Xtreamer (Media Player & Streamer)

Dziq

New member
Wd w tym przypadku już nie jest dla mnie przedmiotem do porównań co najwyżej cenowych.... bardziej chodzi mi o porównania w stosunku do Tvix 6500 i A110, przede wszystkim chodzi mi o filmy, zdjęcia, muzę i ogólną pracę na urządzeniu.
Bo na tą chwilę już Xtreamer u mnie był w czołówce(wcześniej Tvix 6500A ale cena go na dzień dzisiejszy już dyskwalifikuje bo za te pieniądze mogę mieć np Xtreamera z 1,5Tb dyskiem) a dziś w szranki wszedł PlayOn!HD (założyłem oddzielny post) bo jest w podobnym mniej więcej zakresie cenowym.
 

matias2004

New member
@hanti
Chodzi o muzyke , jak odtwarzam z sieci i wlaczy sie wygaszacz to muzyka sie kaszani , chrypie albo przerywa.
Wyłaczam wygaszacz i jest ok.
 

hanti

New member
z checia bym sprawdzil ale ***** siec mi zniknela ? ;d z kompa widze xtreamra (moge kopiowac pliki z flasha ktory podpiety jest do xsa ale juz w xtremerze nie widzi workgroup od wczoraj wylaczalem, resetowalem, wgralem nawet oprogramownaie 1.02 beta4 ale nic juz tak raz kiedys mialem ale po jakims czasie znow sie siec pojawila, teraz jakos dluzej juz 12h nima :/

dziq jak na ta chwile z ac ryan jest mniej problemow. wiec jest odrobine lepszy, ale tez drozszy o polowe
 
Ostatnia edycja:

Dziq

New member
Wiem Hanti ale tak czy inaczej nadal jest to fajna półka budżetowa :) i sprzęcik wygląda naprawdę fajnie, no może beznadziejnym jest rozwiązanie z USB na bocznej ściance:/ Tak czy inaczej AC. Ryan jeszcze nie potwierdził obsługi polskich znaków:/ ale oba sprzęty bardzo mnie ciekawią i na tą chwilę będę posiadał pewnie jeden z nich, chyba że pojawi się coś równie ciekawego od konkurencji... a zaczyna się robić bardzo ciekawie na tym rynku, każdy chce mieć swój kawałek tortu:]

ps. ac Ryan planuje w kolejnych FW dodać obsługę BD ISO i z wsparciem dla menu z BD ( ciekawe czy będzie BD Java?)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Te gniazda na bocznej ściance to względna rzecz. Producent się tłumaczył (częściowo przyznaję mu rację), że takie rozwiązanie jest łatwiejsze przy częstym przepinaniu kabelków, w każdym bądź razie może to lepiej wyglądać niż sterczące od frontu przewody USB... ;)

X nad innymi odtwarzaczami na Realteku ma też przewagę w konstrukcji Menu, mieści ono więcej pozycji na liście plików, co uważam za znacznie wygodniejsze... :)

AC Ryan Playon!HD:

070646-10.jpg


X:

072799-20.jpg
 
Ostatnia edycja:

Dziq

New member
Oczywiście to jest kwestia gustu i potrzeb :) sam Hi Jack na MPC powiedział że menu w PLayONHD jest ładniejsze. Ale jak mówiłem to kwestia gustu....
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
No wiadomo, de gustibus... ;)

Uroda urodą, ale 12 zamiast tylko 4-ech plików na liście to rzecz nie do pogardzenia... ;)

A wracając do X'a, HiJack postuje betę nowego firmware:
http://forum.xtreamer.net/viewtopic.php?f=5&t=1260

Jeden niepokojący dla mnie cytat:
"...The Xtreamer is now set fixed to the NTSC standard of 7.5 IRE..."
To mi się nie podoba! :( Wprawdzie mój projektor się do tego może dostosować, ale pytanie tylko czy zadziała to automatycznie, czy będzie wymagać przełączania w menu? :???:

edit:
Beta firmware'u jest chyba dostępna tylko dla betatesterów...
 
Ostatnia edycja:

Dziq

New member
Może nie długo będzie można przełączać między widokami menu:) czyli np pogodzenie wyglądu z użytecznością :).
Kurcze czekam jak w takich sprzęcikach pojawią się pełnoprawne Juke boxy jak z XBMC czy Mediaportal :)
 

matias2004

New member
Beta firmware jest chyba dostępna tylko dla betatesterów...

Juz wiem ze trzeba poslac pm do admina , wyslalem ale pewnie weekend to nici z tego.
Hanti mozesz dac a priva?
 

pitfak

New member
Dzisiaj dostałem wiadomość od [FONT=&quot]Xtreamer : kłopot z głośnością wiatraka został poprawiony.Kto teraz zamówi dostanie już poprawioną wersję a do tego antena WiFi draft N gratis.:grin:
[/FONT]
 

pitfak

New member
Wentylator został wymieniony na cichy.
Antena jest gratis ale trzeba ją dodać do koszyka przy zakupie. Cena 99Euro+20Euro przesyłka.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
szkoda ze ta przesylka kosztuje 20E bo jednak to drogo, ciekawi mnie jak sie wezmie pare sztuk jak to licza, oststanio widac ze tych playerkow jest coraz wiecej.
 

zarluk

Member
Tylko kupując w PL płacimy za antenę, a tam jest gratis i ceny w Polsce zaczynają się od 600-700 zł. Kazde zamowienie jest traktowane jako osobne wiec ilosc nie ma wplywu na koszta wysylki.
 

matias2004

New member
Po kiego grzyba zamawiac w Polsce jak mozna na stronie xtreamera za 99 e plus przesylka 20 e.Przesyłka idzie 4-5 dni do Polski.Nie wiem czy juz jest dostepny od reki czy jescze trzeba czekac na nastepna serie , ale
u lokalnych dystrybutorow tez nie ma jescze na stanie.
 

pitfak

New member
matias2004 napisał:
Po kiego grzyba zamawiac w Polsce jak mozna na stronie xtreamera za 99 e plus przesylka 20 e.Przesyłka idzie 4-5 dni do Polski.Nie wiem czy juz jest dostepny od reki czy jescze trzeba czekac na nastepna serie , ale
u lokalnych dystrybutorow tez nie ma jescze na stanie.


Niestety trzeba czekać zamówiłem przedwczoraj a wysyłka jest planowana dopiero na 10 sierpnia:(
 
Do góry