Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nikogo nie gloryfikuje. Za bardzo czytasz miedzy wierszami. Przeciez jasno napisalem ze chiny to zlodzieje technologiczni.
Tylko w przeciwienstwie do ciebie ja patrze niezaleznie. O ile chinole to zlodzieje to USA jest "terrorysta" technologicznym, ktory posiada praktycznie wszystko w swoim posiadaniu.

Dlaczego zadna firma z europy sie nie wybije. Bo o wszystko musisz prosic amerykancow, mentalnosc europy nie pozwala nam na kradziez technologii i jej rozwiniecie, a to jest najprostrza droga.


Dzisiaj w telefonie nikt kart nie wymienia. Pakujesz tam 128GB lub wiecej i w nosie. Zreszta bardziej cywilizowane kraje niedlugo wszystko beda trzymaly w chmurze.


Upieracie sie ze Chinole maja zrobic wlasny system. pytam sie po co? Niech ktos mi wyjasni - - bo ja uwazam to za glupie.

Daje ci prosty i przejzysty przyklad: XIAOMI. Nie maja wsparcia google. Maja "swoj" wlasny sytem o nazwie MIUI podobnie jak HTC. Dziwnym zbiegiem okolicznosci xiaomi stalo sie juz 4 potega w telefonach komurkowych.
Huawei zrobi tak samo i nawety ty jako uzytkownik nie zauwazysz ze nie maja wsparcia googla.


Wczesnienszg moj post byl jedynie swego rodzaju "panika" bo nie bylem swiadomy ze ameryka trzyma piecze nawet nad standardem WiFi, TF, BT,
do tego niech zrobia blokade GPS.

Zaraz USA rozkarza niemieckiej LEICe na nie wspieranie chinoli w aparaty itp.
Xiaomi nie ma wsparcia Google? Czyli co, nawet sklepu Play nie mają? Map, Gmaila? Przecież Xiaomi jest od dawna oficjalnie w Europie i posiada to wszystko.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja powiem Wam tak , że Chińczycy to złodzieje i to nie podlega dyskusji, wiele firm na świecie traci przez nich kosmiczne pieniądze i to nie podlega jak dla mnie żadnej dyskusji, wystarczy wejść na chińskie "Allegro", ale gro ludzi tam kupuje również z RP. A jak jest na coś zapotrzebowanie to złodziej robi... warto się nad tym zastanowić przy następnych zakupach.. Tylko w życiu nie mogę pojąć po co komu np kabel ala Siltech za 50$ (gdzie oryginal kosztuje xxxx razy więcej), więc każdy dobrze wie, że to jest podróbka??? I kupując wie, ze Producent traci, a złodziej zarabia, a mało tego ten pracownik co robi za miskę ryżu u tego złodzieja jest tak, a nie inaczej tam traktowany... I do tego wszystkiego taka osoba przykłada swoją rękę.
Natomiast w przypadku Huawei to jest polityka i nic więcej, zaczynają im się gacie palić , bo widzą jak ta firma się rozrasta i jak sprzedaż im rośnie i coś trzeba z tym zrobić, bo z jabłka zrobi się przecier.... Czy Samsung powiedzmy 5 lat temu przejmował się Chińczykami, że im mogą zagrozić ??? :) Śmiali się z nich niemalże.. A dzisiaj każdy widzi co jest..
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Problem może być z dystrybucją aplikacji, a nie samym OS, poczynając od uwielbianych przez miliony Snapchatów, Messengerów, WhatsAppów, Instagramów itd.
Sam Google, to Gmail, Mapy, Youtube + dziesiątki innych, ale Facebook, Whatsapp, Instagram, Office, Skype itp. już nie, a przecież to też Amerykańskie firmy.
Blokowanie apek z US to problem, a co z MS i Win na laptopach, kupowanie Win i instalacja na własną rękę w domu po zakupie? Już to widzę.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolek, tu nie o jablko chodzi.

Chodzi o procesory, mikrouklady, 5g, a najwazniejsza w tym wszystkim jest dostep do danych ludzi calego swiata.
Telefony to tylko najbardziej znany dla nas produkt Huaweia.

Amerykanie zburzyli sie dopiero wtedy gdy huawei mial postawic sieci 5g i mial nadzorowac dane calego swiata.
Jak amerykanie inwigiluja nas przez Facebooki, Instagramy i inne takie, to swiat nie widzi problemu :)


Armanig.
Robisz jak na xiaomi.
Instalujesz zewnetrznie aplikacje Sklep Play i masz dostep do wszystki uslug..... ot cala filozofia.

[youtube]Tz7Vi68kbuU[/youtube]

[youtube]izlSUCbQ63o[/youtube]


Skoro xiaomi stal sie 4 marka na swiecie to chyba ludzie nie widza problemu z brakiem wsparcia przez Googla? Radza sobie.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Na 99%. Pewnie masz na myśli wersję z chińskim softem. Wersja Global czyli każda dostępna oficjalnie w Europie ma już zainstalowane aplikacje Google.

Nie bede sie klocil, bo nie wiem. Nie mialem xiaomi.
Ale co mnie sluchy dochodza jak aktualizujesz "androida" czyli tzw MIUI do nowszych wersji to zawsze musisz zainstalowac google play.

https://pl.techq.eu/jak-zainstalowac-google-play-na-telefonie-xiaomi/


Ale nie o to chodzi czy ma czy nie.
Chodzilo mi tylko o to aby pokazac jak firmy sobie radza bez wsparcia Googla. I jest to na tyle prosta furtka ze po huaweiu moze to splynac jak deszcz po kaczce.

Na dzien dzisiejszy ma dobra gre w szachy. Gdzie Trump i Huawei rostawiaja swoje pionki na szachownicy. Huawei jest w szachu bo musi miec kontrachentow, ktorzy dostarcza mu "standardowe" technologie.

Natomiast USA zaraz dostanie pstryczka w nos, bo niby 95% metali "ziem rzadkich" wykozystywanych tw informatyce jest kupowane z chin. W piatek obie strony zaczely wprowadzac cla.

To jest dopiero News
https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/...znie-cala-elektronike-produkuje-sie-w-chinach


Ciekawostka - wyniki za pierwszy kwartal:
"Huawei mogło zostać liderem rynku smartfonów już w 2020 roku. Plany firmy zostały jednak pokrzyżowane przez Stany Zjednoczone i wspomniany zakaz handlu. W pierwszym kwartale tego roku Chińczycy mieli już 15,7% udział w globalnym rynku smartfonów. To o ponad 5% więcej niż w adekwatnym okresie 2018 roku."
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nie bede sie klocil, bo nie wiem. Nie mialem xiaomi.

Ale co mnie sluchy dochodza jak aktualizujesz "androida" czyli tzw MIUI do nowszych wersji to zawsze musisz zainstalowac google play.



https://pl.techq.eu/jak-zainstalowac-google-play-na-telefonie-xiaomi/





Ale nie o to chodzi czy ma czy nie.

Chodzilo mi tylko o to aby pokazac jak firmy sobie radza bez wsparcia Googla. I jest to na tyle prosta furtka ze po huaweiu moze to splynac jak deszcz po kaczce.



Na dzien dzisiejszy ma dobra gre w szachy. Gdzie Trump i Huawei rostawiaja swoje pionki na szachownicy. Huawei jest w szachu bo musi miec kontrachentow, ktorzy dostarcza mu "standardowe" technologie.



Natomiast USA zaraz dostanie pstryczka w nos, bo niby 95% metali "ziem rzadkich" wykozystywanych tw informatyce jest kupowane z chin. W piatek obie strony zaczely wprowadzac cla.



To jest dopiero News

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/...znie-cala-elektronike-produkuje-sie-w-chinach





Ciekawostka - wyniki za pierwszy kwartal:

"Huawei mogło zostać liderem rynku smartfonów już w 2020 roku. Plany firmy zostały jednak pokrzyżowane przez Stany Zjednoczone i wspomniany zakaz handlu. W pierwszym kwartale tego roku Chińczycy mieli już 15,7% udział w globalnym rynku smartfonów. To o ponad 5% więcej niż w adekwatnym okresie 2018 roku."
Nie do końca spłynie. Ja bym nie kupił telefonu, gdzie trzeba się bawić w instalację programów z innych źródeł. 98% ludzi myśli tak samo. Ludzie są wygodni i nikt nie lubi grzebać w internecie w poszukiwaniu aplikacji. To samo mają robić po każdej aktualizacji? Jak tak to ma wyglądać w przypadku Huwawei to współczuję. Pomijam już bezpieczeństwo instalowania aplikacji z nieoficjalnego źródła. Jak kota używa telefon do czegoś więcej niż FB i YT to jednak ma to dużo znaczenie ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie do końca spłynie. Ja bym nie kupił telefonu, gdzie trzeba się bawić w instalację programów z innych źródeł. 98% ludzi myśli tak samo. Ludzie są wygodni i nikt nie lubi grzebać w internecie w poszukiwaniu aplikacji. To samo mają robić po każdej aktualizacji? Jak tak to ma wyglądać w przypadku Huwawei to współczuję. Pomijam już bezpieczeństwo instalowania aplikacji z nieoficjalnego źródła. Jak kota używa telefon do czegoś więcej niż FB i YT to jednak ma to dużo znaczenie ;)

Ale problem.... przez chinska aplikacje instalujesz sklep play i masz nornalny telefon. Skomplikowane jak....
I gdzie tu masz "nieoficjalne zrodlo"? skoro cala reszte apek instalujesz przez Sklep Play.

98% ludzi powiadasz? A ja myslalem ze xiaomi to 4 firma na swiecie, dodaj jeszcze inne chinskie telefony i tablety - - oppo chyba tez nie ma wsparcia, A zrezygnowali z produkcji odtwarzaczy na rzecz telefonow. Wiec gdzie tu 98% ludzi na swiecie skoro juz prawie 1/3 ogarnia brak wsparcia googla.
PS. Honor tez nie ma wsparcia googla.

iphone mial jeszcze niedawno wsparcie googla? Jakos udalo mu sie wybic.

Wiec na koniec dodasz 3 marki do siebie ktore nie maja wsparcia googla Huawei, Xiaomi, Oppo i okaze sie ze z googla to kozystac bedzie chcial tylko samsung a reszta wymysli cos swojego :)))) Bo oprocz jabluszka nic innego nie ma.
Podejzewam ze ta trojca chinoli H +X+O moglaby dzisiaj smialo googla wykupic xD

No ale szkoda czasu na gadanie wkolko o jednym i tym samym. ja mam swoje zdanie (poparte sprzedaza na rynku) ty masz swoje, ktore ci sie wydaje.

i czas plynie dalej.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ponoć Trump zobaczył jak ma wyglądać następny iPhone, przeraził się i postanowił ratować Apple i zbanował Hławeja ; )
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ale problem.... przez chinska aplikacje instalujesz sklep play i masz nornalny telefon. Skomplikowane jak....
I gdzie tu masz "nieoficjalne zrodlo"? skoro cala reszte apek instalujesz przez Sklep Play.

98% ludzi powiadasz? A ja myslalem ze xiaomi to 4 firma na swiecie, dodaj jeszcze inne chinskie telefony i tablety - - oppo chyba tez nie ma wsparcia, A zrezygnowali z produkcji odtwarzaczy na rzecz telefonow. Wiec gdzie tu 98% ludzi na swiecie skoro juz prawie 1/3 ogarnia brak wsparcia googla.
PS. Honor tez nie ma wsparcia googla.

iphone mial jeszcze niedawno wsparcie googla? Jakos udalo mu sie wybic.

Wiec na koniec dodasz 3 marki do siebie ktore nie maja wsparcia googla Huawei, Xiaomi, Oppo i okaze sie ze z googla to kozystac bedzie chcial tylko samsung a reszta wymysli cos swojego :)))) Bo oprocz jabluszka nic innego nie ma.
Podejzewam ze ta trojca chinoli H +X+O moglaby dzisiaj smialo googla wykupic xD

No ale szkoda czasu na gadanie wkolko o jednym i tym samym. ja mam swoje zdanie (poparte sprzedaza na rynku) ty masz swoje, ktore ci sie wydaje.

i czas plynie dalej.
Źle się wyraziłem. Chodziło mi o Europejczyków i Amerykanów ;) Mało kto teraz kupuje wersję chińską, zamiast global, nie tylko ze względu na system, ale różne inne ograniczenia.

"Podejzewam ze ta trojca chinoli H +X+O moglaby dzisiaj smialo googla wykupic xD"

"ja mam swoje zdanie (poparte sprzedaza na rynku)"

Te statystyki pominę, bo brzmią podobnie do kogoś innego ;) "TCL to (...) na świecie". Tylko jakie ma to odzwierciedlenie w Europie i Ameryce nawet gdyby byli pierwsi? Coś jak z najpopularniejszym językiem świata, którym jest... ;) Nie zrozum mnie źle, bo sam do Huwawei nic nie mam. Nawet brałem go pod uwagę od czasu kiedy zaczął kupować ekrany od Samsunga, ale Ty jesteś Chinami zaślepiony tak jakby mieli uratować świat od złej hameryki :D
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jestes pewien?
Na 99%. Pewnie masz na myśli wersję z chińskim softem. Wersja Global czyli każda dostępna oficjalnie w Europie ma już zainstalowane aplikacje Google.


Ja tyko mogę potwierdzić, ze mój dzieciak ma Xiaomi i wszystkie funkcie Google ma normalnie dostepne od poczatku, czyliSklep, Google, Mail, YT, itd...
W życiu sie nawet nie zastanawiałem, by coś kombinować. Działa jak na kazdym innym Andku.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ja tyko mogę potwierdzić, ze mój dzieciak ma Xiaomi i wszystkie funkcie Google ma normalnie dostepne od poczatku, czyliSklep, Google, Mail, YT, itd...
W życiu sie nawet nie zastanawiałem, by coś kombinować. Działa jak na kazdym innym Andku.
Tak właśnie to powinno wyglądać :) Często wersję global mają "nasze" pasmo LTE i wsparcie NFC dla płatności. Z chińskimi różnie to bywa.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Trzeba poczekać na premierę, bo narazie to tylko mała zapowiedź. IMO najlepsze obecnie rozwiązanie. Ani notch, ani wycięcie do mnie nie przemawia.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiste, że rozwiązanie z zupełnie płaskim ekranem trafi na rynek.
Kwestia czasu, dla mnie to jedynie słuszne rozwiązanie.

Chwała tym złodziejskim firmom za innowacyjność, dorobek oparty na kopiowaniu, ale, to samo robił na potęgę w swoim czasie Samsung, wziął wszystko co najlepsze z Appla, dorzucił swoje pięć groszy, okrasił lepszą ceną i zawojował, ale żeby nie było, to samo zrobił przecież Apple, tyle, że ten w zupełnie inny sposób.

Ja tam czekam na S11 lub S12, ew. Oppo.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Oczywiste, że rozwiązanie z zupełnie płaskim ekranem trafi na rynek.
Kwestia czasu, dla mnie to jedynie słuszne rozwiązanie.

Chwała tym złodziejskim firmom za innowacyjność, dorobek oparty na kopiowaniu, ale, to samo robił na potęgę w swoim czasie Samsung, wziął wszystko co najlepsze z Appla, dorzucił swoje pięć groszy, okrasił lepszą ceną i zawojował, ale żeby nie było, to samo zrobił przecież Apple, tyle, że ten w zupełnie inny sposób.

Ja tam czekam na S11 lub S12, ew. Oppo.
Ja przeskakuje co dwie generacje smartfonów. S10 mnie nie urzekł. Zobaczymy co tam pokażą w S11. Ostatnio kupiłem dla swojej kobiety fioletowego S9+. Mocno myślała o P30 Pro, ale ostatecznie dobrze wyszło, że nie Huwawei :E Pozatym cena za S9+ śmiesznie niska się trafiła za to co oferuje.
 
Do góry