Xbox 360 Elite

arsenal

Moderator
VIP
Co @Kuba_ps2 ma na celu twoje cytowanie jednej i tej samej wypowiedzi? Może rozwiń swą wypowiedź? Ja stoję na stanowisku, że jak ktoś potrzebuje to kupi to Elite albo w przyszłości PS3 Slim. Znam takih co Gamecuby w mają po 3 bo każdy w innym " super kolorze". Ich kasa ich sprawa.
Może jeszcze lekko się wtrącę z mały offtop'em. Napiszę może i rzecz oczywistą ale co mi tam. W Polsce konsola, na którą nie będzie łatwo dostępnych "kopii zapasowych" nie ma racji bytu. Zginie marnie jakkolwiek się nazywa. Długo jeszcze taki stan się będzie utrzymywał. Taka jest prawda i nie ma co udawać, że jest inaczej.

No, a teraz piszemy tutaj tylko o Elite a nie o PS3!
 

airjack

New member
Grałem w Geras of War, gra super i oby było takich więcej.

arsenal ma rację z "kopiami zapasowymi" ale chciałbym tutaj bardziej skupić się na możliwościach konsol. Widziałem w jednej z gazet ciekawe porównanie obu konsol. PS3 + dodatkowy pad + pilot i mamy komplet, do X360 pad, napęd HDDVD, adapter wifi, pilot no i mamy mniejszy dysk. Zapomniałem dodać, że na komplet do X360 trzeba sobie kupić dodatkową szafkę na te klamoty, w PS3 jest wszystko wbudowane, zapomniełam dodać o czytniku kart pamięci. Tak naprawdę nimus to to, że jeszcze PS3 nie złamali, ale pewnie to jak zawsze kwestia czasu.
Sorry za offtopa, ale chciałem dokończyć temat. Więcej już nie będę :)
Pozdrawiam
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
No a cel mojej wypowiedzi byl taki bo koles pisze ze nie ma mowy o piraceniu, a ciekawe skad bedzie bral oryginalne gry na xboxa... z nieba beda spadac za 30zl. Pieniadze Polacy maja ale wola przechlac niz kupic gre, sam to widze po swoich kolesiach i po 3/4 innych ludzi... Po co kupowac plyte za 30zl jak za to mozna kupic flaszke + popitke a z internetu mam mp3 za darmo... ale lepiej narzekac ze kraj biedny ze nikogo nie stac. Fakt jest drogo, ale to juz nikt nie bedzie mial na to wplywy, napewno nikt z nas. Masz wybór kupujesz konsole + woodke + gry na piratach lub kupujesz konsole, oryginalne gry, nie pijesz i cieszysz sie legalnym graniem... Oczywiscie za picie mozesz sobie wymienic pojscie do fast fooda czy na czipsy, albo inne solarium itp. kazdy robi co lubi, ale nie nie pisze ze go nie stac na gry za 200zl, nie stac Cie? Nie kupuj konsoli
 

Ogr

New member
Bez reklam
HAHAHA:D kto ci znowu tam dopisał ze ja nie mam kasy na gry ??? gdybym nie miał kupiłbym najtańszego xbox360 a nie przepłacał jak twierdzisz za elite ,dam nawet więcej ??? ciekawe czy jak czytasz te fora to dodajesz sobie w głowie cos od siebie:hmm:czytaj z uwagą i zanim coś dodasz przeprowadz sobie analize !!!!!!!!

to przeciez ty zacząłes żE za drogo itd mnie stać pracuję juz 12 lat to uzbierałem he he raz w miesiącu mogę sobie pozwolić na 2 gierki oryginalne a kupie je przez neta nie z kosmosu i jeszcze na piwo starczy !!!!!!!!!! ale całkiem fajnie by było gdyby spadaŁY GRATISY Z NIEBA ,nie ładnie jeszcze do tego sugerujesz że jestem pijakiem hehe
 
Ostatnia edycja:

ps_user

New member
Bez reklam
Szanowni koledzy.
Gry, konsole, sprzęt AV nie jest drogi. Mamy takie same ceny jak reszta krajów EU :)
Pozatym, pokrytykujcie trochę produkty i producentów a nie samych siebie;)
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Jak sie chce to bedziesz mial i dobre zarobki... Pzoatym sam napsiales kogo stac na gry za 200zl? No Ciebie stac na takie z rynku za 30zl :D z tego tak wnisokuje bo gry na 360 tez do tanich nie naleza
 

Ogr

New member
Bez reklam
jeśli chodzi o zarobki to mam na myśli ogół sprzętu np. tv za 15-20.000 który mi się marzył a niestety nie mogę sobie pozwolić mam rodzinę na utrzymaniu ,pracując np w anglii i robiąc to co tu ( a jestem operatorem maszyny zrobotyzowanej CNC) zarobił bym 5 razy więcej i kupił taki tv zaś tu kupiłem z nizszej połki .i tyle !!!! trzeba kończyć temat kasy bo nie o tym te forum
pozdrawiam !!!
ja ci chyba kupie gre w prezencie jak cię to męczy !!a jeszcze jedno masz już te ps3 czy dopiero masz zamiar????????
 
Ostatnia edycja:

kanon45

New member
Poziom dyskusji sięgnął dna. Wogóle nie na temat. Ale nie o tym chciałem napisać. Moim faworytem jest x360. Dlaczego? Bo gry które na niego się ukazują/są zapowiedziane bardziej trafiają w moje gusta. A jeśli chodzi o kupowanie piratów to uważam że przypadku x jest to trudniejsze niż by się wydawało. a) Często psująca się konsola (starcisz gwarancje i kosola do kosza) b) nowy firmware który blokuje możliwość grania na piratach. A gry ostatnio bardzo staniały już teraz można kupić gre na x za 100-120zł
Pozdrawiam
 

marcin0903

New member
No Panowie, rozgadaliście się o "piratach", co lepsze ... itp
A tu dyskutujemy o Xbox 360 Elite- Co do niego samego, to mam takie zdanie, że jest on zbędny, ze względu na to, że jest o wiele droższy, a aż takich przesadnych zmian nie ma:
- HDMI?- przecież to jest prawie to samo co Component, ciężko jest dowidzieć większą różnicę między nimi.
- Dysk 120 GB?- ano oczywiście rozumiem jak używa się Video Marketplace, ale to chyba tylko dotyczy Amerykanów, a 20 GB starcza spokojnie do demek, trailerów i theme' sów
 

Ogr

New member
Bez reklam
co zrobić jak tv 1080P, łyka tylko przez HDMI ??? czy jest to prawda że istnieje przejście VGA na HDMI gdzieś pisali ale nie znalazłem , wtedy wystarczył by mi PREMIUM .
 

ps_user

New member
Bez reklam
Ogr napisał:
co zrobić jak tv 1080P, łyka tylko przez HDMI ??? czy jest to prawda że istnieje przejście VGA na HDMI gdzieś pisali ale nie znalazłem , wtedy wystarczył by mi PREMIUM .
Witam,
IMHO wydaję mi się że nawet jeśli przejście takowe istnieje, to przez VGA nie przejdzie taki sygnał, więc jaki sens podpinać VGA pod HDMI?
Nie lepiej podłączyć X'a przez component?
 

Ogr

New member
Bez reklam
no właśnie !!!ale mi jednak zostaje elite chcąc 1080p
 
Ostatnia edycja:

prawy

New member
;]

Ktoś kiedys podawał strone poświęconą różnicom między elite i premium. TO nie jest tylko wiekszy dysk i hdmi. Zmieniony jest napęd, płyta główna procesor i inne bebechy, Oczywiscie nie są to zmiany na jakies dużo lepsze rzeczy. Jest to to samo ale jest poprostu lepiej zrobione. To ta strona : http://www.llamma.com/xbox360/news/inside_the_xbox_360_elite.htm

A jeśli chodzi o potrzebe wypuszczana elite ne rynek, to uważam że taka wersia konsoli może się przydac ale nie jest konieczna. Jesli ktoś ogląda baardzo dużo filmów to dla niego dsk 20 gb to tyle co nic. Nośnik który jest w xboxie ma mała pojemnośc. Już teraz twurcy gier skarzą się że nie mogą wprowadzic w życie wszystkich swoich pomysłów ze względu na ograniczone miejsce na dvd Oraz mała pojemnośc na dysku lub jego brak u posiadaczy wersi core (naprzykład twórcy gta4) .A jak wiemy gry się ciągle roziwjają. Spójrzmy na takiego poczciwego ps2. Gdy wszedł na rynek gry zajmowały po okolo 1 gb. A pod koniec jego rzywota każda zajmuje prawie całą płyte, albo nawet 2.
A cena? uważam że jest korzystna. Jesli do zwykłego premiuma który kosztuje około 1300 zł kupimy dysk o pojemnosci 120 gb wyjdzie nam prawie 2 tysiące, (taki dysk do xboxa jest bardzo drogi w porównaniu z dyskami do pc) a do tego dostajemy jeszcze hdmi i lepiej zrobione bebechy. Chyby że ktoś bieże pod uwage cene w polsce w porównaniu do innych krajów, Wtedy oburzenie jest zrozumiałe bo amerykanie dostają podobny sprzęt w dużo mniejszej cenie, ale wszyscy wiedza jak to jest.

Ktoś tu pisał o piratach. Micorsoft doskonale wie że jego konsole się psują, ale nic nie robi w tym kierunku. Gdyby konsole sie nie psuły każdy by miał przerobioną a microsoft nie zarabiał by na grach, bo po co gwarancja skoro się konsola prawie nie psuje. Ja mimo wszystko uważam że przerobienie jest opłacalne. W przypadku wystąpieia death ring da się naprawić konsole. Cena naprawy wynosi od 99 do 199 zl. W ostatecznosći wymiana płyty głównej osztuje około 500 zł, ale taka ostateczność jest żadkością. Jedna gra kosztuje około 200 zł, chyba że kupujemy na alegro lub z innych nieznanych mi żrudeł. Nawet jeśli nabywamy gre za 100 zł to po zakupie 2 gier mamy wydatek taki sam jak w przypadku naprawy konsoli. A jesli ktoś jest ogarnięty może miec nawet 2 pirackie gry dziennie.
 

motobartcompany

New member
prawy

całkowicie się z tobą nie zgadzam, w wersji elite jest ten sam procesor co w białym xboxie, tak samo napęd.

Rónzice widac w płycie głownej, ale to może być jeszcze wieksze cięcie kosztow przez producenta.
Tak było z pierwszym xboxem.

Ktoś tu pisał o piratach. Micorsoft doskonale wie że jego konsole się psują, ale nic nie robi w tym kierunku. Gdyby konsole sie nie psuły każdy by miał przerobioną a microsoft nie zarabiał by na grach, bo po co gwarancja skoro się konsola prawie nie psuje. Ja mimo wszystko uważam że przerobienie jest opłacalne. W przypadku wystąpieia death ring da się naprawić konsole. Cena naprawy wynosi od 99 do 199 zl. W ostatecznosći wymiana płyty głównej osztuje około 500 zł, ale taka ostateczność jest żadkością. Jedna gra kosztuje około 200 zł, chyba że kupujemy na alegro lub z innych nieznanych mi żrudeł. Nawet jeśli nabywamy gre za 100 zł to po zakupie 2 gier mamy wydatek taki sam jak w przypadku naprawy konsoli. A jesli ktoś jest ogarnięty może miec nawet 2 pirackie gry dziennie.

Microsoft dużo płaci za serwis konsol, i napewno nie jest to opłacalny interes.

Przerobienie nie jest opłacalne, bo to kradzież - tak samo można powiedzieć , że lepiej iść do sklepu coś ukraść niż za to zapłacić.

Gdy kupujesz gre po przejściu zasze możesz ją sprzedać.
 
Do góry