Xtreamer (Media Player & Streamer)

torik

New member
Jeżeli rzeczywiście działa tak jak opisujecie to WD to zwykła mydelniczka. ;)
Możliwość zamontowania wewnętrznego HDD, WIFI i DTS to są megaplusy na rzecz Xtreamer'a.

A jak odtwarzanie plików rmvb?
 

torik

New member
Czyli łyka wszystko ... no może prawie wszystko. :D
Wysoko postawili poprzeczkę dla konkurencji za niezłą cenę.
 

zarluk

Member
No to ja mam 3 pytania. Czy firmware bazuje na linuksie, a więc czy jest szansa na soft alternatywny ?? Jak player radzi sobie z płytami BD odtwarzanymi z dysku gdzie jest wiele ścieżek dźwiękowych czy głos nie zanika na nie których ?? Czy player pokazuje informacje o filmie, ktory chcemy odtworzyć - nie chodzi mi o rozdzielczość, ale czy pobiera z netu dodatkowe informacje.
 

Mikele

New member
Na specyfikacji wygląda świetnie, ale ten problem z wiatrakiem wygląda nieciekawie... Nie ma innego sposobu wyciszenia niż ta "operacja na otwartym sercu"?
 

matias2004

New member
Czesc softu jest opensource , pewno beda modyfikcje , skorki i inne dodatki tworzone przez userow.
Co do odtwarzania ripow blu ray i informacji np.z filmweba to beda napewno , bo zapowiedzieli.Ripy blu ray z hdd odtwarza napewno , ale nie wiem czy w pelni z napisami i sciezkami audio , dzis sprawdze da vinci code z true hd to zobacze bom sam ciekaw.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dokladnie jakis wiekszy test + foty

co do dysku to rozumiemze 2,5 cala s-ata do srodka wejdzie, bo chyba nie 3,5
nie widzialem tego na oczy, a na fotkach wyglada jak malenstwo
 

Teodoryk

New member
znalazłem tanio (26zł) wentylatorek Sunona do XT nie mogę dodać linka więc słownie

wuwuwu.piekarz.pl


ale że to hurtowania to doliczają jakieś dopłaty do zamówienia na niskie kwoty, może ktoś z Warszawy kupiłby tam osobiście i porozsyłał chętnym ??

ja się załapałem niestety albo stety na II turę, więc jest niewielka szansa że dostanę już usprawniony cichszy model ;)
 

matias2004

New member
ja zmowilem tu
http://www.ebzzo.pl/brand/akasa/pro...a-2--kropka--5cm-pc-case-fan-ak-189bk-2b.html
Co do dysku to 2,5 cala wchodzi , ja dalem 400 gb samsunga sata.Obudowy nie trzeba rozbierac tylko otwiera sie klapke i wsuwa dysk jak kardridż od gory.
W tej cenie urzadzenie rewelka , uzywalem wczesniej mediaportalu glowie do muzyki , i tam troche lepsza nawigaja byla , ale predkosc przelaczania znacznie lepsza w extreamerze.Brakuje troche szukania folderu po literce , np slucham zespolu na "a" i chce na x , to musze przewalac wsio.Nie wszytsko jeszcze cacy jest , ale mam nadzieje ze poprawia.Kompatybilnosc z plikami za to bardzo ok.
 

martinezo

New member
Czy ktoś z posiadaczy testował może jak sobie radzi z plikami AVCHD MPEG-4 AVC/H.264 z camvidów ??
WD TV czyta mi z dysku pliki *.mts nagrane na 24Mbps
Xtreamer śmiga ??

Mam od dziś WD ale chętnie wyskocze z niego (mam do sprawdzenia użyteczności przed zakupem) na korzyść miania dostępu do zasobów sieci w "ekstrimerku" - nawet tylko domowej sieci - ta mnie wystarczy :cool:.

Ktoś go otworzył ?
- Jak wygląda jakościowo wykonanie elektroniki ??
- Do jakości Video i Audio nie macie zastrzeżeń ??
- Obudowa jest ładna i estetyczna ?? - żona nie wywali przy sprzątaniu paskudnego pudełka ??
 
Ostatnia edycja:

matias2004

New member
Napisy polskie czyta z srt.
Na pytanie o wyglad elektroniki to za bardzo nie umiem odpowiedziec , chodzi o to czy sa prosto polutowane scalaki czy co?Dla mnie wyglada ok , nic nie pordzewialo , i nie obciera.Wiatrak jest kiepski.
Jakosc video lepsza niz z mojego radeona 4350 , a wdtv podobna.
Jakosc audio spdifowa.
Obudowa ladna , ladniejsza niz wd.
Jesli ktos stoi przed zakupem wd i xtreamer , to radze extreamera.
Jesli chodz o pliki z kamery to daj na jakiegos uploada sampla , a ja ci sprawdze.
 

marek.oem

New member
Warto więc dozbierać następne 500-600 pln i kupić AZBOX-a Elite.
Kolega bawi się tym od 2 miesięcy i powiem Wam że jest naprawdę super.
Za ok 1100pln dostajemy nie tylko playerek HD który łyka dosłownie wszystko.
Podpina też txt PL, i posiada wiele opcji ust. napisów /kolor, wielość itp.
To oczywiście tuner Sat HD DVB-S lub DVB-T na linuxie.
Biorąc pod uwagę ceny PCH, eGreat itp ceny +/- od 900pln AZBOX wydaje się super opcją szczególnie dla kogoś kto potrzebuje jeszcze tunerka sat lub dvb-t.

ps. AZBOX nie ma problemów z chłodzeniem :)........... ma pewnie inne ale to wyjdzie w praniu
 

martinezo

New member
matias2004 napisał:
Napisy polskie czyta z srt.
Na pytanie o wyglad elektroniki to za bardzo nie umiem odpowiedziec , chodzi o to czy sa prosto polutowane scalaki czy co?...
Wiatrak jest kiepski.
Jakosc video lepsza niz z mojego radeona 4350 , a wdtv podobna.
Jakosc audio spdifowa.
Obudowa ladna , ladniejsza niz wd.
Jesli ktos stoi przed zakupem wd i xtreamer , to radze extreamera.
Jesli chodz o pliki z kamery to daj na jakiegos uploada sampla , a ja ci sprawdze.
Witam

Dzięki.
Jakość elektroniki potrafi ocenić ktoś kto naoglądał się dużo "bebechów" ;)
Chińszczyzna z piwnicy czy składała to porządna maszyna.

Dzięki za pozostałe informacje.

Z samplem mam kłopot - mam SDI... :(
Pokombinuję w tygodniu, umieszczę na swojej stronce przez ftp'a.
 

matias2004

New member
Wlasnie bawie sie plikami m2ts z bluraya , truehd nie odwarza (format audio nie znany) , mozna zmeniac sciezki audio.
Na forum napisali ze truehd jest zrobione , ale musieli usunac z fimware`u ze wzgledu na to ze czekaja na licencje.Nie mam ampli z dekoderami hd to nie wiem czy bitstream dziala , ale dekodowanie truehd do lpcm przez hdmi nie dziala.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
O to się dobrze składa (że bawisz się akurat m2ts)! :)
Czy Xtreamer czyta napisy (i pozwala na ich przełączanie) z tych plików? Jak je odtwarzasz, z dysku wewnętrznego, dysku USB czy po sieci?

edit:
O, są z powrotem obrazki w pierwszym poście, czyli strona Xtreamer'a znów ruszyła... :)
 
Ostatnia edycja:

matias2004

New member
Wewnetrzne napisy w m2ts nie dzialaja , trzeba zewnetrzne srt.
Odtwarzam z dysku usb wd passport i wewnetrznego (samsung 400gb).Siec jak na razie u mnie wooolna (max to 800-900 kbs) , mp3 tylko daja rade.Czekam na router "n" , teraz mam g i jest lipa.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
>>matias2004
Dzięki za info!

To może jeszcze kilka pytań do użytkowników X'a, taka mała checklista rzeczy do sprawdzenia... ;)
Część z poniższych pytań już ma odpowiedzi, ale może w następnej edycji firmware się one (odpowiedzi) zmienią? :rolleyes:

1. prędkość transmisji USB slave <> PC
2. prędkość transmisji LAN <> PC
oba powyższe dotyczą kopiowania plików na wewnętrzny (lub podłączony do USB Host) dysk twardy.

3. napisy w plikach m2ts

4. ścieżki dźwiękowe w plikach m2ts, czyli:

z HDMI:
4a. DTS HD MA bitstream
4b. DD TrHD bitstream
4c. LPCM 7.1 (5.1); czy prawidłowo mapuje kanały

z wyjścia optycznego TOSLINK:
4d. DTS HD MA core
4e. DD TrHD core
4f. LPCM 7.1 (5.1) czy jest jakiś downmix na TOSLINK?

5. możliwość wykorzystania podłączonego do wyjścia composite video monitora/TV jako wyświetlacza do nawigacji po MENU, np przy odtwarzaniu tylko muzyki, gdy zasadnicze ustawienia obrazu są na 1080/720 z HDMI (do oglądania filmów)
6. radio internetowe (pliki .pls lub bezposrednio wpisany url)
7. płynne odtwarzanie plików muzycznych (bez przerw pomiędzy nimi)
8. nawigacja po plikach (liście plików) - z tego co się orientuję, po wejściu w jakiś folder wyświetla się lista plików, wybierać je możemy strzałkami góra/dół, ale co gdy chcemy wybrać 421-y plik w folderze? Jest jakaś możliwość przełączania stron listy lub przeskakiwania o większą liczbę pozycji na liście plików czy tylko dłuuuugooo trzymać odpowiedni przycisk?

I to by było na razie na tyle...
Pozostałe dwa miliony dwadzieścia dwa pytania zapewne postawią inni ciekawscy... :D
 

matias2004

New member
To napisze to co wiem/moge sprawdzic:
1.10-12 mbitow/s vista-xtreamer
3.wbudowane nie / srt tak
4d.nie , ale bedzie (licencja)
4e.nie , ale bedzie (licencja)
7.nie
8.jest pg up i pg down , przeskakuja dosc szybko cale strony , ale trzeba zatrzymac muzyke , bo jak sie da pg up podczas playbacku to daje nastepna sciezke , nawet po wyjsciu z katalogu.
 
Do góry