Wybór głośników

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja jeszcze dodam, że pomimo tego że bas nie jest kierunkowy, bardzo duze znaczenie ma umiejscowienie subwoofera. W każdym miejscu w pokoju zagra ciut inaczej. Nawet robi się taki test, że ustawiasz subwoofer w miejscu odsłuchu i chodząc po pokoju słuchasz w jakim miejscu bas jest najlepszy, a nastepnie ustawiasz tam subwoofer. Nasze pokoje nie są idealne akustycznie, więc róznice przy róznym ustawieniu na pewno będą. Jak juz radziłem, najpierw pożycz inny ampli/wzmacniacz, bo może się okazać że wymienisz kolumny a za słaby bas będzie odpowiadał amplituner, lub odwrotnie. Najpierw trzeba przetestować.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kolumny to by się jeszcze dobrało, ale martwi mnie to Twoje ustawienie. Nie powinno się stawiać kolumn na szafkach czy półkach, bo przenoszonę są wtedy drgania. Kolumny podstawkowe albo wiesza się na specjalnych uchwytach albo stawia na standach. Rozumiem że na standy nie masz miejsca, więc bym pomyslał nad uchwytami. Dodatkowo 1m odstępu to stanowczo za mało, ja u siebie z racji niewielkiego metrażu i ustawionych komód mam ok. 1,50m. Nie jest źle, ale przydałoby się je jeszcze trochę rozstawić. Przy rozstawieniu 1m nie będzie wogóle stereofinii.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szczerze mowiac, to masz fatalne rozmieszczenie. Nie ma co się czarować.
Jeżeli bierzesz na siebie fakt, ze kolumny oddadzą przy takim ulokowaniu tylko część swoich możliwości, to możesz kupować.
Już nie wiem, czy bym nie wolal soundbara, szczególnie ze 50% to tv. Gorzej z muzyką, ale tu i tak cudow nie będzie.
 

collider

New member
Bez reklam
Tez jestem za soundbarem. Tu nic lepszego sie nie wymysli. Chyba, ze jakies bardzo male glosniki np. BOSE gdzies by tam po upychal.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Też nie można powiedzieć, że to zupełnie poraniony pomysł, bo ja jak byłem młodszy to też miałem dość sporą wieżę postawioną w segmencie, ludzie mieli różne Altusy/Tonsile na szafach, czy mój kumpel na 12mkw też ma ustawione 2 duże kolumny i to tak że ni w p...e ni w oko:) Tylko jak ktoś pyta na forum audio o referencyjne rozstawienie kolumn, to w tym wypadku nie ma szans. Po prostu będzie sobie grało, i tyle.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
nie każdy ma warunki też tak sadzę postawi się i będzie grało również miałem wieże Philipsa z 3 drożnymi kolumnami w segmencie i grało bas chodził aż kryształy drgały.Nie wszyscy ludzie mieszkają w dużych mieszkaniach przystosowanych do warunków liczą się inne potrzeby
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tylko soundbar. Podstawkowe będą raczej za wąsko rozstawione, nie będzie dobrego stereo. Będą te zbyt wysoko jako "fronty". Odpada.
Soundbar da Ci namiastkę przestrzeni dzięki różnym algorytmom, a zawsze będzie to dużo lepsze od telewizora. Pamietaj tylko o subie i to najlepiej bezprzewodowym, jak piszą koledzy, bo bar bez suba brzmi zwyczajnie kiepsko.
Przyszedł mi też do głowy szalony pomysł. Nie wiem co to masz za meble, ale IKEA ma takie zestawy 2.1 wbudowywane w meble i teraz bardzo poszły w dół. Niby oczywiście pasujące do swoich mebli, ale może uda Ci się jakoś wyjąć szuflady czy coś takiego? Tu będziesz mieć przynajmniej wszystko na dole. Nie brzmi to audiofilsko, ale jest jakby kompromisem miedzy sounbarem.
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/living_room/23139/
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/living_room/23137/
Zawsze możesz też zmienić meblościanke :D
 
Ostatnia edycja:

zbyniu4

New member
Jak myślicie wybór kolumn Roth Audio Oli RA3 do ampli Pioneer vsx-s510 jest dobrym wyborem, czy może powinienem wybrać inne kolumny.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Hmm... Tak myśląc, to szczerze mówiąc wystarczyłby tylko dłuższy kabel do podłączenia subwoofera - niekoniecznie bezprzewodowy. W rogu mam ok. 30 cm luzu między szafą a ścianą więc dałoby radę upchać takie pudło. Ale raczej na rozwiązanie z soundbarem się nie zdecyduję.
Nie powinno się upychać kolumn, a subów szczególnie :D. Taki sub albo będzie pierdział, albo buczał, bo grac na pewno nie.
 

sepi

New member
Witam

posiadam yamahe rx v640 staruszek już + Wharfedale 8.4 + 8.1 + centralny też serii Diamond
chcę wymienić ten zestaw Wharfedale na Kef iQ5se

z tego co wyczytałem to poprawili nieco bas w stosunku do iq5

Yamaha 640 to wysoki model jak na 2004 rok był,mi pasuje jej dźwięk ale Wafle troszke już mi nie wystarczają a do KD mało używam tego zestawu z braku miejsca na tylne monitorki

jeszcze IQ70 moge nabyć więc dylemat jak zwykle bywa co wybrać ,heh

za iq5 wymiary lepsze mniejsze
za iq70 lepszy dzwięk i pewnie niskie tony

pozdro
 

bartu6

New member
Poleci ktoś jakiś zestaw do ok. 5000 zł. Amplituner + głośniki podstawkowe 2.0 (usytuowane raczej blisko ściany, w przyszłości rozbudowa do 5.0).
Muzyka 50% (hip hop, rnb, elektronika, jazz) film 50%.
Pokój 18m2 + 20m2 aneks kuchenny.

Dzięki za wszystkie odp.!
 

robertox23x

New member
Witam. Szukam zwykłych prostych i tanich dodatkowych naściennych głośniczków do podłączenia bezpośrednio pod TV Samsung SE5700. Chciałbym coś w niewielkiej cenie a żeby podniosło walory jakości dźwięku (bass - którego obecnie praktycznie brak + reszta tonów) przy odsłuchu jakiejś muzyki z youtube czy filmów ;) Dzięki z góry za podpowiedź !
 

robertox23x

New member
Jak najtaniej :) widzę, że ceny są w przedziałach 500-3500 i więcej więc rozstrzał jest spory - ja chcę mieć poprawie dźwięku tylko czy te za 500zł to tylko zlepek piedzi membran czy efekt już jakiś ciekawy jest? Jakie byś polecił z tych najtańszych? ps. Tv jest podwieszony na ścianie - czy montaż takiego urządzenia jest wtedy kłopotliwy?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry