Wybór głośników

BlackC

New member
Quadral Quintas 500

Witam
Szukam kolumn do amplitunera panasonic SA-XR57 i znalazłem QUADRAL QUINTAS 500 zestaw 5.0 za 1000zł .
Czytałem gdzieś recenzje tego amplitunera i wyczytałem coś takiego :

"Dźwięk jest zbyt metaliczny, z nadmierną ekspozycją wysokich i średnich tonów. Natomiast niskie tony są zdecydowanie "wycofane" i nie mają dynamiki - nie pomaga nawet podwojenie mocy wzmacniaczy zasilających kolumny przednie. Generalnie brzmienie jest za ostre, z szeroką, ale słabo uporządkowaną sceną. Sytuację tę można poprawić, dobierając do współpracy z amplitunerem Panasonica kolumny dysponujące mocnym basem oraz słabo wyeksponowanymi sopranami i tonami średnimi. "

Czy te kolumny spełnią te wymagania a jeśli nie to jaki zestaw 5.0 nadaje się do tego panasonica . Cena najlepiej do 1500 zł.
Pozdrawiam
 

BlackC

New member
Pokój jakieś 20 m2 w bloku z marudnym sąsiadem piętro niżej .
Po wakacjach pomyśle o zakupie subwoofera .
 
Ostatnia edycja:

BlackC

New member
Ale co z tymi kolumnami ? Czas goni i oferta może zniknąć a chyba jest dobra .
Doradźcie proszę .:blagam:

P.S Sąsiada zaproszę na impreze to przestanie marudzić !
 
Ostatnia edycja:

BlackC

New member
Audiofilem nie jestem , chodzi o to , żeby sprzęt grał przyzwoicie i cieszył ucho i oko . Szkoda mi przepłacać za sprzęt , którego i tak nie docenie a wydatków mam sporo ( wesele już za 5 miesięcy ) .
Dzięki za rady
Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak chcesz juz nacieszyć oko i podenerwować sąsiada bez woofera to kup Jamo S-606 za 1410pln.

s606.jpg
 

BlackC

New member
No to piękny sprzęt jest !
Jak znajdę parametry to zobaczymy co z tego wyjdzie .
Quintas 500 niestety już uciekły za tą cenę :sad:
Z panasem będą dobrze grały ?

A skąd ta cena ? Najtaniej znalazłem 1500 zł .
 
Ostatnia edycja:

BlackC

New member
No to mam dylemat !
Dzisiaj byłem w MM i te Quadrale jakoś mnie zniechęciły ...
Ale ta propozycja jest zachęcająca i warta rozmyślenia .
Jutro mam wypad do Brennej ale po powrocie w poniedziałek pogadam z przyszłą małżonką ( niestety to ona więcej zarabia :x i jej aprobata ma znaczenie :banned: ) i jak dojdziemy do porozumienia to dam Ci znać , a może ubijemy interes .
 

BlackC

New member
To może masz jakieś propozycje na ampli do tych kolumn ?
Wiem że nie ten temat , ale mam go dopiero zamówionego i moge zrezygnować .
Na amplituner też mam 1500 zł i 2 warunki : wysokość do 150 mm i hdmi .
Ciągle coś wybieram i zawsze kupuje panasa ...
Jakieś fatum czy co ?

FZ-7 , DVD S-52 , CQ-C1311NE , prawdopodobnie TX-32LX600P
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
troche zaoszczędzasz na kolumnach to kup sobie nowszy model amplitunera z autokalibracją.
Panasonic SA-XR58.....................1600pln
sa-xr58eg-s_10.jpg
 

Readko

New member
Serdecznie witam.

Pytałem się wcześniej o zestaw kolumn 5.0 (w przedziale cenowym do 2000 zł.) do pioneera 916 i polecono mi JBL Balboa 5.0. Mam możliwość zakupu zestawu 5.0 kolumn Jamo S 606 HCS za 1500 zł. (+ okablowanie w granicy 300zł.) i w zwiazku z tym ma pytanie jak będą one współpracowały z pioneerem w pomieszczeniu 16 m2 oraz czy lepeiej poczekać i dpłożyc do zestawu JBL?

Pozdrowienia
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Lepiej zagra zestaw Balboa jest droższy ale lepiej wyważony i szybszy. Jamo można kupic za 1410pln i są troszkę kluskowate :)
 

Readko

New member
Witam
Dzięki za podpowiedź i chyba skończy się to wizytą w studio, żeby odsłuchać oba zestawy równocześnie. Słuchałem dziś zestaw Jamo natomiast nie słyszałem jeszcze zestawu Balboa. A co rozumiesz przez pojęcie "szybsze" i spotkałem się rownież z pojęciem, iz kolumny muszą się "wygrzać" co to znaczy?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Szybsze znaczy lepiej kontrolują np bas. wybrzmiewa wtety kiedy trzeba a nie po sekundzie :) i gubi sie przy szybkich kawałkach.

Wygrzewanie to tak jak z docieraniem nowego samochodu, na początku więcej pali i nie chce tak dobrze śmigać jak po dotarciu.
 
Do góry