Wybór głośników

notes_nt

New member
JBl lepsze

Witam serecznie !!
Jestem w posiadaniu Quadrali Quintas 500 od dobrego roku. Pracują u mnie bez suba na 16 m2 z Denonem- obecnie z modelem 1907 a przedtem z 1706. Za taką kwotę bardzo ciężko znaleźć coś lepszego na rynku,ale jeśli ma się możliwość wydania większej gotówki to polecam zakup czegoś lepszego. Quadrale mają naprawdę niezły bas, brakuje jednak średnich tonów,a góra pasma jest trochę za ostra co na dłuższą metę jest męczące.Moim zdaniem lepiej poczekać i odłożyć więcej kasy żeby potem długo się cieszyć a nie żałować i za pół roku stracić na odsprzedaży.
Sam jestem w takiej sytuacji i teraz też łapczywym okiem spoglądam na JBL E80 (też jak kolega wyżej uważam je za wystarczające), ewentualnie biorę pod uwagę Tannoy F4. Jeśli w najbliższym czasie uda mi się ich odsłuchać to zdam relacje na forum.
Pozdrawiam !!
 

deniro24

Member
Bez reklam
don111 napisał:
...inna sprawa że do e100 musiałbyś dokupic jakiś dodatkowy wzmacniacz bo ten amplituner by raczej przy nich "padł" trupem...

1. Jaki Twoim/Waszym zdaniem amplituner AV prawidłowo by wysterował JBL E100?

2. Myślałem kiedyś o dokupieniu dobrej klasy wzmacniacza stereo żeby podłączyć go do pre-out w ampli AV, a do wzmacniacza stereo podłączyć fronty z KD. Takie zestawienie teoretycznie dało by możliwość cieszenia sie w pełni z dużych kolumn frontowych jeżeli chodzi o stereo. Jednak wszystko co czytałem na ten temat w necie to teoria - wszyscy piszą że jest taka mozliwości i nic więcej, żadnych testów praktycznych. Sam jestem ciekaw czy to by "zdało egzamin".

Coraz bardziej skłaniam sie ku Quadral Quintas - myślę że mój ampli mógł by pokazać na co stać te kolumny, czego nie mogę powiedzieć o JBl E100 (trzeba pożądnej mocy żeby ruszyć tak duże głośniki).
 

don111

Banned
ad 1
prawde mówiąc żaden, może jakiś wysoki HK 435 czy 635 by "od biedy " dał rade...

ad 2
ja mam tak rozwiązany system audio, oczywiście że to zdaje egzamin, mam w miare dobrej jakości stereo i kino w jednym (jako przedwzmacniacz kinowy Denon 2106)
 

Kamyk

New member
masaj007 napisał:
2.Procesor amplitunera przerabia dźwięk na 7.1. Niestety psuję to trochę dźwiękco by nie pisali. Z 6.1 jest to samo. w 7.1 dochodzi dodatkowa para tylnych głośników surround
3. Do 6.1 lub 7.1 zalezy jak ustawisz i co daje amplituner

Masaj co masz na mysli piszac, ze amplituner z procesoerem do 7.1 psuje dzwiek ?


Piotrek
 

blady52

New member
odległośc dt tv lcd

jak blisko można ustawic fronty QQ500 od tv. w zasadzie nie mam dla nich miejsca jak tylko 30 cm od krawędzi tv. gdiś wyczytałem że potrzebne jest ekranowanie ???
 

fazer58

Member
Bez reklam
Witaj! Moja wiedza na ten temat jest nastepujaca.Kolumny najlepiej jest odsluchać w swoim domu.Akustyka pomieszczenia,jego wielkość,sposob ustawienia,Twoje muzyczne preferencje,to jest jedna calość.Kolumny tworzą ze sluchaczem trójkąt równoboczny,lub równoramienny w proporcjach:eek:dleglość kolumn od siebie to 1.0,słuchacz, od linii kolumn to 1.6.
Jak będziesz sluchał (powiem to bardzo laickim językiem),to wysokie tony(wszelkie sybilanty,głoski syczące) nie powinny Cię męczyć,nic nie powinno syczeć,nie powinno Cię kłuć w uszy.Bas,bas jest bardzo ważny,tu generalnie nic nie powinno buczeć,dudnić.Dobry bas,nisko schodzi,ale nigdy "buczy",nie wybrzmiewa długo, lecz jest bardziej impulsowy.Dla mnie lepiej krótki i twardy,niż mięsisty,rozlazły.Lepiej niech mruczy,a nie dudni.
Jeszcze jedno.Panuje opinia,że rasa żółta,elektronikę to zrobi dobrą,lecz głośniki,to już domena europejczyków i amerykanów.Także:duńczycy,niemcy,anglicy,francuzi,chyba producentów z tych krajów powinieneś się trzymać.Pozdrawiam.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
AVR-435.....................3098pln
AVR-635.....................3782pln
DPR-2005....................4758pln

Quadrale sprawdzają sie przy bliskim ustawieniu od ściany, wszystko jednak w dużej mierze zależy od pomieszczenia.
 

blady52

New member
głośniki do KD

zastanawiam się nad zestawem ampli + głośniki do KD /mam dvd onkyo 404/.
początkowo myślałem o QQ 500 lub Tannoy Mercury, albo JBL Balboa /bo z subem za 2500. Po głowie plątało się jeszcze M-Audio piano 2000 i gdzieś tam Jamo /ale źle o nich piszą/. Wszystko byłoby dobrze gdybym nie wybrał się do audio center i sympatyczny człowiek nie pokazał mi celestion seria F28. poza tym zaproponował zamiast amplitunera onkyo, do tych kolumn denona , czemu się nie sprzeciwiam bo nad tą marką rónież się zastanawiałem Jestem laikiem kształconym na forum hdtv jeżeli chodzi o sprzęt do słuchania, a lubię posłuchac bardzo różnorodnej muzyki od Deep Purplepo po jazz i klasyczne standardy,50/50 kino i muzyka, pokój 20 m2 nie przeładowany meblami ale z małym kominkiem. I tu konkretne pytanie czy celestion za 3000 pln /5.0/ czy coś innego.
mam również zaproszeie na odsłuch
:confused:
 

blady52

New member
może jednak ktoś pomoże

blady52 napisał:
zastanawiam się nad zestawem ampli + głośniki do KD /mam dvd onkyo 404/.
początkowo myślałem o QQ 500 lub Tannoy Mercury, albo JBL Balboa /bo z subem za 2500. Po głowie plątało się jeszcze M-Audio piano 2000 i gdzieś tam Jamo /ale źle o nich piszą/. Wszystko byłoby dobrze gdybym nie wybrał się do audio center i sympatyczny człowiek nie pokazał mi celestion seria F28. poza tym zaproponował zamiast amplitunera onkyo, do tych kolumn denona , czemu się nie sprzeciwiam bo nad tą marką rónież się zastanawiałem Jestem laikiem kształconym na forum hdtv jeżeli chodzi o sprzęt do słuchania, a lubię posłuchac bardzo różnorodnej muzyki od Deep Purplepo po jazz i klasyczne standardy,50/50 kino i muzyka, pokój 20 m2 nie przeładowany meblami ale z małym kominkiem. I tu konkretne pytanie czy celestion za 3000 pln /5.0/ czy coś innego.
mam również zaproszeie na odsłuch
:confused:
czekam na wsparcie
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Idź na odsłuch , jeżeli jest darmowy :) to może Ci tylko rozjaśnić. F28 to bardzo dobre kolumny otrzymały wyróżnienie magazynu Hi-Fi w 2006 roku. nad jakim amplitunerem Denona myślisz?
 

blady52

New member
blackninja napisał:
Idź na odsłuch , jeżeli jest darmowy :) to może Ci tylko rozjaśnić. F28 to bardzo dobre kolumny otrzymały wyróżnienie magazynu Hi-Fi w 2006 roku. nad jakim amplitunerem Denona myślisz?

myślę o AVR 1707, chyba że lepszy byłby 1907
 

ArtS007

New member
Bez reklam
deniro24 napisał:
Pytanie trochę z innej beczkido znawców: czy do ampli można podłączyć dwa suby?

Można, wykorzystując nawet zwykły rozgałęźnik. W amplitunerze korzystasz oczywiście z wyjścia na subwoofer. Jednak zgranie dwóch subwooferów może być problemem z punktu widzenia akustyki pomieszczenia.

ArtS :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
blady52 do F28 już zdecydowanie lepiej 1907, anpisz nam później o cenach jakie Ci zaproponowali, sprawdzimy :)

Co do dwóch subów to są do tego wyspecjalizowane modele amplitunerów, np, Harman AVR-745

avr745btw9.jpg
 

deniro24

Member
Bez reklam
To jak to w końcu jest z tymi dwoma subami: wystarczy tylko jakaś przejściówka czy potrzebny jest specjalny ampli? Jeżeli to drugie to czy tylko H/K robi takie amplitunery?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Obecność dwóch wyjść dla subwoofera ma jedynie tę zaletę, że są one najprawdopodobniej "zasilane" z dwóch przedwzmacniaczy. Jednak nawet co do tego mam spore wątpliwości. Kabel Y wystarczy. Choć to rozwiązanie HK jest fajne, gdyż do dużych pomieszczeń podłączenie dwóch subów może się przydać i nie ma wówczas dylematu, gdzie je podłączyć. :)

ArtS :)
 

blady52

New member
blackninja napisał:
blady52 do F28 już zdecydowanie lepiej 1907, anpisz nam później o cenach jakie Ci zaproponowali, sprawdzimy :)

byłem dzisiaj i słuchałem na denonie dvd 1730 i ampli 1907 /1800,00 pln/- film The Doors, muzyka Ravel i Led Zeppelin -dziwny zestaw no nie? ale to moja muzyka, bo 52 coś znaczy
1. celestion f28+f48c- było nieźle
2. ale posłuchałem również muzyki na rubikonach rp-36 i zdecydowanie mi bardziej odpowiadało.

Wybieram się również aby posłuchac dali concept 6 z onkyo 504 / mam dvd 404/

ale mam dylemat bo mam niewiele miejsca na fronty, odległośc rozstawu osi kolumn to 150 cm, co powoduje, że mam wątpliwości czy warto się pchac w takie zestawy, czy nie lepiej myślec o samym kinie.
Pytanie - czy taka odległośc jest do zaakceptowania???? może fronty węższe /cieńsze/ tylko jakie???l
 

blady52

New member
w uzupełnieniu

blady52 napisał:
blackninja napisał:
blady52 do F28 już zdecydowanie lepiej 1907, anpisz nam później o cenach jakie Ci zaproponowali, sprawdzimy :)

byłem dzisiaj i słuchałem na denonie dvd 1730 i ampli 1907 /1800,00 pln/- film The Doors, muzyka Ravel i Led Zeppelin -dziwny zestaw no nie? ale to moja muzyka, bo 52 coś znaczy
1. celestion f28+f48c- było nieźle
2. ale posłuchałem również muzyki na rubikonach rp-36 i zdecydowanie mi bardziej odpowiadało.

Wybieram się również aby posłuchac dali concept 6 z onkyo 504 / mam dvd 404/

ale mam dylemat bo mam niewiele miejsca na fronty, odległośc rozstawu osi kolumn to 150 cm, co powoduje, że mam wątpliwości czy warto się pchac w takie zestawy, czy nie lepiej myślec o samym kinie.
Pytanie - czy taka odległośc jest do zaakceptowania???? może fronty węższe /cieńsze/ tylko jakie???l

za f28+f48c+f15 bez sub = 3000 pln
za rubikony rp36F+rp36s+rp36c+ra10= 3500 pln
 
Do góry