Wybór głośników

kdawid

New member
No wyszło tak że nie posłuchałem MR-ów. Mieli je w sklepie i miałem ich słuchać ale byłem ograniczony czasowo (miałem tylko godzinę). Na końcu słuchałem Bx-ów- próbowałem różnej muzyki i zabrakło czasu na MR.
Nie mniej jednak chciałem Ci bardzo podziękować bo to Ty jako pierwszy zwróciłeś moją uwagę na Monitor Audio i okazało się że to była dobra sugestia.
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

don111

Banned
MR to powrót wersji BR patrząc na opis dystrybutora i parametry (dokładnie te same co w BR)
między BR a BX delikatna różnica w dźwięku jest jeśli chodzi o górę pasma (ciut większa przestrzeń i detaliczność w BX), odrobinę zmieniony balans tonalny (w BR był chyba ciut bardziej przesunięty w stronę basu, BX grają nieco bardziej "lekko")
 

tewje

New member
No wyszło tak że nie posłuchałem MR-ów. Mieli je w sklepie i miałem ich słuchać ale byłem ograniczony czasowo (miałem tylko godzinę). Na końcu słuchałem Bx-ów- próbowałem różnej muzyki i zabrakło czasu na MR.
Nie mniej jednak chciałem Ci bardzo podziękować bo to Ty jako pierwszy zwróciłeś moją uwagę na Monitor Audio i okazało się że to była dobra sugestia.
Pozdrawiam

Cieszę się, że byłem pomocny! Jutro (a właściwie dzisiaj jak się wyśpię) na priva zapodam Ci kilka ciekawostek dotyczących Denona. Nie chcę tu tworzyć off-topic...

MR to powrót wersji BR patrząc na opis dystrybutora i parametry (dokładnie te same co w BR)
między BR a BX delikatna różnica w dźwięku jest jeśli chodzi o górę pasma (ciut większa przestrzeń i detaliczność w BX), odrobinę zmieniony balans tonalny (w BR był chyba ciut bardziej przesunięty w stronę basu, BX grają nieco bardziej "lekko")

Dzięki za krótkie przybliżenie różnic między tymi seriami. Może będę miał okazję je kiedyś posłuchać. BTW mam do Ciebie pytanie: masz w zestawie BX2? A może chociaż je odsłuchiwałeś? Powoli dojrzewam (na razie tylko mentalnie, na kasę będę musiał jeszcze poczekać ;)) do zakupu kolumienek do drugiej strefy (konkretnie sypialnia). Chciałbym żeby od czasu do czasu coś miło mruczało przed snem... Ciekawi mnie jak sprawiłyby się w takiej roli. A może wystarczyłyby MR2 lub BX1? Pozdrawiam!
 

tewje

New member
akurat mam BX-FX :)
"mruczało przed snem" - małe monitory nie zamruczą niskim basem przy cichym słuchaniu, ale jeśli generalnie chodzi o cichy odsłuch to spokojnie nawet BX1 wystarczą
ewentualnie jeśli mogą być innej marki to do takich zastosowań warto rozważyć taniutkie Oli Roth 20 - podobno mają świetny bas jak na monitory (podłogówki Roth 40 miałem w domu i mają znakomity bas, lepszy od MA BX6), a grają na dość podobnym poziomie co MA BX ogólnie

Chodzi mi właśnie o to drugie, czyli o ciche słuchanie. Za ścianą sypialni jest pokój mojej córy i nie ma mowy o mocnym basie czy głośnym słuchaniu przed snem, tylko o takie ciche plumkanie aczkolwiek dalekie od "plastikowego" brzmienia.

Dzięki też za podpowiedź. Oli Roth rozważałem przy wyborze zestawu głośnikowego (nota bene pod wpływem kilku twoich postów przeczytanych na forum ;-)) ale szybko poległy ze względów estetycznych: te w jasnej okleinie wyglądają dla mnie jakoś tak tandetnie (przynajmniej na zdjęciach) a na czarne żona absolutnie się nie godziła. Ale te do sypialni nie podlegają już takim obostrzeniom. :D Biorąc pod uwagę różnicę w cenie między BX-ami a Oli Roth chyba pójdę w ich kierunku. Dzięki! :)
 

don111

Banned
moim zdaniem - jeśli cicho to Oli grają lepiej od BX :)
jeśli się na nie zdecydujesz to napisz parę słów jak wg Ciebie grają w odniesieniu do MA i czy jesteś zadowolony
 

don111

Banned
nie zamienię bo lepsze nie są ogólnie (pod pewnymi względami tak, pod pewnymi nie), choć depczą im po piętach ;)
jeśli ktoś ma ograniczony budżet to nie musi mieć żadnego dylematu, bardzo niewiele straci w stosunku do BX a oszczędzi dość sporo...
radziłbym dołączyć te kolumny do waszej oferty, bo nawet w detalu oferują świetną jakość do ceny, więc miałbyś hit w swojej ofercie ;)
 

katharsis

New member
Witam mam pytanie posiadam ampli yamaha Yamaha RX-V 367 sub magnat monitor sub 300a i kolumny z prima chce je wymienić mam na to 1000zł będę na nich w 80% oglądał filmy kumpel zaproponował mi 4 sztuki KODA CV-20S a w późniejszym czasie wymienić centralny co o tym sądzicie?
 

Koko85

New member
Cześć
Mam pytanie posiadam obecnie amp Yamaha v467 i do tego Kody F51 + sub SW850 (5.1) i gra to powiedzmy poprawnie, trochę środkiem i bas we frontach mało widoczny i nadrabia się subem i tu pytanie czy opłaca się zmienić mi te kolumny na zestaw JBL Balboa 5.1? Jest to tania markowa chińszczyzna tylko czy opłaca się kupować taki zestaw mógłbym go dostać za niecałe 2000zł i tu pytanie szczególnie dla tych co słyszeli te zestawy lub podobne, zmiana warta tych 2k proporcje odsłuchu 70% kino 30% muzyka. Kiedyś było o tych JBL sporo negatywnych opinii, później były polecane więc nie wiem a nie bardzo mam jak ich przesłuchać.

Kolejne pytanie to jak wypadają one z zestawem Koda Harmony CV20 który jest imo bardzo fajny bo kilka filmów z nim oglądałem. Podsumowując powiedzcie czy wymienilibyście i oceńcie te 3 zestawy wg. was w skali 1-10
 

kubajvc

New member
Witam . Chciałbym zmienic kolumny frontowe . Posiadam
- onkyo 609
- przód Jamo e350 (sprzedam )
- centralny Jamo e3
- tyły Jamo s602
- sub Jamo 200

jak widac wszystko z innego kompletu .

generalnie chciałbym wymienic tylko kolumny przednie ponieważ
- 80% odsłuchu to muzyka w stereo czasami jakiś koncert puszczam w 5.1
- 20% to filmy .

Kolumny przednie ktore teraz posiadam kupiłem raczej na wygląd i byłem zadowolony jak miałem stary amplituner yamaha 357. wiedziałem ze nie jest to mega sprzęt i nie moge od niego wymagac zbyt wiele .

Muzyka której słucham jest różna ale główny nacisk kładę na
-Trance, Vocaltrance , Dubstep.

Na tych kolumnach ktore posiadam słuchanie muzyki jest bardzo męczące . wszystko sie zlewa nie ma wyrazistości a bas prawie nie istnieje . z kolei jak włączę subwoofer wszystko staje się powolne i nie ma równowagi

Chciałbym żeby z nowymi kolumnami nie trzeba było używać subwoofera przy muzyce, żeby bas był niski i wyraźnie słyszalny nawet przy niskich głośnościach.

Budżet 1500 zl max 1800 zl .

Pozdrawiam
Jakub
 

kubajvc

New member
Dzieki za szybką odpowiedz . zdecydowanie pobobają mi sie wizualnie klipsch . Powiem szczerze ze nawet brałem je pod uwage . Prosze o pomoc jeszcze w jednej kwestii
Jezeli zmienie przednie kolumny na jakiegos innego producenta czy nie bede czuł dyskomfortu przy ogladaniu filmow na wszystkich głosnikach ?

Przypatrzyłem sie na ceny . niestety te rf 52 to koszt ponad 2000 .
 
Ostatnia edycja:

kubajvc

New member
słuch mam dosyc czuły :) heheh ale nie bede offtopował .
ceny widze ze minimum 2000 trzeba wydac . poza tym to stary model widze .
a jamo 606 brac pod uwage w ogole ? jak zagrają przy fr52 ?
bo moim zmartwieniem jest jeszcze kolor kolumn . wszystko mam w wiśni a te sa czarne albo jasne :(
 

don111

Banned
jak duży masz w ogóle pokój ? jak się dźwięki zlewają to jest to w sporej części wina pomieszczenia, inna sprawa że Jamo też tak mogą grać
 
Do góry