Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

lobos

New member
Bez reklam
No co ty ledwo przełknąłem rozmiar normalnego IP6 po 5
Plus to już paletka do pin ponga zupełnie nie akceptowalna dla mnie
Moja Żona mówiła mi dokładnie to samo ;-)
Jednak gdy zacząłem używać Note na co dzień już teraz ciężko byłoby mi wrócić do mniejszego.
Chociaż... różnie to bywa ;-) Nie zarzekam się.
 

jurass

Banned
Wszystkie wysokie modele Samsunga ostatnio pozbawione są złącza na kartę pamięci i radia FM ( w przeciwieństwie do modeli niższych), więc to było do przewidzenia. Brak złącza w S6 może mieć o tyle sens, że nowa pamięć wewnętrzna jest znacznie szybsza, więc stosowanie wolniejszej technologii zwalniałoby telefon, chociaż ja też wolałbym mieć tę dodatkową opcję. Ale nie wiem czemu uważacie, że niewymienna bateria to taka duża wada. Mnie to nie było do tej pory potrzebne, pomimo że miałem tę opcję i mam również w nowym fonie.

Mam nadzieję, że to szkło na plecach nie będzie tak pękać samo z siebie jak w Xperii Z3 Compact.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Brak złącza w S6 może mieć o tyle sens, że nowa pamięć wewnętrzna jest znacznie szybsza, więc stosowanie wolniejszej technologii zwalniałoby telefon

Jest w tym sens.Możliwe że ktoś kupiłby tanią i wolną kartę,a później wystawiałby negatywne opinie o wolnym działaniu telefonu ;-)

czemu uważacie, że niewymienna bateria to taka duża wada. Mnie to nie było do tej pory potrzebne, pomimo że miałem tę opcję i mam również w nowym fonie.

Dużo osób nosi ze sobą drugą naładowaną baterię na wymianę,w razie gdy pierwsza się rozładuje.Poza tym bateria po jakimś czasie się "zajeżdża" i nie trzyma już tak długo jak na początku.Wtedy można wymienić baterię na nową ;-)

Tutaj mini-recenzja na szybko z targów :
[youtube]5DsLR1Ivsno[/youtube]

Wygląd S6 jest ładniejszy a materiały nie są takie "tandetne" jak w S5,jednak tak jak podsumowała na końcu laska,dla mnie również fajnie są tylko boki.Według mnie tył powinien być ze szczotkowanego matowego aluminium,ewentualnie z jakimś dodatkowym cienkim paskiem skóry.Przód również z aluminium...
Powiem jednak że jak patrzę na EDGE,to coraz bardziej mi się podoba ten zakrzywiony ekran.Będę musiał się przyjrzeć dokładniej jak to się sprawdza w praktyce.Dodatkowe zakrzywienie po lewej stronie uśmiecha się teraz również dla osób leworęcznych.
Dobrym rozwiązaniem byłoby zakrzywienie o góry,o czym pisał Armanig.Wtedy odchylając lekko kieszeń i nie wyjmując telefonu z kieszeni,widzimy co jest na nim grane ;-)


Co do M9 - wygląda ładniej niż M8.
[youtube]oy8mjb_N3ek[/youtube]

Później sobie poczytam i pooglądam różne testy...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Brak karty pamięci przy wewnętrznej od 64GB wzwyż nie jest problem, przynajmniej dla mnie. Obecnie mam 16GB +32GB (karta) i spokojnie wystarcza.
Kwestia baterii to już inna sprawa, dla mnie to mankament ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Brak karty faktycznie można odpuścić, tyle, że różnica w cenie pomiędzy 32gb a 64gb będzie o wiele wieksza, jak w przypadku typowej karty SD. Ja za 64gb płaciłem 140zł, a za tel. z większą pojemnością (jak znam życie) trzeba będzie zapłacić z 500zł więcej. Co do wymiennej baterii, to już mocno indywidualna sprawa, mi się bardzo przydało, a co najważniejsze mam spokój ducha, szczególnie jak pstrykamy fotki i często korzystamy z telefonu.
Nie wspominając już o korzystaniu z nawigacji (np.4h), do tego kilka fotek, rozmów i mamy 15%, a tu podmieniamy baterie i ponownie full. To wszystko w trasie, na wyjazdach/wakacjach i tego mi właśnie najbardziej szkoda.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tył może być, ale jakoś nie do końca mi pasuje do futurystycznego frontu.
Jednak nie narzekałbym, za to już wiem, że na pewno nie będzie tak przyjemny w dotyku jak S5.
Dizajn HTC one już mi się już trochę przejadł, ale M9 to piękny telefonik, jednak gdybym miał wybierać z obecnych to na pewno S6, a zostane raczej przy S5 ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie cały czas ten Samsung wygląda jak Samsung,czyli coś co nie jest za piękne...;-)
Dodatkowo napis "Samsung" zawsze będzie mi się kojarzył z Szajsungiem ;-) i powinni dać go z tyłu.
EDGE ma plus za ten wygięty ekran.Jednak dla mnie (Tobie już się znudziło ;-)) najładniejszy design ma HTC i chciałbym zobaczyć go w wersji EDGE z zakrzywionym ekranem ;-)
 

Henry

Active member
Bez reklam
W sobotę przez chwilę bawiłem się Jabłkiem 6plus i też bez rewelacji, smartfon jak każdy inny, a cena wiadomo... chyba wolę zostać przy Szajsungu z wszystkimi jego wadami i całą masą zalet ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Piramida, właśnie w tym rzecz, że te wszystkie ostatnie premiery to odgrzewane kotlety. M7 to była faktycznie nowinka, piękny fajny telefonik, ale M8/M9 to już tylko kontynuacja. Tak jak dla wielu S5 względem S4, aczkolwiek dla mnie już nie, bo wcześnie nie korzystałem z Samsungów na co dzień. Edge S6 to już mała rewolucja, przynajmniej dla mnie.
Nie zapominaj też o jednym, iPhone i Samsung ma fizyczny przycisk home, dla mnie to absolutna podstawa i absolutny mus.
Strasznie mi tego brakowało w HTC, nie wspominając już o zajętym przez ikonki ekranie.

Henry, co do wad (mowa o S5), co Cię irytuje? Z czystej ciekawości, mnie chyba najbardziej podłączanie/otwieranie klapki do kabla usb, ale w sumie to drobnostka.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
W sobotę przez chwilę bawiłem się Jabłkiem 6plus i też bez rewelacji, smartfon jak każdy inny, a cena wiadomo... chyba wolę zostać przy Szajsungu z wszystkimi jego wadami i całą masą zalet ;)

Mi zawsze topowy telefon Samsunga kojarzył się z czymś,co ma najlepsze bebechy z konkurencji,jednak jest najbrzydszy z konkurencji ;-)

Nie zapominaj też o jednym, iPhone i Samsung ma fizyczny przycisk home, dla mnie to absolutna podstawa i absolutny mus.
Strasznie mi tego brakowało w HTC.

To bardzo ważne.Widziałeś że w HTC one M9 jest 20 MPX ? W poprzednim modelu trochę dali ciała....
 

eedviking

Banned
Hmmm...Jako stary tetryk, zostanę przy swoim, nieco wysłużonym, super działającym, co potrzebuję mającym, się nie psującym i pomimo 3,5 roku, bateria trzyma super. SE Xperia Arc S - lubię go.:p:D;-)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Mi zawsze topowy telefon Samsunga kojarzył się z czymś,co ma najlepsze bebechy z konkurencji,jednak jest najbrzydszy z konkurencji ;-)
Kwestia designu, to już indywidualna sprawa. Ja zawsze dziwiłem się co ludzie widzą w designie Aple'a. A galaxy telefon jak telefon, zazwyczaj jest w kieszeni, a jak rozmawiam to przy uchu, więc i tak go nie oglądam ;)
To co dla jednego jest brzydkie, dla drugiego ładne, a ktoś inny nie zwraca na to uwagi, ma być poprawnie, wygodnie i dopracowane technicznie :)

Hmmm...Jako stary tetryk, zostanę przy swoim, nieco wysłużonym, super działającym, co potrzebuję mającym, się nie psującym i pomimo 3,5 roku, bateria trzyma super. SE Xperia Arc S - lubię go.:p:D;-)
To ja zaraz wyciągnę absolutny top of the top wśród komórek - Nokia 6310 :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
To co dla jednego jest brzydkie, dla drugiego ładne, a ktoś inny nie zwraca na to uwagi, ma być poprawnie, wygodnie i dopracowane technicznie :)

Wczoraj bawiłem się jakimś nowszym modelem Lumii kumpla (nie pamiętam modelu ) i powiem Ci że te kwadratowe kanty,wpijały mi się w łapy ;-)
 
Do góry