Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Znacie jakis programuj do odzyskiwania usunietych zdjec z telefonu?

Probowalem juz 3 (ashmpoo, I 2 innych) I nic nie daje...

Chyba usunolem sobie caly album 2016 zdjec z telefonu (nie z karty). I nie mam jak odzyskac. Telefonu nie wykrywa jako dysk tylko urzadzenir multimedialne.
 

enocyl

Banned
Nie chcę zakładać nowego wątku, więc zapytam tutaj.

Do użytkowników telefonów w wersji Edge:
@armanig?

Czy macie problemy z
zaznaczeniem tekstu w PDF, Chrome, Sms itd przez zagięte krawędzie?
Czy gdyby była wersja S7 5,5" bez zagiętego ekranu kupili byście ją zamiast wersji Edge?
Jakieś inne wady?

Szczególnie zależy mi na opinii o S7 Edge. Recenzji w internecie mnóstwo, ale zależy mi głównie na tych użytkują ten telefon na codzień, a nie utrzymują się z pisania artykułów i testów :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie zastanawiałem się wcześniej nad tym, a też zdarza mi się od czasu do czasu coś kopiować (chociaż z natury na telefonie nie jest to najwygodniejsze).
Sam tekst jest generalnie na płaskiej powierzchni, to co schodzi na wygięte nie ma specjalnego znaczenia przy kopiowaniu.
Może trochę kciuk schodzi już na zagięcie przy kopiowaniu tekstu z boku, ale żeby to uznać za wadę? Nie bardzo, to jakaś drobnostka.

Wadą może być, a raczej kwestią przyzwyczajenia sam fakt ergonomii na samym początku, jednak zagięty ekran z przodu to coś nowego i trzeba się przyzwyczaić.
Zaletą wygiętego (Edge) niewątpliwie jest głównie wygląd.
Czy bym zamienił na płaski? Nie. Cały urok tego telefonu na tym polega.
Ja dalej jestem zadowolony i gdybym miał kupować, kupiłbym jeszcze raz.
 

enocyl

Banned
W takim razie wezmę ten telefon w najgorszym przypadku mam przynajmniej 14 dni na zwrot. Normalnie o nim nie myślałem, ale za 2200 zł chyba warto.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja również bałem się zagiętego ekranu i opinii w necie, że utrudnia on pracę na telefonie. Sam codziennie muszę kopiować treści maila czy jakieś fragmenty z pdfów, FV kwoty itd. Ogólnie te wszystkie opinie o problemach z zakrzywionym ekranem pisały chyba imbecyle, które nigdy nie miały EDGE w rękach:D Ja jestem mega zadowolony z S7 EDGE. Przesiadłem się na niego z S4 co potęguje moją radość bo skok jakościowy był ogromny. Telefon ma wszystko co potrzebne w codziennej pracy.
 

enocyl

Banned
Dzięki za opinie. Gdyby nie promocja w komputroniku (błąd?) to nie skusiłbym się, ale za 1780 zł netto (2200 brutt0) szkoda byłoby nie brać.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, sprawdźcie czy po ostatniej aktualizacji znikła Wam możliwość przyciemniania/rozjaśniania (suwakiem) po uruchomieniu aparatu i przed zrobieniem fotki.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie też był, bo często z niego korzystałem. Teraz amba, nie ma.
W ustawieniach też nic nie widzę, albo jestem ślepy.
Przydatna funkcja, tam gdzie aparat sobie nie radzi w ciemnych lub prześwietlonych zdjęciach wystarczyło przyciemnić i fotka zupełnie inaczej wygląda.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie to jest problem, ale z pamięcią. Co chwilę muszę coś usuwać lub przenosić na PC. Brak karty jednak uciążliwy w S6, no, ale nie można mieć wszystkiego.
 

enocyl

Banned
Odebrałem dzisiaj tego S7 Edge. Sprzedawca mówił, że w całej Polsce sprzedało się ponad 100 telefonów w takiej cenie :D Ciekawe po ile takie chodzą w hurcie.
 

enocyl

Banned
Uczucia trochę mieszane. Na pewno dużo lepiej leży w dłoni ze względu na kształt, niż Note 3. Z drugiej strony płaski ekran 5,7" bardziej mi odpowiada niż zagięty 5,5" :D Aparat bez porównania całkowicie, ale tego się spodziewałem po S7E. Reszta wyjdzie w praniu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czytaliście wyniki sprzedaży smartfonów za III kwartał.. Pierwsze miejsce jabłko i to przewaga spora nad drugim miejscem które zajął Huawei... samsung poza pierwszą czwórką ... także przez wybuchajcie tel. troszkę w tyłek dostali..
 

enocyl

Banned
Osobiście nie widzę alternatywy dla S7E obecnie na rynku. Dzisiaj odebrałem drugą sztukę. Tym razem czarną. Oba mają matrycę Samsunga w aparacie, co mnie ucieszyła, bo w przeciwieństwie do S6, gdzie lepsza było matryca Sony, to tutaj Samsung się poprawił i jego ISOCELL jest delikatnie lepszy.
 
Do góry