Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Też się rozglądałem za Oppo, Xiaomi itd. fajnie to wszystko na filmach wygląda, a potem jak człowiek weżmie do ręki...
Dla dzieciaków super, pewnie, ale jak szukasz czegoś premium, to krąg się drastycznie zawęża.
Jeden Hławej fajnie wyglądał, też top, cena coś pod 2500zł z tego co pamiętam, ale tutaj już wkracza Note 10, więc wybór prosty.

Kamiński, 5500zł za słuchawkę? Błagam, już nie chodzi o kasę, a o zasadę.
Ta słuchawka parametrami nie uzasadnia takiej kwoty. Aparat? Super, pytanie czy widziałeś jakość obecnych? Ja rozumiem, małą rewolucję w postaci 5 minutowego ładowania, ale tak nie ma i długo nie będzie.
Dlatego nie biorę jej nawet pod uwagę. Najwięcej wydałem na obecnego S9+, a wyszedł i tak sporo taniej niż ten N10+ w promocji i to biorąc go przedpremierowo. Masakra co się dzieje z tymi cenami.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Sprawdzałeś jakieś chińczyki?

Ja ostatnio ustawiałem Oppo Reno 2 i muszę przyznać, że bardzo udany model.

Zawsze używałem "esek" Samsunga i jak obecny padnie, to pewnie zacznę się rozglądać za czymś spod szyldu właśnie Oppo, a może nawet Xiaomi ;)
Oppo i Xiaomi odpada. Może za kilka lat, teraz to jeszcze nie to. Jedynie Huwawei mi odpowiada poza Samsungiem (jakość wykonania, design ekrany Samsunga). Szkoda tylko braku usług Google w nowej generacji. P40 Pro zapowiadał się nieźle, a tak może służyć jedynie jako aparat do zdjęć :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak Ci pasuje większa słuchawka, to w cenie/jakość, do tego dizajn (!), parametry, wykonanie plus wspomniana gwarancja (duży plus, przy wymianie za rok/dwa), to nie ma się nad czym zastanawiać. Ja owszem, wymienię swojego, ale to już musi być sztos, czyli podejrzewam Note 12, tudzież jakiś składak, ew. rewolucja, na którą na razie się nie zapowiada.

Na mnie (po wymianie) najwieksze wrażenie obecnie robi szerokokątny obiektyw i dizajn/wykonanie. No i oczywiście czytnik lini papilarnych + twarz, ten duet świetnie się sprawdza, a tego wcześniej nie miałem. Reszta po mnie spływa.
Fakt, szybszy, ale szczerze? S8 w codziennych czynnościach nie wiele się różnił. Taki psikus.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
A może koledzy skuszą się na One Plus 7?
Po wieloletnim używaniu iPhonów zmieniłem front ku Androidowi. Używam od września i mam tylko zastrzeżenie do GPSu. Jeśli chodzi o nawigacje działa bez problemu. Problem jest natomiast z rejestracją trasy podczas jazdy na rowerze. GPS potrafi zgubić sygnał po godzinie i przerwać rejestrację odzyskując go np po 15 minutach. Mam na myśli kilkugodzinne albo nawet całodniowe rejestrowanie trasy np w Endomondo.

Poza tym do telefonu nie mam żadnych zastrzeżeń. Wszystko działa bardzo płynnie. Android auto śmiga za każdym razem. Niestety nie ma gniazda słuchawek.
Syn od roku używa poprzedniego One Plus 6. Tamten ma wejście słuchawkowe i czytnik linii papilarnych.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Jak Ci pasuje większa słuchawka, to w cenie/jakość, do tego dizajn (!), parametry, wykonanie plus wspomniana gwarancja (duży plus, przy wymianie za rok/dwa), to nie ma się nad czym zastanawiać. Ja owszem, wymienię swojego, ale to już musi być sztos, czyli podejrzewam Note 12, tudzież jakiś składak, ew. rewolucja, na którą na razie się nie zapowiada.

Na mnie (po wymianie) najwieksze wrażenie obecnie robi szerokokątny obiektyw i dizajn/wykonanie. No i oczywiście czytnik lini papilarnych + twarz, ten duet świetnie się sprawdza, a tego wcześniej nie miałem. Reszta po mnie spływa.
Fakt, szybszy, ale szczerze? S8 w codziennych czynnościach nie wiele się różnił. Taki psikus.
Martwi mnie tylko trzymanie telefonu bez gwarancji. Żaden telefon mi się jeszcze nie zepsuł, ale teraz mogę go sprzedać za fajną kwotę, a jak padnie za miesiąc to skończy w koszu na śmieci. Z drugiej strony premiera nowej generacji już za chwilę i może cena Note spadnie poniżej 3k zł.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
W telefonach żadnego postępu nie widać, ale w pralkach owszem. Prototyp płaskiej pralki został właśnie przedstawiony. Co tam dwa ekrany w smartfonie. The future is now.
064c6a9096b6aa75783592b0ee7d00fe.jpg
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Armanig zainstaluj ACR z Galaxy Store zamiast z Google Play. Działa mi wtedy integracja z książką telefoniczną jak kiedyś. Rozmówcę też słychać, ale to chyba tylko na zasadzie wyłapywania dźwięku z mikrofonu. Lepsze to niż nic.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig zainstaluj ACR z Galaxy Store zamiast z Google Play. Działa mi wtedy integracja z książką telefoniczną jak kiedyś. Rozmówcę też słychać, ale to chyba tylko na zasadzie wyłapywania dźwięku z mikrofonu. Lepsze to niż nic.

No widzisz, działa ; )
Powiem Ci, że już próbowałem (jeszcze na S8 po aktualizacji) niemal wszystkiego.
Na Note10 dałem sobie z oczywistych przyczyn spokój, a tu proszę!

Przeprowadziłem test na dwóch numerach i nagrywa.
Myślę, że na 99% nagrywanie zbiera z mikrofonu, przeprowadziłem test podczas rozmowy przyciszając i zwiększając głośność, potem przy odsłuchu nagrania było słychać te zabiegi.
Jeżeli tak jest, to być może sama konstrukcja telefonu ma znaczenie.
Czyli odległości lub jakość mikrofonu względem głośnika z rozmówcą. Trudno powiedzieć.

Nie pamiętam już dokładnie jak to było jeszcze na działającym ACR, ale wydaje mi się, że rozmówcę było słychać głośno, tutaj jest ciszej, ale i tak rewelacja.

Dzięki za info i przypomnienie, pewnie bym to olał, a tu proszę. Cała ta wymiana słuchawki, to wina ACR, gdyby działał na S8 dalej, to podejrzewam, że do dziś bym ją trzymał ; )
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Dzisiaj na to wpadłem przypadkiem jak szukałem info na temat Note 10. Ktoś pisał, że aplikacja ACR musi być oczyszczona z rozpoznawania numerów będąc w Google Play, ale już w Galaxy Store niekoniecznie :D Co ciekawe licencja kupiona w Google Play przechodzi na apke zainstalowaną z Galaxy Store. Samo nagrywanie to już nie to samo co kiedyś, ale nie jest źle. Przynajmniej na S9. Być może tak jak piszesz ze względu na konstrukcje w Note 10 jest jeszcze lepiej.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ściągając z Galaxy Store, nie ma możliwości zakupu licencji.
Pojawia się info, że trzeba to zrobić właśnie z poziomu Google Play. Oczywiście miałem zakupioną wcześniej płatną wersję PRO, ale na poprzednim telefonie. Z tego co piszą w ARC (ściągnięty z Galaxy Store), trzeba odinstalować obecną i zainstalować z Galaxy Play, co oczywiste i wówczas będziemy mieli PRO. Jednak nie ruszam tego, bo jak sam pisałeś, wersja z Galaxy, być może czymś się różni, a ponadto, ktoś w komentarzach pisał, że przeszedł z działającej darmowej apki na PRO i przestało działać.

Nie dość, że ta wersja działa, to są nazwy kontaktów jak wcześniej. Generalnie nie widzę różnicy pomiędzy wersją z Galaxy Store, a płatną z Google Play. Być może pojawią się jakieś ograniczenia, na razie mam 3 rozmowy przeprowadzone.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ja miałem zainstalowaną z licencją z Google Play. Odinstalowałem ją i zainstalowałem z Galaxy Store. Licencja sama się przypisała.
 
Do góry