Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jest w tym sens.Możliwe że ktoś kupiłby tanią i wolną kartę,a później wystawiałby negatywne opinie o wolnym działaniu telefonu ;-)...
Ja mam 32 GB z Biedronki, trzymam tam tylko muzę i foto i nie narzekam :D
Dużo osób nosi ze sobą drugą naładowaną baterię na wymianę,w razie gdy pierwsza się rozładuje.Poza tym bateria po jakimś czasie się "zajeżdża" i nie trzyma już tak długo jak na początku.Wtedy można wymienić baterię na nową ;-)
..
Wiadomo jak jest, jak z jabłuszkiem. Bateria wytrzyma rok, góra dwa, potem zakup nowszego modelu ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ja mam 32 GB z Biedronki, trzymam tam tylko muzę i foto i nie narzekam :D

Nie spotkałem się jeszcze ze "zwalnianiem" telefonu,ale jakieś 4 lata temu,jak miałem PSP,kumpel kupił jakieś tanie karty pamięci (ja miałem zwykłe SanDisk) i zwalniało mu pracę konsoli...U mnie wszystko śmigało normalnie ;-)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
dałem 20 zł ;)
W lustrzance czy kamerze to oczywiście, że jest markowa najszybsza karta, ale w telefonie dla muzyki czy paru fotek stwierdziłem, że 20 zł nie majątek, a sporo radochy.
 

jurass

Banned
Proponuję zapoznać się z tym artykułem: Samsung Galaxy S6 storage performance test. Tam jest potwierdzone to, o czym pisałem wcześniej - bezkompromisowa szybkość pamięci. Zobaczcie jakie są różnice pomiędzy pamięcią wbudowaną, a kartami microSD. Korzystanie z pamięci to nie tylko fotki czy muza, ale aplikacje i być może przy coraz większych zdjęciach z większych matryc dla zauważenia opóźnień w operacjach na tych plikach prędkość pamięci może mieć już znaczenie. Tak czy inaczej, chcesz mieć szczytowe obecnie osiągnięcie pod względem szybkości procesora i pamięci - wybierasz S6.
 

Sbek

New member
Benchmarki, tabelki, testy syntetyczne to jedno, a drugie, to czy w codziennym użytkowaniu faktycznie odczujemy różnicę...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Muszę na żywo przetestować te różnice, a jedyne co mnie drażni, to czas oczekiwania na zrzucenie fotek z S5 na HD. Cała reszta w zasadzie bez różnicy, obecne smarty w moim mniemaniu działają już na tyle szybko, że nie mam ciśnienia na jakiekolwiek przyspieszanie. Zobaczymy co praktyka pokaże, tabelki do mnie nie przemawiają.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziś się trochę pobawiłem nowym S6 Edge.
Telefonik prezentuje się świetnie. Jest ciut mniejszy od S5, zakrzywione boki robią fajne wrażenie, tył błyszczący (nie każdemu pewnie będzie pasować), ale całość to już next level. Zdecydowanie najlepsza słuchawka na rynku.
Gdyby miał zalety S5 (bateria, karta, woda) to uznałbym tą słuchawkę za niemal idealną, a jak komuś na tym nie zależy, to myślę, że nie ma się nad czym zastanawiać. Pomijam wysoką cenę ;)
 

brabo

Member
Muszę na żywo przetestować te różnice, a jedyne co mnie drażni, to czas oczekiwania na zrzucenie fotek z S5 na HD. Cała reszta w zasadzie bez różnicy, obecne smarty w moim mniemaniu działają już na tyle szybko, że nie mam ciśnienia na jakiekolwiek przyspieszanie. Zobaczymy co praktyka pokaże, tabelki do mnie nie przemawiają.

Polecam WD my cloud ,a w telefonie ustawiasz "Photos and videos will be backed up"i wszystko trafia na twardziela w domciu :D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Też się pobawiłem kilka dni temu. Muszę przyznać, ze wg opisów i fotek nie robił na mnie wrażenia WOW, ale na żywo już zdecydowanie lepiej :)
Myślę, ze takiego edge mógłbym przytulić. Co ciekawe, ze względu na to iż bateria jest teraz wbudowana, dają na nią nie 6, a 12 m-cy gwarancji. Dobre i to.
Tyla obudowa to tylko paluchi, paluchi i jeszcze raz paluchi. Jedynie na białej tego nie widać.
No i co ważne, nie jest w cale za duży, czego się obawiałem.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Też się pobawiłem kilka dni temu. Muszę przyznać, ze wg opisów i fotek nie robił na mnie wrażenia WOW, ale na żywo już zdecydowanie lepiej :)
Myślę, ze takiego edge mógłbym przytulić. Co ciekawe, ze względu na to iż bateria jest teraz wbudowana, dają na nią nie 6, a 12 m-cy gwarancji. Dobre i to.
Tyla obudowa to tylko paluchi, paluchi i jeszcze raz paluchi. Jedynie na białej tego nie widać.
No i co ważne, nie jest w cale za duży, czego się obawiałem.
A widziales moze do tego modelu jakies fajne godne polecenia pokrowce/skorki?
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Armanig,często się zdarza że nie pokazują oficjalnie telefonu przed premierą,aby wzbudzić większą ciekawość i zainteresowanie ..:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, ale zauważ czym zachęcają.
Jeszcze lepszym ekranem? Come on ;)
Ileż można pompować tą bańkę na tak małej przekątnej.
Gdybym tam zobaczył przelatujące hasło "7 day" pomyślałbym, że w końcu będziemy mieć smarta który wytrzyma tydzień bez ładowarki, to byłby wabik, ale ekran?

Chwalenie się nim, przy obowiązujących (już wysokich standartach) to bardzo słaby argument.
Jeszcze jaśniej, jeszcze lepiej. To wszystko na co ich stać? Proszę Cię... ;)

Samsung zrobił to książkowo, pokazał kawałek krzywizny i każdy był ciekawy czym zaskoczą, a to coś autentycznie nowego. Design powala.
No nic, może faktycznie ta skórka będzie małą rewolucją ;)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Ja podszedlem sceptycznie, bo nie wyobrwzam sobie uzywac telefonu bez mozliwosci szybkiej wymiany baterii ale po przeczytaniu wczoraj testu na anandtechu, techniczne rozterki mnie opuscily. Osobiscie zostaje przy Notce, ale wiem, ze corka bedzie zadowolona z takiego prezentu. Pytanie tylko, czy to dobrze lezy w dloni w case-sie, czy chocby silikonowej skorce? Chodzi mi o dzialanie i wyglad bocznych krrawedzi. Uzywa ktos i moze cos powiedziec na ten temat?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja już niemal całkowicie zrezygnowałem z ładowarek. Od biedy wrzucam na indukcyjną.
Widzę 10-20% baterii, a szykuje się wyjście, to podmieniam i po sprawie.
Bezcenne i gdyby nie to, to Edge już by u mnie był, ale nie ma szans abym z tego zrezygnował.
Nie ma nic gorszego jak impreza/wakacje/trasa (tu ew. ladowarka samochodowa) i rozładowany telefon.
 
Do góry