Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

vvv

Well-known member
Bez reklam
Wielu z Nas ma podobne dylematy jak spoglądam na ceny Nowego S8 to niecałe 1,5Kzł to ....Nikt nie będzie zadowolony Niby nie stary Telefon ale cena zleciała strasznie :(
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pobawiłem się już S10 i szczerze mówiąc, bez szału.
Mam tu oczywiście na myśli pierwsze wrażenia, a nie możliwości techniczne. Tak na prawdę jedyną realną (dla mnie) zaletą jest czytnik w ekranie. Zdjęcia zapewne też robi o wiele lepsze, ale biorąc pod uwagę to, że już S8 robi to dobrze, nie zmianialbym z tego powodu. Te ramki też nie maja nic wspólnego z wizją telefonu bezramkowego.
Fajna słuchawka, podmieniłbym, ale max do 500, góra 1000zł i to bardziej z ciekawości gadzeciarza, bo realnie nie widzę większego sensu dopłacania większej kwoty za te kilka upgrejdów. Wabikiem dla mnie byłby zupełny bezramkowiec, tutaj przez rok/dwa cieszyłbym oko każdego dnia i podziwiał kunszt dizajnerów, a tak? Bez szału.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Pobawiłem się już S10 i szczerze mówiąc, bez szału.
Mam tu oczywiście na myśli pierwsze wrażenia, a nie możliwości techniczne. Tak na prawdę jedyną realną (dla mnie) zaletą jest czytnik w ekranie. Zdjęcia zapewne też robi o wiele lepsze, ale biorąc pod uwagę to, że już S8 robi to dobrze, nie zmianialbym z tego powodu. Te ramki też nie maja nic wspólnego z wizją telefonu bezramkowego.
Fajna słuchawka, podmieniłbym, ale max do 500, góra 1000zł i to bardziej z ciekawości gadzeciarza, bo realnie nie widzę większego sensu dopłacania większej kwoty za te kilka upgrejdów. Wabikiem dla mnie byłby zupełny bezramkowiec, tutaj przez rok/dwa cieszyłbym oko każdego dnia i podziwiał kunszt dizajnerów, a tak? Bez szału.
S10 to w ogóle nie mój target. Za to większą wersję bym wzial chociażby za samą baterię. Jeżeli nie będzie takiej okazji jak przy zmianie S7E na S9+ to napewno nie wymienie telefonu i będę się trzymał swojej zasady wymiany telefonu co dwie generacje.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podejrzewam, że za parę lat nastąpi stagnacja, dosłownie.
Obecnie widzimy pogoń za słuchawką zupełnie pozbawioną ramek, jeszcze 2,3 rozdania i asy producentów zostaną wyczerpane. Wszystkie topowe słuchawki będą miały "wylany" ekran na całej powierzchni. Nie będzie już pola do popisu.
Wyścig się zakończy, a lepsze procesory, pamięć, pojemność, czy aparaty już nie wystarczą aby przyciągać tłumy.
Coś czuję, że za parę lat będziemy pisać wyłącznie o telefonach składanych i tutaj zacznie się następna mozolna wyprawa do udoskonaleń.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
...napewno nie wymienie telefonu i będę się trzymał swojej zasady wymiany telefonu co dwie generacje.

Podejrzewam, że za parę lat nastąpi stagnacja, dosłownie.
Ja juz się z tej zasady wymiksowałem. Mam nadal 7 Edge i nie widzę sensu wymiany na nowy, ot tak. Dla mnie taka stagnacja jest od S6. Brak przycisku Home nie jest dla mnie powodem do zmiany.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Krzysztof
Ja też nie chciałem przesiadać się z S7edge na S8 czy na obecny S9 bo bałem się braku przycisku Home, teraz po 3 miesiącach używania S9 zapomniałem już o nim:) Telefon bez tego guzika jest równie dobrze funkcjonalny, odblokowanie działa przy naciśnięciu dolnej części ekranu.

W S10 kusi mnie tylko ten tryb nagrywania w HDR.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Podejrzewam, że za parę lat nastąpi stagnacja, dosłownie.
Obecnie widzimy pogoń za słuchawką zupełnie pozbawioną ramek, jeszcze 2,3 rozdania i asy producentów zostaną wyczerpane. Wszystkie topowe słuchawki będą miały "wylany" ekran na całej powierzchni. Nie będzie już pola do popisu.
Wyścig się zakończy, a lepsze procesory, pamięć, pojemność, czy aparaty już nie wystarczą aby przyciągać tłumy.
Coś czuję, że za parę lat będziemy pisać wyłącznie o telefonach składanych i tutaj zacznie się następna mozolna wyprawa do udoskonaleń.

Na 99% tak będzie.. ale zawsze będą tacy co mają chęć na topowe słuchawki, więc i na składane znajdą się chętni.. i będą płacić bardzo duże pieniądze aby mieć taki smartfon..
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Mnie ten składany w ogóle nie rusza, gdyby to wyglądało jak s9 czy s10, chude z dużym ekranem i z tego rozkładane to fajnie, a nie taki klocek z mniejszym ekranikiem głównym.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pakolo założę się, że za za kilka lat będziesz mieć taki smartfonik :) jeszcze troszkę to wielkością wrócą do pierwszych komórek.. - walizka będzie potrzebna do tel. :)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
lolek
No właśnie nie cieszy mnie powrót do grubych telefonów, cienkie zakrzywione ekrany są bardzo ładne, jak to się dzisiaj mówi - dizajnerskie, nie lubię tego słowa:D Samsung od modelu S6edge tutaj rządzi. Aktualnie mam na S9 założone to pancerne etui bo cisnę na budowie codziennie i telefon jest gruby co mnie mega irytuje, na dodatek ciężko się go wsuwa do kieszeni.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Krzysztof
Ja też nie chciałem przesiadać się z S7edge na S8 czy na obecny S9 bo bałem się braku przycisku Home, teraz po 3 miesiącach używania S9 zapomniałem już o nim:) Telefon bez tego guzika jest równie dobrze funkcjonalny, odblokowanie działa przy naciśnięciu dolnej części ekranu.

W S10 kusi mnie tylko ten tryb nagrywania w HDR.
Źle mnie zrozumieałeś ;) To nie o to chodzi. Bawiłem sie nieraz telefonami od s8 wzwyż i brak przycisu home zupełnie mi nieprzeszkadza. Chodziło mi o to, że nie widze uzasadnienia wymiany na nowszy model tylko dlatego, by sie go pozbyć. NIczym istotnym dla mnie te corczne nowości się nie różnią. Nie na tyle, by wytłumaczyć nowy wydatek.


Tak samo, jak wręcz wkurza mnie ten zakrzywiony krawędziowy ekran. Zdecydowanie wolałem płaskie. Kiedy podnoszę leżacy telefon moje paluchy już trzymają ekran, a nie ramkę. Często powoduje to uaktywnienie telefonu lub co gorsza przestawienie czegoś. Nie jest to dla mnie komfortowe.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
@armanig strach będzie trzymac w ręce taki telefon, by coś niechcący nie nacisnąć, jak tak ekran bedzie na calości..niech lepiej przyspieszają telefony, powiększają ich pamięc, a przedewszystkim zajmą się bateriami, by choć na tydzień staraczały ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mnie ten składany w ogóle nie rusza, gdyby to wyglądało jak s9 czy s10, chude z dużym ekranem i z tego rozkładane to fajnie, a nie taki klocek z mniejszym ekranikiem głównym.

Mnie rusza, ale niekoniecznie ten premierowy.
Natomiast sama idea zaczyna do mnie docierać, zauważyłem, że coraz częściej przeglądam zdjęcia, sieć, YT czy generalnie treści z grafiką właśnie na telefonie, bez załączania PC (kobyły), no i na smartfonie mimo wszystko brakuje miejsca na tym ekranie.
Już mam ultrabooka do takich zastosowań z funkcją tabletu, ale i tutaj leży od miesięcy nie załączony, a znowu tablet nie zawsze pod ręką.

Taki składak, tyle, że dużym frontowym ekranem jak piszesz (ten faktycznie za mały na froncie) + połowę cieńszy/mniejszy i dla mnie byłby ideał.
Mógłbym w miarę komfortowo przeglądać swoje ulubione portale z grafiką na czymś, co mieści mi się w kieszeni.

Zresztą zatoczyliśmy koło, najpierw mieliśmy kobyły (jak Centertel), potem era zmniejszania i miniaturyzacji, a dziś ponownie telefony rosną. Wszystko niemal zaczyna się od 6".

Czekam na składaka w versji V3, V4 i sądze, że będzie to o czym pisze i co chętnie przytule żegnając się raz na zawsze z "typowym" telefonem, a za 2, 3 lata wszystkie obecne będą na jedno kopyto, bynajmniej z wyglądu.

@armanig strach będzie trzymac w ręce taki telefon, by coś niechcący nie nacisnąć, jak tak ekran bedzie na calości..niech lepiej przyspieszają telefony, powiększają ich pamięc, a przedewszystkim zajmą się bateriami, by choć na tydzień staraczały ;)

Przecież już te obecne są niemal od krawędzi do krawędzi, te boczne/pionowe już zlane zupełnie, pozostały jeszcze poziome i tutaj nie rozumiem zagrywki w S10.
Mi tu bardziej chodzi o dizajn, taki SF ; ) bynajmniej mnie cieszą takie rzeczy, a przyspieszać?
Mi wystarczy to co oferuje taki S8, to już jest petarda wydajności, a wykorzystuje niemal 100% funkcji smartfona, ułamek sekundy nie robi na mnie wrażenia.
Na temat baterii już się nie wypowiadam, dla mnie tu jest wałek i niech każdy sobie podciąga to pod co chce, czy to teorie spiskowe, czy fanaberie.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tylko jeszcze jedna "zmiana" w uzytkowaniu.

Co da sie zauwazyc to, to ze kazdy kupuje smartfona takiego aby byl obslugiwalny jedna reka. Za duze ekrany juz sa problematyczne.
Teraz dochodzi jeszcze waga tego skladaka. Uczciwie powiem ze waga huawria p20 jest zbyt duza i paluchy mnie bola jak mam poczytac kilka artykulow. A podejzewam ze samsung bedzie jeszcze ciezszy.
Wiekszy ekran, czy kazdy potrzebuje wiekszego ekranu? Ja ogladam wszystkie filmikiz youtuba na telefonie. Nie chce sie wlaczac kompa czy isc po tableta. Nie wiem czy tak duzy telefon bedzie wygodniejszy do ogladania filmikow, poniewaz trzeba bedzie trzymac go oburacz.

To tylko rozmyslenia.
 
Do góry