Wybór głośników

Robsoneks

New member
Witam,
koledzy potrzebuję pomocy w wyborze nowych kolumn podłogowych stereo.
Mój nieprzekraczalny budżet to 2000 zł, wzmacniacz to Denon PMA 860.
Pomieszczenie to pokój o wymiarach 4,5x4,5 otwarty na aneks 10m2.

Proszę o pomoc w wyborze, co będzie dobrze się zgrywać z tym Denonem.
Z góry dziękuje
 

Robsoneks

New member
Słucham praktycznie wszystkiego oprócz ciężkiego rocka, myślałem o KEF C7, Tannoy V4i , Magnat Quantum 677. Pomieszczenie ma ponad 20m2 plus aneks. Tak z ciekawości spytam czemu monitory będą lepsze od podłogówek?
Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Źle spojrzałem, bo myślałem że masz pokój 10mkw. Ty masz jeszcze otwartą przestrzeń na z aneksem. To podłogowki spoko. Ceny jak wiesz podlegają negocjacjom, więc zależy od upustu. Oprócz wymienionych zerknij na Monitor Audio MR6, M E L O D I K A B L 40, Klipsch F20, Taga Platinum F80.
 

kolaboracja

New member
Szkoda, bo te kolumienki wydają się naprawdę dawać radę w porównaniu z konkurencją. W sumie zastanawiam się nad Jbl Studio 290/Monitor Audio BX6 i M.e.l.o.d.i.k.a b.l.40 i te trzecie wydają sie idealnie pasować do Denon x2000. Mieliście z nimi doświadczenie, może ktoś posiada zbliżoną konfigurację, lub może polecić coś lepszego? Nie jestem audiofilem i szukam w miarę uniwersalnego rozwiązania do całego przekroju muzyki/filmów.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Mam BX5 - kolumny o łagodnej charakterystyce, z duża liczbą detali. Aby zagrały dobrze i mocno dołami potrzebują dobrego amplitunera. Sam stałem przed takim wyborem i wybrałem Onkyo TX-NR828. Czy ten X2000 bedzie wystarczający do BX6? Warto odsłuchać.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Te ostatnie wcale nie odstają "jakością" brzmienia o JBL czy BX, ja odsłuchiwałem BX 5 i 6 vs B L 40 na X2000 i było ok. i mocy wystarczająco, oczywiście w tym kontekście ważne jest jak duże będzie pomieszczenie, w którym sprzęt ma stanąć, na 20-25m powinno być ok.
BX dla mnie miały bardziej ułożone brzmienie, natomiast B L 40 grały z większym "pazurem"
Ale jeśli masz możliwość do szukaj Denona z pre-outem bądź Marantza, tam wszystkie modele mają pre-out, ja w dość krótkim okresie przekonałem się, że przydałoby się podpiąć wzmacniacz stereo, bo muzyki słucham dość dużo, a w X2000 niestety tej możliwości nie ma (bez kombinowania) ;)
 

kolaboracja

New member
Miałem wcześniej x2000 przy słabiutkich kolumnach ale musiałem się go pozbyć, dlatego z automatu potraktowałem go jako swój ponowny wybór. Ale nie - jeszcze nie stoi u mnie. Znajomy ma Monitor Audio BX6 z Denon 1911 i bardzo przekonuje mnie do zbliżonej konfiguracji ( w poniedziałek sprawdzę to osobiście ). Onkyo TX-NR828 kosztuje prawie 2k pln więcej... :) A myślałem żeby się zmieścić w 5k pln - tylko wiadomo, lepiej dołożyć do coś lepszego więc jestem otwarty na różne fronty.

Pomieszczenie ok 30m^2, kwadrat. Muzyka.. od ostrego rocka po irytujący house z dobrymi basami.

@henry1979 - a jaki "mocniejszy" amplituner byś polecił? Widzę że masz x2000 i bronisz tego wyboru, ale ... :)
 
Ostatnia edycja:

SebaK1205

New member
Bez reklam
Na ceny wyjściowe Onkyo nie patrz, można sporo utargować. A na 30m2 X2000 może się okazać za słaby. Jak chodzą Ci kolumny BX6 po głowie, to można spróbować X3000, Marantz SR6008, lub troszkę wiecej Onkyo 828. Pewnie koledzy jeszcze coś dorzucą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Henry

Active member
Bez reklam
Właśnie nie bronię i w niedługim czasie się go pozbędę, generalnie niby ok brzmienie, obsługa. Juz kiedys pisałem, że przytargałem do siebie na próbę wzmaki PMA720 i A50 i ten mój ampli obydwa wciągnęły nosem ;)
Żałuję, że nie wziąłem X3000 lub SR5008, wiem już na 100%, że za jakiś czas wymienię go na coś mocniejszego spod znaku Denon/Marantz
Spróbuj gdzieś ich odsłuchać, a na 30m2 X3000 czy SR5008 to minimum, a szedłbym nawet w wyższe modele X4000 czy SR6008 ;)
 

kolaboracja

New member
Fakt, Monitor Audio BX6 pod Denonem x1911 nie zdały egzaminu z zakresu niskich tonów.
Znalazłem Mission MX-6 (na papierze - póki co wyglądają ok), szukam też Melo.diki do odsłuchu ale łatwo nie jest. Pytanie tylko czy Onkyo828 utrzyma te kolumienki w ryzach :/
 
Do góry