Wybór głośników

djhiq

New member
ok ostatnie pytanie dzisiaj słuchałem paru zestawów i powaliło mnie onkyo tx-609 (którego nie brałem pod uwagę) z klipsch rf-62 dla mnie bajka ale pytam również was co myślicie o tym zestawie.

Kolego mam nadzieję że tego onkyo nie będziesz używał jedynie do Stereo. Jeżeli chcesz tylko stereo to zapomnij o ampli do kina. Jeżeli te klipsche podepniesz do wzmaka/ ampli stereo to byś dopiero oszalał :) Oczywiście zestaw jak najbardziej ok jedynie możesz sobie jeszcze posłuchać te kolumienki z inną elektroniką aby dobrać do siebie odpowiedni sprzęt. Polecam Harman Kardon lub denon
 

redpradnik

New member
Witam ,

Zakupiłem dość "stary" Amplituner Onkyo TX-SR607 7.2 i zastanawiam się nad głośnikami.
Myślę nad Jamo s606 jednocześnie myśląć nad tańszą alternatywą
JBL SCS 178 SCS178

Salon okolo 35-40 m2 , jednak otwarta przestrzeń na kuchnie i schody na piętro łącznie jakieś 70 m2

Odległość ścian pomiędzy przodem a tyłem jakies 5 metrów

Poradzicie?

Ponawiam zapytanie
 

redpradnik

New member
Przyszedł dzisiaj amplituner kupiony na iboodzie - okazuje sie ze nie miłe zaskoczoenie ... i nie iwem co zrobic:/

Nalepka : Certified Reconditioned May have minor cosmetic damage -

Rozpakowalem i kilka rysek na wyswietlaczu ale... bardziej sie boje tego czy to nie jest jakas sztuka uszkodzona poprawiona w fabryce...

Na sprzet mam 2 lata gwarancji i kupilem go za 1000 zl jak sadzicie panowie? Oddawać czy zostawić?
 

djhiq

New member
Kolego na iboodzie chyba tak jest ze czasem sprzęt posiada drobne uszkodzenia. Ja bym się chyba zdecydował na zostawienie bo jeżeli będzie uszkodzony w sensie elektronicznym to reklamujesz. Drobne ryski nie grają u mnie np roli. Ale nie wiem czy 607 za 1000 zł + przesyłka to była taka mega oferta.
 

djhiq

New member
Podobno ogień ale raczej do muzy vokalowej i rocka. Co tu dużo mówić wysoka efektywność i wyeksponowana dobrze góra
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ricisu

New member
Siema wszystkim jakie kolumny polecili byście do 18m2 cena do 2500 myślałem o jbl studio 180, waflach diamond 10.7, klipsch rf-52 sa tez uzywane kefy iq5.? napędzać będzie denon 1911 lub onkyo 609 muza/film 70/30.
 

ricisu

New member
Tak zestaw będzie z czasem rozbudowywany

Jeszcze myśle o monitor audio br5 uzywek lub bx5 nowych
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
jak drogie budzet 2500 a ja widzialem za 2600 pogadaj z blackninja a jescze cos skubnie moze:roll:jak kupisz 180 to byc moze bedziesz musial dokupic suba a to sie wiaze z kolejnym wydatkiem nie malym a z tych co wymieniles zagraja najlepiej
 
Ostatnia edycja:

ricisu

New member
Lepiej od klipsch z serii reference lub monitor audio??pozatym to jest 18m wiec małe pomieszczenie a 190 sa chyba do większego metrażu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

maniekn274

New member
Bez reklam
a więc tak,18m2-umawiasz się na odsłuch KLIPSCH RF 62-wersja pierwsza -jest tańsza a różni się dołem kolumny-podstawki, od wersji drugiej, MA BX6,JBL STUDIO 190-ceny są porównywalne bierzesz swoje płytki,oczywiście oryginalne,a nie mp3 lub nawet wypalane na kompie CD i sprawa rozwiązana,a odsłuch to sama radość,zapytaj kolegów ,każdy sam musi posłuchać,więcej modeli pod uwagę bym nie brał bo świra dostaniesz,każda z nich ma inny charakter,na pewno ci któryś zestaw przypasuję ,pozdro a ceny się wahają 0d 2500 do 2700 za te kolumny,a do kogo o cenę na pw pisać to już chyba wiesz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

djhiq

New member
Do 18 m 180 studio może wystarczą. Studio 190 u blackninja to z 2500 jeszcze ci pare stówek zostanie. Do muzyki elektronicznej JBL. Do rocka/metalu klipsche RF 52 lub 62
 

norz

New member
Witam :)
Denon AVR-1611 + Jamo S506HCS3.
Co powiecie na taki zestaw? Chodzi mi głównie o muzykę i filmy oraz Cyfrę+.
Pokój ma niecałe 20m2. Czy znajdę coś lepszego w cenie zamykającej się w 2000zł?

Pozdrawiam serdecznie
norz
 
Do góry