Wybór głośników

endrju68

New member
Posiadam wzmacniacz Denon PMA-510AE, potrzebuje do niego zakupić kolumny .Wybrałem sobie Heco Victa II 501 lub Tonsil Maestro II 180. Mój pokój to 15 metrów. Słucham muzyki róznej chillout, klubowej, rocka. Wolę przewagę tonów niskich i szczegółowość. Które z tych kolumn będa lepsze?
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
bralbym tonsile ale na jakas mega szczegolowosc w obu przypadkach nie ma co liczyc.bierz tonsile dobry klocek chyba ze bierzesz pod uwage jeszcze inne glosniki ale tonsile z tych dwoch polecam.lepszy bas maja od heco
 

gitala

New member
Witam,
Przymierzam się do kupna 1-szych 'prawdziwszych' kolumn . Posiadam odtwarzacz Sony X202ES, niestety z braku lepszych kolumn nie mam możliwości doboru wzmacniacza.
Tak więc prosiłbym o propozycje kolumn - 1000zł.
Możliwe propozycje wzmacniacza - 600zł.

Gatunki:
Rock, Folk, Muzyka poważna. Czasem Rap.

Nie zależy mi na potężnym basie. Stawiam na wysokie tony .
Bardziej zależy mi na tym aby wydobyć głos/ instrumenty. Niż aby bas 'targał' mieszkanie.
Pokój 20m^2.

Preferuję aby kolumny jak i wzmacniacz były używane
 

koliber37

New member
Onkyo TX-SR 507

Witam panowie-mam maly problem -stalem sie posiadaczem Onkyo 507-musze dokupic kolumny -znalazlem na alegro w dobrej cenie-KODA AV 706-opisze do czego mi potrzeba-po 1-wsze nie jestem audiofilem, ale mam chec posluchac jak to gra-czy to dobre bedzie do tego apli.-pomieszczenie ok 15 m2-sluzyc bedzie przewaznie do filmow -podpiete pod to dm8000-nie chce za duzo wydac na koumny bo juz przekroczylem budzet domowy(montaz nowego pieca gazoweg-stary padl)czy to bedzie dobry zakup-jesli nie to jakie mam dokupic kolumny w przystepnej cenie-dziekuje za pomoc
 

HeavyMetalGuy

New member
Witam,
Posiadam amplituner Denon AVR1910. Chcę dokupić do zestawu głośniki dziś miałem okazję odsłuchać Wharfedale Obsidian 600 HCP i ogólnie mnie się podobało. Cena zestawu 2300zł. Na jakie zestawy głośników w podobnej cenie warto jeszcze zwrócić uwagę?

I jeszcze jedno pytanie. Która seria Wharfedale jest lepsza: Obsidian czy Diamond?
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

mody20

New member
Proszę o radę przy wyborze kolumn. Posiadam wzmacniacz Hitachi HA-2700, sprzęt ten jest stary z roku 81 +/- , jest sprawny. Parametry wzmacniacza MOC 200W, 4-8-16 OHMS. Zamieszczam zdjęcie:

zva68g.jpg


Kolumny będą stały na biurko (szr.150cm, głb.75cm)w pokoju 12m2. Głównie będą służyć do odsłuchu muzyki House, Progressive House, Tech House, Electro. Zależy mi na wyrazistym wokalu i optymalnym basie. Lubie słuchać głośno muzyki, gdy tylko mogę sobie na to pozwolić. Budżet 500-600 zł. Całość podpięta pod netbooka z zintegrowaną kartą dźwiękową zgodną z Intel High Definition Audio. Brałem pod uwagę zestaw 2.0: JBL Northridge E20 przyciągają wykonaniem, romiarami, brak odsłuchu. Wiele osób piszę, że nadają się bardziej jako tyły w kinie domowym a jak wypadną jako przednie monitorki pod wzmacniaczem hitachi. Jeśli ktoś miał styczność z danymi kolumnami proszę o opinie. Dziękuje za uwagę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Endriu_87

New member
Witam Panowie ;).
Zwracam się do Was z prośbą o radę, otóż planuję powiększyć obecny sprzęt grający o kolejne kolumny i chciałbym poznać wasze zdanie odnośnie doboru sprzętu. Od dłuższego czasu posiadam wieżę Technics SH-EH 590 i chciałbym do tego podłączyć wzmacniacz i kolumny.

Szczegóły:
-pokój 20m^2
-zestaw ma służyć głównie do odsłuchiwania muzyki wszelkiego rodzaju (hip-hop, pop, dance, rock, trance, house) ale również do oglądania filmów
-budżet jaki mogę przeznaczyć na wzmacniacz + 2 kolumny to 3000 zł

Jestem w tym temacie laikiem dlatego zwracam się do fachowców o radę jaki zestaw (wzmacniacz + kolumny) byłby godny uwagi ;).

Pozdrawiam ;)
 

stev

New member
Szukam rozwiązania z cyklu tych bardo niskobudżetowych . Chcę budowę KD rozpocząć od głośników podstawkowych, które kiedyś pójdą na tyły a narazie grałyby delikatnie jako frontowe stereo do muzyki. Ampli już mam (yamaha v620). Chcę wydać na nie maksymalnie 600 zł a na całe 5.1 w przyszłości nie więcej niż 3 tys.
 

ewellad

New member
Witam wszystkich. Czy ktos spotkal sie z kolumnami taga platinum syst. 5.1 , lub koda 5300 system 5.1 i czy jest sens zawracac sobie nimi glowe?
 

kdawid

New member
Witam wszystkich.
Potrzebuje porady dotyczącej kolumn do ampli Denon AVR-2312.
Otóż założenia są takie że ma to być kino domowe (5.0 lub 5.1) do pokoju 32m2 (wysoki na prawie 3m, częściowo otwarty na resztę domu -przejście ma 1,8m szerokości). Ogólnie zestaw ma służyć w 40% do oglądania filmów 40% muzyka (różna- pop, rock, jazz, klasyka) 20% to gry na PS3.
W tej chwili używam głośników Tonsil Voyager 350 z przodu jako tyły mam głośniczki Diora Polaris 80 a jako centralny miałem Tonsil Voyager (niestety już go nie mam bo wyzionął ducha). W związku z tym że mam starsze głośniki to nowy zestaw głośników planuję kupować w częściach. Na początek najpilniej potrzebuję głośnika centralnego w drugiej kolejności zakupie przody a następnie tyły i ewentualnie subwoofer.
Rozglądnąłem się troszkę po rynku i w oko wpadły mi głośniki JBL myślę o zestawie z ES100 lub ES90 + ES30 + es25c +es250pw. Na pewno przed zakupem planuje odsłuch ale chce mieć porównanie i stąd moja prośba o sugestie dotyczące innych zestawów w cenie nie przekraczającej ceny JBL ES. Jeżeli zaś chodzi o same JBL to które polecacie do pokoju 32m ES100 czy ES90 wystarczą. No i jeszcze jedna ważna kwestia to kolor który też jest troszkę istotny, dobrze by było aby kolumny były w kolorze orzech (ciemny brąz), wiem że jest dość mały wybór kolumn w takim kolorze więc biorę również pod uwagę zestaw w kolorze czarnym ale jeżeli udało by się znaleźć coś w kolorze orzecha to było by super. Temat jest dość pilny ze względu na brak głośnika centralnego który chce jak najszybciej zakupić.
Z góry dziękuje za Wasze podpowiedzi i sugestie mam nadzieję że pomożecie mi wybrać jakiś fajny zestaw.
 

tewje

New member
No i jeszcze jedna ważna kwestia to kolor który też jest troszkę istotny, dobrze by było aby kolumny były w kolorze orzech (ciemny brąz), wiem że jest dość mały wybór kolumn w takim kolorze więc biorę również pod uwagę zestaw w kolorze czarnym ale jeżeli udało by się znaleźć coś w kolorze orzecha to było by super.

Możesz posłuchać Monitor Audio MR6. Są w kolorze walnut (orzech). U mnie gra zestaw 5.0 z Denonem AVR-1912. Możesz obejrzeć je tu:

Monitor Audio | Audio Center Poland

Na stronce najbliższy rzeczywistości jest odcień jaki znajdziesz na zdjęciu MR2.

No chyba, że masz więcej kasy do wydania to możesz rozważyć serię BX (na tej samej stronie). ;-)

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

kdawid

New member
Możesz posłuchać Monitor Audio MR6. Są w kolorze walnut (orzech). U mnie gra zestaw 5.0 z Denonem AVR-1912. Możesz obejrzeć je tu:


Na stronce najbliższy rzeczywistości jest odcień jaki znajdziesz na zdjęciu MR2.

No chyba, że masz więcej kasy do wydania to możesz rozważyć serię BX (na tej samej stronie). ;-)

Pozdrawiam!

Dzięki za podpowiedź. Kolor faktycznie by mi odpowiadał, zastanawiam się tylko jak wypadnie taki zestaw w moim dość dużym pokoju -myslę że u mnie subwoofer był by koniecznością. Możesz napisać w jakich warunkach pracuje ten zestaw u Ciebie i czy jesteś z niego zadowolony?? Używasz go głównie do kina czy muzyki??
Co do kasy to moim maximum jest cena JBL ES czyli około 6 tys za zestaw 5.1.
Wpadły mi jeszcze w oko kolumny Wharfedale Diamond myslę o 10.7 na przód 10.2 lub 10.1 tył i DIA 10CM na środek + sub. Czy ktoś może mi powiedzieć coś na temat takiego zestawu? Jak wypadnie w porównaniu do JBL ES i Monitor Audio MR6?
Szczerze mówiac to po dzisiejszym przeglądaniu różnych zestawów na necie to coraz mniej skłania mnie do JBL-a (najmniej mi się podobają). Boje się jednak o to że pozostałe zestawy w moim pokoju bedą za słabe (małe głosniki niskotonowe, mniejsza moc). Myślę ze po odsłuchu będę wiedział coś więcej.
 

tewje

New member
Dzięki za podpowiedź. Kolor faktycznie by mi odpowiadał, zastanawiam się tylko jak wypadnie taki zestaw w moim dość dużym pokoju -myslę że u mnie subwoofer był by koniecznością. Możesz napisać w jakich warunkach pracuje ten zestaw u Ciebie i czy jesteś z niego zadowolony?? Używasz go głównie do kina czy muzyki??
Co do kasy to moim maximum jest cena JBL ES czyli około 6 tys za zestaw 5.1.

Monitory grają u mnie na powierzchni 30m2, w pokoju o wysokości 3,4m. Muzyki słucham często (FLACzki przez DLNA, CD) ale z powodu permamentnego braku czasu przeważnie stanowi ona tło. Do kina siadam ze 3-4 razy w tygodniu. Dla mnie grają bardzo przyjemnie. Nie znam tego "poetyckiego języka" audiofilów ale określiłbym je jako bardzo grzeczne. Mam na myśli, że grają w sposób zrównoważony we wszystkich zakresach. Słucham raczej spokojnej muzyki w podobnych klimatach jak ty (tylko jazz bardzo wybiórczo a więcej elektroniki). W kinie też dają radę (koncerty .mkv z blu-ray z DTS wyglądają i brzmią fantastycznie - Adele, Killers, Depeche Mode, A-Ha). Co do subwoofera to czasami stwierdzam, że by się przydał, czasami, że głośniczki radzą sobie bez niego. Niestety nie mieścił się on w moim budżecie więc jego zakup to melodia przyszłości aczkolwiek bez specjalnego parcia.

Pamiętaj tylko, że seria MR to seria budżetowa. Przy kwocie 6k na zestaw głośnikowy powinieneś celować wyżej, np. w serię Bronze BX (tym bardziej, że ampli masz o klasę lepszy od mojego). Jeżeli grają tak jak MR tylko... duuuuuuuuuużo lepiej to chciałbym je mieć. :D Niestety nie słuchałem ich bo były poza moim zasięgiem a nie chciałem się niezdrowo podniecać. Zestaw 5.0 na pewno mieści się w twoim budżecie a sub może z czasem. No i są też w orzechu... Na tym forum jest wątek poświęcony tym kolumnom. Warto go prześledzić: http://www.hdtv.com.pl/forum/kolumny/62887-monitor-audio-bx-6-opinia-znawcow.html

Tak czy siak musisz sam posłuchać. Taką kasę warto zainwestować w coś co będzie dawać Ci radochę a nie przywoływać przekleństwa na myśl o jednym "doradcy" z tego forum. ;-) Tym bardziej, że nie jestem audiofilem a i moje doświadczenie w tych klimatach jest (jeszcze) niewielkie.

Aha! O ceny pytaj na priv blackninja. To nie żadna kryptoreklama. Sam brałem u niego sprzęt więc wiem co mówię...
 

kdawid

New member
Pamiętaj tylko, że seria MR to seria budżetowa. Przy kwocie 6k na zestaw głośnikowy powinieneś celować wyżej, np. w serię Bronze BX (tym bardziej, że ampli masz o klasę lepszy od mojego). Jeżeli grają tak jak MR tylko... duuuuuuuuuużo lepiej to chciałbym je mieć. Niestety nie słuchałem ich bo były poza moim zasięgiem a nie chciałem się niezdrowo podniecać. Zestaw 5.0 na pewno mieści się w twoim budżecie a sub może z czasem. No i są też w orzechu... Na tym forum jest wątek poświęcony tym kolumnom. Warto go prześledzić:
Tak czy siak musisz sam posłuchać. Taką kasę warto zainwestować w coś co będzie dawać Ci radochę a nie przywoływać przekleństwa na myśl o jednym "doradcy" z tego forum. Tym bardziej, że nie jestem audiofilem a i moje doświadczenie w tych klimatach jest (jeszcze) niewielkie.
Sczerze mówiąc to wczoraj cały wieczór spędziłem przed kompem czytając różne opinie i testy o MonitorAudio MR i Bronze BX (oczywiście przeczytałem również wątek który polecasz). Szczerze mówiąc to Twoja dzisiejsza wiadomość w 100% odzwierciedla wnioski do jakich wczoraj doszedłem, moim faworytem są Bx-y. Bardzo mi się podobają, pasują mi ich wymiary co również nie jest bez znaczenia. Myślę, że jakoś był bym w stanie udźwignąć wydatki związane z ich zakupem, zwłaszcza, że tak jak wspomniałem system będękupował w kilku etapach. Zastanawiam się tylko czy nie jest tak że ten zestaw jest "za dobry" do mojego ampli, może nie będę w stanie wykrzesać z kolumn całych możliwości i zagrają podobnie do niższej serii MR? W takim przypadku może nie ma sensu dokładać i wystarczą MR lub Wharfedale Di 10.7? Może ktoś wypowiedzieć się w tej kwestii?
Tak czy inaczej w przyszłym tygodniu zamierzam wybrać się na odsłuch chcę porównać BX-y, MR-y i wspomniane w moim wcześniejszym poście Wharfedale Di 10.7, myślę że tam podejmę ostateczną decyzję. Zdaję sobie jednak sprawę że dane głośniczki mogą zagrać zupełnie inaczej w warunkach odsłuchowych niż później u mnie w salonie dlatego jestem również bardzo ciekawy Waszych opinii dotyczących tych zestawów.
"tewje" możesz napisać jakich zestawów słuchałeś zanim zdecydowałeś się na Monitor Audio MR?
Aha! O ceny pytaj na priv blackninja. To nie żadna kryptoreklama. Sam brałem u niego sprzęt więc wiem co mówię...
Oczywiście przed decyzją o zakupie zamierzam zapytać blackninja o Jego ceny. Jednak nie chcę zawracać mu głowy moimi wymysłami, muszę być pewny czego chcę i wtedy będę dowiadywał się o najlepsze oferty. Jedno jest pewne w pierwszej turze zakupie blu-ray Denona (DBP-1611BD) i głośnik centralny który będzie pierwszym elementem mojego przyszłego zestawu.
 

kdawid

New member
Witam wszystkich ponownie.
Dziś odsłuchałem kilku zestawów kolumni podjałem decyzję o zakupie Monitor Audio BX. Zastanwiam sie tylko czy kupie cały zestaw 5.1 odrazu czy w dówoch etapach. Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze.
 

tewje

New member
Cholewcia! A byłem ciekawy czy słuchałeś z BX-ami serię MR... Tak czy siak, gratuluję wyboru i pozdrawiam!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry