Xtreamer (Media Player & Streamer)

wiatrak

Active member
Bez reklam
Dzięki znów. :)
Ale ale. Czy ja dobrze czytam? Czy Ty źle przeczytałeś moje pytanie (1)? :eek:
12 megabitów na sekundę z USB? To chyba USB 1.1? :roll:
Se jaja robią, czy co? Może miałeś na myśli megabajty albo LAN?
Mam nadzieję że to tylko jakaś pomyłka w pisaniu/czytaniu... :grin:

To całe narzekanie na forum X'a trochę mnie wk...o, ale z drugiej strony chyba zacznę co poniektórym przyznawać rację. Bo okazuje się, że nieco z informacji podanych w specyfikacji to gruszki na wierzbie - dopiero starają się o licencję na DD TrHD; na DTS HD MA pewnie też? :???:

Ale pożyjemy zobaczymy co się z X'a wykluje... :)
 

matias2004

New member
Zgadza sie , predkosc jak podlacze do pcta na usb slave to mam transfer 10-12 mB/s (sa oczywiscie skoki na plus i minus , ale wiekszosc czasu 10-12) , moze wina visty nie wiem niech ktos sprawdzi jeszcze.Predkosc sieci to ok 800-1 mB/s siec "g", wartosci w bitach , bo chyba takie vista podaje w okienku transferu?
Jesli chodzi o licencje truehd to na forum xtreamera jest info , ze maja juz ta licencje , ale formaty hd musieli usunac tymczasowo z firmware bo proces licencjonowania (nie wiem co to znaczy) jeszcze sie nie skonczyl.Wydaje mi sie ze poprostu , zrobili support zeby byl gotowy , wystapili o licencje , chca sprzedac kilka tys szt i za kase zarobiona zaplacic za licencje.



apdejt: vista podaje Mbajty nie bity , moj blad , wiec transfer 10-12 mbajtow/s
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Sorry że tak drążę, te 12 to Mb czy MB? 12 MB (megabajtów) to 96 Mb (megabitów)... :) Zaś 12Mb (megabitów) to 1,5 MB (megabajta).
Musieli usunąć HD, na razie nie ma HD, ale oferują sprzęt z HD, trochę nietegez! :roll:

O, widzę edit. Czyli półtora raza lepiej niż w kukurydzy A-110 i innych na Sigmie 8635. Ale i tak do 480 Mbps oferowanych teoretycznie przez USB 2.0 jest daleko... ;)

Edit 2:
Jeszcze a propos napisów z .m2ts. W specyfikacji X'a piszą iż łyka format IDX, który jeśli się nie mylę jest graficzny (bitmapy). Zatem konwersja z napisów PGS na IDX nie powinna być zbyt trudna? Delikatnie pisząc to nie "siedzę" w sprawach plików z netu (i związanych z tym napisów), ale chyba jest jakiś program do takowej konwersji?
 
Ostatnia edycja:

pitates

New member
usypianie dysku

Witam ja mam takie pytanie do tych co już mają xtreamera czy działa tam usypianie dysku jak nie jest używany czy można samemu ustalic kiedy ma sie wyłączyć po bezczynności.

Pozdrawiam :D
 

matias2004

New member
Opcji usypiania dysku nie ma w menu.Dysk usb rozlacza sie calkowicie , nie tak jak w wd , po wylaczeniu w standby.Dysk wewn chodzi caly czas podczas uzywania playera , gdy odtwarzamy z niego film (wiadomo) i gdy odtwarzamy film z sieci , bo wtedy buforuja sie dane na nim.Dyskow nie slychac tak czy inaczej dzieki wiatraczkowi , dlatego nie wiem czy sie przestaje krecic usb jak korzysta sie z wewnetrznego.
Odnosnie tego koszmarnego wiatraka , podczas ogladania filmu 1080p obraz zacina sie gdy damy wiatrak na srednie obroty , trzeba dac na wysokie , co czyni player bezuzytecznym.Pomysl hantiego jest narazie jedynym slusznym jesli chce sie uzywac tego playera , dlatego dzisiaj go otwieram i zakladam normalny wiatrak.
 

martinezo

New member
Pytanie do Fachowców Sieciowców:

- Jak wygląda "widoczność" X' w sieci - chodzi mi o to czy dysk staje się widoczny w sieci dla aplikacji P2P poza moją siecią domową ?
- Czy można go tak ustawić aby był widoczny i dostępny TYLKO dla danego komputera ?
- Czy X' nie staje się "buforem" w systemach P2P, Torentach dla innych Użytkowników podobnych "bytów" ?
- Czy czasem nawet po "wyłączeniu" takich aplikacji i protokołów w X'e "po cichu" nie będzie "robił swojego" ? Nie chciałbym stać się dawcą komputerka dla "pingowców" czy dodawać ew. nowego "zombika"...

Ja chiałbym ograniczyć jego możliwości jedynie do wymiany danych w obrębie sieci domowej mającej "wyjście na świat" przez router (zapięty na neo) ze switch'em. Od strony "świata" ma go "nie być" ;)
Nie będę korzystał z sysemów P2P, Torent czy odtwarzania strumieni audio i video z net'u.
 
Ostatnia edycja:

matias2004

New member
à propos ciszy , moj wiatraczek dostal zajoba i zaczal jazgotac jak maszynka do golenia , wyciagnalem flaki na wierzch schowalem pudelko do szafy w razie allegro , i lezy sobie player goly i cichy.Zastanawiam sie nad jakas fajna obudowa , jakby kto widzial taka fajna mini z czegos to dajcie linka.
 

matias2004

New member
No niezle nawet , zamowilem wentylek akasa , ale z powodu urlopy trzeba czekac.Jak nie wyjdzie z tym akasa to sprobuje scythe.
Hanti , powiedz mi czy jak odtwarzasz z sieci cos i jak wlaczy sie screensaver w extreamerze to tez ci zrywa transmisje?
 

Matts

New member
Strasznie długo trzeba czekać na przesyłkę!!
Dziś zamówiłem a wyślą mi dopiero 10.08
Czy to normalne?? Czy ja mam jakiś niefart..
 

Teodoryk

New member
Hanti, można prosić o podanie dokładnych wymiarów tej ściągniętej płytki?

czekam sobie grzecznie na Extremera i nie mając jakiś dużych nadziei na poprawę w temacie cisza znalazłem na Allegro dość poro ładnych wentylatorków na HDD może któryś się nada, a ten scythe jakoś mnie nie przekonuje ;)

raczej wybrałbym któryś z poniższych:

Qoltec ChillHDD 5535

HDD REVOLTEC RS029

AAB Cooling Ice Silent HDD Cooler 1
 

Dziq

New member
To pytanie też zadałem w polskim dziale na oficjalnym forum Xtreamera

No wreszcie ktoś z Polski ma ten sprzęcik:)!

I odpowiedzcie mi na pytanie warto!?

Mieliście doświadczenia z jakimiś innymi NMP by móc jakąś wydać porównawczą opinię?
 

hanti

New member
@teodoryk wymiary plytki to 154mm na 99mm

@matias moze napisz troche bardziej o co chodzi, bo z tego co rozumiem, gdy cos ogladasz z sieci przez lan np film to sie wlacza wygaszacz ? u mnie jak ogladam film przez lan to sie on w ogle nie wlacza dopiero w menu jak nic dlugo nie robie

@dziq ja nie mialem porownania, na youtube mozesz znalesc np porownanie szybkosci przelaczania zdjec miedzy wd a xt, dodatkowo sprawdzono ile max reference frames odtworzy przy rozdzialce 1920x800 co swiadczy troche o mocy obliczeniowej i mozliwosciach tworcow oprogramowania (bo ogolnie i tak teraz encoduja w profilach dxva i to jest max 5 ref profil 4.1):i xt w tej chwili odtwarza 11ref a wd 8 (wczesniej bylo jeszcze mniej dla wd ale poprawilo sie troche wraz z nastepnymi aktualizacjami, dlatego trzeba pamietac ze w wd raczej juz nie wzrosnie a xt ma jeszcze mozliwosci bo dopiero jest 1.01 wersja)

pozdr
 
Ostatnia edycja:
Do góry