Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przedstawiali ich jako specjaliści :) ale gadali tak po ludzku i mówili, to co Kolega wyzej napisał, że to nie mniejszy problem dla google... za tydzień, dwa będzie wszystko wiadomo.. coś Chińczycy muszą wymyślić, albo google, bo huawei będzie miał problem ze sprzedażą. Dla wielu ludzi jak mapa czy Gmail to podstawa w tel.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Poczekamy i zobaczymy jak to się potoczy na razie to tylko polityka !
Po kościach na pewno się nie rozejdzie dla H.....
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam


"chinczycy nie chce byc juz chlopcem do bicia przez starszego brata z chameryki"

To zdanie w 100% przedstawia ich reakcje i w sumie maja racje. Iphone jest juz skonczony, a Huawei i Xiaomi niedlugo zaczna podgryzac googla.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobra mina do złej gry. Bez ekosystemu google sporo osób da sobie spokój, ja bynajmniej na pewno.
Prawda jest taka, że Chińczycy kopiuja wszystko, wręcz kradną pomysły i wdrażają je swoimi sposobami.
Jak ktoś nie zauważyłył tego przynajmniej w ostatnich 15 latach, to gratuluję.
Ja osobiście im kibicuje, ale jako szary klient.
Jakikolwiek brak konkurencji, nawet tej brudnej, to zawsze strata dla klienta.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
IPhone skończony? Gdzie?

Iphone skonczony.
Nie wdrazaja nowosci, nie ida w 5g, koszta wzrastaja - - z ostatnich ich wypowiedzi jasno wynika ze zyskownosc leci w dol. Zawsze gdy wychodzi nowy model stare przestali produkowac a w zeszlym roku musieli sie ratowac utrzymujac produkcje starych modeli.
Dzisiaj stawiaja wszystko na jedna karte i chca pokonac huaweia robiac telefon z najlepszym aparatem.... tylko huawei odpowie im kilka miesiecy pozniej tym samym.


Na androidzie swiat sie nie konczy. Huawei i tak ma swoja nakladke na android pt. Emui. Android jest open source wiec zaden problem abh huawei zrobila wlasna odmiane androida.
Jedynie map googla bedzie brakowalo, ale to kwestia instalowania aplikacji, lub dogadaja sie na zakup map i zrobia wlasna aplikacje.


Armanig, wszyscy dobze wiedza ze chinole to zlodzieje patentowi. Kradna wszystko na potege. Moja firma opatentowala pewna maszyne, to po kilku miesiacach byly 2 wnioski o obalenie patentow - - - chyba nie musze pisac z jakiego kraju.... Zlodzieje kopiuja patent, ulepszaja go i potem patentuja to na nowo jako calkiem cos innego - blokujac rozwoj.

Huawei cisnie i to ostro.
Jeszcze dwa lata temu byly smiechy hihy tu na forum jak huawei wypuszczal sluchawke p8 i pisalem ze samsung moze ssac. Teraz macie dowod na to ze huawei rozgromil praktycznie wszystko i "madrzy" ludzie staja na glowie aby powstrzymac te cala ofensywe chinska...
 

werf

Active member
Bez reklam
Bez przesady Lolo 5G akurat ma być w iPhone 11 i jeszcze trochę praktycznych ficzerów .Koniec Apla był by wtedy jakby pan Hin Ling coś tam coś tam przyszedł do Foxconna i powiedział game over.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Dobra mina do złej gry. Bez ekosystemu google sporo osób da sobie spokój, ja bynajmniej na pewno.
Prawda jest taka, że Chińczycy kopiuja wszystko, wręcz kradną pomysły i wdrażają je swoimi sposobami.
Jak ktoś nie zauważyłył tego przynajmniej w ostatnich 15 latach, to gratuluję.
Ja osobiście im kibicuje, ale jako szary klient.
Jakikolwiek brak konkurencji, nawet tej brudnej, to zawsze strata dla klienta.
Bo w ich kulturze, kopiowanie, to wyraz uznania.
Komplet.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Właśnie USA pokazało że Chiny nic swojego nie mają. Procesorów systemu na kto potrzeba z dekadę. to będzie wydawał na nowy system aplikacje jak to są w większości zachodnie aplikacje . Kto wejdzie w nie wiadomą ?Microsoft i Nokia poddali się z systemem a to giganci .Noniech dizłają ile mogą.HUAWEI może zapomnieć o podboju świata.UK rezygnuje z oferty w swoich salonach .Co tam Huawei , jeśli Chiny będą fikać nadal dojdzie do proxy war. Drugi Wietnam.Albo Trump chce technologii 5 g??zobaczymy
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Iphone skonczony.

Nie wdrazaja nowosci, nie ida w 5g, koszta wzrastaja - - z ostatnich ich wypowiedzi jasno wynika ze zyskownosc leci w dol. Zawsze gdy wychodzi nowy model stare przestali produkowac a w zeszlym roku musieli sie ratowac utrzymujac produkcje starych modeli.

Dzisiaj stawiaja wszystko na jedna karte i chca pokonac huaweia robiac telefon z najlepszym aparatem.... tylko huawei odpowie im kilka miesiecy pozniej tym samym.





Na androidzie swiat sie nie konczy. Huawei i tak ma swoja nakladke na android pt. Emui. Android jest open source wiec zaden problem abh huawei zrobila wlasna odmiane androida.

Jedynie map googla bedzie brakowalo, ale to kwestia instalowania aplikacji, lub dogadaja sie na zakup map i zrobia wlasna aplikacje.





Armanig, wszyscy dobze wiedza ze chinole to zlodzieje patentowi. Kradna wszystko na potege. Moja firma opatentowala pewna maszyne, to po kilku miesiacach byly 2 wnioski o obalenie patentow - - - chyba nie musze pisac z jakiego kraju.... Zlodzieje kopiuja patent, ulepszaja go i potem patentuja to na nowo jako calkiem cos innego - blokujac rozwoj.



Huawei cisnie i to ostro.

Jeszcze dwa lata temu byly smiechy hihy tu na forum jak huawei wypuszczal sluchawke p8 i pisalem ze samsung moze ssac. Teraz macie dowod na to ze huawei rozgromil praktycznie wszystko i "madrzy" ludzie staja na glowie aby powstrzymac te cala ofensywe chinska...
Ja nie widzę tu żadnego pogromu wszystkiego. Jedynie zoom mają dobry i tyle. Reszta na równi lub gorzej od Samsunga.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
robertus - zadnego nowego systemu nie trzeba tworzyc. wystarczy miec swoja "wieksza" nakladke i ja aktualizowac.
Robi tak HTC, kiedys mialem te smartfony i te naklafki swego czasu to bylo mistrzostwo swiata.

Jak nie maja procesorow? Co ty za glupoty piszesz.
ta cala wojna z huaweiem sie zaczela od Qualcoma, ktory nie wytrzymywal napiecia i mial byc przejety rzez Broadcoma.
Nie slyszales o procesorach KIRIN? Kto jest producentem.

Zreszta panowie..... Xiaomi nie posiada wsparcia od googla i zobaczcie jak w zastraszajacym tempie rosnie ich sprzedaz w Polsce.
Po drugie, nie porownujmy Noki do chinoli. Inna polityka, inne wsparcie inne czasy inna mentalnosc.


Kaminski osiagniecie w 3 lata takiej sprzedazy jak zrobilo huawei to sie nazywa pogrom.
Zreszta tu nie wojna o telefony a siec internetowa. Routery, switche, anteny ogolnie 5g. Idz do Tmobile i zobacz jakie routery ci wcisna - Huawei oczywiscie. I recze ci - - - te routery sa swietne.

Poza tym, jak by nie bylo pogromu to Trump nie angazowalby sie w to wszystko osobiscie.


Kolejne przejecie:
Marvell z siedzibą w Santa Clara w Kalifornii już niebawem stanie się własnością NXP. W rezultacie Holendrzy rozszerzą swe portfolio o szeroką gamę czipów łączności wykorzystujących technologie Wi-Fi i Bluetooth.

Kolejna ruchy "dla Huaweia"
https://www.google.com/amp/s/www.do...iego-producenta-modulow-WiFi,News,102156.html


Polityka chin.
Chcesz jakas technologie, to ja ukradnij. Jak sie dorobisz i dostaniesz dotacje z rzadu to wykup konkurencje, a jak cie amerykance zablokuja to wykup wszystko i wszystkich z kim amerykance wspolpracuja.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na pewno troszkę po tyłku przez to Huawei dostanie.. Coś Chińczycy muszą wymyślić.. Ale tak jak napisał Lolo to co przez kilka lat zrobił Huawei to jest pogrom i przez ten fakt Amerykanie robią to co widać.. boją się o swoje "jabłko" i tyle.. Tylko powiedzmy 4-5 lat temu gro ludzi śmiało się z Huaweia, a dzisiaj ... :)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ale teraz dopiero widac jaki Amerykanie maja monopol.

Karty MicroSD zastrzezone.
WiFi zastrzezone
Bluetooth - - - nie wiem ale pewnie tez.

Widac ze ktokolwiek z czymkolwiek chcialby sie wbic to jest problem Amerykance panuja nad swiatem. Huawei w P30pro juz montuje swoja karte pamieci - swoj patent.

https://android.com.pl/news/223935-...n9ROgoG3IBeDblUixYLEv6m2lFaOqmmJR7t8avEdnk1uE


Ciekawe kiedy Trump zablokuje GPSa dla chinczykow. :) Na to jeszcze nie wpadl?
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Dziwne trochę, że robisz ofiarę z Chińczyków, a nie bierzesz pod uwagę, że nie są bez winy. Wystarczy poczytać: "Jak Chiny miały wprowadzić sprzętowego backdoora do 30 amerykańskich firm, w tym Apple, Amazona i Facebooka"

Tak, że może sobie zasłużyli na takie traktowanie ;)
Całe to gloryfikowanie Huwawei jest śmieszne :D Patent na kartę pamięci czy swój system. Dla mnie to porażka, ale zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Microsoft nie dał rady, Nokia też, a Huwawei rozgromi Androida i Apple jednocześnie :E
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dziwne trochę, że robisz ofiarę z Chińczyków, a nie bierzesz pod uwagę, że nie są bez winy. Wystarczy poczytać: "Jak Chiny miały wprowadzić sprzętowego backdoora do 30 amerykańskich firm, w tym Apple, Amazona i Facebooka"

Tak, że może sobie zasłużyli na takie traktowanie ;)
Całe to gloryfikowanie Huwawei jest śmieszne :D Patent na kartę pamięci czy swój system. Dla mnie to porażka, ale zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Microsoft nie dał rady, Nokia też, a Huwawei rozgromi Androida i Apple jednocześnie :E


Nikogo nie gloryfikuje. Za bardzo czytasz miedzy wierszami. Przeciez jasno napisalem ze chiny to zlodzieje technologiczni.
Tylko w przeciwienstwie do ciebie ja patrze niezaleznie. O ile chinole to zlodzieje to USA jest "terrorysta" technologicznym, ktory posiada praktycznie wszystko w swoim posiadaniu.

Dlaczego zadna firma z europy sie nie wybije. Bo o wszystko musisz prosic amerykancow, mentalnosc europy nie pozwala nam na kradziez technologii i jej rozwiniecie, a to jest najprostrza droga.


Dzisiaj w telefonie nikt kart nie wymienia. Pakujesz tam 128GB lub wiecej i w nosie. Zreszta bardziej cywilizowane kraje niedlugo wszystko beda trzymaly w chmurze.


Upieracie sie ze Chinole maja zrobic wlasny system. pytam sie po co? Niech ktos mi wyjasni - - bo ja uwazam to za glupie.

Daje ci prosty i przejzysty przyklad: XIAOMI. Nie maja wsparcia google. Maja "swoj" wlasny sytem o nazwie MIUI podobnie jak HTC. Dziwnym zbiegiem okolicznosci xiaomi stalo sie juz 4 potega w telefonach komurkowych.
Huawei zrobi tak samo i nawety ty jako uzytkownik nie zauwazysz ze nie maja wsparcia googla.


Wczesnienszg moj post byl jedynie swego rodzaju "panika" bo nie bylem swiadomy ze ameryka trzyma piecze nawet nad standardem WiFi, TF, BT,
do tego niech zrobia blokade GPS.

Zaraz USA rozkarza niemieckiej LEICe na nie wspieranie chinoli w aparaty itp.
 
Ostatnia edycja:
Do góry