Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Lolek tu raczej mi chodzi o chęć porównania i weryfikację magii reklamy z rzeczywistością.
Wiadomo, że ciemny lud kupi wszystko. :)
Pospaceruj, popstrykaj, zdaj relację.
Ja swoje "małpiszony" zabieram zwykle na wakacje bo wiem, że to będą dobre zdjęcia.
Na codzień smart Sony Xperia Z i w ciągu dnia dobrze sobie radzi. Wieczorkiem to już kaszka. :)
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Miałem podobnie,gdy kupiłem S6 :wink:
Teraz stuknęło mu już 7 miesięcy i również nie noszę go w jednej kieszeni z kluczami,ale już nie obchodzę się z nim jak z jajkiem...:wink:

Ja zaprzestanę go tak traktować pewnie gdy złapie pierwszą ryskę albo obicie.
Najbardziej wkurza mnie jak moja kobieta bierze mój telefon z kanapy i ryp go na komodę albo stolik,
w myślach widzę prawego prostego na jej twarzy:D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moja również, nowy piękny wyświetlacz poszedł, a raczej to szkiełko ochronne - czyli panel dotykowy jak mniemam. Na szczęście nie na ekranie, a z rogu na szkle. Trochę popiłem no i wypadł.
Generalnie mam to gdzieś.

Tak mam nadzieję powinien wyglądać S8, nie ma co prawda "home", ale ten dociągnięty ekran do każdej z krawędzie świetny. Zobaczymy co wymyślą

A-concept-to-admire-Samsung-Galaxy-S8S8-edge.jpg
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ciekawie prezentuje się ta grafika powyżej :wink:
Co do cienkich ramek...
(ale akurat design tego poniżej,średnio mi się podoba) :wink:

[youtube]GKZi0U6KCjw[/youtube]
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Powinni pomyśleć nad jakimiś małymi,ładnie wpasowanymi wstawkami z materiału,który bardziej "kleiłby" się do ręki.
To aluminium i szkło,śliskie na maxa :wink:
 

enocyl

Banned
Ja poniżej 5,5" nie schodzę. Pozatym nie tylko cale się liczą, bo takiemu S7 Edge bliżej rozmiarowo do 5 - 5,2" w innych smarfonach.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zobaczymy co zaprezentują, jak będzie jeszcze lepszy aparat i SD to wymienię na S8. Reszta nie musi się zmieniać, wszystko co potrzebuje do szczęścia jest w S6 (po za SD).
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Mając S7 jego następca nie bardzo mnie interesuje. Pewnie wymienię dopiero na S9 :D

Ja również tak zakładam, no chyba że S7 zdechnie wcześniej albo się rozbije.

Lolek
Przeglądałem wczoraj fotki, które porobiłem jakiś czas temu na weselu i filmiki nagrane w 4k S7 i na ekranie tv wyglądają świetnie. Robione w auto, przy różnym oświetleniu jak to na weselu. Fotki z innego wesela robione S4 nie mają w ogóle startu do s7:D

Armanig
Może to wygrawerowane logo Samsung będzie przyciskiem Home?
Mam nadzieję, że Samsung nie odwali maniany i nie usunie tego przycisku bo wtedy trzeba będzie bardzo dbać o S7:D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale mi nie chodzi o porównywanie do S4 :) i na weselu to jednak inne warunki niż podczas zmierzchu na dworze a już nie wspomnę o ciemnościach.. a w reklamie Kolego jasno jest mowa o ciemnościach.. Ja mam kamerę Soniaka z 2001 roku cyfrówka i uwierz na słowo że przy dobrej pogodzie kręcenie tą kamerą naprawdę jest spoko - dzieciaki do dnia dzisiejszego nią nagrywają, bawią się :) problem jest wtedy kiedy zaczyna tego światła brakować :)

A co do zdjęć S7 to tak jak pisałem jest to zapewne dobry smartfon i ja tego nie neguje ale nie piszmy teraz o tym że na słońcu czy generalnie w dość dobrych warunkach ten smartfon robi dobre zdjęcia .. bo w takich warunkach to i S6 zrobi równie dobre zdjęcia i S5 również będą zdjęcia porównywalne .. Pakolo bądźmy szczerzy o ile gorsze zdjęcie będzie na S5 w porównaniu do S7 w dobrych warunkach 20-25% lepsze ?? A teraz lepsze pytanie o ile lepsze zdjęcie będzie na S7 w takich warunkach od S6 którą ma choćby Armanig, Piramidy i inni - 10-15% ??

W ciężkich warunkach żaden smartfon nie zrobi dobrego zdjęcia w 100% znaczeniu tego słowa chcąc takie zdjęcie obejrzeć choćby na 24 calowym monitorze, a nie wspomnę na tv choćby 55
calowym..

Oczywiście dzisiejsze smartfony - generalnie patrząc są lepsze od tych co były 5 lat ale w pewnych kwestiach dalej będzie to aparat w samrtfonie, które ma swoje ograniczenia w stosunku do choćby dobrej i bardzo małpki.. a nie wspomnę o lustrzankach ale to nie ma co porównywać..i nie o to mi chodzi..

Ale tak jak kiedyś choćby Armanig pisał ze do wykonania szybkiego zdjęcia czy też do codziennego użytkowania taki aparat przydaje się i to nie podlega dyskusji.
 
Ostatnia edycja:

enocyl

Banned
Ale mi nie chodzi o porównywanie do S4 :) i na weselu to jednak inne warunki niż podczas zmierzchu na dworze a już nie wspomnę o ciemnościach.. a w reklamie Kolego jasno jest mowa o ciemnościach.. Ja mam kamerę Soniaka z 2001 roku cyfrówka i uwierz na słowo że przy dobrej pogodzie kręcenie tą kamerą naprawdę jest spoko - dzieciaki do dnia dzisiejszego nią nagrywają, bawią się :) problem jest wtedy kiedy zaczyna tego światła brakować :)

A co do zdjęć S7 to tak jak pisałem jest to zapewne dobry smartfon i ja tego nie neguje ale nie piszmy teraz o tym że na słońcu czy generalnie w dość dobrych warunkach ten smartfon robi dobre zdjęcia .. bo w takich warunkach to i S6 zrobi równie dobre zdjęcia i S5 również będą zdjęcia porównywalne .. Pakolo bądźmy szczerzy o ile gorsze zdjęcie będzie na S5 w porównaniu do S7 w dobrych warunkach 20-25% lepsze ?? A teraz lepsze pytanie o ile lepsze zdjęcie będzie na S7 w takich warunkach od S6 którą ma choćby Armanig, Piramidy i inni - 10-15% ??

W ciężkich warunkach żaden smartfon nie zrobi dobrego zdjęcia w 100% znaczeniu tego słowa chcąc takie zdjęcie obejrzeć choćby na 24 calowym monitorze, a nie wspomnę na tv choćby 55
calowym..

Oczywiście dzisiejsze smartfony - generalnie patrząc są lepsze od tych co były 5 lat ale w pewnych kwestiach dalej będzie to aparat w samrtfonie, które ma swoje ograniczenia w stosunku do choćby dobrej i bardzo małpki.. a nie wspomnę o lustrzankach ale to nie ma co porównywać..i nie o to mi chodzi..

Ale tak jak kiedyś choćby Armanig pisał ze do wykonania szybkiego zdjęcia czy też do codziennego użytkowania taki aparat przydaje się i to nie podlega dyskusji.
Nie wiem co Ty starasz się uzyskać tym postem. To, że reklama kłamie? Brawo! :D Ostatnio widziałem reklamę Skody i tam mówili, że Fabia 1,2 czy 1,4 TSI dynamicznie się porusza. Porównywałem ją do Prosche z 2001 roku i wiesz co? Nie jest dynamiczna. (oczywiście to zmyśliłem na potrzeby wizualizacji).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko nikt rozsądny nie porówna dynamiki Skody do dynamiki z Porszaczkiem tak jak ja nie porównywałem S7 do lustrzanek w cenie choćby tego smartfona..

Osobiście też uważam ze bliżej skodzie do dynamizmu (skoro można zrobić focusa RS to i skoda też mogłaby coś takiego zrobić) niż S7 do tego co chce powiedzieć wspomniana reklama.....
jak również ja wolałbym nowego RS niż Porszaczka z 2001 roku..

Ostatnia sprawa jak lecą reklamy samochodów i coś mówią o dynamice to nigdy albo prawie nigdy nie podają silników, a tylko jest mowa o dynamice.. więc np taka Octavia z możliwie największym silnikiem jakim może być do niej włożony może być całkiem dynamiczna patrząc na pewien segment samochodów w swojej klasie.
 
Ostatnia edycja:

Dubek

Member
Bez reklam
Zdecydowanie HTC, pewna marka od kilku lat kupuje tylo telefony HTC.

Problem w tym że nowy HTC 10 jest do kupienia tylko w sieciach telefonicznych, w sklepie normalnie się go nie kupi, tylko wersję lifestyle która jest okrojona a kosztuje ponad 2 tysiące zł, chore.
 
Ostatnia edycja:
Do góry