Wypalanie się plazm.

Status
Zamknięty.

NikT

New member
Skoro tak miałeś ustawione kontrast i jasność, to wg mnie nie mogłeś już nic więcej zrobić by zapobiec wypaleniu, może co najwyżej jeszcze zoomować obraz tak by znaczki wyszły poza ekran.
Chyba trzeba sie pogodzić z tym, że plazmy sie są urządzeniami uniwersalnymi i że służą wyłącznie do oglądania pełnoekranowych filmów z DVD, tudzieź HDTV.
Czyli beznadzieja. Ponieważ ja wciąż szukam sobie jakiegoś dużego okienka na świat, zdecyduję się chyba na mniejsze, CRT, ale takie, które nie wścieknie mnie po miesiącu użytkowania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nikt nie zostawia problemu samemu sobie.
Pioneer oracował system który ma przywrócić ekran do pierwotnego stanu. Jest obecnie w trakcie testów.
Pisałem też w innym poscie ,ze JVC włączony na kilka godzin bez syganału ' Śnieg" - pozbył sie duszków.
Warto spróbować.
Przeprowadziliśmy też experyment na kilku plazmach "dotarcia"
plazmy i obecnie nic sie nie wypaliło.
Kogi - zgłoś się po niedzieli , nie jesteś sam. Powiem jak wypadł test uzupełniający.
Sam jestem ciekaw. System jest opracowany przez fabryke w Japonii.
pozdrwiam
 

jacko

New member
Oto mój protest. Co wy na to ?
Jaki jest adres poczty do krritv.

"Witam !

Sprawa, o której pisze jest techniczna. Dotyczy ona wypalania logo programowych i znaczków ostrzeżeń wiekowych na ekranach plazmowych. Jest to swego rodzaju protest aby znaczków tych nie nadawać lub też ostatecznie umieszczać w innych miejscach, w których nie robią one krzywdy plazmowym ekranom.
Prostym rozwiązaniem było by zaniechać na cała audycje lub program nadawać znaczki informacyjne.
Przecież każdy ogląda program od początku jego nadawania a nie od środka czy końcówki. Nadawanie loga
przezroczystego a nie stałego nie uszkadza plazm a poza tym musi być ono mało kontrastowe. Dobrym rozwiązaniem było by też umieszczanie loga na pasku panoramy, wtedy można to prosto zniwelować zmieniając format ekranu w plazmie. Przecież niema plazm w formacie 4:3 tylko w 16:9, niech ktoś się nad tym zastanowi a nie nadają znaczki które szkodzą w formacie pseudo 16:9 i na nim loga poniżej panoramy. Chyba lepiej jest zachęcać ludzi do kupna nowych technologii a nie ich od niej odstraszać. TV ma nadawać w HDTV a robi takie proste błędy co do logo, przecież to telewizja jak na razie pod plazmy i lcd. Wiec ogólnie skandal, wszyscy płacimy chyba po to abonamenty aby cos w zamian dostawać. A my posiadacze plazm dostajemy wypalone loga i mamy jeszcze za to płacić telewizji, to skandal.
Proszę o jak najszybsze zastanowienie się nad problemem i go rozpatrzeniem z jak najlepszym i najszybszym skutkiem. Tak dalej być nie powinno, idźmy do przodu a nie cofajmy się w rozwoju."

Nie zostawiajmy tego problemu tylko go zwalczmy.
Prosze o pomoc i komentarze !!!!!!!!
 

jacko

New member
Wysłałem e-mail do tvn i nic ciekawego mi nie napisali. Oni nie sa stacja komercyjną i nie czerpia kożyści z abonentów, wiec gówno ich to obchodzi. A pozatym technicy stwierdzili ,że u nich nie ma miejsca na usytuowanie znaczków w innym miejscu.
Tak ,że współczuje wszystkim właścicielom tv 16:9 ,bo oni muszą też obraz zumować ,żeby mieć dobre proporcje obrazu. A dotego wszyscy mamy na Plazmach poobcinane łby jak ogladamy te ich "brazylijskie" i przedetopowe programy.
Ja już powoli tracę cierpliwość!!!!
 

jacko

New member
Jeszcze jedno, gdyby te 4400 przeszło osób co odwiedziło ten temat ,dało poparcie to pewnie problemu by niebyło.
Zamiast pierdzieć w stołki to niech wszyscy się wezmą do roboty.

Problem istnieje i jesli go nie masz to pewnie bedziesz go miał !!!
 

amator

New member
system zapobiegający "powidokom"

Witam,
mam od niedawna Panasonica TH-42PV60E. Jest tam w konfiguracji funkcja zapobiegająca tzw. "powidokom". Przy włączonej funkcji na max (taka jest sugestia w instrukcji) paski na bokach obrazu podczas oglądania w formacie 4:3 są jasno szare, a przy wyłączonej czarne. Mam pytanie, po pierwsze, czy "powidoki" (takie określenie jest w instrukcji), to właśnie efekt wypalania miejsc w plazmie, czy coś innego. A po drugie, czy używanie tej funkcji nie zmniejsza przypadkiem żywotności plazmy?
dzięki i pozdrawiam Wszystkich, amator
 

twEEtR

New member
kiki napisał:
witam
rozpoczynamy działania w kierunku zmian stałych elementów
mam nadzieję ,ze mozemy liczyć na wsparcie wszystkich posiadaczy plazm - tych którzy juz maja problem oraz tych którzy stoja byc moze przed takim problemem.
Pismo skierujemy do programów telewizyjnych które prowadzą interwencje.
pozdrawiam

Witam,
Od ponad roku mieszkam w Australii i od niedawna jestem posiadaczem plazmy. Tutaj posiadacze plazm zostali wsparci jakis czas temu przez organ zajmujacy sie ochrona konsumentow. Ze wzgledu na fakt iz loga oraz inne "oznaczenia" zawarte w przekazie TV byly powaznym bolem glowy dla wielu aktualnych i przyszlych urzytkownikow plazm, organ ten zarzadal znalezienia rozwiazania tego problemu.
I tak tez sie stalo.

Wynikiem tej akcji jest zarzadzenie organu, ktory jest tu odpowiednikiem polskiej KRRiT, iz kazda ze stacji TV nadajacych swoje programy na terenie Australii musi zmienic swoje loga na tzw. znaki wodne. Wten sposob piksele nie swieca nieustannie jednym kolorem.

Z tego co sie doczytalem, sprawilo to iz w tym samy momencie kiedy weszlo to w zycie (okolo 4 lata temu) sprzedaz paneli plazmowych wzrosla 5-cio krotnie. Automatycznie sprawilo to, iz w niedlugim czasie rynek byl gotowy na HDTV (DVB-T) i na dzien dzisiejszy wszystkie stacje naziemne nadaja jednoczesnie w analogu i cyfrowo (HD) z zalozeniem iz w przeciagu 2-3 lat nadawanie analogowe zostanie zaprzestane. Tak jak juz niedlugo ma to sie stac w Wielkiej Brytani.

Sam problem wypalania to niestety bolaczka, ktora w palzmach raczej nie bedzie mogla byc wyeliminowana. I musze sie tu absolutnie zgodzic z sewan'em co do faktu iz nie istnieje zadna skuteczna metoda ochrony przed efektem wypalania. Przesuwanie pikseli mozna przyrownac (oczywiscie w tym przykladzie jest DUZA przesada ale...) do np. trzymania szkla nad palaca sie swieczka. Za dlugo pozostawione w jednym miejscu zostawi czarna plame ale jesli zanim do tego dojdzie przesuniemy szkielko - plama bedzie tylko "brazowawa" (ale za to na wiekszej powieszchni). Wiec technologia ta pomoze nam w uniknieciu wyraznie widocznych wypalen i pomoze nam w rozmazaniu ich jesli mialyby takowe powstac.

To tyle moich 2 groszy :)
Pozdrawiam,
Pawel
 
Ostatnia edycja:

Fixxxer

New member
twEEtR napisał:
Witam,
Od ponad roku mieszkam w Australii i od niedawna jestem posiadaczem plazmy. Tutaj posiadacze plazm zostali wsparci jakis czas temu przez organ zajmujacy sie ochrona konsumentow. Ze wzgledu na fakt iz loga oraz inne "oznaczenia" zawarte w przekazie TV byly powaznym bolem glowy dla wielu aktualnych i przyszlych urzytkownikow plazm, organ ten zarzadal znalezienia rozwiazania tego problemu.
I tak tez sie stalo.

Wynikiem tej akcji jest zarzadzenie organu, ktory jest tu odpowiednikiem polskiej KRRiT, iz kazda ze stacji TV nadajacych swoje programy na terenie Australii musi zmienic swoje loga na tzw. znaki wodne. Wten sposob piksele nie swieca nieustannie jednym kolorem.

Z tego co sie doczytalem, sprawilo to iz w tym samy momencie kiedy weszlo to w zycie (okolo 4 lata temu) sprzedaz paneli plazmowych wzrosla 5-cio krotnie. Automatycznie sprawilo to, iz w niedlugim czasie rynek byl gotowy na HDTV (DVB-T) i na dzien dzisiejszy wszystkie stacje naziemne nadaja jednoczesnie w analogu i cyfrowo (HD) z zalozeniem iz w przeciagu 2-3 lat nadawanie analogowe zostanie zaprzestane. Tak jak juz niedlugo ma to sie stac w Wielkiej Brytani.

Pawel

Tylko pozazdrościć. Jednak jeśli mieszkałeś w Polsce to wiesz ze ten kraj jest poważnie chory a zamiast przeprowadzić poważną reorganizacje "służby zdrowia" to chorobe leczy sie za pomocą witaminy C. KRRiTV ma głęboko w dupie ze kilkadziesiąt tysiecy ludzi ma problemy z niszczeniem sprzętu poprzez idiotyczne nakazy i zakazy. U nas do wszytskiego dorabia sie ideologie i zdaniem organu odpowiedzialnego za treści w tv danie oczojebnego znaczka uzdrowi społeczeństwo i sprawe załatwi. Jednak nie tędy droga.....
 

lesli

New member
Wypalanie plazm cd.

Po licznych studiach postów z 2005 n/t wypalania plazm jednak zdecydowałem sie na pionka 436XDE. W salonach zawsze prosiłem o ustawianie obok siebie plazmę zawsze pionka i różne LCD , takie skrzywienie na pionka.
Po kupieniu go ok. 6 m-cy temu "docierałem" go przez 2mce przy następujących ustawieniach.
1) oglądanie kablówki UPC po 5 godz. dziennie , czasami nieco dłużej.
- kontrast na 23-25
- energy save poziom 2,
- jasność na poziom środkowy standart.
2) DVD oglądałem z kontrastem ok 35-45 zależenie od filmu z denona 3910 i energy save wyłaczony. Może to było za mało bo duszek tej cholernej TPV wystąpił po 2 mcach. Ale , jest on widoczny tylko na bardzo jasny tle i bardzo delikatny. Inna osoba też jak ja toche maniak musiała byc uprzedzona , więc go znalazła ale też oceniła go delikatnie.
Owszem zołza jest ale wg. mnie do zaakceptowania,
pozdrowienia dla innych plazmowców , wg. mnie dobre jest tylko to czego akurat nie mamy . Podobno nowa plazma pionka PDP 5000EX jest zabezpieczona ale jak to działa na dłuższy czas to tylko test może pokazać np. intensywnego wypalania przez pół roku, tak sądzę.
lesli
 

jacko

New member
"Od ponad roku mieszkam w Australii i od niedawna jestem posiadaczem plazmy. Tutaj posiadacze plazm zostali wsparci jakis czas temu przez organ zajmujacy sie ochrona konsumentow. Ze wzgledu na fakt iz loga oraz inne "oznaczenia" zawarte w przekazie TV byly powaznym bolem glowy dla wielu aktualnych i przyszlych urzytkownikow plazm, organ ten zarzadal znalezienia rozwiazania tego problemu. I tak tez sie stalo.
Wynikiem tej akcji jest zarzadzenie organu, ktory jest tu odpowiednikiem polskiej KRRiT, iz kazda ze stacji TV nadajacych swoje programy na terenie Australii musi zmienic swoje loga na tzw. znaki wodne. Wten sposob piksele nie swieca nieustannie jednym kolorem.
Z tego co sie doczytalem, sprawilo to iz w tym samy momencie kiedy weszlo to w zycie (okolo 4 lata temu) sprzedaz paneli plazmowych wzrosla 5-cio krotnie. Automatycznie sprawilo to, iz w niedlugim czasie rynek byl gotowy na HDTV (DVB-T) i na dzien dzisiejszy wszystkie stacje naziemne nadaja jednoczesnie w analogu i cyfrowo (HD) z zalozeniem iz w przeciagu 2-3 lat nadawanie analogowe zostanie zaprzestane. Tak jak juz niedlugo ma to sie stac w Wielkiej Brytani."

Kiedy w Polsce będzie raj ???
Pozdrawiam
 

jacko

New member
Powidok - po jakim czasie wystepuje?

Proszę o test każdego urzytkownika plazmy i odpowiedz na forum po jakim czasie pojawił mu się powidok czyli pozostałość po logo?
Po ilu minutach czy godzinach, nie chodzi mi o trwałe wypalenie.

U mnie jest on widoczny np. Logo TVP 1 już po godzinie ogladania, co mam z tą plazmą zrobić?

Sprzedawca jak i producent Panasonic informowali mnie przed zakupem, że logo jest widoczne po kilku godzinach ogladania dziennie.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.
 

dnc

Moderator
VIP
Jak każde urządzenie także i plazma ma wady. Oczywiście odpowiednie jej traktowanie zapobiegnie różnym problemom, ale jak to w życiu bywa, zdarza się czegoś zapomnieć lub niedopilnować i po zawodach. Jako właściciel plazmy ze stażem 5 miesięcznym wiem co to powidok. Widziałem jak to wygląda. Niemniej to wszystko co pojawiło mi się na ekranie znikało po kilkunastu godzinach normalnej pracy. Nie mam zatem specjalnych pretensji ani do producenta, ani tym bardziej do siebie, że kupiłem szmelc. Jestem zadowolony, bo plazmę oglądam w dzień i w nocy i obraz jest zawsze OK lub super (zależy od źródła). Mam ustawione w opcjach tryb "Normal" i daje to najlepsze efekty jakości obrazu i nic się nie wypala. Tutaj największe znaczenie ma jasność panelu. Im większa tym bardziej nagrzewa się fosfor w niej i tym bardziej świecą się loga mimo np. zmiany kanału.
 

pmr

New member
Przed chwilą oglądałem coś na Ale Kino!. Zarówno logo stacji jak i zółty trójkącik były półprzezroczyste. A zatem można - wystarczy tylko dobra wola nadawcy. Ciekawe czemu inne stacje tak się bronią przed takim rozwiązaniem.
 

dvd-r

New member
Może wyznaczymy dyżury co do pisania listów np.

Jutro ja napiszę do TVNu, jutro ktoś inny pojutrze inny i tak z każdą stacją.

Szlak mnie trafia, że nie mogę zobaczyć Magdy M nadawanej w DD5.1 na mojej plaźmie gdyż żółty znaczek ma 10 cm i nadają go oczywiście na obrazie zamiast na czarnym polu u góry.

Pozdrawiam

Artur
 

Smartek

New member
@dvd-r - W sumie nieglupi pomysl.
A moze nawet daloby rade cos zdzialac w tym kierunku (kazdy sie kiedys zlamie ;-)).

To jak?

Moze na platformie ITI cos wymysla..?
 

scott

New member
Plazma ktora wybrales jest rzeczywiscie bezkonkurencyjna

ale pomysl o TH-42PA60 - kosztuje prawie tyle samo a ma jeszcze HDMI, ale do ogladania zwyklej telewizji ja polecalbym 37" zamiast 42" - mniejszy piksel powoduje ze obraz jest optycznie gestszy, lepiej wyglada.

Co do wypalania : )
ReVoluszyn napisał:
najlepszym wyborem byloby nie oglądać TV a jedynie DVD ale tak sie przecież nie da
Da sie. Zapewniam. A ile masz czasu na myslenie : ) Praktykuje od roku i jest super. Polecam. I od razu koncza sie problemy z jakoscia obrazu, jakoscia tresci itp. No ale to jakby inny temat.
 

Smartek

New member
Jak sprawdzic jak wygladaja slynne "duszki"?

Probowalem jeden kanal wlaczony przez kilka godzin -> przelaczenie na czarny ekran (HDMI/AV), przygladalem sie ekranowi z roznych katow i nic nie widzialem..

Oczywiscie mnie to nie martwi jestem tylko jedynie lekko zdziwiony, bo tak wszyscy sa na tym punkcie przewrazliwieni, a ja nawet nie wiem jak to wyglada ^^.

Ogladam kanal jak chce, kiedy chce i ile chce.
Czesto tez patrze na divxy i dvd z pasami na gorze i na dole..

Jest OK. Zyc, nie umierac i do kina nie chodzic ;-)
 

RS4

New member
Smartek napisał:
Jak sprawdzic jak wygladaja slynne "duszki"?

Probowalem jeden kanal wlaczony przez kilka godzin -> przelaczenie na czarny ekran (HDMI/AV), przygladalem sie ekranowi z roznych katow i nic nie widzialem..

Oczywiscie mnie to nie martwi jestem tylko jedynie lekko zdziwiony, bo tak wszyscy sa na tym punkcie przewrazliwieni, a ja nawet nie wiem jak to wyglada ^^.

Ogladam kanal jak chce, kiedy chce i ile chce.
Czesto tez patrze na divxy i dvd z pasami na gorze i na dole..

Jest OK. Zyc, nie umierac i do kina nie chodzic ;-)

Odpowiedz jest w plaźmie jaką masz, panasoniki się nie wypalają tak łatwo

RS4
 

ADAM2004P

New member
Jestem załamany 90% wypowiedzi to klęska dla plazmy. KOgi ja Ci współczuję duże pieniądze wydane, sprzęt z najwyższej półki i taki bąbel. Napisz co z Twoją plazmą, miałeś obiecaną pomoc od kikiego, co z tego wyszło. Mam prośbę kto ma plazmę i nie ma powidoków niech napisze, może te 90% to przesada. Jak na razie to wniosek jeden, powidoki łapie każda plazma tylko różnie sobie radzi z ich usunięciem.
Wchodzi nowa telewizja "n", będą podpisywane nowe umowy. Propozycja dla Wszystkich którzy będą taką umowę podpisywać. Na umowie przy podpisie umieście uwagę:
"LOGA I ZNACZKI WYPALAJĄ EKRAN PLAZMY":cry:
 
Status
Zamknięty.
Do góry