Wybór głośników

burdzik

New member
xxx

Tom321 napisał:
Czekam i czekam i nic? Żadnych wieści z Olsztyna o wrażeniach z odsłuchu Jamo sub 250. NIECH MOC BĘDZIE ZE MNĄ. W następnym tygodniu kupuję Magnata sub 300.
I jak to było? Aaa kupiłem sobie ciągnik. Pojemność tralala300aaa.

ToM :oops:

witam mam pytanko do ciebie jak chodzi ten magnat sub 300 bo zastanawiam sie nad jego kupnem.w sumie to chodzi mi o konkretny bass.z gory dzieki za odpowiedz.
 

Tom321

New member
Magnat Monitor Sub 300 A

No i się ziściło. Magnacik stoi juz w domku. Tylko 3 dni od zamówienia i jest. Porządna firma. Nio i cena... hmm. Tym razem chyba nie przepłaciłem. Teraz już wiem. Żadne Jamo 200-250-300 nie da rady mojemu Magnusiowi. Typowo niemiecka maszyna. Jak ma strzelać to strzela. Pewnie sąsiedzi przestaną mi się kłaniać. W stereo same S606 dają sobie świetnie radę – więc tu nic nie dodam. Natomiast w kinie domowym nowy sub wymiata jak odrzutowiec. Z power-em ostrożnie – max 1/2. Czysty niski bass, ostry w wyrazie. Przynajmniej nie przyprawia mnie o mdłości jak w przypadku suba 200 Jamo. Nie ma mowy o charczeniu. 30 cm na tarczy głośnika robi swoje.
Coś więcej, może napiszę jak przejrzę parę filmów, żeby mieć większą skalę porównawczą jego możliwości. Nio i niech opadną emocje, bo pierwsze wrażenie jest jak najbardziej OK.
ToM:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Tommy, mógłbyś nie upiększać swoich wypowiedzi kolorami? Bladoniebieski na jasnym tle jest prawie nieczytelny.

Nie wszyscy wiedzą, że to forum ma jeszcze dwie jasne wersje.

Czekamy na dalsze wrażenia z odsłuchu. Niech moc będzie z sąsiadami. :p

ArtS :)
 

Rob_Maczug

New member
jestem po odłuchu kolumn JBL, na AvR245, najpierew słuchałem L880 , powaliło mnie, aż zacząłem żałować bo kasa za nie zacna. Grają super w audio, jak dla mnie oczywiści. Właściwie to chciałem porównać E90 z Beta. Bety już nie usłyszałem, E90 (była głównym powodem odsłuchu), w porówniu z L880 wypadła jakby "delkatniejsza", L880 zdecydowanie dynamitniejszy. W kinie odsłuchałem E90 już z subem i centralem, koncerty i film , to juz ekstra,.
Delemat mam nieziemski, czy ktoś miał podobny delemat?
Czy rzeczywiście L tak bije E ?
Czy może "przód " zrobić z L, a sub i boki z E, ma to sens?
Chciałem jeszcze posłuchać E80 , ale jeśli ma slabszy bas, od E90 to chyba nie ma sensu.
Czy ktoś ma cosik z serii L ?
 

burdzik

New member
pyt do toma

tom mam pytanko jeszce do ciebie skad zamowiles magnata sub 300 bo chyba tez go kupie.bo w sumie to nic lepszego mi nie trzeba.za odpowiedz z gory dzieki.
 

Tom321

New member
Ja zamawiałem w megamedia.pl
Maja dobrą cenę
Na trzeci dzień po zamówieniu miałem już go w domku.
Hihi po dwóch dniach dopatrzyłem się, że na pudełku dokleili Polską instrukcję. Szkoda tylko, że nie dają kabelka ampli-sub.
Z wyboru jestem b.zadowolony.
ToM

blackninja napisał:
Czekamy na testy ze zdjęciami, niestety Jamo 250 popyt zbyt duży i wyrywają z rąk, może właściciele opiszą :)

A jakoś ludzi trafiło tak na tego suba jamo 250. Chyba nie wiedzą co czynią. Nie wypowiem sie na jego temat. Zaczekam na opinnie szczęśliwych "właścicieli" jak dobrze to ujął Blackninja. Ja do nich nie należę, choć były takie plany. Z tym subem jest jak z wiatrem. Niby jest, a nie widać go na rynku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jest, jest dostępny.
A braki wynikają z zapotrzebowania. Kto sprawdził juz wie co mu do szczęścia potrzeba. Jamo 250 w klasie cenowej jest znakomity.
 

jezikk

New member
Rob_Maczug napisał:
czy do frontów L880 można dać central E25?

Co do opinie na temat zestawu JBL L-Studio skrobnalem pare zdan na forum - http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=86630&postcount=6 .Bylem prawie zdecydowany ale.... zalezy do czego maja one byc wykorzytywane. Jesli tylko do KD to pierwsza liga, ale jesli lubisz dobre stereo to tu L880 pozostawiaja troche do zyczenia. A marketingowy belkot z glosniczkie >20kHz dajacym extra doznania to lipa.

Co do mieszania L i E nie polecam. To zupelnie inna polka glosnikow, wrecz bym powiedzial ze seria L to tak prawie 2 klasy wyzej niz E. Co do cetralnych ogolnie to w KD jest to bardzo wazny element zestawu i polecam dobry jego wybor. Bo to przez niego idzie 90% dialogow jakie slyszymy, jak dasz badiewny center to bedzie zalowal. Sluchalem E25 i naprawde jest on luchutki, odrobine lepiej sprawuje sie E35. Zawsze mozesz poszukac centralnego z inej parafi ktory by sie zgrywal z Lka ale nie bedzie Ci latwo cos znalesc.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do L880 można dać EC25 ale to głośniczek budżetowy, dużo lepiej zabrzmi EC35, a juz ekstra LC1 lub LC2. Supertweetery działają i to bardzo dobrze, co prawda poprawiają co innego niż na myśłi ma marketing :) Dobrze pokazuje to opis pomiarów:

 

burdzik

New member
pytanko

ja rowniez kupilem magnata sub300 no i mam do ciebie pytanie.moj po cichu gra dobrze czysto a jak zglosnie to charczy niewiem slychac jak by cewka tarla o magnes jak glosnik bardziej sie wychyla w sumie to go 2 raz zalaczylem i chyba musze go oddac do reklamacji.a ty pisales ze u ciebie max na pol vol a u mnie na pol to juz charczy jakis fabrycznie felerny mialem chyba pecha jesli ty piszesz czysty bass to musze go oddac.ale jesli juz go przetestowales to napisz cos wiecej...
 
Do góry