Wypalanie się plazm.

Status
Zamknięty.

MarKo_wawa

New member
"wypalanie" Pioneer 436XDE

Witam wszystkich, od konca sierpnia 2006 jestem posiadaczem plazmy Pioneer 436XDE , sprzedawca (firma DSV) nie poinformowal mnie o wystepujacych "powidokach" z problemem zetknalem sie przez przypadek, czytajac to forum.
Po 3 tygodniach niestety dolaczylem do grona "zalamanych" , zaczalem uwazniej czytac i pisac na forum o "moim" problemie - duszek znaczka ograniczenia wiekowego po lewej i logo Discovery po prawej.
Otrzymalem dobre rady od Hipka ( wielkie dzieki) oraz naprawde nieoceniona pomoc od Kiki'ego ( Kiki jestes wielki, chyle glowe, podziw i szacunek, bardzo dziekuje !!!). :)
Obecnie, po dluuugim katowaniu plazmy "sniegiem" i "jasnym" ekranem, "powidoki" sa prawie niezauwazalne, specjalnie pisze prawie, poniewaz na niektorych tlach czasami sa widoczne (trzeba sie wpatrzec).
Ale mimo wszystko uwazam, ze warto bylo kupic ta plazme, obraz - zyleta, nie ma sobie rownych !!! :) :)
Zachecam wszystkich do dzielenia sie swoimi doswiadczeniami oraz do aktywnym uczestniczeniu w forum.
Kiki ( pelen profesjonalizm) jeszcze raz bardzo Ci dziekuje.
pozdrawiam wszystkich :) :) :)
 

gabat

New member
ReVoluszyn napisał:
Czy to wypalone logo bardzo przeszkadza czy idzie sie przyzwyczaic, bo jest np słabo widoczne ;D Ja zamierzam szanować TV wiec może uda mi się do tego niedopuścić ;D

Mam Panasonica 37PA50, a skoro piszesz, że jesteś bezpiecznym użytkownikiem (dla sprzętu) to na pewno 42PA50 jest dobrym wyborem. A co do znaczków to nie rozumiem problemu, bo na razie króluje obraz 4:3 więc chcąc oglądać w normalnych proporcjach musisz powiększyć (Zoom1) i wówczas loga znikają. Więc nie wiem o co tyle szumu!? Niektóre programy są co prawda nadawane w pseudo 16:9, ale jest ich tyle, że z pewnością nie uszkodzisz matrycy, a poza tym masz jeszcze Zoom3.
 

irek03

New member
mam plazmę 37pv60 ok 2 miesiące dziś zauważyłem 2 czarne punkciki obok siebie na bialym tle mam pytanie czy jest możliwe że się uszkodziły dwa piksele ?
myślałem że coś takiego dotyczy tylko lcd ,przez cały okres nie małem powidoków ustawienia tak jak dnc na normal i było wszystko ok :hmm:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Pioneer wymaga większej higieny w pierwszym okresie.
I jakość jest nieporównywalna.
Żeby osiągnać lepsze parametry nie żałowali luminoforu.
Dlatego proces "docierania" jest dłuzszy. Ale Jakość marzenie.
pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
irek03 napisał:
mam plazmę 37pv60 ok 2 miesiące dziś zauważyłem 2 czarne punkciki obok siebie na bialym tle mam pytanie czy jest możliwe że się uszkodziły dwa piksele ?
myślałem że coś takiego dotyczy tylko lcd ,przez cały okres nie małem powidoków ustawienia tak jak dnc na normal i było wszystko ok :hmm:

A mógłbyś zrobić kilka fotek abyśmy mogli ozbaczyc jak to wyglada. Przyznam, ze nie widziałem jeszcze takiego czegoś? Najlepiej zrobic zdjęcie na jakimś jasnym tle oczywiście :).
 

irek03

New member
dnc napisał:
A mógłbyś zrobić kilka fotek abyśmy mogli ozbaczyc jak to wyglada. Przyznam, ze nie widziałem jeszcze takiego czegoś? Najlepiej zrobic zdjęcie na jakimś jasnym tle oczywiście :).
pooglądałem sobie rano te punkciki i wydaje mi się że jest coś na szybie od środka widać to dopiero pod pewnym kątem hmm...
ze zdjęciami jest malutki problem .........niewiem jak je wstawić jest za wielkie:oops:
 

stereoman

New member
skorzystaj z tego linka
http://www.imageshack.us/
kliknij PRZEGLĄDAJ
odszukaj fotkę na swoim kompie/nie większą niż 1,5 mb/
kliknij HOST IT po chwili zobaczysz miniaturę swojego zdjęcia

masz podanych kilka linków i wybierasz DIRECT LINK TO IMAGE
zaznaczasz cały adres i wklejasz w swoim poście tutaj:)
czekamy
pzdr
 

irek03

New member
stereoman napisał:
skorzystaj z tego linka
http://www.imageshack.us/
kliknij PRZEGLĄDAJ
odszukaj fotkę na swoim kompie/nie większą niż 1,5 mb/
kliknij HOST IT po chwili zobaczysz miniaturę swojego zdjęcia

masz podanych kilka linków i wybierasz DIRECT LINK TO IMAGE
zaznaczasz cały adres i wklejasz w swoim poście tutaj:)
czekamy
pzdr

dzięki stereomancolera to jest malutka muszka !, jak ona tam się dostała przesuneła się w inne miejsce szok :shock: ,jak ją cholera wygonić niemam pojęcia :?


http://img209.imageshack.us/img209/9800/pict0056lq2.jpg
 

kol350

New member
witam
Czytałem że plazma Hitachi 42pd9700 się nie wypala ! - nie ma powidoków ,
tak "uparcie " twierdzi kolega Goliat
na ile ta informacja jest prawdziwa?
 

ArtyG

New member
Witam wszystkich,
Niestety dla mnie znaczki na Panasonic-u PA50 się wypalają. Wczoraj to zauważylem sprawdzając poziom czerni czy raczej ciemnej szarości w tym TV. Tą plazmę mam 8 miesięcy, kontrast i jasność ustawione caly czas w okolicach 50%, często włączony zoom a mimo wszystko zauważyłem wczoraj ciemniejszy znaczek TVP (na szczęście bardzo deilkatnie widoczny). Może trochę śnieżenia na ekranie pomoże.

Pozdrawiam
Artur
 

bildex

New member
Witam!
Posiadam Philipsa 9967D. Dotarłem plazme tak jak na forum opisywano. Kontrast poniżej 50. Kolor tak samo i jasność także.
Niedawno podkręciłem sprzęta , i okazało się że żadnych wypaleń i tym podobnie.
Świeci super i jestem bardzo zadowolony(mimo preblemów z fonią).
Pozdr
 

vicek

New member
Tryby odduchowienia

Witam,
właśnie kupiłem plazmacza ze sklepu gdzie po rozpakowaniu katowali go przez 3 dni TVP1 na ustawieniach domyślnych.
Duch jest delikatny ale widać go na ciemnych scenach (co trochę wkurza).
Na docieranie zmniejszyłem kontrast na 40%, tryb kolorów "łagodny" reszta auto.

Mam do dyspozycji narzędzia do usuwania duchów ISM (LG) w postaci inwersji, wypalania bielą i orbitera. Co polecacie na takie schorzenie? Czy śnieg na kilka godzin przez parę dni będzie lepszy, czy komletny biały ekran? Myślałem też o ustawieniu tego logosa TVP1 w odpowiednim miejscu na ekranie kompa (w grafice) i wyświetlanie go w inwersji żeby dopalić resztę matrycy..
Co sądzicie??
Pozdrawiam
 

Hardi

New member
kiki napisał:
witam
wypalanie się stałych kontrastowych symboli i loga programow telewizyjnych - to problem dla plazm od zarania...

Staraj się nie oglądać kilka dni z kolei tego samego programu...

Oglądam głównie AXN i AXN Crime, cz to oznacza, że jednak plazma będzie złym wyborem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jak oglądasz tylko jeden program to zero problemów. Bo jak się nawet wypali to i tak nie zobaczysz .
Plazma Loewe ma zabezpieczenia przed wypalaniem. I gra znakomicie tyle że jest z wyższej półki cenowej.
pozdrawiam
 

Hardi

New member
głównie oglądam AXN, ale nie cały czas, więc nie widzi mi się wypalenie... może lepiej poczekać na telewizory laserowe... ??
 
J

Judash

Guest
Hardi napisał:
głównie oglądam AXN, ale nie cały czas, więc nie widzi mi się wypalenie... może lepiej poczekać na telewizory laserowe... ??

Czekaj, czekaj....na laserowe one beda idealne jak wszystko do tej pory.
 

asnp

New member
Witam wszystkich
Po prześledzeniu wątków nt. wypalania się plazm nasuwa się wniosek iż problemem są obrazy statyczne w postaci loga stacji lub znaczków ograniczenia wiekowego.
Czy problem nie dotyczy czarnych pasów (statycznych), ktore występują podczas oglądania audycji w innym formacie niż 16:9, np. 4:3 (boczne pasy), niektóre filmy na DVD (pasy u góry i dołu ekranu) ?.

Pozdrawiam
 

vicek

New member
asnp napisał:
Witam wszystkich
Po prześledzeniu wątków nt. wypalania się plazm nasuwa się wniosek iż problemem są obrazy statyczne w postaci loga stacji lub znaczków ograniczenia wiekowego.
Czy problem nie dotyczy czarnych pasów (statycznych), ktore występują podczas oglądania audycji w innym formacie niż 16:9, np. 4:3 (boczne pasy), niektóre filmy na DVD (pasy u góry i dołu ekranu) ?.

Pozdrawiam
dokładnie.. problem dotyczy każdego statycznego "kontrastu" czyli styku jasnych pikseli z ciemnymi (również w kolorze)
dlatego aby zminimalizować efekt "czarnych pasów" stosuje się szare pasy, które są wyśrodkowane kontrastem zarówno do czarni jak i do bieli

na szczęście plazmy posiadają wiele ustawień wielkości i położenia ekranu, dzięki którym można sobie radzić z tym problemem - zupełnie eliminując pasy
pozdrawiam
 

asnp

New member
Vicek
Dziękuję za odpowiedź ale nie wszystko jest dla mnie jasne dlatego proszę o wyjaśnienie poniższych kwestii.

vicek napisał:
problem dotyczy każdego statycznego "kontrastu" czyli styku jasnych pikseli z ciemnymi
Czyli jak rozumiem problemem jest tylko styk pasów z obrazem a cała pozostała częśc pasów nie powoduje wypalania.
Idąc tym tokiem rozumowania przy wyświetlaniu np zielonego kółka na obrazie wypalaniu powinna podlegać tylko obwiednia takiego kształtu zaś wnętrze koła nie.

vicek napisał:
dlatego aby zminimalizować efekt "czarnych pasów" stosuje się szare pasy, które są wyśrodkowane kontrastem zarówno do czarni jak i do bieli
Skoro "szkodliwy" jest tylko sam styk (pasów i obrazu) to dlaczego minimalizuje się efekt czarnych pasów ?.

vicek napisał:
na szczęście plazmy posiadają wiele ustawień wielkości i położenia ekranu, dzięki którym można sobie radzić z tym problemem - zupełnie eliminując pasy
Ale przy takiej operacji tracimy część obrazu. Np. po powiększeniu formatu 4:3 tak aby uzyskać obraz na całej szerokości ekranu zostanie on ucięty z góry i z dołu.


Pozdrawiam również
 
Status
Zamknięty.
Do góry