Xbox X series - recenzja, opinie użytkowników, informacje, nowości - wszystko o xbox x

Caparzo

New member
Bez reklam
ale to tak zabrzmiało że każdy sie składa mu na gre żeby pograć od czasu do czasu , a to że ktoś chce netflixa za 13 zł to normalka skoro pozwalają na to

ale kur*a dziadowanie na gry i filmy jest tragiczne na tym forum niby pełne ludzi z pasją ...
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Aplikacja HolaVPN na telefon i kupujesz :)

CyberBug za 60zlociszy.... I wez tu kupuj gre na spolke i dziel sie kontami :) No dobra, to wersja pc.

https://www.pepper.pl/promocje/cyberpunk-2077-epic-games-store-vpn-rosja-340644


Uwaga.
Podobno Ubisoft naklada blokady, gdy kupujesz z ukrainy to bedziesz mial tylko jezyk ukrainski. :) :) :)
Dlatego w Microsoft jest świetne to, że obojętnie gdzie się kupi grę to zawsze jest język taki jaki mamy na konsoli (o ile jest dostępny).
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zaraz podlapia pomysl ubisoftu i bedzie taki sam problem heheh...
Ubisoft chyba tez niedawno musial na to wpasc.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Caparzo, tyś to jest taki nieogar jak jprd. Ręce opadają :D
Tyle lat na forum i zawsze problem ze zrozumiem, to się nie zmienia od lat, ale wpierd... się, bo ci coś żle brzmi pierwszy. To jest dopiero buractwo ; )

To jest dokładnie tak, jak Netflixem. Lolo już Ci wytłumaczył o co chodzi.
Żebyś Ty jeszcze wydał chociaż połowę tego co ja na filmy, czy gry w sklepach, to jeszcze bym zrozumiał, a tak? Więcej piany, jak rozumu ; )
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Zaraz podlapia pomysl ubisoftu i bedzie taki sam problem heheh...
Ubisoft chyba tez niedawno musial na to wpasc.
Oby nie :D Obecna forma jest świetna. Gdzie bym dostał Wieśka z wszystkimi dodatkami za 20 zł (potem było nawet 17 zł). To jest jedna z tych gier, które warto mieć na stałe. Szczególnie, że wyjdzie patch do niej i będę chciał sprawdzić co się zmieniło.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie obraż się, ale kupowanie za takie pieniądze gier, to buractwo straszne :D
Już nie wspomnę o składaniu się na Netlixa, dla pasjonata filmów, wstyd jak jasny h. Już nie wspomnę o ściąganiu filmów zza granicy, jakby ktoś, kto ma sprzęt za dziesiąt tyś. nie miał marnych 150zł na film w sklepie, żenada ; )
(żart) że też trzeba to dopisywać... ; )

Ok, ale wróćmy do normalności,
Lolo, ta apka VPN na fona i potem wszystko przez tel, a następnie co?
Przez apkę XB w telefonie zdalna instalacja, czy co?
Szczerze mówiąc, nie robiłem tego jeszcze.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Apka na telefon.
1. W zaleznosci gdzie promocja czy argentyna, czy brazylia itp ustawiasz w aplikacji ten kraj.
2.Logujesz sie na swoje konto xboxa (oczywiscie M$ wykryje ze jestes z argentyny),
3. Musisz na koncie M$ dodac swoj adres w argentynie (lub innym kraju), ja podaje adres ambasady polskiej w danym kraju. Adresow mozesz podac kilka wiec raz wpiszesz i zapomnisz.
4. kupujesz gre, albo realizujesz zakupiony gdzie indziej kod.
5. Gra zostaje dodana do twojej biblioteki.
6. Gotowe, wylaczasz apke, gra jest na twoim koncie.

na pepperze zawsze masz instrukcje. Do danej wstawki.



Oby nie :D Obecna forma jest świetna. Gdzie bym dostał Wieśka z wszystkimi dodatkami za 20 zł (potem było nawet 17 zł). To jest jedna z tych gier, które warto mieć na stałe. Szczególnie, że wyjdzie patch do niej i będę chciał sprawdzić co się zmieniło.

Musze w takim razie wieska tez kupic na xboxa. Na PC juz 2 razy kupowalem :) Tylko pewnie i tak nie bede gral, bo dwa razy ograc ta sama gre....
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Apka na telefon.
1. W zaleznosci gdzie promocja czy argentyna, czy brazylia itp ustawiasz w aplikacji ten kraj.
2.Logujesz sie na swoje konto xboxa (oczywiscie M$ wykryje ze jestes z argentyny),
3. Musisz na koncie M$ dodac swoj adres w argentynie (lub innym kraju), ja podaje adres ambasady polskiej w danym kraju. Adresow mozesz podac kilka wiec raz wpiszesz i zapomnisz.
4. kupujesz gre, albo realizujesz zakupiony gdzie indziej kod.
5. Gra zostaje dodana do twojej biblioteki.
6. Gotowe, wylaczasz apke, gra jest na twoim koncie.

na pepperze zawsze masz instrukcje. Do danej wstawki.

Ale z Ciebie dziad :lol:
https://youtu.be/kLh-miXTsL8
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Piruś, przypomnij że, jak się zwała ta arcadówka w kosmosie.
Samolocik, widok z góry i te sprawy. Pisałem o niej kiedyś.
Ty jedziesz na dopalaczach, to pamięć masz lepszą :D

Nie mogę tego znaleźć, a nie ma w co grać.

Edit:
Ok, mam. Sky Force Reloaded ; )
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nie obraż się, ale kupowanie za takie pieniądze gier, to buractwo straszne :D
Już nie wspomnę o składaniu się na Netlixa, dla pasjonata filmów, wstyd jak jasny h. Już nie wspomnę o ściąganiu filmów zza granicy, jakby ktoś, kto ma sprzęt za dziesiąt tyś. nie miał marnych 150zł na film w sklepie, żenada ; )
(żart) że też trzeba to dopisywać... ; )

Ok, ale wróćmy do normalności,
Lolo, ta apka VPN na fona i potem wszystko przez tel, a następnie co?
Przez apkę XB w telefonie zdalna instalacja, czy co?
Szczerze mówiąc, nie robiłem tego jeszcze.

Tak jak Lolo napisał z tym, że dodałbym kilka rzeczy
- kupując grę na Plati często działa poprostu wpisanie kodu bez żadnego VPN (ewentualnie wbudowany VPN w Opera, ustawiony na Amerykę)
- nie musisz robić tego przez telefon, może być przez komputer
- VPN jest potrzebny tylko do dodania gry do biblioteki (jedyny moment, gdzie sprawdzana jest rejonizacja), jak już ją dodasz to masz ją dostępną z poziomu aplikacji, konsoli itd.

Jakby co to pisz, postaram(y) się pomóc :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ty jedziesz na dopalaczach, to pamięć masz lepszą :D

Coś Ty ? Dzięki ich braniu,pamięć mam bardzo słabą,ale przynajmniej nie pamiętam o problemach :-D
nie ma w co grać.

Coś tam można znaleźć ;)
20210106-221326.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co to za lansiarski ortalionik?

Tak jak Lolo napisał z tym, że dodałbym kilka rzeczy
- kupując grę na Plati często działa poprostu wpisanie kodu bez żadnego VPN (ewentualnie wbudowany VPN w Opera, ustawiony na Amerykę)
- nie musisz robić tego przez telefon, może być przez komputer
- VPN jest potrzebny tylko do dodania gry do biblioteki (jedyny moment, gdzie sprawdzana jest rejonizacja), jak już ją dodasz to masz ją dostępną z poziomu aplikacji, konsoli itd.
Jakby co to pisz, postaram(y) się pomóc :)

Niby wszystko proste. Gre kupiłem, zapłaciłem, VPN na Argentynę i ściąga się już.
Kupiłem drugą, zapłaciłem, pojawiła się podobna (lub taka sama strona) jak wcześniej, ale wisi z kodem "Unique code". Z tego co piszą, to jest dowód zakupu i przydzielony do tego kod, ale nie pojawia się kod do gry jak wcześniej?

Edit: Ok, doczytałem. Ten unikalny numer, to dowód zakupu który muszę przesłać.

This code serves as proof of payment for the chosen product (service). You have to send this code to the seller using the sellers's contact details in order to complete the purchase transaction and receive the product (service) paid. Do not show this code to anyone except the seller!

Poniżej info:

the seller has not yet received (or verified) the unique code

Wpisałem mail, wkleiłem kod (chyba, że z automatu i tak dostanie) i zapisałem.
Co dalej, bo nic się nie dziej. Na dole jest jeszcze okno do wysłania wiadomości, trzeba dodatkowo to kliknąć z tym kodem, czy co. Bez sensu to.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Co to za lansiarski ortalionik?



Niby wszystko proste. Gre kupiłem, zapłaciłem, VPN na Argentynę i ściąga się już.
Kupiłem drugą, zapłaciłem, pojawiła się podobna (lub taka sama strona) jak wcześniej, ale wisi z kodem "Unique code". Z tego co piszą, to jest dowód zakupu i przydzielony do tego kod, ale nie pojawia się kod do gry jak wcześniej?

Edit: Ok, doczytałem. Ten unikalny numer, to dowód zakupu który muszę przesłać.

This code serves as proof of payment for the chosen product (service). You have to send this code to the seller using the sellers's contact details in order to complete the purchase transaction and receive the product (service) paid. Do not show this code to anyone except the seller!

Poniżej info:

the seller has not yet received (or verified) the unique code

Wpisałem mail, wkleiłem kod (chyba, że z automatu i tak dostanie) i zapisałem.
Co dalej, bo nic się nie dziej. Na dole jest jeszcze okno do wysłania wiadomości, trzeba dodatkowo to kliknąć z tym kodem, czy co. Bez sensu to.
Nie miałem takie sytuacji jeszcze. Kupiłem tylko Wieśka na Plati. Resztę mam z oficjalnego sklepu MS tylko na inne regiony. Tam kupujesz jak u nas tylko przez VPN z wpisanym adresem na dany region. Poczekaj aż ten sprzedawca odbierze/zweryfikuje kod. Daj znaka jak długo to trwało, będę wiedział na przyszłość.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dam znać, czy jutro odpisze.

Generalnie, to wystarczy wtyczka VPN do Chrome na PC. Ot, zmieniamy tylko na Burkinafaso przy wpisywaniu i tyle. Z tego co widzę, to ten plati, to taki multi party "sklep" ; ) Są kody, są też jak u nas udostępniacze kont którzy nic nie gwarantują.
No, ale ceny za kody Argentyńskie na niektóre pozycje fajne.

Mortala 11 kupiłem za 12$ - swoją drogą, zacnie wygląda. Jest optymalizacja pod XSX i te wszystkie fatality i kocie ruchy wyglądają na prawdę dobrze.

Sky Force wziąłem za 4$. Czyli grubo połowa mniej jak u nas w MS.

WRC 9 Deluxe za 13$, w sklepie MS jakieś 300zł.


Btw.
Jak sprawdzasz te ceny w innych regionach w MS, przez te strony (info), czy sam?

Ciekawe też info od jednego sprzedawcy, wiem, że piszą też o tym u nas i rzekomo nie ma obaw, ale na upartego nie jest to takie oczywiste:

 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Dam znać, czy jutro odpisze.

Generalnie, to wystarczy wtyczka VPN do Chrome na PC. Ot, zmieniamy tylko na Burkinafaso przy wpisywaniu i tyle. Z tego co widzę, to ten plati, to taki multi party "sklep" ; ) Są kody, są też jak u nas udostępniacze kont którzy nic nie gwarantują.
No, ale ceny za kody Argentyńskie na niektóre pozycje fajne.

Mortala 11 kupiłem za 12$ - swoją drogą, zacnie wygląda. Jest optymalizacja pod XSX i te wszystkie fatality i kocie ruchy wyglądają na prawdę dobrze.

Sky Force wziąłem za 4$. Czyli grubo połowa mniej jak u nas w MS.

WRC 9 Deluxe za 13$, w sklepie MS jakieś 300zł.


Btw.
Jak sprawdzasz te ceny w innych regionach w MS, przez te strony (info), czy sam?

Ciekawe też info od jednego sprzedawcy, wiem, że piszą też o tym u nas i rzekomo nie ma obaw, ale na upartego nie jest to takie oczywiste:


Taa, Plati to takie Allegro gier przed zmianami. Wszystko na jedną kupę, ale ceny mają dobre, chociaż część rzeczy drożej niż w Brazylii. Trzeba porównywać.

Ceny w innych regionach sprawdzam tutaj:
https://xbox-store-checker.com/en/deals-with-gold
https://www.xbox-now.com/pl/deal-list

Pokazują tam promocje i najniższe ceny w porównując różne regiony.

Co do tego info to teoretycznie może tak się zdarzyć, że kupisz kod od gościa, który kupił go w MS Store kradzioną kartą. Wtedy przy bardzo dużym pechu może być problem. Nie znalazłem jednak ani jednego potwierdzonego przypadku, że tak się stało. Zakup przez VPN bezpośrednio z MS Store niczym się nie różni od zakupu gry podczas wycieczki do Brazylii, Turcji czy Argentyny. Niestety w tym ostatnim kraju trzeba mieć Argentyńską kartę kredytową, żeby robić zakupy. Kiedyś działało normalnie, potem zbanowali, później znowu przez parę dni działało i od tamtej pory jest ban. "Ruskie" muszą mieć dostęp do kogoś z Argentyńską kartą którzy kupują im kody jako Gift i wtedy sprzedają to dalej. Jakbyś miał kogoś w Argentynie to daj znać :D

Tutaj jeszcze info na temat zakupów z Peppera:
https://www.pepper.pl/promocje/tani...pshare&utm_medium=referral&utm_content=346799
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Konkret te różnice cenowe. Przyda się na pewno.
Jeżeli będę chciał kupić bezpośrednio z MS Argentyńskiego (lub innego z bliskich krajów Burkinafaso), to wówczas jak rozumiem, muszę wejść w ustawienia MS i zmienić adres, a wcześniej VPN na dany kraj? Chodzi mi o tą kolejność. Jak to wygląda. W przypadku Plati, wystarczy zmienić tylko VPN jak już jesteśmy na stronie MS w oknie wpisywania kodu.
No nic, trzeba zadzwonić do Alejandro i pchnąć temat z kartą ; )

PS. Kodu nie dostałem od jednego sprzedawcy z Plati, przeczytał wiadomość jak widzę, ale nic się nie zadziało. Ciekawe. Pytanie, czy jest jakiś system zwrotu, groszowe sprawy, ale dobrze wiedzieć na przyszłośc. Reszta sprzedających ok.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Odrazu mozesz sobie wpisac kilka adresow na koncie M$. Raz wpisszesz i temat zamkniety.

Pozniej tylko VPN danego kraju, logujesz sie do M$, kupujesz gre, wylogowujesz.

 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Konkret te różnice cenowe. Przyda się na pewno.
Jeżeli będę chciał kupić bezpośrednio z MS Argentyńskiego (lub innego z bliskich krajów Burkinafaso), to wówczas jak rozumiem, muszę wejść w ustawienia MS i zmienić adres, a wcześniej VPN na dany kraj? Chodzi mi o tą kolejność. Jak to wygląda. W przypadku Plati, wystarczy zmienić tylko VPN jak już jesteśmy na stronie MS w oknie wpisywania kodu.
No nic, trzeba zadzwonić do Alejandro i pchnąć temat z kartą ; )

PS. Kodu nie dostałem od jednego sprzedawcy z Plati, przeczytał wiadomość jak widzę, ale nic się nie zadziało. Ciekawe. Pytanie, czy jest jakiś system zwrotu, groszowe sprawy, ale dobrze wiedzieć na przyszłośc. Reszta sprzedających ok.

Z VPN dokładnie tak jak Lolo napisał.

Zwroty na Plati są, podobno zgrabnie to działa. W ostateczności zostaje chargeback z karty. Testowałem 2x i działa świetnie, ale trzeba poczekać na rozpatrzenie reklamacji.

Z Argentyny póki co zakupy kartą nie działają, a zdrapek już nie ma. Z Brazyli i Turcji wszystko śmiga za pomocą VPN.
 
Do góry