Wybór głośników

Tom321

New member
burdzik napisał:
ja rowniez kupilem magnata sub300 no i mam do ciebie pytanie.moj po cichu gra dobrze czysto a jak zglosnie to charczy niewiem slychac jak by cewka tarla o magnes jak glosnik bardziej sie wychyla w sumie to go 2 raz zalaczylem i chyba musze go oddac do reklamacji.a ty pisales ze u ciebie max na pol vol a u mnie na pol to juz charczy jakis fabrycznie felerny mialem chyba pecha jesli ty piszesz czysty bass to musze go oddac.ale jesli juz go przetestowales to napisz cos wiecej...

Z opisu wynika, że uszkodzony. Zwyczajny pech. Przy normalnych ustawieniach ciężko jet przesterować Magnata. U mnie chodzi na połowie powerka, bo tak jest optymalnie. Ustawiałem też na maxa i nie ma mowy o chrapoleniu. Nawet gdy suba podbijam na ampli do +5. Reklamuj jak jeszcze tego nie zrobiłeś.
ToM.
 

Remik82

New member
Siemaka, mam 2500-3000zl na amplituner i glosniczki 5.0, suba zostaje moj stary kody sw 1000v.2. Z mieniam z pionka vsx-415 wiec nowy zestawik musi grac sporo lepiej :). Co polecacie , czy wtej cenie mozna kupic dobry sprzet?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Możesz kupić dość wypasiony amplituner JVC RX-D411 i kolumny Rubicon RP-16F/S/C

104959_rx-d411s_e.jpg


dot
• Moc wyjściowa: Stereo: 110 W x 2, 6 omów przy 1kHz, z 0,8% THD
Surround: 110 W x 7, 6 omów przy 1kHz, z 0.8% THD
• Dolby Digital EX/Dolby Digital/Dolby Pro Logic IIx/Dolby Pro Logic II
• DTS/DTS-ES/DTS NEO:6/DTS 96/24
• DVD kompatybilne z wielokanałowym dźwiękiem audio
• Trzy 21-szpilkowe wejścia SCART
• Wzmacniacz cyfrowy Hybrid Feedback Digital Amplifier, wersja III
• Interfejs HDMI -- umożliwia przesłanie jednym kablem sygnału cyfrowego video i audio
• Konwertuje dowolny sygnał video (z dowolnego wejścia) do standardu HDMI i umożliwia przesłanie sygnału wysokiej rozdzielczości jednym kablem
• CC Converter (2 tryby)
• Wejście USB - możliwość odbioru sygnałów audio z komputera
• Funkcja korekcji ustawień kanału centralnego
• Wirtualny, tylny głośnik przestrzenny - szersze pole dźwięku bez potrzeby stosowania dodatkowych głośników
• Tryb gier (Dolby Pro Logic IIx/Dolby Pro Logic II)
• 3D-PHONIC
• Precyzyjna konfiguracja dźwięku przestrzennego
• DAP dla wielokanałowych źródeł dźwięku: THEATER 1/THEATER 2/HALL 1/HALL 2/DANCE CLUB/LIVE CLUB/PAVILION/ALL CH STEREO
• DAP dla 2-kanałowych źródeł dźwięku: MONO FILM/THEATER 1/THEATER 2/HALL 1/HALL 2/DANCE CLUB/LIVE CLUB/PAVILION/ALL CH STEREO
• 3D Headphone
• 192kHz/24-bitowy przetwornik P.E.M. D.D. (kanały przednie)
• Cyfrowy korektor DSP
• Uniwersalny pilot A/V-STB z podświetleniem

123.jpg


RP-16 jest konstrukcją 2,5-drożną, typu bas-refleks, z miękką kopułką wysokotonową (25 mm) i dwoma głośnikami niskośredni-otonowymi o średnicy 155 mm, z koszem z wytłaczanej blachy. Głośniki pracują w symetrycznym układzie d'Appollito. Obudowa wykonana została z płyty MDF i wzmocniona wewnętrznymi wieńcami. Zwrotnica z elementami wysokiej jakości, m.in. kondensatorem polipropylenowym i cewką powietrzną. W celach estetycznych, maskownica licuje się z przednią ścianką.
Głośnik centralny RP-16C MkII to nowa wersja dobrze przyjętego modelu podstawowego RP-16C. Jest to konstrukcja dwudrożna typu bas-refleks. Wysokie tony obsługuje bardzo dobra, 25-mm kopułka tekstylna, zaś niższy zakres bardzo dobre, 100-mm głośniki z powlekaną papierową membraną. Zwrotnica zawiera bardzo dobre elementy, m.in. kondensator polipropylenowy i cewkę powietrzną. Znakomite są także złocone, wygodne do zakręcania zaciski głośnikowe. Wylot bas-refleksu umieszczono na tylnej ściance.
Głośnik surround RP-16S MkII to nowa wersja dobrze przyjętego modelu podstawowego RP-16S. Jest to konstrukcja dwudrożna typu bas-refleks. Wysokie tony obsługuje bardzo dobra, 25-mm kopułka tekstylna, zaś niższy zakres bardzo dobry, 100-mm głośnik z powlekaną papierową membraną. Zwrotnica zawiera bardzo dobre elementy, m.in. kondensator polipropylenowy i cewkę powietrzną. Znakomite są także złocone, wygodne do zakręcania zaciski głośnikowe. Na tylnej ściance ulokowano także zaczep ułatwiający łatwy montaż na ścianie.
 

deniro24

Member
Bez reklam
Witam po przerwie. Jako założyciel tego tematu cieszę się że się tak rozrósł...Ale do rzeczy, wstyd - ale jeszcze nie kupiłem zestawu kolumn. Na szczęście problemy z gotówką się skończyły i mogę kupić zestaw 5.0 (suba kupuję osobno). Posiadany przezemnie amplituner to Yamaha RXV659 - mam dosyć Tonsili podłączonych do niego:(

Pokój 20m2
Przeznaczenie muzyka/film - 50/50

Chciałbym wybrać między zestawami Jamo E680, E600, E6CEN i Jamo S606, S60SUR, S60CEN. Zauważyłem że zestaw S606 cieszy sie dużą popularnością i zbiera pochlebne opinie, natomiast bardzo mało informacji jest o zestawie E680. Na papierze S606 wydają być nieco mocniejsze. Chociaż sam niewiem. W muzyce te dwa głośniki niskotonowe 20cm w jamo E680 mogą dać lepszy efekt basowy niż jeden niskotonowiec w Jamo S606 (też 20cm). Skuteczność tez jest po stronie E680 - 90db, w stosunku do 89db S606. Ale z drugiej strony zastanawia mnie bardzo duża różnica w wadze: E680 - 13,8kg sztuka, S606 - 22kg sztuka!

Może ktoś z was miał okazję posłuchać oba zestawy? Proszę o sugestię również blacknija - jak sądzisz jaki zestaw zagra lepiej z moim ampli? (posiadasz w swojej ofercie te zestawy?)

Z góry dzieki za ewentualna pomoc.
Pozdrawiam.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W pomieszczeniu jakim dysponujesz sprawdzą się S606 i E680PPL, te pierwsze są znacznie cięższe także pod względem basu, w ostatnim czasie odczuwam zwiększoną sprzedaż 606 zapewne pod względem wyglądu :)
 

KrisRz

New member
Witam wszystkich i pozwolę sobie podpiąć się pod temat ze swoim pytaniem.

Mam zestaw oparty na ampli Yamaha RX-v350 (kupiony ze dwa lata temu) i do niego komplet Eltaxa (5.0). W związku ze zmianą lokum i kolorystyki pokoju, w którym stoi chcę zmienić kolumny na inne (coś a'la teak/mahoń).
I teraz pytanie co wybrać w cenie ok. 1000 zł? Myślałem o komplecie Rubicon RP 26 MkII. Czy to znośny sprzęt?
A może niższa półka plus kilka setek i zrobić 5.1?

Zaznaczam, że jestem laikiem w tych sprawach bez ambicji audiofilskich. Interesuje mnie dość dynamiczne brzmienie z soczystym basem. Sprzęt służy 50/50 muzyka/KD.
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam.
 

KrisRz

New member
Dzięki blackninja za odpowiedź.

Jeszcze Cię pomęczę, ok?;)

1. Czy RP-26 zagrają odczuwalnie lepiej od moich Eltax Discovery, czy raczej tej różnicy nie odczuję?

2. Za ile kupię u Ciebie ten zestaw w w/w kolorze?

3. To już do wszystkich: kto chce kupić mało śmigane Eltaxy Discovery 5.0 w kolorze buk w stanie niemal idealnym - zapraszam na priv.:D

Pozdrawiam.
 

Andmat

New member
Pozwolę podłączyć się do tematu :))

Właśnie niedawno stałem sie posiadaczem nowego Amplitunera Harman Kardon AVR-245 i szukam do niego głośników.Do tej pory słuchałem na Sony z podpisu i kolumny Voice Kraft (kilka lat temu budżet nie pozwalal na zakup czegos lepszego :( )Teraz sytuacja uległa poprawie i nadszedł czas na zmiany;)
Pokój to ok 40m2.Preferencje Kino 80% muza 20% Różna-oprocz Jazzu
Doradzicie coś niezobowiązująco?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W tych pieniądzach to tylko Balboa. Być może za jakieś 2300. Ten zestaw posiada sub i niedługo oprócz jasnego buku będzie dostępny w czarnym kolorze.

ArtS :)
 

msok

New member
witam,
postanowilismy z zona kupic zestaw kina, strasznie sie napalilem na amplituner pioneera VSX 917 K+ dvd DV-400V-K, no i to zawezilo nasz budzet, wiec postanowilem zakupic zestaw KODA AV 701+SW550, co o nim sadzicie i czy ewentualnie mozecie polecic cos innego w tym przedziale cenowym ok 1000.
 
Do góry