Wybór głośników

Bartekbx10

New member
Witajcie,
Potrzebuje pomocy przy wyborze kolumn. Problem stanowi cena - 1600 zł, góra 1800 jeśli różnica będzie tego warta. W tej cenie wpadły mi w oko Yamaha ns-555, które w dodatku wyglądają ślicznie. Zastanawiałem się również nad JBL Loft 50, ale one odpadły, ponieważ ich odpowiednie ustawienie będzie stanowiło wielkie wyzwanie. Na razie będą one grać przy Yamaha rx-v475, jednak później zostaną podpięte do jakiegoś wzmacniacza.

Rozważałem również produkty polskiej firmy STX, jednak zupełny brak opinii o ich produktach oraz brak możliwości odsłuchu mnie odstrasza...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z kolumnami STX daj sobie spokój .Yamaha owszem może być dobry wyborem jeżeli pomieszczenie jest dość duże ,inne warte uwagi propozycje to Roth Oli ,Taga Platinum

Fajnie jakbyś bardziej sprecyzował swoje oczekiwania - tzn. rodzaj odtwarzanej muzyki ,wielkość pomieszczenia ..itp - łatwiej wtedy doradzić
 

Bartekbx10

New member
Ze sprecyzowaniem czego słucham ma olbrzymi problem ;) Głównie przeważa punk rock, hardcore, troszkę klasyki.

Pomieszczenie ma około 15-16 metrów, nieznacznie odkształcony kwadrat. Kolumny staną w rogu w odległości ok 1,5-2m od siebie.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
1,5 metra to za mało dla dużych kolumn aby osiągnąć satysfakcjonującą stereofonię ,może jakieś mniejsze podłogówki ?
 

lm648

Banned
Z kolumnami STX daj sobie spokój ...........

A na jakiej podstawie tak twierdzisz? ..... ze słyszenia? .... z uprzedzenia? ...... a może dlatego, że inni tak twierdzą? .....widziałeś? ..... słyszałeś?
Uważam, że produkt naszego rodzimego producenta jak najbardziej jest godny uwagi i zainteresowania ..... a częściowe opinie są umieszczone na stronie producenta pod opisami niektórych kolumn :) .... i o dziwo osoby które je nabyły chwalą sobie jakość i sposób prezentacji audio.
Więc jak to jest? .... nie wydawajmy sądów zaocznie bez zapoznania się w całości z problemem "organoleptycznie" :)

a więcej opinii jest tu:
http://www.audiostereo.pl/klub-fanow-stx_80979.html/page__st__330
 
Ostatnia edycja:

Bartekbx10

New member
A ile takie Yamahy ns-555 wymagają miejsca? Prawdę mówiąc spodobały mi się, opinie o nich są bardzo pozytywne. Teraz szukałem miejsca gdzie mógłbym je posłuchać. Jak zmierzyłem ten róg z telewizorem na jest tam 2,80, ale sprawę komplikuje obecny tam kaloryfer. Jeśli on nie przeszkadza, to mógłbym je rozsunąć szerzej.
 

piorek

New member
Dobór głośników

Witam.
Mam prośbę o pomoc w doborze kolumn głośnikowych do salonu ok 40 m2. Głośniki muszą być małe, będą stały na komodzie, do ściany ok. 20 cm, rozstaw między głośnikami ok. 2 m, podłączone do Onkyo TX-SR-501E.
W grę wchodzą tak naprawdę podstawkowe do kwoty ok.1000 zł za komplet.
Wykorzystywane tylko do radia i CD, zazwyczaj pop, rock. Lubię ostrość wysokich dźwięków, mniej się skupiam nad basami.

Byłbym wdzięczny za ew. sugestie.
Wstępnie rozpatrywałem Magnat Quantum 673, Monitor Audio BX2, Taga Harmony Platinum v.2 B-40.
 

WiTT

New member
Bez reklam
TAGA Harmony Platinum v.2 B-40 ;)

Tylko co znaczy "małe"? Bo B-40 wcale takie malutkie nie są.
I bardzo sugeruję np. nóżki gumowe pod kolumny, jeśli to ma stać na półce/komodzie.
 

piorek

New member
Małe tzn. 40 cm wysokości jest OK.
Niestety pomimo 40 m2 salonu akurat mam takie ukształtowanie tego miejsce gdzie będą stały, że muszę umieścić je na komodzie. Dodatkowo moja piękniejsza połowa nie chce się zgodzić na żadne zmiany układu mebli i sprzętu.
Jak już pisałem same kompromisy.
 

piorek

New member
Witam
Pomęczę jeszcze trochę bo uzgodniłem z żoną ew przemeblowanie.
Czy znajdę w cenie do 1600 zł za komplet podłogówki do moich potrzeb, które będą grały lepiej niż podawane Tagi Harmony
Platinum v.2 B-40 czy JBL Studio 230 stojące na komodzie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie na taki metraż przydałyby się większe kolumny tylko budżet nie za duży. Na pewno w Twoim przypadku lepiej się sprawdzą podłogówki.
 

Henry

Active member
Bez reklam
W tej cenie troche tego jest:
-JBL LOFT, STUDIO 180, ES80
-Wharfadele 10,5;10.6
-TAGA PLATINUM F
-Indiana Line Nota (chociaż na ten metraż mogą być trochę za słabe)
 

piorek

New member
Witam.
a canton gle 470.2. ?
Sluchalem ich dosyc fajnie grają tylko nie wiem czy zagrają z moim onkyo no nie mieli zadnego.
sluchalem tez monitor audio mr 4 tez bylo niezle.
 
Do góry