xbox one czy naprawdę warto?

Status
Zamknięty.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak na marginesie, jako że poznałem już w miarę Fife2020, odpaliłem dla porównania PES2020 i czapki z głów, jak to wygląda!
Autentycznie, gdybym wszedł do pomieszczenia z odpalonym meczem na TV, to na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia! Płynność, murawa, jakość tekstów, zachowanie piłki, niesamowite.

Jestem bardzo ciekawy, co tu jeszcze można wymyślić (poprawić graficznie) w następnej generacji? Rozumiem, fizyka, AI, ale graficznie? Ja już taki PES2020 wygląda jak wygląda, to na next genach, niczym się nie będzie różnił od rzeczywistości. Pomijam tutaj twarze przed rozgrywką, zbliżenia ich itp.

Czekają nas ciekawe czasy.
 

MusiC

Member

Witam,
Wrócę do podłączenia xbox bo za chol.... nie mogę sobie z tym poradzić :(.
Mój sprzęt to Samsung TV+Onkyo 696+Himedia Q10+Xbox One. Na początku xbox miałem podłączony bezpośrednio do ampli i po włączeniu game w ampli dźwięk i obraz działał bez problemu lecz wchodząc w ustawienia xbox zauważyłem iż to połączenie nie obsługuje wszystkich dostępnych trybów jak obraz 4K, HDR itp. więc podłączyłem hdmi bezpośrednio pod TV i wszystkie tryby oprócz Dolby Vision odhaczone na zielono ,ale pojawił się brak dźwięku w ampli więc połączyłem ampli z xbox optykiem i niestety dźwięk był jakiś czas po czym xbox w tej konfiguracji zamilkł. Co robię źle?
 

MusiC

Member
Mam takie ustawienia kiedy xbox jest bezpośrednio podłączony do TV, jak podłączę po hdmi do onkyo to brak obsługi filmów i TV przy 50hz oraz 60hz i nie ma w ampli dźwięku
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
@MusiC

https://www.onkyo.com/manual/sup/upd/hdmi_4k_onk.pdf


Zrzut-ekranu-z-2020-02-04-20-43-30.png
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam konfiguracje pod Atmosa, ale naturalnie wszystko leci przez ampli.
W opcjach Xb wszystko masz dobrze?
TV i opcje wyświetlania - Wyświetlacz, Zaawansowane...
Potem opcje Ogólne-Głośność wyjście audio - ....

Tam sprawdż, jak wszystko ok, oczywiście jak masz w ampli wszystko poprawnie.
Wklejałem kiedyś film z tutorialem, ale na YT masz tego trochę.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ustawienia w urządzeniach nie mają znaczenia onkyo w nowych urządzeniach wprowadziło wyjże pokazaną ukrytą funkcję przełączania trybów HDMI.
Domyślnie przepuści tylko 4:2:0 8 bit w 60 klatkach 4k, dlatego jest setki problemów na forach z przepuszczaniem obrazu.
 

MusiC

Member
Dziękuję :) włączenie ukrytej funkcji rozwiązało problem.

Ale włączenie ukrytej opcji wyłączyło obraz i dźwięk z NC+ :)
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry