Wybór głośników

zibi61

New member
Co do ONKYO TX-SR 674?

Zdecydowałem sie na ampituner ONKYO TX-SR 674. Do tego mam zamiar kupić zestaw QUADRAL QUINTAS 500. Ale powstał dylemat. Sprzedawca mi je odradza. Twierdzi że przeszkodą jest 4-omowa impedancja i nie zagrają dobrze z tym ampli. Mogą nawet spalić końcówki wzmacniacza. Co Wy na to? Dla mnie ten zestaw brzmi fantastycznie (oczywiście w tej klasie cenowej - 1050zł). Nie mam zamiaru wydawać wiele więcej. Co ewentualnie w tym przedziale cenowym (max. 1300zł) by jeszcze do tego ampli pasowało. Dodam jeszcze że większość (chyba zdecydowana) to będzie kino domowe, z muzyki jedynie jakieś koncerty lub programy muzyczne z N-ki. Proszę o pilne porady - chyba jutro będę musiał coś zdecydować. Pozdrawiam.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Powiem tak. Skoro wydałeś sporo na amplituner nie powinieneś oszczędzać na kolumnach. Z drugiej strony Onkyo 504 są oferowane z QQ500 i jest dobrze, więc gadanie o 4 omach włóż między bajki. Ustaw tylko niższą impedancję w amplitunerze (jeśli jest to do ustawienia).

ArtS :)
 

depesz

New member
Tak, Onkyo 674 ma możliwość ustawienia 4 Omów.
Sprzedawca pewnie chce wypchnąć jakiś inny zalegający mu sprzęt i stąd odradzanie dobrze schodzących Quadrali;)
 

blady52

New member
a ja czekam!!!!

blady52 napisał:
blackninja napisał:
blady52 do F28 już zdecydowanie lepiej 1907, anpisz nam później o cenach jakie Ci zaproponowali, sprawdzimy :)

byłem dzisiaj i słuchałem na denonie dvd 1730 i ampli 1907 /1800,00 pln/- film The Doors, muzyka Ravel i Led Zeppelin -dziwny zestaw no nie? ale to moja muzyka, bo 52 coś znaczy
1. celestion f28+f48c- było nieźle
2. ale posłuchałem również muzyki na rubikonach rp-36 i zdecydowanie mi bardziej odpowiadało.

Wybieram się również aby posłuchac dali concept 6 z onkyo 504 / mam dvd 404/

ale mam dylemat bo mam niewiele miejsca na fronty, odległośc rozstawu osi kolumn to 150 cm, co powoduje, że mam wątpliwości czy warto się pchac w takie zestawy, czy nie lepiej myślec o samym kinie.
Pytanie - czy taka odległośc jest do zaakceptowania???? może fronty węższe /cieńsze/ tylko jakie???l

dzisiaj słuchałem dali, najpierw concept 6-nieźle, ale później suite 1.7 - powalający dźwięk super i cena niestety też, a prezentują się znakomicie
 

deniro24

Member
Bez reklam
don111 napisał:
ad 2
ja mam tak rozwiązany system audio, oczywiście że to zdaje egzamin, mam w miare dobrej jakości stereo i kino w jednym (jako przedwzmacniacz kinowy Denon 2106)


Napisz coś więcej o swoim zestawie/konfiguracji. Rozumiem że do ampli bezpośrednio podłączone są tyły, centralny i sub. Poprzez preout w ampli podłączamy wzmacniacz lub końcówkę mocy, tak? A do wzmaciacza lub końcówki mocy idą fronty. A jak to jest z regulacją głośności? Czy słuchając samo stereo (wzmacniacz+fronty) musi być włączony ampli? Jeżeli tak to czym reguluję głośność - ampli czy wzmacniaczem stereo? Podobnie w przy oglądaniu filmu 5.1 - jak wygląda sprawa z regulacją głośności? Czym regulujemy? A co jak we wzmacniaczu nie ma wejścia pre-in? Jak wtedy podłączamy (czy wogóle można bez pre-in podłączyć?)

Przepraszam że tak dużo pytań na raz, ale niewiele wiem o takiej konfiguracji, oraz bardzo trudno znaleźć jakieś konkrety na ten temat (wszędzie tylko "podłącz wzmacniacz stereo pod preout w ampli i masz przyzwoite stereo oraz KD":)

Ja w stereo uwielbiam podbity dolny zakres, a mój ampli jak dla mnie ma niewystarczającą ilość basu.
 

don111

Banned
ja mam zestaw kolumn Paradigm (7v4 przody) i Denona 2106, do tego wzmacniacz Marantz pm 80 i gra nieporownywalnie lepiej od ampli kinowego :)

jest dokładnie tak jak piszesz - wyjście pre-out w amplitunerze łączysz ze wzmacniaczem - jeśli ma bezpośrednie podłączenie pre-in, jeśli nie ma (a większośc nie ma) to po prostu podłączasz pod tuner/cd/vcr czy coś takiego :)

zmieniając głośnosc w amplitunerze kinowym zmieniasz również głośnosc frontów zasilanych wzmacniaczem, możesz tak słuchac samego stereo jak i 5.1, ewentualnei możesz podłączyc jeszcze osobno dvd cinchami bezpośrednio do wmacniacza (wtedy tylko przełączasz źródło sygnału w nim - sygnał z amplitunera/sygnał bezpośrednio z dvd - w zależności do jakich złącz podpiąłeś, ale to chyba jasne) i wtedy amplituner kinowy może byc wyłączony, bo dźwięk idzie od razu do wzmacniacza

ja u siebie mam gałkę potencjometru wzmacniacza nastawioną na stałą wartośc (ok godz 10:30) i reguluje sobie tylko głośnosc amplitunerem

ważne żeby przed podłączeniem kolumn ustawic amplituner dosyc głośno i zapamiętac mniej więcej poziom tej głośności, aby później po podłączeniu kolumn do wzmacniacza odpowiednio ustawic potencjometr na stałą wartośc właśnie - to ważne oczywiście dla dźwięku 5.1 (jeśli źle ustawimy potencjometr we wzmacniaczu to będzie różnica w głośności między przednimi głośnikami a centralnym i surroundami)
.... i to w zasadzie jedyna trudnośc przy podłaczeniu wzmacniacza :)
 

deniro24

Member
Bez reklam
don111 napisał:
ja mam zestaw kolumn Paradigm (7v4 przody) i Denona 2106, do tego wzmacniacz Marantz pm 80 i gra nieporownywalnie lepiej od ampli kinowego :)

jest dokładnie tak jak piszesz - wyjście pre-out w amplitunerze łączysz ze wzmacniaczem - jeśli ma bezpośrednie podłączenie pre-in, jeśli nie ma (a większośc nie ma) to po prostu podłączasz pod tuner/cd/vcr czy coś takiego :)

zmieniając głośnosc w amplitunerze kinowym zmieniasz również głośnosc frontów zasilanych wzmacniaczem, możesz tak słuchac samego stereo jak i 5.1, ewentualnei możesz podłączyc jeszcze osobno dvd cinchami bezpośrednio do wmacniacza (wtedy tylko przełączasz źródło sygnału w nim - sygnał z amplitunera/sygnał bezpośrednio z dvd - w zależności do jakich złącz podpiąłeś, ale to chyba jasne) i wtedy amplituner kinowy może byc wyłączony, bo dźwięk idzie od razu do wzmacniacza

ja u siebie mam gałkę potencjometru wzmacniacza nastawioną na stałą wartośc (ok godz 10:30) i reguluje sobie tylko głośnosc amplitunerem

ważne żeby przed podłączeniem kolumn ustawic amplituner dosyc głośno i zapamiętac mniej więcej poziom tej głośności, aby później po podłączeniu kolumn do wzmacniacza odpowiednio ustawic potencjometr na stałą wartośc właśnie - to ważne oczywiście dla dźwięku 5.1 (jeśli źle ustawimy potencjometr we wzmacniaczu to będzie różnica w głośności między przednimi głośnikami a centralnym i surroundami)
.... i to w zasadzie jedyna trudnośc przy podłaczeniu wzmacniacza :)

Dzięki serdeczne za odpowiedź.
W najbliższym czasie będę kupować suba Jbl E250 i chyba da radę żeby sub grał w stereo podłączony do ampli, podczas gdy fronty bedą szły z końcówki mocy (wzmacniacz stereo)? Słyszałem gdzieś że w niektórych przypadkach podczas słuchania w stereo sub nie dostaje żadnego sygnału i jest cisza z jego strony, chociaż może to kwestia podłączenia go?
 

don111

Banned
to zależy tylko od amplitunera kinowego i jego ustawień (u mnie sub działa bez problemu również w stereo), ale chyba w większości amplitunerów nie powinno byc z tym problemów
 

Readko

New member
Serdecznie witam.

W związku z kilkoma propozycjami w tym wątku co do zestawu kolumn do kina domowego mam pytanie, jaki zestaw podszedł by pod pioneera 916. Cena zestawu około 2000 zł, pomieszczenie około 16 m2.

Pozdrawiam.
 

Readko

New member
Narazie myślę o zestawie 5.0. Z tego co się oriętowałem to za sam sub należy liczyć minimum 700 zł. tak, że można go zakupić nieco później a teraz lepiej przeznaczyć tę kwotę na 5.0.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
O to możesz kupić dobry zestaw JBL Balboa 5,0...............1988pln

1955.jpg

1948.jpg

2541.jpg
 

zajaczek

New member
Witam,
a co sadzicie o tym zestawie JBL SCS 178
http://allegro.pl/item161446751_jbl_scs_178_super_zestaw_5_1_dostawa_gratis_.html
co prawda mam w domu subwoofer JBL seria GT-4 30cm i myslalem o kupnie czegos bez subwofera, ale on jest za mocny i nie potrzebuje takiego, pozatym chce kupic zestaw a nie kapletowac kazdy glosnik osobno. ogolnie bedzie mi to sluzyc do wiekoszsci filmy,tv,muzyka,konsola. nie mam szczegolnych wymagan jak narazie dzialalem na tym JBL i wiezy.. podpiete wszystko pod kompa:). Prosze o jakas opinie bo nie bede miec mozliwosci przesluchania tego a nawet jesli to w sklepie choc w domu bedzie to inaczej grac.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zacznijmy od tego, że SCS178 można kupić za 999pln, nadaja sie do kina i słuchania muuzyki przy włączonym uprzestrzennianiu dzwięku w amplitunerze.
 

zajaczek

New member
tak tylko jak sie spisuja te glosniki?? czy jest cos lepszego w tej cenie??
amplituner bede chcial kupic tak do 1200zll lub taki jak wystarczy. wymary mojego pokoju to 3X4,5 mam mozliwosc przerobienia tego subwofera na aktywnego bo mam wszystko co potrzeba ale czy jest sens? pozniej nie dokupie reszty glosnikow? pozatym ten glosnik jest mocny i pewnie reszta nie da rady zeby to jakos zgrac do kupy.
 
Do góry