieją wiec lepiej w rodzinie oddać jak tak często zmieniasz tel. podobnie jest z elektronika dzisiaj kupujesz np amplituner za 10 ttys a za 3 lata jest do sprzedania za śmieszne pieniądze więc naprawdę trzeba coś lubić żeby chcieć tak się bawić bo naprawdę fajne pieniądze uciekają bokiem.. ja taki stan rzeczy tylko toleruje przy sprzedaży samochodów gdzie kupując nowe auto a do tego droższe lub naprawdę za przyzwoite pieniądze niestety dużo się traci po 2-3-4 latach.. a potem dołożyć do kolejnego dobrego i do tego nowego to jednak trzeba się szarpnąć i to nieźle..
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja tak trzymam kilka laptopów. Mam np. Vaio - genialny model, ale już ma swoje lata. Dałem za niego jakieś 6k i to za granicą.
Szkoda go sprzedawać, bo nie jest więcej wart jak 500-1000zł.
Także sobie leży, ale sporo kupuje z ciekawości i zaraz sprzedaje.
Jak mnie coś ciekawi i chce się osobiście przekonać, to nie widze innego rozwiązania, no chyba, że ktoś lubi słuchać opinii obcych, bo ja już się na tym przejechałem nie raz ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Znam ten bol trzymania starych telefonow.
Sprzedac szkoda, uzywac sie nie chce.

Jak jest okazja to chociaz tesciom czy dziadka czy kuzynom sie sprezentuje. Ale to sie robi juz tez wybredne na starsze modele :)

Po co wam tem guzik back ? czyżby androidy nie działały z otwartymi dwoma aplikacjami w tle :D

A przycizk back sluzy do zamykania aplikacji?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Można szybko cofnąć stronę, bezcenne w codziennym użytkowaniu.
Przykład, wchodzisz na stronę (np.Onet), następnie w link i chcesz cofnąć, do głównej. Co robisz w iP? No właśnie. W Andku wciskasz przycisk "back".
To samo jest z innymi aplikacjami. Extra sprawa.
Podobnie jest na myszce przy PC, ja mam przypisane w Logitech pod kółkiem, wystarczy je wychylić w lewo i strona wraca.
No, ale niektórzy pewnie jeszcze klikają w przeglądarkę jak znam życie ;)

Z tego tytułu dla mnie iP nie istnieje, a jak wiemy jako jedyny zawsze ich tu broniłem za świetny iOS, ale to się zmieniło. Andek już przegonił iOS, moim zdaniem oczywiście.

Podobnie jest z tabletami, bo jeszcze tutaj brylował nieustannie iPad, ale mi już o wiele przyjemniej korzysta się z Samsunga, nie wspominając już o Surface Pro, bo ten pozamiatał wszystko.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Przede wszystkim guzik back nie zamyka aplikacji tylko ją minimalizuje.
no co ty Serio ?
Można szybko cofnąć stronę, bezcenne w codziennym użytkowaniu.
Przykład, wchodzisz na stronę (np.Onet), następnie w link i chcesz cofnąć, do głównej. Co robisz w iP? No właśnie. W Andku wciskasz przycisk "back".
To samo jest z innymi aplikacjami. Extra sprawa.
Podobnie jest na myszce przy PC, ja mam przypisane w Logitech pod kółkiem, wystarczy je wychylić w lewo i strona wraca.
No, ale niektórzy pewnie jeszcze klikają w przeglądarkę jak znam życie ;)

Z tego tytułu dla mnie iP nie istnieje, a jak wiemy jako jedyny zawsze ich tu broniłem za świetny iOS, ale to się zmieniło. Andek już przegonił iOS, moim zdaniem oczywiście.

Na górze mam cofnij jak w przeglądarce,a do reszty nie potrzebny : abstrahując od cofnij nie dał bym już rady z androidem
 

Dubek

Member
Bez reklam
Tego jeszcze nie sprawdzałem bo po zapłaceniu za 2 inne, które odtwarzały tylko ścieżki dwukanałowe trochę się zniechęciłem. Jutro postaram się go sprawdzić. Szkoda że foobar na androida to obecnie porażka i nawet w 10% nie przypomina tego pctowego...

Jest jeszcze Aimp ale nie wiem czy odtwarza to wszystko.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na górze mam cofnij jak w przeglądarce,a do reszty nie potrzebny : abstrahując od cofnij nie dał bym już rady z androidem

Też tak mówiłem przez całe lata użytkowania produktów Apple.
Ostatnio odpaliłem iPada i szybko odłożyłem, latanie paluchem na drugą stronę ekranu żeby cofnąć to męczarnia, szczególnie jak wiesz, że możesz to zrobić kciukiem nie ruszając rąk.
Dodatkowo zawsze, w każdym jednym programie trzeba szukać ikony "cofnij".
Na Andku wystarczy mała ikonka na dole.
Nie mam nic do Appla, ale to już nie to.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zmienisz na S7 i będzie ok, wg. mnie tym modelem powrócili trochę do funkcjonalności S4, S5. Użytkowałem te modele i widzę, że szczęście posiadania S6 mnie ominęło.

Od tygodnia bawię się też Jabłuszkiem 6S i całkiem pozytywnie mnie ta słuchawka zaskakuje, co prawda brak karty pamięci trzeba było zrekompensować zakupem modelu z większą pamięcią - 128GB.
Dodatkowo musiałem się przyzwyczaić do braku klawiszu powrotu, a poza tym bardzo płynna praca, wydaje mi się nawet stabilniejszy od SGS7.

ps. Iphone jest żony i jej najbardziej przypadły do gustu rozmowy z Siri ;)
Moja też odkąd ma jabłuszko to bryluje, a dla mnie to porażka...
krzysztof
To trafiłeś chyba na dobry egzemplarz bo mój S4 łapał ciągłe zwiechy i często gubił zasięg. Był w serwisie i stwierdzono, że ta seria tak ma. Dopiero po przesiadce na S7 Edge zdałem sobie sprawę co to znaczy szybki i funkcjonalny telefon i jak bardzo się męczyłem z S4.
Henry
Mnie Iphone jakoś nie przekonuje. Przed zakupem S7 znajomy pożyczył mi iphona 6 abym się z tym ustrojstwem zapoznał. Nie ogarniam modeli iphonów, ale nie zauważyłem aby działał on sprawniej od S7. Brak klawisza powrotu mega irytuje. Na androidzie jakoś łatwiej mi się odnaleźć.
Poważnie z S4 nie mogłem narzekać ;)
Zgadzam się też z resztą kolegów. Zostaję przy Andku, iPhona nie dla mnie. Jak znam życie, to wstrzelę się w następny model, czyli S8
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Można szybko cofnąć stronę, bezcenne w codziennym użytkowaniu.
Przykład, wchodzisz na stronę (np.Onet), następnie w link i chcesz cofnąć, do głównej. Co robisz w iP? No właśnie. W Andku wciskasz przycisk "back".
To samo jest z innymi aplikacjami. Extra sprawa.
Podobnie jest na myszce przy PC, ja mam przypisane w Logitech pod kółkiem, wystarczy je wychylić w lewo i strona wraca.
No, ale niektórzy pewnie jeszcze klikają w przeglądarkę jak znam życie ;)

Z tego tytułu dla mnie iP nie istnieje, a jak wiemy jako jedyny zawsze ich tu broniłem za świetny iOS, ale to się zmieniło. Andek już przegonił iOS, moim zdaniem oczywiście.

Podobnie jest z tabletami, bo jeszcze tutaj brylował nieustannie iPad, ale mi już o wiele przyjemniej korzysta się z Samsunga, nie wspominając już o Surface Pro, bo ten pozamiatał wszystko.

Ja tam za dużo nie wymagam od smartfonow ale akurat ten przycisk to dla mnie obowiązkowa.. :)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Dubek
Aimp również sobie z tym nie radzi. Na szczęście udało mi się podać ręcznie ścieżkę dysku hdd usb i foobar widzi moje płytki zgrane do flac, niestety na obecną chwilę na androidzie chyba nie ma możliwości odtwarzać wielokonalowych ścieżek z obrazów płyt sacd.
 
Do góry