Zakup amplitunera Marantz

mezjash

New member
firestorm7, dzięki za roz...banie systemu. Teraz już to widzę, jak to wszystko ma być połączone. Swoją droga mogli taką funkcjonalność jak 9.1 = 5.1.4 + ZONE2 dać w swoim najwyższym ampli. :/.
Przynajmniej wiem ile może kosztować to co mi się zamarzyło. :)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Panowie miał być SR6010, a kupiliśmy dla ojca SR5010 za 2400 nówka z gwarancją Horna. Kalibracja i porównanie z Harmanem AVR170 pokazały wyższość Marantza na samym wstępie. Na odsłuch poszła płyta Alphaville. Ku naszemu zaskoczeniu JBLE ES80 zagrały bardzo dobrze. Więcej detali, lepszy środek i fajnie kontrolowany bas. w utworze Big in japan słychać było czysto "cykanie" wysokich czego brakowało w Harmanie. Ojciec mega zadowolony, już kombinuje dołożenie 2 sufitowych do Atmosa, a w przyszłości wzmak może pm8005+nowe kolumny. Jeszcze raz dzięki za pomoc:)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Myślę, że będzie to niedaleka przyszłość bo już wczoraj ojciec przeglądał balkonik od sufitu podwieszanego, który idealnie ma nad głową:)
 
Myślę, że będzie to niedaleka przyszłość bo już wczoraj ojciec przeglądał balkonik od sufitu podwieszanego, który idealnie ma nad głową:)
Przy 5.1.2 to Atmos sufitowy środkowy i jak siedzisz to najlepiej aby kolumny były na wysokości kolan a nie głowy czyli jakieś 30-50cm od głowy do przodu
e350a012c55b14a757b2f5b51aacaa86.jpg

Jak możesz to jakieś foty zestawu wstaw jak się prezentuje.
Gratuluje zakupów ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @mezjash. Wracam do tematu Atomsa 5.1.2 + Zone2 i dzielę się swoimi doświadczeniami.
Na początek, jeszcze raz napiszę o beznadziejności instrukcji (nie tylko tej), z naciskiem na beznadziejność.
Ale do rzeczy. Otóż okazało się, że zasilanie Zone2 przez wzmacniacze ampli, można zrealizować na dwa sposoby co nie powiem, lekko mnie zaskoczyło. Oczywiście wszystko w oparciu o SR7010.
Pierwszy sposób to podłączenie głośników dla Zone 2 pod terminale głośnikowe FRONT WIDE HEIGHT 2. Otrzymujemy konfigurację 7.1 MAIN Zone + ZONE2.
Nas jednak interesuje drugie rozwiązanie. Głośniki dla ZONE2 podłączamy pod wyjścia SURROUND BACK. I tutaj mamy już możliwość naszego 5.1.2 + ZONE2. Oczywiście dochodzi jeszcze konfiguracja głośników przez Menu Konfiguracji i Przypisaniu Głośników, ale to już margines. Oczywiście wszystko to w oparciu o wzmacniacze amplitunera. W przypadku chęci posiadania 5.1.4 + Zone2, jak chce Kolega, i w oparciu o sam amplituner, to najlepiej mieć ampli z 11toma wzmacniaczami, choćby dla wygody. Lecz nie wiem, czy nie taniej wyjdzie ampli na 9ciu wzmacniaczach + końcówka mocy.
Ale to już dylematy Kolegi. :wink:

A cha. Dla mnie żadne z tych rozwiązań nie jest odpowiednie, ponieważ blokuje moje Auro. :D
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Bali
Rozstawienie sufitowych to pryszcz bo 3/4 sufitu jest podwieszone. Co do fotek zestawu, jak będę u rodziców to cyknę jakąś, może się ojciec nie obrazi:)
 
Bali
Rozstawienie sufitowych to pryszcz bo 3/4 sufitu jest podwieszone. Co do fotek zestawu, jak będę u rodziców to cyknę jakąś, może się ojciec nie obrazi:)
Dobrze też jest aby sufitowe były z tej samej firmy a to temu bo materiał jest podobny do reszty głośników i nie ma różnicy w barwie dźwięku ale wiadomo jak to jest w praktyce, można dedykowane głośniki wstawić w pudła i na sufit lub od razu dziura i w sufit lub tak jak Bipo zrobił, zamiast bawić się w budowę pudełka itp to zakupił głośniki Heco Ms 200f, kolumna jest "płytka" i dał na sufit.
Ps. Mega fajnych masz rodziców iż poszli w KD, w wielu przypadkach jest tak i pytania po co tyle kolumn i czemu tyle pieniędzy. Ciekawe....czy tata pójdzie dalej i prócz Atmosa to coś jeszcze....projektor,ekran ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

mezjash

New member
firestorm7 dzięki za mega zainteresowanie tematem. Nie chcę zaśmiecać tego tematu, zatem pewnie kiedyś założę osobny. Obecnie jest SR5010, a pod nim pięknie gra 2.1 + ZONE2. Do końca roku będę chciał dokupić centralny i surroundowe.
Patrząc jak dużo muzyki (radia) płynie teraz u mnie w domu i jak świetnie sprawdza się amplituner jako żródło rozrywki (filmy/ps4 wieczorową porą), żałuje trochę, że nie znałem korzyści płynących z posiadania takiego sprzętu. W szczególności, że jestem świeżo po remoncie i jakbym wcześniej obczaił temat to poprowadziłbym trochę więcej różnych kabli, albo zupełnie inaczej rozplanował pokój, może nawet wypuściłbym jakieś HDMI pod rzutnik, kable w suficie itd. No ale cóż, zawsze można coś zburtać.:D Wcześniej jednak musi stanąć, a raczej zawisnąć 5.1 w salonie.:)
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Dobrze też jest aby sufitowe były z tej samej firmy a to temu bo materiał jest podobny do reszty głośników i nie ma różnicy w barwie dźwięku ale wiadomo jak to jest w praktyce, można dedykowane głośniki wstawić w pudła i na sufit lub od razu dziura i w sufit lub tak jak Bipo zrobił, zamiast bawić się w budowę pudełka itp to zakupił głośniki Heco Ms 200f, kolumna jest "płytka" i dał na sufit.
Ps. Mega fajnych masz rodziców iż poszli w KD, w wielu przypadkach jest tak i pytania po co tyle kolumn i czemu tyle pieniędzy. Ciekawe....czy tata pójdzie dalej i prócz Atmosa to coś jeszcze....projektor,ekran ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Mój ojciec to kinomaniak. Nawet nie jestem w stanie wymienić amplitunerów, które posiadał, a zaczynał przygodę w czasach gdzie kodek DTS był raczkującym. Obecnie udało mi się go przekonać na Marantza i widać, że jest mega zadowolony. Pewnie teraz będzie zbierał na wzmaka i kolumny co powinien mieć już dawno bo aż mnie skręca gdy widzę jego kolekcję płyt audio odsłuchiwaną z bluraya samsunga...

Najciężej było mu się rozstać z jego pełną wieżą Diora i Altusami jakieś 25 lat temu:)
 
Mój ojciec to kinomaniak. Nawet nie jestem w stanie wymienić amplitunerów, które posiadał, a zaczynał przygodę w czasach gdzie kodek DTS był raczkującym. Obecnie udało mi się go przekonać na Marantza i widać, że jest mega zadowolony. Pewnie teraz będzie zbierał na wzmaka i kolumny co powinien mieć już dawno bo aż mnie skręca gdy widzę jego kolekcję płyt audio odsłuchiwaną z bluraya samsunga...

Najciężej było mu się rozstać z jego pełną wieżą Diora i Altusami jakieś 25 lat temu:)
To jak najbardziej wzmacniacz z "main in" Marantz to przez pre out avr z wzm fronty połączysz, w kinie jako końcówka mocy będzie wzm a stereo to wiadomo...wzm lepszy od avr jest. Jeszcze jakiś Cd Marantz i wieża będzie piękna na lata ;)
Hehe to już wiesz co pod choinkę i inne okolicznościowe święta ojcu kupić za prezent.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry