Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

Pakolo

Active member
Bez reklam
Kaminska
Ciężko porównywać obie pamięci, duża pctowa kość vs malutki chipek wlutowany na płycie:) Niemniej jednak smartfony na androidzie potrzebują coraz więcej pamięci, filmiki 4k itd.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Te 12GB to już chyba tylko, żeby usprawiedliwić absurdalną cene, coś, czym trzeba zaskoczyć konkurencję. A51 ma na pokładzie połowe z tego i chodzi jak burza, bez względu co robimy i ile apek lata w tle.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mysle ze te 4gb ramu w telefonie to maxx co jest uzyteczne. Wiecej to absurd.

Ja w swoim pececie mam 8gb :))
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Absurd to te ceny, a za "parę" miesięcy następny model :D
Już pod koniec roku będą nawijać o S21.
Jak bym miał brać, to brałbym jakąś używaną za pół ceny, wówczas to ma sens. Dziś słuchawka 4000zł, za nie cały rok ciut ponad połowa z tego, a różnić praktycznie żadnych. Taka prawda.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Czyli co w końcu bierzesz, bo zmienia się jak w kalejdoskopie? S20+?
Ile, 3500, 4000?
Wziąłem tak jak pisałem, ostatecznie kosztował te 2975 zł. Myślę, że dobra cena. Po sprzedaży obecnego telefony wyjdzie mnie zaledwie 650 zł dopłaty.

S20+ ma kosztować 4400 zł, a wersja Ultra 5999 zł :D
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Kaminska
Ciężko porównywać obie pamięci, duża pctowa kość vs malutki chipek wlutowany na płycie:) Niemniej jednak smartfony na androidzie potrzebują coraz więcej pamięci, filmiki 4k itd.
Chodziło mi tylko o jednostki. Wiadomo, że nie ma co porównywać. Coś jak GHz w telefonie vs GHz w CPU w PC.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Mówię o realnym koszcie po odliczeniu podatków ;) Kiedyś zmieniałem telefon co 3 lata, ale stwierdziłem, że wychodzi dużo drożej niż wymiana co 1,5 - 2 lata. Właśnie przez dużą utratę wartości w trzecim roku. Coś jak z zakupem samochodu na 3 lata + 6 miesiący.
6e39bafb36b1d593434662c7f9aba9a3.gif
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To dobrze, że nie wyliczyłeś finalnej kwoty zakupu z uwzględnieniem kieszonkowego od Babci :D

Idąc tą drogą dyskusji, przy dużej firmie i odpowiednich układach, przy czym z uwzględnieniem litery prawa, to na kilogramy można brać na preferencyjncyh warunkach telefony.
Ja nawet o tym nie pisze, bo tu raczej forum relaksujące, a nie dyskusje dot. optymalizacji kosztów.
; )
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nie wiem co ma kieszonkowe od babci do realnie poniesionego kosztu? ;) W każdym razie czekam na tego kwadraciaka. Zobaczymy co to warte.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To dobrze, że nie wyliczyłeś finalnej kwoty zakupu z uwzględnieniem kieszonkowego od Babci :D

Idąc tą drogą dyskusji, przy dużej firmie i odpowiednich układach, przy czym z uwzględnieniem litery prawa, to na kilogramy można brać na preferencyjncyh warunkach telefony.
Ja nawet o tym nie pisze, bo tu raczej forum relaksujące, a nie dyskusje dot. optymalizacji kosztów.
; )


A co ma duza czy mala firma? Ze na kg mozna kupowac?


Jak ma firme, to moze odliczyc sobie Vat i koszta uzyskania przychodu. Wiecej nic se nie odliczysz i nie wazne czy kupi 1 telefon czy cala taczke. Telefony beda kosztowac tyle samo.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dużo ma. Operujesz na preferencyjnych warunkach, o czym się nie dowiesz na infolinii.
Tak samo, jak klient banku.
Jeden ustala warunki oprocentowania kredytu z dyrektorem regionalnym, w wygodnym skórzanym fotelu przy kawce, drugi zgarbiony przy okienku. Przy czym ten drugi, posiwiałby gdyby się dowiedział, jak ogromne dzielą ich różnice w oprocentowaniu.
Tak ten świat działa, czy to przy deweloperce, czy flocie 1000 aut.
Wiesz jak działają duże wypożyczalnie? No właśnie. Najemcy (ci najwięksi) w galeriach?
Mogę Ci wymieniać długo, ale dajmy spokój, to nie to forum.
Zapytałem o cenę, bo nie sądziłem, że będzie tu mowa o DG.
Forum traktuje jak Tesco, z zasady, nikt tam na pytanie ile kosztuje bagieta, nie odpowiada 1.80 netto ; )

Nie wiem co ma kieszonkowe od babci do realnie poniesionego kosztu? ;) W każdym razie czekam na tego kwadraciaka. Zobaczymy co to warte.

Jak co? W jednym i drugim przypadku będziesz do przodu ; )
Finalna kwota się pomniejszy.
Różnica jest taka (dlatego napisałem o babci), że w przypadku DG nie wszystko jest takie oczywiste.

Dobra, nie ma co gadać. Daj znać jak dojdzie ta patelnia ; )
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Dużo ma. Operujesz na preferencyjnych warunkach, o czym się nie dowiesz na infolinii.

Tak samo, jak klient banku.

Jeden ustala warunki oprocentowania kredytu z dyrektorem regionalnym, w wygodnym skórzanym fotelu przy kawce, drugi zgarbiony przy okienku. Przy czym ten drugi, posiwiałby gdyby się dowiedział, jak ogromne dzielą ich różnice w oprocentowaniu.

Tak ten świat działa, czy to przy deweloperce, czy flocie 1000 aut.

Wiesz jak działają duże wypożyczalnie? No właśnie. Najemcy (ci najwięksi) w galeriach?

Mogę Ci wymieniać długo, ale dajmy spokój, to nie to forum.

Zapytałem o cenę, bo nie sądziłem, że będzie tu mowa o DG.

Forum traktuje jak Tesco, z zasady, nikt tam na pytanie ile kosztuje bagieta, nie odpowiada 1.80 netto ; )







Jak co? W jednym i drugim przypadku będziesz do przodu ; )

Finalna kwota się pomniejszy.

Różnica jest taka (dlatego napisałem o babci), że w przypadku DG nie wszystko jest takie oczywiste.



Dobra, nie ma co gadać. Daj znać jak dojdzie ta patelnia ; )
Te 2975 zł to kwota brutto :D Amazon tylko pokazuje netto jak korzystasz z konta dla firm.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Dzisiaj był Note 10 w Xkom za 3000 zł - 500 zł cashbacku. Wyprzedały się w moment. Moje cebulowe wnętrze nie przetrwa takiej promocji na N10+ :D
 
Do góry