Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Taaa :D Już się trochę nim pobawiłem.
Plusy względem S9+ to:
- Ekran, który jest dużo większy, o wiele jaśniejszy (podobno nawet 1300 nitów) i robi efekt wow
- Obiektyw szerokokątny, naprawdę świetna i przydatna na codzień sprawa
- Rysik, którego w poprzednich Note nie używałem na codzień, ale w pewnych rzeczach jest niezastąpiony jak np. menu na stronach www, które wysuwa się tylko po najechaniu kursorem myszki. Palcem jest to niewykonalne, a wystarczy dać rysik nad tym menu i działa to jak na PC
- długość działania na baterii
- chore wręcz 12GB RAM, póki co bardziej do tego, żeby ładnie wyglądało, bo wątpię, że uda się to wykorzystać
- cholernie szybka pamięć wewnętrzna 256GB zamiast wolniejszej (nie wolnej ;)) 64GB

Niestety są też minusy:
- głośniki grają gorzej niż S9+ (ciągle jest lepiej niż S7). Powodem jest większa powierzchnia ekranu, bez miejsca na wycięcie głośnika.
- brak diody powiadomień (jakaś alternatywa?)

Chyba tyle na ten moment. Przełożę kartę sim to może dojdzie coś jeszcze. O szybkości działania nic nie piszę bo jest ona pomijalna. S9+ to dalej bardzo dobry i szybki telefon.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Spory minus, to też umieszczenie przycisków po lewej stronie.
W A51 są po prawej i o NIEBO lepiej się to sprawdza.

Tutaj polecam apkę Turn off Screen (Lock Screen).
Umieszczamy ikonę w dowolnym miejscu na ekranu i po dotknięciu automatycznie wyłacza/blokuje nam się telefon.
Nie trzeba sięgać do fizycznego przycisku.

Jest też kilka dobrych apek do diody powiadomień, ale zrezygnowałem.
Ponoć potrafi zjadać baterie, a też mi jakoś nie brakuje jak się okazało.

Obiektyw szerokokątny daje rade, dla mnie nr. 1
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ta zmiana przycisków to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Po paru dniach dla mnie będzie bez znaczenia. Czekam jeszcze na etui Spigen Thin Fit i zmieniam kartę SIM.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak jesteśmy przy etui, może komuś się przyda.
Dotarła do mnie jakiś czas temu ledowa od Samsunga, czyli tzw. LED Cover.

Wykonanie, grubość (a raczej jej minimalistyczne wymiary), wygląd 1- klasa.
Ciężko odróżnić na pierwszy rzut oka, że w ogóle coś jest na telefonie.
Sam bajer z "wyświetlaczem" na obudowie, też super sprawa.
Jak ktoś dzwoni, a telefon odwrócony, to pojawia się informacja, podobnie z odliczaniem przy zdjęciu. Jak odkładamy telefon, to również mieni się ledami.
Można konfigurować opcje aplikacją którą z automatu się ściąga po założeniu etui na telefon.

Na minus, na pewno nie chroni tak dobrze, jak te "gumowe" pancerne/grubsze. Ta ledowa jest bardziej elegancka, świetnie wykończona, nie wieje tandetą, ale też podejrzewam, że nie uchroni tak dobrze przy upadku.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ciągle jest za grube, do tego ta klapka...

Cofam to co powiedziałem o szybkości działania. Nie wiem czy to przez RAM czy procesor, ale Note jest szybszy. Szczególnie uruchamianie aplikacji, przewijanie stron czy zdjęć jest bardziej płynne. W S9 było szybko, tu jest bardzo szybko.
Musiałem już dzisiaj przełożyć kartę SIM, bo sprzedałem S9+. Póki co jest zmiana na duży plus.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
A to co innego. Gdyby nie to, że świeci się jak wiadomo co, to wydaje się bardzo ok. Kupiłem takie samo ze Spigena, tylko matowe jeszcze cieńsze i bez zbędnych LEDów. Kładziesz telefon ekranem do dołu? o_O

Sprawdzałeś filmy na N10? Odtwarza REMUXy UHD z HDR. Gęste pliki po 50 - 70GB idą bez zająknięcia, do tego przy szczytowej jasności 1300 nitów wrażenia są oszałamiające. Poważnie można siedzieć i oglądać film w samolocie czerpiąc z tego radość. Planeta Ziemia w HDR wygląda rewelacyjnie na tym ekranie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy kłade? Przeważnie, nie zawsze mam ochotę na dzielenie się powiadomieniami przy innych osobach. Przy seansach podobnie, odwracam słuchawkę, żeby mnie nie rozpraszała. Nie używam tego etui, ale jest bardzo ok.

Remuxy na telefonie? ; ) Nie, nie rajcują mnie takie rzeczy, generalnie u mnie jasność jest zawsze na 1/3, 1/2, ale owszem, już na tabletach które mam Samsunga wygląda to świetnie.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Sprawdziłem w ramach ciekawości ;) Chociaż w samolocie nieraz oglądałem filmy dla zabicia czasu.

Podeślij mi proszę screena z informacją o oprogramowaniu. Chciałem porównać wersję systemu.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nieaktualne już. Sprawdziłem i mam dokładnie tę samą wersję co z Polskiej dystrybucji.

Update dotyczący N10+
- ACR działa znakomicie. Dużo lepiej niż na S9+ (wersja z Galaxy Store)
- nowe gesty jak podwójny klik środkowego przycisku zmniejszający rozmiar ekranu czy malutkie okienko z aktywnym połączeniem to świetna sprawa
- screenshot całej strony www, a nie tylko widocznej części

Jak kiedyś Huwawei czy inna firma zrobi nakładkę z takimi opcjami jak ma seria Note to mogę myśleć nad przesiadką. Póki co jest bardzo biednie w tym temacie ;)
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Podobno Armanig zmienia na ten 100x zoom i będzie troszczył się o sąsiadki,patrząc czy wszystko u nich w porządku :D
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
"Konsekwencją surowej kwarantanny w wielu regionach Chin ma być spadek produkcji smartfonów w tym kraju (w pierwszym kwartale) o nawet 50% rok do roku oraz sprzedaży – 30 do 50%. Największymi przegranymi są rodzime marki, a więc Huawei, Xiaomi czy Oppo, ale też Apple – wszystkie tamtejsze sklepy giganta z Cupertino pozostają zamknięte do odwołania. Szacuje się, że najwięksi producenci telefonów wyprodukują od kilku do kilkunastu procent mniej sztuk swoich urządzeń.
Najsłabiej spośród największych kryzys ma odczuć Samsung, aktualny lider w wytwarzaniu smartfonów, którego niemal wszystkie siły produkcyjne rzucone są na Wietnam. W Chinach przedsiębiorstwo z Korei Południowej odpowiada za zaledwie 2% rynku telefonów."

Ciekawe jak to wpłynie na ceny.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ma ktoś kamery Xiaomi?
Nie wiem czy brać drugą, zależy mi na jednoczesnym podglądzie dwóch (lub nawet trzech) kamer. Pytanie, czy pojawi automatycznie drugie/trzecie okno, czy trzeba będzie przełączać pomiędzy nimi.
 
Do góry