Wypalanie się plazm.

Status
Zamknięty.

szopen

New member
Bez reklam
kiki napisał:
witam
Czyli za kilka lat będzie to 100 $.
A stosunek wielkości ekranu do ceny jest rewelacyjna.

Z wyliczeniem kosztów lampy zgadzam się z Tobą.
Jednak ze stosunkiem wielkości ekranu do ceny to jest jeszcze lepsza opcja :

- projektor, traktowany jako urządzenie do KD oraz jako uzupełnienie LCD do użytku codziennego TV i PC

Tym samym za cenę telewizora tylnoprojekcyjnego lub dobrej plazmy (około)można mieć 2 urządzenia w którym pierwsze daje niesamowite wrażenia ( mowa o atmosferze i i klimacie) nieporównywalne nawet z 70" HD ILA drugie zaś spełnia podstawowe i codzienne funkcje.

Przez to, że są to dwa urządzenia, żywotność obu znacznie się wydłuża.
Oczywiście jest to moja opinia, której na pewno nie chcę nikomu narzucać ale którą.... mogę głosić ;)

pozdr
 
Ostatnia edycja:

Ricardogo

New member
Fatal1ty
Jakie wypalone znaczki?
koleś Rusvelt niebył przykładem uczciwości, ale pisanie o zmowie "plazmowiczów" to już przesada. Każda pliszka ...itd. dlatego trzeba wszystkich wysłuchać aby móc samemu to ocenić.

1.moje 42 cale LG - brak duszków, log itp. a 4500 godzin gra i to głównie Jetix i Disney Ch.
2. Czarny to czarny.
3. 32 to nie 42 (a mały fiat to nie polonez) :bober:
4. proponuje "zwykły" crt bo nie ma wad lcd i plazm,a Ty będziesz "guru" dotego czarna płyta i mustang 69 (kto co lubi).:p
 

Fatal1ty

New member
Ricardogo napisał:
Fatal1ty
Jakie wypalone znaczki?
koleś Rusvelt niebył przykładem uczciwości, ale pisanie o zmowie "plazmowiczów" to już przesada. Każda pliszka ...itd. dlatego trzeba wszystkich wysłuchać aby móc samemu to ocenić.

1.moje 42 cale LG - brak duszków, log itp. a 4500 godzin gra i to głównie Jetix i Disney Ch.
2. Czarny to czarny.
3. 32 to nie 42 (a mały fiat to nie polonez) :bober:
4. proponuje "zwykły" crt bo nie ma wad lcd i plazm,a Ty będziesz "guru" dotego czarna płyta i mustang 69 (kto co lubi).:p

Awiec tak, po pierwszwe proponuje dokładnie prześledzić dyskusje, kolega Gregorij oskarżył mnie o to że niby zciemniam bo jak domniemuje jego zdaniem wypalanie plazm to ściema, a ja jestem hmmm... no kim ja jestem, może jakimśwrogiem plazmowiczów, który za wszelką cenę odrtadza (czego to ludzie nie wymyślą, tylko po co???

Czarny, owszem bardzo dobry, ale przy czarnej ramie obudowy, proszę wybaczyć ale nie wygląda to już tak rewelacyjnie, ale w porównaniu z LDC rewelacja. Aby udowodnić że nie jestem jnakimś wrogiem, dodam że wyświetlany obraz jest bardzo dobry, bardzo podiobał mi się władca pierścieni na plaźmie.

1. Co do ogładania Jetix na Twojej plaźmie - gratuluje Ci że nuie masz tego problemu, ja miałem, widziałem ten problem również gdzie indziej i wierze innym którzy mają ten problem z forum ponieważ przeszedłem przez to. I nie mówcie że problemu nie ma! Też tak kiedyś myślałem i przez własnie niektóre takie osoby też myślałem aj tam, taki problem to nie problem - a tu pozniej przykra niespodzianka.
3. hmm... od jakiegośczasu zauważyłem żę plazmowicze mają dziwną tendencje do porównynia plazm np. do samochodów itp. nie uważam aby samochód miał wiele wspólnego z TV. To tak samo jakbyście powiedzieli że ręcznik najpierw trzeba wyprać żevby dobrze wsiąkał. Równie dobrze można porównać zwinnego nissana 350z do Stara który ciągle nawala.
4. Tego już nie rozumiem. Po to ktoś decyduje się na plazmę bo nie chce mieć wielkiego pudła. Wszystko byłolby super gdyż plazma była :"super" do momentu wypalania. Lcd jak dla mnie jest lepszy, bo moge używać go jako telewizora. Obraz mi odpowiada więc się cieszę.

I jeszcze jedno napisałeś że muszę wszystkich wysłuchać żeby coś pisać... nie muszę, ponieważ miałem ten problem na żywym przykładzie, nikogo nie musze wysluchiwać bo sam to przeżyłem. A tak by spłentować to dodam, skoro w Waszych tv. tn problem nie występuje to powiedzcie mi drodzy panstwo dlaczego te wasze firmy zastrzegaja sobie ze wypalony ekran nie jest na gwaracji??? Przeciez gdyby było tak kolorowo to i firma by wiedziala ze ich ekran jest w porzadku to byoddawali użytkownikowi "dotarte' TV i powiedzieli u nas nic się nie wypali. Sciagneli by rzesze klientów, ale nie zrobią tego problem jest.
 

bovima

New member
Witam.
Eksploatuję plazmę LG 42PX4RV od 11 miesięcy. Służy do oglądania telewizji (CP, antena na dachu), głównie TVN, dużo TVP1,2, MTV, ostatnio Disney Ch, czasem coś z DVD. Nie oglądam programów 4:3 w trybie zoom, więc wszystkie znaczki na ogół są widoczne (chyba, że są na czarnym pasie nad obrazem 16:9). Jaskarawość i kontrast 40 - 50 %, nasycenie 25 - 30 % (dla DVD i CP podłączonych po RGB niższe z podanych wartości, dla odbioru z anteny - wyższe). Przed południem (okna na wschód) czasami intelligent eye.
Nie zaobserwowałem ŻADNYCH trwałych powidoków. W pierwszych tygodniach ślad po menu znikał w ciągu 10 - 20 s, obecnie jest niewidoczny.
Co będzie dalej - zobaczymy.
 

pawmal_

New member
ps42c7h

kupilem tv katowany kilka dni na wystawie(nie umialem jeszcze wtedy wejsc do menu serw), o duszkach takze nie maialem pojecia ... Po doedukowaniu zaobserwowalem ze najbardziej zabujcze jest logo tvn24, ale zawsze po kilku godzinach znikalo ..., mysle ze nie ma co tragizowac, pokolenie nowych plazm jest mniej podatne na trwale uszkodzenia matrycy, praktycznie gdyby nie forum i koledzy to pewnie bym sie o tym nigdy nie dowiedzial ...
 

jax

New member
Fatal1ty napisał:
A sprawdzasz na białym tle? Jeśli mówisz poważnie to gratuluje Ci że nie masz poszarpanych nerwów, jak np. ja i niektórzy forumowicze mieli.
Nie wiem czy to było do mnie, ale akurat LG ma jedna z opcji anty duchowych, taka biała plansze. Nie widac na niej zadnych duszków, a do tego pomaga zniwelowac istniejące, jesli sie pojawią. Odpalam ja srednio raz w miesiacu dla testu.

PS: W sypialni mam lcd, obraz fatalny, pikseloza, jakies przebarwienia patrzac z innego kata niz na wprost, a kablówka ta sama.

PS2: Nastepnym TV do nowego domu bedzie tylna projekcja, zapewne 55A2000
 
Ostatnia edycja:

czago

Banned
leotdi napisał:
sorry,

z całym szacunkiem dla Ciebie - "pierdzielenie" :p

Mam akurat LCD a teraz plazmę, i akurat widzę to odwrotnie. Mam gdzieś jakieś tam duszki, czy powidoki. Potrzebowałem TV do codziennego oglądania jak i zapewne Twoi rodzice też. I lepszego wyboru nie mogłem zrobić ... a już miałem brać LCD. Plazma poprostu rozkłada na łopatki LCD w odbiorze "zwykłej" TV, a taka jest na co dzień na ekranie ... rodziców (sam też jestem takim rodzicem :D ). Z Twojego opisu wynika, że Twoi nie widzą tego. I nie robiłbym z tego problemu. Na pewno są bardzo zadowoleni z plazmy, i nawet gdybyś palcem im pokazał ... to i tak by nic nie zobaczyli :D

Wierz mi, a mam tego Samsunga (podpis) już parę lat i wiem co piszę. A Ty użytkowałeś LCD ? Pytanie retoryczne :p

Mam wrażenie, że wiele tu osób jest "przeczulonych" na duszki i powidoki.
Ja osobiście mam to ... hmmm :D

To TV ma mnie służyć, a nie odwrotnie i plazma jest najlepszym wyborem w miejsce CRT, bo crt to już przecież historia.

I pisze to bynajmniej użytkownik ... a NIE sprzedawca :bober:



Własnym oczom nie wierzę... czy ja trafiłem na forum dla starych babć i kucharek, które w d.... mają jakieś tam duszki i powidoki i w ogóle nie zwracają na nie uwagi?? To po co te całe zachwyty nad jakością obrazu HDTV jeśli coś tak dyskwalifikującego obraz jak wypalone logo ma nie przeszkadzać? I jak tu można jeszcze twierdzić, że taki obraz z duszkami na plazmie jest lepszy od pozbawinego duszków obrazu z LCD. Rozbawiłem się mocno tym postem.
Jeszcze kilka miesięcy temu byłem zwolennikiem plazm (patrz moje posty z maja ub. roku) ale teraz wiem, że dla mnie istnieje tylko LCD. W pokoju jasno oświetlonym żadna plazma nie jest w stanie dorównać LCD na jakimkolwiek sygnale, także SD. Po prostu na plaźmie nic nie widać...:(
No ale to także niektórym może nie przeszkadzać.
 

AproX D

New member
Mam wrażenie, że wiele tu osób jest "przeczulonych" na duszki i powidoki.
Ja osobiście mam to ... hmmm :grin:

To TV ma mnie służyć, a nie odwrotnie .....
zgadzam się leotdi - mam w głębokim poważaniu "duszki" i inne "pierdy" gdyż nie kupowałem TV po to by "lukać" na panel 59 razy dziennie i szukać powidoków, nie należę do więźniów własnego TV - jesli kiedyś nadejdzie taki moment że moja plazma zacznie się kończyć zwyczajnie kupię następną a ten przeznaczę tylko i wyłącznie "do kuchni dla żony :p " lub do grania dla dzieci.
 

leotdi

New member
czago napisał:
Własnym oczom nie wierzę... czy ja trafiłem na forum dla starych babć i kucharek, które w d.... mają jakieś tam duszki i powidoki i w ogóle nie zwracają na nie uwagi?? To po co te całe zachwyty nad jakością obrazu HDTV jeśli coś tak dyskwalifikującego obraz jak wypalone logo ma nie przeszkadzać? I jak tu można jeszcze twierdzić, że taki obraz z duszkami na plazmie jest lepszy od pozbawinego duszków obrazu z LCD. Rozbawiłem się mocno tym postem.
Jeszcze kilka miesięcy temu byłem zwolennikiem plazm (patrz moje posty z maja ub. roku) ale teraz wiem, że dla mnie istnieje tylko LCD. W pokoju jasno oświetlonym żadna plazma nie jest w stanie dorównać LCD na jakimkolwiek sygnale, także SD. Po prostu na plaźmie nic nie widać...:(
No ale to także niektórym może nie przeszkadzać.

czago,

jeśli Ciebie /nie rodziców!/ interesuje HDTV to kup sobie faktycznie to "wymarzone" LCD. Przecież to wyłącznie Twój wybór :cool:
Ale nie pisz na forum sformułowanej jednostronnie wypowiedzi, że technologia plazmy jest do bani bo jakieś tam duszki czy powidoki ...
... nie chcę się powtarzać, gdyż wielokrotnie o tym pisano ... każdy TV ma być dopasowany do bieżących potrzeb. Jeśli Twoi rodzice oglądają TV to plazma jest lepszym wyborem. Jeśli większość stanowi HDTV to LCD być może "na dziś" posiada przewagę. Tylko się pytam, ile oglądasz % programów /filmów/ z sygnałem HDTV ?

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie - użytkowałeś LCD (?). Posiadam Samsunga w pokoju od zachodu i rewelacji też nie ma. I mam teraz tą plazmę (podpis) też w sypialni po zachodniej stronie - w dodatku między dwoma oknami - i też jest ok.

Wiesz ... mnie rozbawiło natomiast Twoje biadolenie :p

ps
uważaj, bo te duszki i powidoki wpędzą Cię w końcu jakąś chorobę ;)
 

czago

Banned
leotdi

Źle mnie zrozumiałeś. Być może ja Ciebie też.
Nie napisałem, że technologia plazm jest do bani. Śmieszy mnie tylko, jak Ci wybitni fachowcy od HDTV wypowiadający się na tym forum, którzy wypatrują i (jak twierdzą) dostrzegają w obrazie telewizyjnym różnice niemal niedostrzegalne gołym okiem - nagle tracą wzrok i zdają się nie dostrzegać czegoś tak ewidentnego jak wypalone loga czy inne znaczki w plazmach.

Mój LCD (pierwszy w życiu nie licząc komputerowych), który kupię za jakiś miesiąc, właśnie głównie do odbioru TV, nie będzie full HD bo ja różnic pomiędzy full HD i HD ready nie dostrzegam. Nie twierdzę natomiast, że ich nie ma.

Co do plazmy to niestety w bardzo jasnym pokoju jej szklana powierzchnia bardzo odbija światło przez co obraz w skrajnych warunkach staje się niemal niewidoczny. Pod tym względem o wiele lepiej sprawuje się LCD, który powierzchnie ekranu ma matową. Sprawdziłem to w wielu sklepach RTV - wystarczy tylko zniżyć się tak aby w ekranie odbijały się jarzeniówki umieszczone wysoko pod sufitem. W plaźmie są one bardzo widoczne skutecznie zakłócające obraz, natomiast w LCD praktycznie niewidoczne.
Jakość obrazu z kablówki natomiast jest porównywalna jeśli nie identyczna - na niektórych, być może tych gorszych plazmach, z pewnością gorsza niż na dobrych LCD. Mówię o plazmach i LCD nowej generacji, a nie tych sprzed roku czy dwóch.

Jeśli chodzi o te nieszczęsne duszki w plazmach to jest tak jak z uszkodzonymi pikselami w LCD czy krzywo przyklejonym kafelkiem w łazience - jak go zauważysz to już Cię będzie wkurzał na stałe. Więc byc może dobra taktyką jest nie przyglądać się za nachalnie...:smile:
 

marcintgr

New member
Nie ma sie co czarowac wypalnie na plazmach jest i tyle! to że komus jeszcze sie jakieś logo nie wypaliło to niech sie cieszy i niech nie zakłada że mu sie nie wypali bo sie może za pare dni lub tygodni mocno zdziwić!!! A np. w moim przypadku to bym plazme zajechał w 2 tygodnie ze wględu że dużo oglądam vive polską nie raz idzie nawet cały tydzień non stop i co! jak mam ochote oglądać vive polską cały tydzien to co mam nie oglądac? Albo nie lubie oglądać formatu 4:3 w powiększeniu ani w rozciągnięciu i co bedę musiał bo mam ty plazmowy Bezsens! TV plazmowy kupują ludzie co ich nie stać na cos porządnego a lecą na niską cene bo 42" za 4-5 tyś to fakt faktem cena dobra! ale nic po za tym!
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
No fakt ale LCD smuzy jak cholera, nie da sie ogladac pilki :eek: Zloty srodek to chyba tylko tylna projekcja:cool:
 

jaco

New member
Przy odpowiedniej higienie na począdku użytkowania ( docieranie ) nie mam żadnych problemów z duszkami. Poprostu ich nie mam. Ponad 1000 h ma przejechane moja plazma i nic. Ustawienia: wszystko ok. 50 %.. Mam panasa od 9 -ciu mcy i dziś też bym go kupił tylko że o połowe taniej. A jeśli chodzi o Bravię sonego . Oglądałem skoki narciarskie na tym LCD ( nie wiem jaki to model 40' i kosztował w grudniu ok. 7000 zł ) a sygnał był z N-ki. Porażka straszna. Obraz nie do przyjęcia.

ps.
Po obcowaniu przez jakiś czas z plazmą trudno znaleść dobrą alternatywę w postaci LCD.
 

dnc

Moderator
VIP
czago napisał:
leotdi
Co do plazmy to niestety w bardzo jasnym pokoju jej szklana powierzchnia bardzo odbija światło przez co obraz w skrajnych warunkach staje się niemal niewidoczny. Pod tym względem o wiele lepiej sprawuje się LCD, który powierzchnie ekranu ma matową. Sprawdziłem to w wielu sklepach RTV - wystarczy tylko zniżyć się tak aby w ekranie odbijały się jarzeniówki umieszczone wysoko pod sufitem. W plaźmie są one bardzo widoczne skutecznie zakłócające obraz, natomiast w LCD praktycznie niewidoczne.
Jakość obrazu z kablówki natomiast jest porównywalna jeśli nie identyczna - na niektórych, być może tych gorszych plazmach, z pewnością gorsza niż na dobrych LCD. Mówię o plazmach i LCD nowej generacji, a nie tych sprzed roku czy dwóch.

Jaki TV miałeś przedtem? Może CRT? A nie było tam czasem szkła w kineskopie? Bo jeśli tak, a nie ma innej mozliwości, to CRT też odbijają światło i jakoś to nikomu przez lata nie przeszkadzało. Ale plazma to plazma. Tutaj odbija i jest źle...:eek:k:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
oczywiscie ze to nie prawda , że nie widać na plazmach obrazu w nasłonecznionym pomieszczeniu.
Jesli siedzisz ze światłem - jakość jest bez zarzutu.
Jesli siedzisz pod swiatło -wystaczy przysłonić żaluzje , lub przesiąść się w drugą stronę.

Jeśli ktoś liczy że ogladajac na okragło ten sam program nie wypali znaczków na LCD - to jest w grubym błędzie.

czago - obrażanie innych forumowiczów świadczy tylko o Tobie.
Tak czynią przeważnie ludzie którym brakuje argumentów.
To tak jakby obrażać właścicieli motocykli ze nie kupili auta.
Jedni wybierają plazmy a inni LCD, jeszcze inni tylną projekcję - wystarczy to uszanować.

pozdrawiam
 

jax

New member
marcintgr napisał:
Bezsens! TV plazmowy kupują ludzie co ich nie stać na cos porządnego a lecą na niską cene bo 42" za 4-5 tyś to fakt faktem cena dobra! ale nic po za tym!
Pierwszy wyraz jak najbardziej pasuje do tego co piszesz.
 
Ostatnia edycja:

setunia

New member
Bez reklam
Plazma jako technologia produkcji telewizorów jest podatna na utrwalanie treści statycznych obrazów i nic w tej kwestii nie zmienimy. Natomiast użytkując plazmę odpowiednio tzn. zmieniając źródło oglądanych filmów (TV, DVD) i nawet w przypadku TV oglądany program lub jego proporcje na ekranie możemy całe lata cieszyć sie brakiem powidoków.
Wypalanie plazm jest najbardziej widoczne np. na ekranach reklamowych gdzie jest wyświetlany pasek napisów przez całe godziny i miesiące w tym samym miejscu. Stosuje sie do celów reklamowych plazmy ze względu na dużą powierzchnię i niski jej koszt. Zapewniam wszystkich, że pracujący w tych warunkach ekran LCD też wypaliłby taki pasek. Jak pisałem w innym poście w pracy spotkałem się już z podobnym przypadkiem. Oczywiście LCD jest w dużo mniejszym stopniu narażone na to zjawisko niemniej jednak jak pisał @kiki i co potwierdzam w nich też wystąpić może.

Ten wątek jednak z tego co rozumiem jest nie do roztrząsania czy logo w plaźmie sie wypalić może, czy nie może tylko jak temu zapobiegać i jakie są sposoby ewentualnego usunięcia powidoków. W mojej plaźmie mam orbiter, inwersję i wybielanie. Dwa pierwsze w/g mnie to czysty marketing natomiast wybielanie sie przydało.
I na koniec nie wiem, czy ktoś już o tym pisał, ale jeśli dobrze się przyjrzeć to Polsat i TVN wykazały się kulturą techniczną i swoje loga prezentuja w formie półprzezroczystej, która mniej niszczy nasze nabytki. Tak trzymać Panowie Prywaciarze może i telewizja publiczna dojrzeje kiedyś do tego.
Do tego czasu przestanę wspierac ją płaceniem abonamentu bo nie mogę dotować kogoś kto świadomie próbuje zniszczyc mi sprzęt.
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Bardzo dobre podsumowanie, jeśli ktoś chce się kłócić zapraszam na inne fora. Koniec dyskusji.
 
Status
Zamknięty.
Do góry