Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No tak. Ty jakbyś się zgubił w jakiejś dżungli ze smartfonem, to pewnie załączyłbyś muzykę i pstrykałbyś fotki jakimś wiewiórkom i dzikim wężom.
Znaleźli by Cie potem po 6 miesiącach zimnego, a na smartfonie selfie z niedźwiedziami ;) Potem "Naukowcy z Ameryki" po analizie telefonu, stwierdziliby, że wystarczyło włączyć tryb oszczędzania i kilometr dalej dość z nawigacją do autostrady :D
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ja już odpuszczam całkowicie serię S, a obecna to rozczarowanie (dziura, dizajn, cena?), następny będzie Note 12 i mam tylko nadzieję, że będzie podobnie jak teraz gabarytowo, czyli mały jak S-ka, przy czym dalej dizajn z kątami na rogach, a nie mydelniczką i oczywiście s-pen. Problem polega na tym, że znowu człowiekowi najbardziej podoba się to co (jak zwykle) najdroższe.

Porażką do kwadratu jest natomiast brak jacka i już to boleśnie odczuwam.
W aucie nie mogę ładować słuchawki i jednocześnie podpiąć słuchawek, BT to nie to samo.
Jakoś w A51 dało się, nie kumam tych poronionych zabiegów.
Jutuberzy nakręcają hype, bo z tego żyją, a obiektywnie nie dość, że żadnych innowacyjnych rewelacji, to regress.

Nowa seria S kusi mnie aparatem. Ma być sporo lepszy jak w S/Note zobaczymy jak w praktyce.
Brak jacka dla mnie akurat to żaden minus. Używam słuchawki bluetooth do rozmów poza samochodem, a w samochodzie Android Auto. Do samolotu biorę Sony z ANC ;)
Zamówiłem tego Note, ale raczej nie będę opłacał. Poczekam na premierę S20.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, duże nauszne z ANC, w zimie w aucie dodatkowo ciepło ; )
A tak na marginesie, racja, po co jack, jakiś AndroidAuto, w zasadzie po co telefon, ja mam kierowcę, a w przyszłym roku będę miał sekretarkę która będzie za mnie odbierać połączenia i śpiewać jak będę chciał posłuchać.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tak, duże nauszne z ANC, w zimie w aucie dodatkowo ciepło ; )
A tak na marginesie, racja, po co jack, jakiś AndroidAuto, w zasadzie po co telefon, ja mam kierowcę, a w przyszłym roku będę miał sekretarkę która będzie za mnie odbierać połączenia i śpiewać jak będę chciał posłuchać.

Juz to widze jak sekretarka bedzie ci spiewac Behemoth-a :hihi:
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Armani w biurze :D
b73b92034e24f6b1b4d5c98a417f5ae8.jpg
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Wracając do tematu telefonów :D Sprawdzałem dzisiaj do kiedy mam gwarancję na S9+. Brałem go przedpremierowo i kończy się już w lutym. S20+ nie ma mieć jednak super aparatu, tylko dopiero S20 Ultra, który ma kosztować ~5500 zł.

Pojechałem więc do Media sprawdzić jak wygląda Note 10+ na żywo. Wymiary podobne, tylko jest bardziej kanciasty. Lepiej leży w dłoni obecny telefon, ale pewnie też kwestia przyzwyczajenia robi swoje. Ciekawostką jest to, że Note 10 bez plusa ma większy ekran (przestrzeń roboczą) od S9+, a wymiarowo jest sporo mniejszy. Mikro ramki robią robotę. W N10+ to już totalny wypas. Co teraz począć? Sporym plusem tego N10+ z Amazon jest aż 3 letnia gwarancja Amazonu. Do tego cena sporo niższa niż S20, a co dopiero S20+ czy Ultra. Parametry powinny wystarczyć na dłuuugo (aż 12GB RAMu!).
 

Henry

Active member
Bez reklam
Sprawdzałeś jakieś chińczyki?
Ja ostatnio ustawiałem Oppo Reno 2 i muszę przyznać, że bardzo udany model.
Zawsze używałem "esek" Samsunga i jak obecny padnie, to pewnie zacznę się rozglądać za czymś spod szyldu właśnie Oppo, a może nawet Xiaomi ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Xiaomi slyszalem ze troche jeszcze niedopracowane. Plusem i zarowno minusem jest duza i ciezka bateria. 4500mA. Polecali mi xiaomi ale jakos nie przekonuje mnie. Znajomi maja sredniaki xiaomi i niezbyt sobie chwala.
Ale z drugiej strony moze ta lub nastepna wersja jest juz zrobiona na tip top.

Mi wlasnie konczy sie umowa w Tmobile, wzialem cennik ale ceny maja po bandzie. Nie ma sensu u nich kupowac telefonu, a z leksza sie napalalem na huaweia p30 / p40 pro. Dla mnie teraz liczy sie tylko iwylacznie aparat w telefonie. Reszta jest wystarczajaca od 2 generacji w tyl we flagowcach.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kupiłem w tym roku dzieciakom Xiaomi- Redmi Note 8 i Mi 9 i za te pieniądze nie ma się do czego przyczepić, zwiech nie łapią, wszystko płynnie chodzi, a co najważniejsze - Pokemony śmigają i bateria długo trzyma :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też się rozglądałem za Oppo, Xiaomi itd. fajnie to wszystko na filmach wygląda, a potem jak człowiek weżmie do ręki...
Dla dzieciaków super, pewnie, ale jak szukasz czegoś premium, to krąg się drastycznie zawęża.
Jeden Hławej fajnie wyglądał, też top, cena coś pod 2500zł z tego co pamiętam, ale tutaj już wkracza Note 10, więc wybór prosty.

Kamiński, 5500zł za słuchawkę? Błagam, już nie chodzi o kasę, a o zasadę.
Ta słuchawka parametrami nie uzasadnia takiej kwoty. Aparat? Super, pytanie czy widziałeś jakość obecnych? Ja rozumiem, małą rewolucję w postaci 5 minutowego ładowania, ale tak nie ma i długo nie będzie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ten Reno całkiem ok wykonany.

Zresztą te ceny to teraz wariactwo, jeszcze niedawno mniej się płaciło za topowe Samsungi czy Jabłka w dniu premiery ;)

ps. Ogarnąłeś ubezpieczenie?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ogarniam, jestem w trakcie wymiany maili z jedną firmą, ociągają się z odpowiedzią, co już daje pogląd z czym przyjdzie się w przyszłości borykać ; )
 

Henry

Active member
Bez reklam
To działaj, przecieraj szlak, informacje się przydadzą, bo kolejnego telefonu już od operatora brać nie będę ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tzn. żeby była jasność, szlak przetarłeś już Ty. Ja za namową, idę tą samą drogą, ale.. jak dostanę odmowę wypłaty ubezpieczenia, to będziesz pierwszą osobą którą będę obwiniał :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tzn. tak, inną firmę. Mam dokładnie 3, w tym też Twoją.
Sprawdzam obecnie która jest mi najbliższa sercu ; )
Pytanie, czy jest sens eksperymentować z innymi, jeżeli na własnej skórze sprawdziłeś. Dla mnie to najlepsza rekomendacja.
 
Do góry