Wybór głośników

kubajvc

New member
pokój w ktorym stoi sprzęt ma 19 metrów . niestety jest przejsciowy i ma do tego 2 spore okna . akustyka pokoju jest straszna nie ma co ukrywac i nie wiem co z tym zrobic zeby to poprawic ale bez OT.
 

kubajvc

New member
Oczywiscie chciałbym ale budżet na to nie pozwala . Mysle ze te rf 52 spokojnie starczą . Jade jutro na odsłuch zobacze co sa warte . Boje sie tylko ze bassreflex bedzie za blisko sciany . kolumny niestety musza byc do niej dostawione :(
 

mbastecki

New member
Witam!
mam pytanie odnośnie mocy kina domowego do pokoju 20m2
na tą chwilę posiadam kolumny quadral quintas 500 sub sony 100w oraz amplituner onkyo tx-sr606
mogę wymienić ten zestaw na zestaw kolumn klipsch synergy F3 C20 B2 oraz amplituner onkyo TX-SR805
czy to niebędzie za dużo na taki pokój?
 
I

irek6311

Guest
mbastecki F3 C20 B2 oraz amplituner onkyo TX-SR805 zagra bardzo dobrze ,
pomieszczenie w sam raz na taki zestaw .
 

tukanx

New member
Witam
Posiadam kolumny Mission 734 i chyba chciałbym je wymienić na coś nowszego w dobrych pieniądzach. Co polecicie??
Dzięki
 

ubudu

New member
Amplituner kupiony Yamaha RX V771, zastanawiam się co zagra lepiej z tym klockiem Monitor MR6 czy Oli 40, bo tylko te dwa zostawiłem na placu 16m2.
 

marek14

New member
Witam wszystkich. Mam prośbę do ekspertów i maniaków audio wideo. Mam dylemat jaki zestaw kina domowego mam kupić (45% muzyka, 55% filmy). Pomieszczenie ma 4,8m x 4,8m. Kasy mogę maksymalnie przeznaczyć 4000zł na amplituner + głośniki 5.0, na subwoofer nie mam za bardzo miejsca gdzie go postawić to 1 problem, 2 kolor głośników ciemny brąz - wenge lub czarne - fajnie aby był połysk, po 3 aby śmigało 3d. Myślałem o onkyo tx-nr 609, yamaha rx-v671, Pioneer VSX-921 i do jednego z nich zestaw kolumn. Na odsłuchu nie byłem, czytam dużo o jamo 608, a opinie są podzielone, każdy chwali swoje. Może jakieś inne zestawy polecacie, tylko trzeba się trzymać kasy bo niestety nie mam za wiele:cry:. Pozdrawiam
 

marek14

New member
Budżet to max 4000 zł. Piszę bo nie wiem co wybrać.myślałem komplet cały yamahy albo onkyo 609 + głośniki jamo608 lub Wharfedale Obsidian 600 HCP Set 5.0 może coś innego, dajcie znać.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
W tego typu proporcjach to spokojnie możesz brać Yamahe 671, bo ma dość bogate wyposażenie i do tego najlepsze brzmienie z tych co wymieniłeś.
 

marek14

New member
Chłopaki a jakie do Onkyo 609 byście głośniki dali, bo ja szczerze nie mam pojęcia jakie kupić w 5.0, takie aby ładny basik był i żeby ładnie grały, suba nie mam gdzie wstawić, proszę polećcie mi coś konkretnego.
 

don111

Banned
bez suba to będzie ciężko o dobry efekt w kinie...
możesz zerknąć na zestaw oparty o fronty Oli Roth 40, najlepszy bas razem z Klipsch w tej cenie i ścisła czołówka jeśli idzie o całokształt brzmienia
 

marek14

New member
Bo chodzi mi też aby głośniki nie były za słabe ani mocowo za duże, gdyż ja nie mam pojęcia jak dobrać, dlatego liczę na was.
 

marek14

New member
bez suba to będzie ciężko o dobry efekt w kinie...
możesz zerknąć na zestaw oparty o fronty Oli Roth 40, najlepszy bas razem z Klipsch w tej cenie i ścisła czołówka jeśli idzie o całokształt brzmienia

Wszystko fajnie tylko zestaw 5.0 kosztuje 3400zł to nie 2000zł ale dzięki za radę.
 
Do góry