Zakup amplitunera Marantz

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Panowie ,spokojnie i po kolei:
Kolega Pakolo pytał o konfigurację 5.1.2 .
SR5010 jest siedmiokanałowy, jest też przystosowany do Atmosa. Nic nie stoi na przeszkodzie, by podłączyć kolumny w takiej konfiguracji. Jest to możliwe nawet bez dodatkowej końcówki mocy.

Pytał też czy może wykorzystać wzmacniacz stereo do napędzenia frontów - może i oczywiście z korzyścią dla frontów w kinie.

Natomiast to, że będą wolne gniazda w amplitunerze po frontach niczego nie zmienia - będą musiały pozostać wolne. Nie ma możliwości zmiany ich przypisania z frontów na dowolną inną parę, niestety.


Wystarczy ogarnąć info z linka, który wkleił lolo2
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok to teraz się już zmieszałem. Czyli chcąc podpiąć wzmaka aby zasilał fronty, odpada mi już możliwość podłączenia 2 sufitowych. To w takim razie pozostaje SR6010, który ma chyba 2 końcówki więcej.

To żle zadane pytanie. Dlatego odpowiedzi są nie jasne.
Co Ci konkretnie odpada?
Powtórze jeszcze raz:
Jeżeli Ty chcesz 5.1.2, to nic w tym wypadku nie odpada.
Nie potrzebujesz nic po za ampli 5010.

Możesz dołożyć wzmacniacz, ale nie musisz. Jak dołożysz, to poprawisz jedynie jakość frontów.
Do takiego wzmacniacza możesz też wpiąć (np.) CD. Będzie lepsze jakość i tyle.

Gdybyś chciał inną konfigurację jak 5.1.2, to napisz jaką. Dostaniesz odpowiedź co potrzeba i jak.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Przepraszam sam się zamotałem i szybciej napisałem post niż pomyślałem.
Dzięki Waszym odpowiedzią już wiem, że mogę dołączyć wzmacniacz stereo, który napędzi Fronty w kinie i będzie służył do słuchania muzyki w stereo bez ampli. Myślałem, że wolne terminale po frontach, które przejmie wzmak będę mógł użyć do konfiguracji atmosa 5.1.4, ale faktycznie ten ampli obsługuje za mało końcówek. Koniec końców ojciec zdecydował się na SR6010.
 

mezjash

New member
Gratulacje.

A tutaj masz linka do 6010 z obrazkami jak conpdolaczyc jaki uklad glosnikow bedziesz chcial. Jakni gdzie podpiac dodatkowy "wzmacniacz" aby dostac "ekstra" wyjscia na glosniki.


Speaker configuration and ?Amp Assign? settings SR6010

Bardzo dobry link. Szkoda, że do SR5010 nie napisali co można zrobić z użyciem PRE OUT. Czy na SR5010 jestem w stanie zrobić 5.1.2 + ZONE2?? Bo jeśli tak to już jest super. :)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @mezjash. Wpisz w wyszukiwarkę sr 5010 manual pl. Otrzymasz do ściągnięcia pełną instrukcję w pdfie, po polsku. Zmieniając numer urządzenia np. 6010, czy 7010, można ściągnąć instrukcje do tych modeli, po polsku. ;-)
 

mezjash

New member
firestorm7 przejrzałem instrukcję swojego Marantza, SR6010, SR7010 i nie tyle zgłupiałem, co zgupłem. Docelowo chciałbym zrobić 5.1.4 + ZONE2 i jakoś nigdzie nie widzę wprost napisane, że tak można zrobić z poziomu samego wzmacniaczy czy też z użyciem PRE OUT. :?
 

mezjash

New member
Czyli myśląc o 5.1.4 + ZONE 2 muszę w przyszłości myśleć o SR7010 i jego nastepcach, żeby ampli obskoczył 11 kanałów??
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @mezjash. Podałem pełne instrukcje, aby mieć pełny wgląd w urządzenia. ;-)
Mam 7010. Nie ma możliwości zrobienia jednocześnie Atmosa 5.1.4 i drugiej strefy na wzmacniaczach amplitunera. Ponieważ Atmos, w tej konfiguracji, zabiera wszystkie 9 wzmacniaczy, więc nawet nie ma czym zasilić drugiej strefy. Co najwyżej można zrobić 7.1 i drugą strefę. Manual str. 78 (SR7010). Owszem, na papierze możemy sobie napisać 5.1.2 + druga strefa (stereo), co daje nam łączenie 9 wzmacniaczy. ;-) Ale takiej konfiguracji nie ma w instrukcji. Wygląda więc na to, że w przypadkach konfiguracyjnych Atmosa, nie ma opcji na drugą strefę.
 
Możesz wyjś na Zone2 przez pre out ale musisz mieć dodatkowy wzmacniacz
e3c654d982d8ca59798959f9b5a4824e.jpg

Zona1 (zielony kolor) tam możesz fronty jeślu chcesz na pre out zrobić 5.1.4 normalnie wpinasz się pod terminale a jak chcesz wyjśćie na Zone2 to 2xrca przewód (czerwony kolor)
Czyli generaknie 2×wzmacniacz potrzebujesz do Zone1 na fronty w stereo jakby coś i do Zone2 aby tam głośniki podpiąć. TAK MI SIĘ TO WYDAJE ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ale kolumny podpięte pod wejście terminali głośnikowych od sufitowcow w ampli dostają ten sam sygnał co wyjścia prę aut do których przypisane są sygnały na sufitowe głośniki zasilane z zew. Końcówki mocy. I teraz pytanie czy te terminale prę aut które mogą wyjściowo wysyłać sygnał taki sam jak na wyjścia głośnikowe można rozlaczyc na dwa różne sygnały. Tak aby na terminale głośnikowe szedł np sygnał dla sufitowcow a na prę aut dla żonę 2 ? Szczerze chyba wątpię...
 
Ale kolumny podpięte pod wejście terminali głośnikowych od sufitowcow w ampli dostają ten sam sygnał co wyjścia prę aut do których przypisane są sygnały na sufitowe głośniki zasilane z zew. Końcówki mocy. I teraz pytanie czy te terminale prę aut które mogą wyjściowo wysyłać sygnał taki sam jak na wyjścia głośnikowe można rozlaczyc na dwa różne sygnały. Tak aby na terminale głośnikowe szedł np sygnał dla sufitowcow a na prę aut dla żonę 2 ? Szczerze chyba wątpię...
A czy to nie jest tak iż ustawiasz co ma grać czy Zone1 lub 2 lub wszytko. Tak na focie zaznaczyłem jest dedykowany pre out dla Zone2 osobno. Nie wiem jak to jest w praktyce bo dla mnie bez sensu jest robienie Zony. Najlepiej wstawić jakiś wzm i kolumny do innego pokoju niż męczyć sie z km kabli gdzie i tak do wzm trzeba to podłączyć. No nie wiem jak to do końca działa. Zona1 czyli terminale głośnikowe i np sys 5.1.4 bez problemu można zrobić bo się przypisuje które mamy głośniki, na Zone2 to rca wychodzimy przez pre out. Tak mi się to wydaje na logikę.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Powracam do tematu Kolegi @mezjash. Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym tego sam nie sprawdził choćby z ciekawości, bo nigdy nie używałem innych stref.
Jak wiecie, moje KD to Auro w konfiguracji 10.1. Otóż okazało się, że jest możliwe nagłośnienie innej strefy, niezależnym sygnałem (innym źródłem), gdy w strefie głównej, tak jak u mnie, mamy pełną konfigurację KD. W moim przypadku jest to Auro ale myślę, że z Atmosem będzie tak samo. Oczywiście wykorzystując do tego celu wyjścia Pre Out Zone 2/3.

I jeszcze jedno. Wcale nie zdziwiłbym się gdyby jednak, jak pisałem ironicznie, a wszystko na to wskazuje, była jednak możliwość utworzenia KD w strefie głównej jako 5.1.2 z jednoczesnym nagłośnieniem drugiej strefy, tylko w oparciu o wzmacniacze amplitunera - wykorzystanie wszystkich 9ciu wzmacniaczy. Ale czy tak będzie? Tego na razie jeszcze nie sprawdzałem bo jak wiecie, lubię eksperymenty i testy.

No cóż. Po raz kolejny okazało się, jak nieczytelne są instrukcje.
 

mezjash

New member
Dzięki firestorm7. :)

Nie daje mi spokoju to 5.1.4 + ZONE2. Zatem wydrukowałem sobie instrukcje dla SR5010, SR6010 i SR7010. Przeanalizowałem różne rysunki, konfiguracje, podłączenia i z tego co widzę, jestem w stanie osiągnąć to na czym mi zależy przy SR6010 (oferuje 9.1, ale można to puścić na 5.1.4.), ale niestety do niego musiałbym dokupić coś do PRE OUT. (OT: Czy tym czyms jest wzmacniacz mocy np. MM7025??). Z moim wzmacniaczem w ten sam sposób jestem w stanie zrobić 7.1 a w odpowiedniej konfiguracji 5.1.2 + ZONE2. Ale jak już kiedyś będę miał kuć sufit to lepiej machnąć wiecej kabli. :) Szkoda, że SR7010 pomimo swojej mega funkcjonalności nie może zrobić tego o co mi chodzi z poziomu amplitunera, tylko też trzeba lecieć przez PRE OUT.
 

Attachments

  • marantz.jpg
    marantz.jpg
    6,3 KB · Wyś: 29

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @mezjash, już wyjaśniam.
Masz dwie opcje, jeśli ma to być 5.1.4 (Atmos) i zasilenie dodatkowej strefy.
1. SR-6010 + dwie, stereofoniczne końcówki mocy - jedna do konfiguracji Atmosa, druga dla zasilenia drugiej strefy.
2. SR-7010 + jedna, stereofoniczna końcówka mocy dla drugiej strefy.
Tak czy inaczej, trzeba skorzystać z Pre Outów. :wink:
 
Do góry