Wybór głośników

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
czytalem to juz i ciekawie napisane...
wlasnie to byl jeden z powodow dlaczego zaczelem sie zastanawiac nad marantzem...
nie mam jak odluchac bo pracuje za granica i dopiero w lutym bede kupowac :) dlatego teraz poprostu sprawdzam rynek...

pozrawiam i dzieki za info!
Do listy dorzuć sobie jeszcze KEF C5/C7 to już w zależności jak duże masz pomieszczenie.
 

siamer

New member
a jak myslicie jak by sie sparwowal ten marantz sr6007 z indiana line tesi 560 ? teraz jednak mysle tez nad nim...

co myslicie o takim polaczeniu ?

nigdzie w zadnym tescie nie widzialem KEF C7... poszukaj i poczytam o nich...
blackninja jak juz bede zdecydowany na zestaw to mam do Ciebie pisac na priv z wycena (pocztek lutego) ??

pozdrawiam...

[edit]
pomieszczenie okolo 20 - 25m2 (salon otwarty z kuchnia)...
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Potrzebuje pomocy w wyborze głośnika centralnego do obecnego zestawu.
Posiadam Onkyo 608 + Harman Kardon HKTS 5 czyli najmniejszy zestaw głośników który był takim startowym zestawem dla mnie. Niedawno wymieniłem przody na Klipsch RF-62 II i te grają fantastycznie zarówno w muzyce jak i filmach. Jednak mały zestaw Harmana ma wyraźną wade w postaci głośnika centtralnego który nie nadąża nie tylko za przodami teraz, ale i wcześniej zawsze czułem że czegoś brakuje.

Moje pytanie ogranicza się do wyboru głośnika centralnego z tej samej serii ale nie mam pewności co wersji/wielkości.
RF62 grają bardzo potężnie jak na pokój dzienny połączony z kuchnią (22m2) i mam wrażenie że i RF52 całkowicie by wystarczyły.
Centralny występuje jako RC-52 II (125RMS)i RC-62 II (150RMS).

Który z nich powinienem wybrać, nie chcę przesadzić ani czuć niedosytu. A może nawet RC-42 II w zupełności wystarczy? W przyszłości pokój być może będzie większy o kilka metrów.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Osobiście bym brał od kompletu, czyli RC 62. Po pierwsze komplet, to komplet. Nawet kiedyś przy zmianie sprzętu łatwiej o kupca. Moc to nie wszystko, bo jeszcze jest skuteczność 96dB ( RC 52) a 98dB ( RC62), oraz pasmo przenoszenia 67 Hz vs 57 Hz. Ludzie często bagatelizują central, bo niby to tylko dialogi, co wdł. mnie jest błędem. Podobnie zresztą kolumny surround. W przypadku mniejszego pomieszczenia i frontów taki RC 42 czy RC 52 spokojnie by styknął, ale mając już fronty RF 62 i salon 22mkw to ja bym nie sknerzył tych paru stówek i brał już dedykowany do tej wiekości RC 62. Tym bardziej że piszesz o zwiększeniu metrażu.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Jak widać ja nie bagatelizuje, chciałem zmienić nawet przed przodami. Wystarczy posłuchać jak dialogi brzmią w kinie a jak w domu z małego głośniczka.
Nie sztuka jest kupić największy, chodzi mi o to by nie przestrzelić. Po co strzelać do gołębia z głowicy jądrowej...
Jeśli na mniejszym brzmiałoby to już bardzo dobrze.

Niestety nie mam możliwości posłuchać jak brzmią centrale różnych wielkości.
 

siamer

New member
jakie kolumny polecicice do hip-hopu ? cena do MAX 3000zl...
myslalem o indiana line tesi 560 ale slyszalem ostatnio ze nie ciekawe...

co polecacie ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
JBL będzie mocny bas ,będzie dynamika i głośne granie ,na dodatek kolumny łatwe do wysterowania nawet dla budżetowych wzmacniaczy ,w podanej kwocie swobodnie się zmieścisz
Indiana Line do takiej muzyki to chyba nie najlepszy pomysł
 

siamer

New member
ale jble jakos mi sie nie podobaja...

a moze ktores z tych:
- tanny mercory V4
- monitor audio mr6/bx6/rs6
- mission mx5
- dali zesor 5
- boston acoustic A360
- q acoustic 2050i
- focal chorus 714V
- acoustic energy NEO 3 V2 (fajne z wygladu jak dla mnie)
no i moze jeszcze Melodika BL40 ale niby indiana line lepsze od nich (wedlug testow)
albo moze nowe roth oli ra4 ?

pozdrawiam i czekam na kolejne info ;)
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
W hip-hopie lepiej się sprawdzą BL40 niż Tesi. Czy BL40 (Oli40) są gorsze od Tesi to nie wiem, na pewno inne. BL40 dynamiczniejsze i mają lepszy bas. Tesi lepiej ułożone (tak wynika z recenzji). Zerknij jeszcze na ofertę Klipsch i Paradigm.
 

siamer

New member
Pawel jednak tez bede bral marantza (na chwile obecna jestem prawie pewny...)...

kurde tez melodika musialbym wizasc w ciemno bo nigdzie ich nie przeslucham...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szkoda, że nie możesz odsłuchać. Zakup w ciemno zawsze niesie ryzyko. Mnie brzenie Oli40 bardzo odpowiada, ale nie jest powiedziane, że Tobie się spodoba.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Wspomniałeś o Boston Acoustics A 360 oraz o Marantzie więc poczytaj tescik może coś pomoże przy wyborze

Boston Acoustics - A 360 - Zespoły głośnikowe - Testy sprzętu audio

U mnie te kolumienki ; grają; z Denonkiem X 2000 i jestem zadowolony z możliwości jakie prezentuje ten zestaw zarówno w kinie jak i muzie ;) muszę dodać że zadowolenie z zakupu tych kolumienek ogarnęło mnie już przed zakupem, gdy usłyszałem cenę jaką wyczarował nasz magik Blacknija :-D
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Osobiście bym brał od kompletu, czyli RC 62. Po pierwsze komplet, to komplet. Nawet kiedyś przy zmianie sprzętu łatwiej o kupca. Moc to nie wszystko, bo jeszcze jest skuteczność 96dB ( RC 52) a 98dB ( RC62), oraz pasmo przenoszenia 67 Hz vs 57 Hz. Ludzie często bagatelizują central, bo niby to tylko dialogi, co wdł. mnie jest błędem. Podobnie zresztą kolumny surround. W przypadku mniejszego pomieszczenia i frontów taki RC 42 czy RC 52 spokojnie by styknął, ale mając już fronty RF 62 i salon 22mkw to ja bym nie sknerzył tych paru stówek i brał już dedykowany do tej wiekości RC 62. Tym bardziej że piszesz o zwiększeniu metrażu.

Dokladnie tak jak Krzychu pisze, nic nie przestrzelisz.

Kurcze miałem małą nadzieje że mniejszy da rade, a tak będe musiał jakoś znaleźć miejsce na te 60cm szerokości RC62II ;)

Dzięki Wam bardzo.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kurcze miałem małą nadzieje że mniejszy da rade, a tak będe musiał jakoś znaleźć miejsce na te 60cm szerokości RC62II ;)Dzięki Wam bardzo.

To standardowy rozmiar:) Ja u siebie na 15mkw mam central 52cm szerokości, więc u Ciebie nawet nie bedzie rzucał się w oczy. A jeszcze jak planujesz przejście do wiekszego salonu...
 

siamer

New member
bylem kilka dni temu na odsluchu kilku kolumn (te tylko mieli) monitor audio bx6, q acoustic 2050i oraz dali zensor 7 i jak dla mnie bezapelacyjnie wygraly dali zensor 7 na drugim miejscu q acoustic 2050i a monitor audio bx6 na samym koncu... bede szedl w strone dali w takim razie :D

pozdrawiam i Wesolych Świąt!
 

pedrodelsol

New member
Ja również porownywalem Dali Zensor 7 z BX6, Cabasse MT31, Klupsch Ref 62 i dla mnie wynik również był bezapelacyjny na korzyść Zensorow.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
To standardowy rozmiar:) Ja u siebie na 15mkw mam central 52cm szerokości, więc u Ciebie nawet nie bedzie rzucał się w oczy. A jeszcze jak planujesz przejście do wiekszego salonu...

Sprzęt już jest. Ma mocne i czyste dialogi a przy okazji silny szybki bas. Podoba mi się. Wizualnie robi wrażenie.
Teraz jedynie wymiana ampli na mocniejszy i będzie gitara.
 
Do góry