Zakup amplitunera Marantz

Niestety się mylisz i to dość mocno.
Dokładnie, ja swój bl za 850zł kupiłem z GB, na portach hdmi widać rysy, no cóż rysy są ale w oko nie kuje ;) a sprzęt działa jak ta lala.
a8a45b5e9b4996df7cc8ff6764a45152.jpg

Warto szukać okazji.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
faktycznie, ARC HDMI zjechany. Czyżby koleś nie umiał trafić czy kłopoty z komunikacją z tv? Nie zmienia to faktu, że warto to zbadać, bo oferta fajna
 
faktycznie, ARC HDMI zjechany. Czyżby koleś nie umiał trafić czy kłopoty z komunikacją z tv?
A cholera go wie....często gęsto widzę na aukcjach Denon/Marantz porty Hdmi z rysami. Co on robił tego się nie dowiem, cieszy mnie fakt iż oprócz rys to stan sklepowy. Praktycznie 1mc mija od zakupu i nic dziwnego się nie dzieje a każdego dnia bl działa, przypuszczam iż przewód Hdmi miał trafiony bo też mi go przysłał i on sygnału czasem nie dawał, mam swoje hdmi i wszytko śmiga super.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gniazda mocno zjechane, ale ja się nie dziwię.
Jak sprzęt stoi pod ścianą, a ktoś lubi sobie poprzepinać to konia z rzędem temu kto trafi za pierwszym razem w to dziursko. Zawsze mam z tym problem, ale żeby nie porysować robię to delikatnie, za to trwa to wieczność. Gorzej jak sprzęt z ekspozycji.

Ja tez chce kupic 7010, czekam az wyjdzie na dniach 7011.

Czy warto o uzywke z uk bez gwarancji? Wedlog mnie nie. Najpierw pomysl czy az 11 koncowek jest ci potrzebne. Jak nie to kup nowke 5010/6010 i bedziesz mial swiety spokoj na conajmniej 3 lata.

O jakich Ty 11 końcówkach wspominasz?
SR7010 ma ich 9, a jak chcesz 11 to musisz wspomóc się zewnętrznym wzmacniaczem/końcówką mocy.

Tak jak wspomniał Krzychu, "7" to lepsze bebechy i ja osobiście nie pakowałbym się w serie "5" wiedząc, że mogę w tej cenie mieć używkę z serii "7".
Dla samego stereo nie ma to znaczenia, pod warunkiem, że do wzmacniacza będzie podłączone żródło, gorzej będzie już w przypadku KD, bo idzie przez PRE. Generalnie mocniejszy też sprzęt do zasilenia reszty.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Panowie, dzięki za odpowiedzi. Sprzęt ma być dla ojca i ja jestem tylko pośrednikiem. Aktualnie stanęło na Sr6010 z Polski aczkolwiek znajomy z UK będzie się rozglądał za SR7010. Zakup zaplanowany jest dopiero w grudniu.
SR7009 odpada przez brak DTS X i HDCP 2.2.
 
Jak na razie słabo na ebay 7010 i 6010 ale pamiętaj iż przesyłka około 7-14dni idzie a że grudzień i święta to może się przedłużyć no chyba że ktoś przywiezie.
7e56539e9e6f0005e10fe7a323cd7602.jpg

e82c4d6e1051457342c2fbdaed30f290.jpg

Masz trochę czasu to wykorzystaj go na test audio w sklepach

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Panowie czy w przypadku SR5010 gdy dorzucimy wzmaka stereo na fronty, na ich miejsce w ampli można przypisać sufitowe w konfiguracji 5.1.2?
 
Panowie czy w przypadku SR5010 gdy dorzucimy wzmaka stereo na fronty, na ich miejsce w ampli można przypisać sufitowe w konfiguracji 5.1.2?
Oczywiście że tak. Z avr "pre out" do wzm "main in" podpisnasz przy takiej konfiguracji w KD wzm zamienia się na końcówkę mocy. Bez problemów możesz robić Atmosa 5.1.2

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Panowie czy w przypadku SR5010 gdy dorzucimy wzmaka stereo na fronty, na ich miejsce w ampli można przypisać sufitowe w konfiguracji 5.1.2?
Kolega chce przypisać końcówki ampli frontów do zasilania głośników sufitowych? Jeśli tak, to takie rzeczy tylko w Pioneerze.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Panowie czy w przypadku SR5010 gdy dorzucimy wzmaka stereo na fronty, na ich miejsce w ampli można przypisać sufitowe w konfiguracji 5.1.2?


Oczywiscie ze NIE

Marantz 5010 jest 7 kanalowy i bez zadnych wzmacniaczy masz 7 kanalow i ze wzmacniaczem tez 7 kanalow.
Speaker configuration and ?Amp Assign? settings SR5010

O ile wiem to nic nie mozesz przypisac w inne terminale. Oznacza to ze jak kupisz wzmacniacz i podepniesz pod preout. To w terminalach glosnikowych dalej beda graly fronty, nie przypiszesz pod nie innego wyjscia.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ok to teraz się już zmieszałem. Czyli chcąc podpiąć wzmaka aby zasilał fronty, odpada mi już możliwość podłączenia 2 sufitowych. To w takim razie pozostaje SR6010, który ma chyba 2 końcówki więcej.
 
Panowie czy w przypadku SR5010 gdy dorzucimy wzmaka stereo na fronty, na ich miejsce w ampli można przypisać sufitowe w konfiguracji 5.1.2?
Ojjj chyba nie zrozumiałem, czy Ty chcesz zrobić tak z pre out na wzm fronty a z wolnych terminali avr front zrobić sufitowe,???
Niestety kolego tak się nie da. Pre out do main in, myślałem że o takie połączenie chodzi o podanie sygnału dalej po prostu z frontów na pre out do wzm.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ok to teraz się już zmieszałem. Czyli chcąc podpiąć wzmaka aby zasilał fronty, odpada mi już możliwość podłączenia 2 sufitowych. To w takim razie pozostaje SR6010, który ma chyba 2 końcówki więcej.
e335797d72478721bedba3c79420f0c7.jpg

Z wyjścia "pre out" avr front wychodzisz przewodem 2×Rca-2×Rca do wejścia wzmaciacza "main in" czyli NIE wpinasz przewodu od głośników do avr tylko do wzm, reszta terminali w avr zasila resztę głośników wtym i sufitowe, fronty nie są podłaczone w avr tylko w wzm. Atmos będzie działać 5.1.2 czyli 2wzm+3avr.1sub.2avr sufitowe

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie o to chodzi jak się domyślam.
Kolega chce 5.1.2
SR5010 posiada 7 końcówek, zrobi z tego 5.1.2 i nie potrzebuje do tego nic innego. Gdyby jednak chciał podrasować fronty, to podpina wzmaka i nic się nie zmienia po za jakością samych frontów.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Z drugiej strony, Kolega @Pakolo dobrze kombinuje. Jeśli byłaby taka możliwość, w przypadku SR5010, to miałby Kolega Atmosa (5.1.4) na 4ech głośnikach sufitowych. No, ale w tym przypadku, nie da się.
 
Do góry