Zakup amplitunera Marantz

Pakolo

Active member
Bez reklam
Witam Szanownych Kolegów z forum,

mój ojciec zdecydował się na zmianę amplitunera na coś ze stajni Marantza.
Aktualnie posiada Harmana AVR 161, który gra z JBL ES80, zestaw 5.1.
Założony budżet to 3000zł+.

Na celownik poszedł Marantz SR5010, którego można dostać aktualnie w tych pieniądzach u nas w Polszy. Znajomy z UK polecił SR 6010, którego tam można kupić w założonym budżecie.

W co się najlepiej pobawić Waszym zdaniem, oczywiście tylko Marantz wchodzi w grę.
Interesuje nas przede wszystkim atmos oraz DTS-X(dlatego odpada SR7009, a szkoda bo jest to zacny sprzęt). Póki co nowy amplituner będzie grać z JBL ES80, w przyszłości plan dołożenia wzmaka i wymiany frontów.

Miejsce odsłuchu to salon około 24m2.

Pytanie, na który z amplitunerów zwrócić uwagę i czy szukać gdzieś używek z wyższej serii czy lepiej iść w pewniaka nowego.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
Witam Szanownych Kolegów z forum,

mój ojciec zdecydował się na zmianę amplitunera na coś ze stajni Marantza.
Aktualnie posiada Harmana AVR 161, który gra z JBL ES80, zestaw 5.1.
Założony budżet to 3000zł+.

Na celownik poszedł Marantz SR5010, którego można dostać aktualnie w tych pieniądzach u nas w Polszy. Znajomy z UK polecił SR 6010, którego tam można kupić w założonym budżecie.

W co się najlepiej pobawić Waszym zdaniem, oczywiście tylko Marantz wchodzi w grę.
Interesuje nas przede wszystkim atmos oraz DTS-X(dlatego odpada SR7009, a szkoda bo jest to zacny sprzęt). Póki co nowy amplituner będzie grać z JBL ES80, w przyszłości plan dołożenia wzmaka i wymiany frontów.

Miejsce odsłuchu to salon około 24m2.

Pytanie, na który z amplitunerów zwrócić uwagę i czy szukać gdzieś używek z wyższej serii czy lepiej iść w pewniaka nowego.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Bierz 6010 i nie zastanawiaj się. Jeśli kolumny idą na dalszy plan....masz założony plan wiesz konkretnie co chcesz kupić, porównać możesz sam 5010 vs 6010 wiadomo mocy nigdy nie jest mało w KD.
Tematów tu mnóstwo i o Marantzie Denonie Onkyo itp. Zaczniesz się pytać to mętlik zostanie.
Kupuj Marantz 6010 i problem z bani ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
W Stereo jest duża różnica na plus 6010?
Nie patrz na stereo bo pisałeś że i tak wzmacniacz też chcesz kupić, to wzm z "main in" i w stereo będziesz zadowolony.
Na bank Atmos zrobi wrażenie, tylko dodatkowe kolumny na sufit musisz mieć.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Heh Bali, dzięki za odpowiedzi. Wiem o dodatkowych kolumnach do Atmosa, czytam to forum regularnie, śledząc wątki atmosa i salek kinowych:D

Wzmacniacz stereo będzie gdzieś pewnie za rok. Na pewno ten marantz wypadnie o klasę lepiej w stereo niż obecnie używany Harman.

Może ktoś z forumowiczów orientuje się gdzie w Krakowie można posłuchać Marantzów i ewentualnie urwać parę złotych z cen sklepowych?
 
Ostatnia edycja:
No i widzisz tak jak pisałem prędzej, ja Denona6200w z GB kupiłem, gw oczywiście u nich i w całej Europie mam....sory prawie w całej bo nie w Polsce. Podejrzewam że i sprawa ma się podobnie z Marantzem.
Jak chcesz naginać budżet to od razu 5010kup+wzm.
Generalnie Marantz czy inne marki to w karzdym większym supermarkecie dostaniesz czyli możliwość odsłuchu.
Masz proste założenie TYLKO MARANTZ i 3000zł+ 5010,6010,7010 jak w Pl to gw masz ale to może 5010 kupisz, jak używki to wiadomo jak najwyższy model, chociaż może lepiej 5010+wzm. W kinie 5010 wystarczy na ten metraż a wzm w stereo super się sprawi i tak jak mówiłeś z czasem wymiana kolumn.
Mówię Tobie im dalej będziesz czytał i zastanawiał się to będziesz miał mętlik tylko.
Jeśli boisz się używek z zagranicy to nie kupuj sprawa prosta.
Jeśli śledźisz forum to wiesz iż kd tak dobrze w stereo nie zagra jak wzm.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
lolo2
Pytanie czy warto ryzykować bo cena świetna. Jak to później z jakąś gwarancją.
Już od dawna wychodzę z założenia, że warto.
Na początku zakładałeś budżet 3O00+ na ampli SR5010.
Tak masz dwie klasy wyżej i taniej. Sam odpowiedz sobie na pytanie czy warto. Jeśli nawet coś się zepsuje i nawet jeśli miałbyś to odesłać za granicę i ponieść koszty przesyłki, czy nie warto? ;) 7009, a na pewno 7010 dostaniesz jeszcze na gwarancji.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
lolo2
Pytanie czy warto ryzykować bo cena świetna. Jak to później z jakąś gwarancją.

Ja tez chce kupic 7010, czekam az wyjdzie na dniach 7011.

Czy warto o uzywke z uk bez gwarancji? Wedlog mnie nie. Najpierw pomysl czy az 11 koncowek jest ci potrzebne. Jak nie to kup nowke 5010/6010 i bedziesz mial swiety spokoj na conajmniej 3 lata.
 
Moim zdaniem w KD też kolumny są ważne i one efekt dają, sprzęt też ale mniej. W stereo to tak wzmacniacz musi być bo avr nie zagra tak dobrze. O i pytanie jaki system chcesz czy 5.1.4(9.1) czy 7.1.4(11.1) wiadomo mocy nigdy nie jest za mało ale jeśli masz założenie dokupić wzm to 5010 wystarczy, ale to jest tylko moje zdanie.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
D

Deleted member 452525

Guest
Ciekawe ile rzeczy nie działa w tym marantzu. Widać po porysowanym wejściu hdmi. Wkładane i wyciągane hehe Nie ma dobrych tanich okazji.
 
Do góry